Jak elegantně uskladnit hračky v dětském pokoji

1. 3. 2017
Rodiče tuhle záhadu dětských pokojíčků moc dobře znají: ať uklízíte, jak uklízíte, za pár minut se stejně zase válejí hračky všude kolem. Přitom stačí tak málo… Vyzkoušejte naše jednoduché tipy, a uvidíte, že udržování pořádku začne vaše potomky dokonce bavit! Alespoň na chvilku.

Skříň na hračky / Tadyjemoje.cz

Šup s nimi do ohrádky

Dětská postýlka nebo ohrádka na hraní se hodí, i když z ní děti už vyrostly. Nastěhujte dovnitř nové obyvatele z pohádkové říše – nebojte se, medvědi se s panenkami nepoperou. A když šprušle nahradíte gumicukem, získáte zázračně nafukovací úložný prostor.

Houpačka / Tadyjemoje.cz

Posaďte je na houpačku

Pokud nechcete moc utrácet, přineste si z lesa pár čistých větví (využít můžete i kmen vánočního stromečku), po stranách ořízněte, vyvrtejte otvory, provlékněte silnější provázek a zavěste na zeď. Na houpačky pak mohou děti posadit své oblíbené plyšáky – budou je mít stále na očích, a navíc poslouží jako dekorace. Ale hlavně bude uklizeno!

Bedýnky pro děti / Tadyjemoje.cz

Vdechněte bedýnkám nový život

Bedničky od zelináře mohou být funkční i krásné zároveň. Ty velké a pevné klidně připevněte rovnou na zeď, menší dřevěné lísky třeba od mandarinek skvěle poslouží jako šuplíčky od obyčejné police nebo do regálu. A jestli chcete dát věcem skutečný řád, kupte ve stavebninách tabulovou barvu a křídou pečlivě popište, jaké poklady se skrývají uvnitř.

Osudová přitažlivost

Přiložíte angličáka ke zdi a on tam drží! Kouzla a čáry? Kdepak, tenhle zázrak zařídil magnetický pásek přilepený na stěnu. Velmi efektní způsob úklidu funguje na drobná autíčka s kovovými součástkami, ale nemusí zůstat jen u nich – stačí zespoda hraček přilepit malý plíšek nebo jim „pod kůži“ zašít minci.

Poličky / Tadyjemoje.cz

Poličky přesně na míru

Tohle vlastně není polička, ale parádní výstavní prostor. Ideální, pokud vaše děti milují autíčka z lega a nechtějí své miláčky nechávat schované v krabici. Aby figurky perfektně držely na místě, nalepte na každou laťku ploché dílky, do kterých pak děti mohou postavičky podle libosti nacvakávat nebo si je odtud brát na hraní.

Sítě / Tadyjemoje.cz

Chyťte je do sítí

Ano, sítě jsou užitečné nejen pro rybáře, ale i pro maminky. A co teprve ty gumové! Ať je napnete kdekoliv, při úklidu hraček vám budou skvěle sloužit. Když síť přichytíte za všechny čtyři rohy, budou hračky a knížky pevně lapené uvnitř. A pokud ji připevníte za tři rohy do kouta, stačí na ni plyšáky a panenky jen naházet.

Pastelky / Tadyjemoje.cz

Pastelky jako bonbonky

Voskovky, pastelky a různé další výtvarné potřeby se snadno a rády rozkutálejí do všech stran, dělají šmouhy, a když na ně šlápnete, fakt to bolí. Uvězněte je do kuchyňské sklenice se šroubovacím uzávěrem. Působí to umělecky a děti si je mohou s chutí vytahovat, jako by šlo o sladkosti.

Kapsy na hračky / Tadyjemoje.cz

Strčte je hravě do kapsy

Kapsáře většinou vídáme v koupelně, ale i do dětského pokojíčku se hodí přímo báječně. Každá věc tady má svůj prostor, děti mají o každém kousku přehled, a tudíž nehrozí, že by si ségra nebo kámoška půjčila (a nevrátila) vodovky, hřeben, nebo dokonce panenku Barbie!

FOTO: livethemma.ikea.se, shadesofblueinteriors.com, petitandsmall.com, bhg.com, target.com, 4men1lady.com, mykidstime.com, architectureartdesigns.com, etsy.com, marthastewart.com, today.com, architectureartdesigns.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Tady je Klárky a Máry: Byt, ve kterém rostou krásné věci

12. 7. 2018
Vršovický byt mladých a kreativních manželů Kláry a Marka nepřehlédnete už z protější ulice. Jejich balkónek spolu s okenními parapety ve druhém patře nejmenšího činžovního domu v celé čtvrti překypuje bylinkami, chilli papričkami, borůvčím i saláty, jejichž názvy neumíme ani vyslovit, natož napsat.

Úžasné studentské bydlení na 18 m² vzniklo ze starých kanceláří

18. 7. 2018
Mnozí studenti, kteří vyrážejí na výměnný pobyt do zahraničí, se musí smířit s přechodným bydlením na koleji. Některé studentské ubytovny sice mají kvůli své nízké úrovni velmi špatnou pověst, existují už ale i takové, kde se studentům bydlí skvěle. Jsou to třeba nové studentské koleje v Rotterdamu, které vznikly teprve vloni ve zrekonstruované kancelářské budově.

5 zlozvyků, které nám prodražují vodu a energie

16. 7. 2018
Otvírá se vám po obdržení ročního vyúčtování za vodu a energie nůž v kapse? Dost možná si za to můžete tak trochu sami. Schválně se podívejte, jestli náhodou nemáte některý z níže popsaných zlozvyků, kvůli nimž účty rostou výš, než by musely.

První zasypaná dřevostavba se inspirovala vesmírnou stanicí

11. 7. 2018
Dřevostavba zapuštěná do země a zasypaná hlínou by mohla v nedaleké budoucnosti být jedním z nových typů bydlení. Vyrábí se z obnovitelných zdrojů, energeticky je téměř soběstačná, dá se sestavovat jako stavebnice, je kvalitně odizolovaná a přečká i nepřízeň počasí.

5 kroků, které si pohlídat při stavbě půdního bytu

10. 7. 2018
Hlavně mezi mladými lidmi jsou půdní byty hodně v kurzu. Poskytují většinou parádní výhled a mají unikátní atmosféru, jakou jinde nenajdete. Pokud je tedy v okolí k mání nějaká opuštěná půda za přijatelné peníze, neváhejte a jděte do toho. Vysvětlíme vám, jaké další kroky budete muset podniknout a na co si dát pozor, aby se z nevzhledného prostoru stal půdní byt jedna radost.

7 tipů, jak interiér oživit květinami

9. 7. 2018
Květiny nejsou jenom záležitostí romantických dívek a dam. Jakmile je pustíte do bytu, uvidíte, že zvednou náladu i mužským obyvatelům. A nemusíte je mít pouze ve váze, pořiďte si i takové květy, které vám vydrží dlouho a ještě vám udělají službu navíc. Například závěsy s potiskem vlčích máků, pomněnkové polštáře nebo třeba knihovna s malovanými pampeliškami vás i váš interiér rozveselí.

Dům vytisknutý na 3D tiskárně vyjde na 87 tisíc

6. 7. 2018
Výrobky vytisknuté na 3D tiskárnách se v současnosti už běžně užívají třeba při výrobě aut, letadel nebo zdravotnických pomůcek. Zdá se, že nastává doba, kdy se stejně běžně budou na 3D tiskárnách tisknout celé domy. A podle amerického start-upu ICON by dokonce mohly být postavené za jediný den a stát jen necelých 90 tisíc korun!

6 rad, jak udělat strop vyšší

2. 7. 2018
Máte doma nízké stropy a nechcete, aby interiér vašeho bytu působil stísněně? Zkuste si pomoct několika optickými triky, díky nimž bude strop působit výše položený, než ve skutečnosti je.

Byt jak má být: Jak se bydlí v silu

29. 6. 2018
Někdy se vysněné bydlení může stát realitou rychleji, než byste vyslovili Řevničov. Právě tady osmadvacetiletému architektovi Františku Sulzerovi padlo do oka staronové silo, které bylo v roce 2012 zrekonstruováno podle návrhu Ing. arch. Pavla Martinka. Možná si říkáte, že už jste tenhle vytáhlý domek někde viděli… Aby ne, o řevničovském loftu se toho napsalo i natočilo docela hodně. Přesto si doteď každý mohl jen představovat, jak si jej nový majitel vybavil.