Jak elegantně uskladnit hračky v dětském pokoji

1. 3. 2017
Rodiče tuhle záhadu dětských pokojíčků moc dobře znají: ať uklízíte, jak uklízíte, za pár minut se stejně zase válejí hračky všude kolem. Přitom stačí tak málo… Vyzkoušejte naše jednoduché tipy, a uvidíte, že udržování pořádku začne vaše potomky dokonce bavit! Alespoň na chvilku.

Skříň na hračky / Tadyjemoje.cz

Šup s nimi do ohrádky

Dětská postýlka nebo ohrádka na hraní se hodí, i když z ní děti už vyrostly. Nastěhujte dovnitř nové obyvatele z pohádkové říše – nebojte se, medvědi se s panenkami nepoperou. A když šprušle nahradíte gumicukem, získáte zázračně nafukovací úložný prostor.

Houpačka / Tadyjemoje.cz

Posaďte je na houpačku

Pokud nechcete moc utrácet, přineste si z lesa pár čistých větví (využít můžete i kmen vánočního stromečku), po stranách ořízněte, vyvrtejte otvory, provlékněte silnější provázek a zavěste na zeď. Na houpačky pak mohou děti posadit své oblíbené plyšáky – budou je mít stále na očích, a navíc poslouží jako dekorace. Ale hlavně bude uklizeno!

Bedýnky pro děti / Tadyjemoje.cz

Vdechněte bedýnkám nový život

Bedničky od zelináře mohou být funkční i krásné zároveň. Ty velké a pevné klidně připevněte rovnou na zeď, menší dřevěné lísky třeba od mandarinek skvěle poslouží jako šuplíčky od obyčejné police nebo do regálu. A jestli chcete dát věcem skutečný řád, kupte ve stavebninách tabulovou barvu a křídou pečlivě popište, jaké poklady se skrývají uvnitř.

Osudová přitažlivost

Přiložíte angličáka ke zdi a on tam drží! Kouzla a čáry? Kdepak, tenhle zázrak zařídil magnetický pásek přilepený na stěnu. Velmi efektní způsob úklidu funguje na drobná autíčka s kovovými součástkami, ale nemusí zůstat jen u nich – stačí zespoda hraček přilepit malý plíšek nebo jim „pod kůži“ zašít minci.

Poličky / Tadyjemoje.cz

Poličky přesně na míru

Tohle vlastně není polička, ale parádní výstavní prostor. Ideální, pokud vaše děti milují autíčka z lega a nechtějí své miláčky nechávat schované v krabici. Aby figurky perfektně držely na místě, nalepte na každou laťku ploché dílky, do kterých pak děti mohou postavičky podle libosti nacvakávat nebo si je odtud brát na hraní.

Sítě / Tadyjemoje.cz

Chyťte je do sítí

Ano, sítě jsou užitečné nejen pro rybáře, ale i pro maminky. A co teprve ty gumové! Ať je napnete kdekoliv, při úklidu hraček vám budou skvěle sloužit. Když síť přichytíte za všechny čtyři rohy, budou hračky a knížky pevně lapené uvnitř. A pokud ji připevníte za tři rohy do kouta, stačí na ni plyšáky a panenky jen naházet.

Pastelky / Tadyjemoje.cz

Pastelky jako bonbonky

Voskovky, pastelky a různé další výtvarné potřeby se snadno a rády rozkutálejí do všech stran, dělají šmouhy, a když na ně šlápnete, fakt to bolí. Uvězněte je do kuchyňské sklenice se šroubovacím uzávěrem. Působí to umělecky a děti si je mohou s chutí vytahovat, jako by šlo o sladkosti.

Kapsy na hračky / Tadyjemoje.cz

Strčte je hravě do kapsy

Kapsáře většinou vídáme v koupelně, ale i do dětského pokojíčku se hodí přímo báječně. Každá věc tady má svůj prostor, děti mají o každém kousku přehled, a tudíž nehrozí, že by si ségra nebo kámoška půjčila (a nevrátila) vodovky, hřeben, nebo dokonce panenku Barbie!

FOTO: livethemma.ikea.se, shadesofblueinteriors.com, petitandsmall.com, bhg.com, target.com, 4men1lady.com, mykidstime.com, architectureartdesigns.com, etsy.com, marthastewart.com, today.com, architectureartdesigns.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

6 polštářů, které si vyrobíte sami

22. 2. 2018
Polštáře nejrůznějších barev a tvarů dokáží s interiérem divy. Rázem místnost zútulní, oživí, dodají jí osobitý styl, a když máte chuť na změnu, není nic jednoduššího než je prostě vyměnit. Podívejte se na pár interesantních kousků vlastní výroby.

Levně zařízený industriální byt

21. 2. 2018
Industriální styl se vyznačuje jednoduchostí, úsporností a neokázalou věcností. Řekli byste, že bude něco takového blízké Rusům? Překvapivě se tam právě dostávají do módy tmavší interiéry s industriálním nádechem. Jeden takový zpracovalo pro investora z Moskvy petrohradské studio INT2 architecture.

9 hodin, které si vyrobíte hravě sami

20. 2. 2018
Je libo hodiny malované, látkové, ratanové nebo třeba z klobouku? Proč pracně v obchodě shánět originální nástěnné hodiny, když si je doma zvládnete vyrobit za pár šupů. Stačí jen hodinový strojek a troška fantazie.

Ozdobte si balkon nebo okno domečkem pro ptáčky

19. 2. 2018
Nejen v chladných měsících naše opeřené kamarády potěšíte plným krmítkem nebo ptačí budkou, které můžete umístit na balkon nebo třeba na parapet. Zkuste si je vyrobit sami doma.

Valentýnské dekorace tak trochu jinak

14. 2. 2018
Kdo říká, že valentýnské dekorace musejí být kýčovitě přeslazené? Máme pro vás nápady na originální zamilované kousky, které vám už za pár dní nepolezou krkem a klidně si je v bytě necháte celý rok.

Nábytek z plechových barelů aneb Recyklace nás baví

12. 2. 2018
Stoličky, lavičky, minibar, improvizovaná lednička nebo umyvadlo, tím vším se mohou stát dobře vyčištěné barely od všeho možného. Stačí zvolit vhodnou barvu, aby ladila s interiérem, a máte doma perfektní doplněk, který hned tak někde neuvidíte.

Levné experimentální bydlení v betonových trubkách o velikosti 9,3 m²

8. 2. 2018
Zájemce o bydlení ve větších městech už nějakou dobu trápí vyšponované ceny nemovitostí. S vysokými náklady na pořízení či pronájem bytu se ale nepotýkají jen evropské metropole. V Hongkongu je situace ještě výrazně horší. Místní architekt proto přišel s přechodným řešením. Úlevu by v realitní krizi mělo přinést bydlení ve vodovodních trubkách z betonu.

Sekli jste s bubnováním? Buben rozhodně nevyhazujte, ještě se může hodit!

7. 2. 2018
Pustil už vás pubertální sen o kariéře bubeníka, co na něm stojí celá kapela a jedou po něm nejhezčí holky? Marně se snažíte prodat bubny, o které nikdo nemá zájem? Než je vyhodíte, podívejte se na naše tipy, jak se dají upotřebit v interiéru.