Jak elegantně uskladnit hračky v dětském pokoji

Rodiče tuhle záhadu dětských pokojíčků moc dobře znají: ať uklízíte, jak uklízíte, za pár minut se stejně zase válejí hračky všude kolem. Přitom stačí tak málo… Vyzkoušejte naše jednoduché tipy, a uvidíte, že udržování pořádku začne vaše potomky dokonce bavit! Alespoň na chvilku.

Skříň na hračky / Tadyjemoje.cz

Šup s nimi do ohrádky

Dětská postýlka nebo ohrádka na hraní se hodí, i když z ní děti už vyrostly. Nastěhujte dovnitř nové obyvatele z pohádkové říše – nebojte se, medvědi se s panenkami nepoperou. A když šprušle nahradíte gumicukem, získáte zázračně nafukovací úložný prostor.

Houpačka / Tadyjemoje.cz

Posaďte je na houpačku

Pokud nechcete moc utrácet, přineste si z lesa pár čistých větví (využít můžete i kmen vánočního stromečku), po stranách ořízněte, vyvrtejte otvory, provlékněte silnější provázek a zavěste na zeď. Na houpačky pak mohou děti posadit své oblíbené plyšáky – budou je mít stále na očích, a navíc poslouží jako dekorace. Ale hlavně bude uklizeno!

Bedýnky pro děti / Tadyjemoje.cz

Vdechněte bedýnkám nový život

Bedničky od zelináře mohou být funkční i krásné zároveň. Ty velké a pevné klidně připevněte rovnou na zeď, menší dřevěné lísky třeba od mandarinek skvěle poslouží jako šuplíčky od obyčejné police nebo do regálu. A jestli chcete dát věcem skutečný řád, kupte ve stavebninách tabulovou barvu a křídou pečlivě popište, jaké poklady se skrývají uvnitř.

Osudová přitažlivost

Přiložíte angličáka ke zdi a on tam drží! Kouzla a čáry? Kdepak, tenhle zázrak zařídil magnetický pásek přilepený na stěnu. Velmi efektní způsob úklidu funguje na drobná autíčka s kovovými součástkami, ale nemusí zůstat jen u nich – stačí zespoda hraček přilepit malý plíšek nebo jim „pod kůži“ zašít minci.

Poličky / Tadyjemoje.cz

Poličky přesně na míru

Tohle vlastně není polička, ale parádní výstavní prostor. Ideální, pokud vaše děti milují autíčka z lega a nechtějí své miláčky nechávat schované v krabici. Aby figurky perfektně držely na místě, nalepte na každou laťku ploché dílky, do kterých pak děti mohou postavičky podle libosti nacvakávat nebo si je odtud brát na hraní.

Sítě / Tadyjemoje.cz

Chyťte je do sítí

Ano, sítě jsou užitečné nejen pro rybáře, ale i pro maminky. A co teprve ty gumové! Ať je napnete kdekoliv, při úklidu hraček vám budou skvěle sloužit. Když síť přichytíte za všechny čtyři rohy, budou hračky a knížky pevně lapené uvnitř. A pokud ji připevníte za tři rohy do kouta, stačí na ni plyšáky a panenky jen naházet.

Pastelky / Tadyjemoje.cz

Pastelky jako bonbonky

Voskovky, pastelky a různé další výtvarné potřeby se snadno a rády rozkutálejí do všech stran, dělají šmouhy, a když na ně šlápnete, fakt to bolí. Uvězněte je do kuchyňské sklenice se šroubovacím uzávěrem. Působí to umělecky a děti si je mohou s chutí vytahovat, jako by šlo o sladkosti.

Kapsy na hračky / Tadyjemoje.cz

Strčte je hravě do kapsy

Kapsáře většinou vídáme v koupelně, ale i do dětského pokojíčku se hodí přímo báječně. Každá věc tady má svůj prostor, děti mají o každém kousku přehled, a tudíž nehrozí, že by si ségra nebo kámoška půjčila (a nevrátila) vodovky, hřeben, nebo dokonce panenku Barbie!

FOTO: livethemma.ikea.se, shadesofblueinteriors.com, petitandsmall.com, bhg.com, target.com, 4men1lady.com, mykidstime.com, architectureartdesigns.com, etsy.com, marthastewart.com, today.com, architectureartdesigns.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.