Jak elegantně uskladnit hračky v dětském pokoji

1. 3. 2017
Rodiče tuhle záhadu dětských pokojíčků moc dobře znají: ať uklízíte, jak uklízíte, za pár minut se stejně zase válejí hračky všude kolem. Přitom stačí tak málo… Vyzkoušejte naše jednoduché tipy, a uvidíte, že udržování pořádku začne vaše potomky dokonce bavit! Alespoň na chvilku.

Skříň na hračky / Tadyjemoje.cz

Šup s nimi do ohrádky

Dětská postýlka nebo ohrádka na hraní se hodí, i když z ní děti už vyrostly. Nastěhujte dovnitř nové obyvatele z pohádkové říše – nebojte se, medvědi se s panenkami nepoperou. A když šprušle nahradíte gumicukem, získáte zázračně nafukovací úložný prostor.

Houpačka / Tadyjemoje.cz

Posaďte je na houpačku

Pokud nechcete moc utrácet, přineste si z lesa pár čistých větví (využít můžete i kmen vánočního stromečku), po stranách ořízněte, vyvrtejte otvory, provlékněte silnější provázek a zavěste na zeď. Na houpačky pak mohou děti posadit své oblíbené plyšáky – budou je mít stále na očích, a navíc poslouží jako dekorace. Ale hlavně bude uklizeno!

Bedýnky pro děti / Tadyjemoje.cz

Vdechněte bedýnkám nový život

Bedničky od zelináře mohou být funkční i krásné zároveň. Ty velké a pevné klidně připevněte rovnou na zeď, menší dřevěné lísky třeba od mandarinek skvěle poslouží jako šuplíčky od obyčejné police nebo do regálu. A jestli chcete dát věcem skutečný řád, kupte ve stavebninách tabulovou barvu a křídou pečlivě popište, jaké poklady se skrývají uvnitř.

Osudová přitažlivost

Přiložíte angličáka ke zdi a on tam drží! Kouzla a čáry? Kdepak, tenhle zázrak zařídil magnetický pásek přilepený na stěnu. Velmi efektní způsob úklidu funguje na drobná autíčka s kovovými součástkami, ale nemusí zůstat jen u nich – stačí zespoda hraček přilepit malý plíšek nebo jim „pod kůži“ zašít minci.

Poličky / Tadyjemoje.cz

Poličky přesně na míru

Tohle vlastně není polička, ale parádní výstavní prostor. Ideální, pokud vaše děti milují autíčka z lega a nechtějí své miláčky nechávat schované v krabici. Aby figurky perfektně držely na místě, nalepte na každou laťku ploché dílky, do kterých pak děti mohou postavičky podle libosti nacvakávat nebo si je odtud brát na hraní.

Sítě / Tadyjemoje.cz

Chyťte je do sítí

Ano, sítě jsou užitečné nejen pro rybáře, ale i pro maminky. A co teprve ty gumové! Ať je napnete kdekoliv, při úklidu hraček vám budou skvěle sloužit. Když síť přichytíte za všechny čtyři rohy, budou hračky a knížky pevně lapené uvnitř. A pokud ji připevníte za tři rohy do kouta, stačí na ni plyšáky a panenky jen naházet.

Pastelky / Tadyjemoje.cz

Pastelky jako bonbonky

Voskovky, pastelky a různé další výtvarné potřeby se snadno a rády rozkutálejí do všech stran, dělají šmouhy, a když na ně šlápnete, fakt to bolí. Uvězněte je do kuchyňské sklenice se šroubovacím uzávěrem. Působí to umělecky a děti si je mohou s chutí vytahovat, jako by šlo o sladkosti.

Kapsy na hračky / Tadyjemoje.cz

Strčte je hravě do kapsy

Kapsáře většinou vídáme v koupelně, ale i do dětského pokojíčku se hodí přímo báječně. Každá věc tady má svůj prostor, děti mají o každém kousku přehled, a tudíž nehrozí, že by si ségra nebo kámoška půjčila (a nevrátila) vodovky, hřeben, nebo dokonce panenku Barbie!

FOTO: livethemma.ikea.se, shadesofblueinteriors.com, petitandsmall.com, bhg.com, target.com, 4men1lady.com, mykidstime.com, architectureartdesigns.com, etsy.com, marthastewart.com, today.com, architectureartdesigns.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.