Houpačka v obýváku funguje jako sedačka i postel

21. 5. 2015
Houpací síť jako klíčová součást vybavení vašeho interiéru? Žádný úlet, v brazilských domácnostech je to běžné, navíc i praktické a pohodlné.

V houpací síti si můžete nejen zdřímnout, ale podíváte se z ní i na televizi nebo si v ní uděláte příjemný večer s drinkem. Klidně vám v bytě nahradí sedačku, v nabídce jsou totiž i sítě XXL pro dvě osoby. V Riu de Janieru se takhle bydlí napříč generacemi, není nic neobvyklého tady vidět osmdesátiletou babičku, jak se při jemném houpání rozčiluje nad fotbalem, a schovává si do sítě nešťastně hlavu, když míč skončí v brazilské brance.

_1f3f452dfebe3219754055c2c979caf6

Jako ušitá je rede de dormir nebo rede de balanço pro mladé lidi, kteří si zařizují byt a nemají moc peněz. Kromě toho, že jsou houpací sítě levné, prospívají také zdraví. Ležení v síti totiž působí příznivě na páteř.

_6a00d8358081ff69e201a3fd19a28c970b-800wi-1

Různé barvy, vzory, tvary i materiály

Pokud se pro houpací síť rozhodnete, máte na výběr z nejrůznějších barev, vzorů, tvarů i materiálů. Síť si tak snadno nakombinujete s vybavením pokoje. Do bílého se hodí třeba oranžová nebo červená, k hnědému nábytku je zase pěkná khaki nebo mahagon, ale také se můžete na všechna pravidla vykašlat a zkusit, co vás zrovna napadne. Zatímco s klasickou sedací soupravou si moc experimentů nemůžete dovolit, koupě sítě, které se vám nehodí do interiéru, není žádná tragédie. Když máte štěstí a hlídáte akce internetových i kamenných prodejen, zaplatíte za ni jen několik stovek korun. A v nejhorším si ji vždycky můžete odvézt na chatu či chalupu a přivázat ji venku ke stromům.

_abe94f148c89ebc7f827b66c33df27e8

Foto: A Beautiful Mess, Vintage & Chic, Histórias de casa

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si sedací pytel

17. 1. 2018
Jsou praktické, skladné a skvěle se na nich lenoší. Jenže jejich pořizovací cena se pohybuje v řádech tisíců korun. Pokud se vám nechce za sedací pytle utrácet, můžete si je za pár stovek vyrobit i doma.

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.