Houpačka v obýváku funguje jako sedačka i postel

Houpací síť jako klíčová součást vybavení vašeho interiéru? Žádný úlet, v brazilských domácnostech je to běžné, navíc i praktické a pohodlné.

V houpací síti si můžete nejen zdřímnout, ale podíváte se z ní i na televizi nebo si v ní uděláte příjemný večer s drinkem. Klidně vám v bytě nahradí sedačku, v nabídce jsou totiž i sítě XXL pro dvě osoby. V Riu de Janieru se takhle bydlí napříč generacemi, není nic neobvyklého tady vidět osmdesátiletou babičku, jak se při jemném houpání rozčiluje nad fotbalem, a schovává si do sítě nešťastně hlavu, když míč skončí v brazilské brance.

_1f3f452dfebe3219754055c2c979caf6

Jako ušitá je rede de dormir nebo rede de balanço pro mladé lidi, kteří si zařizují byt a nemají moc peněz. Kromě toho, že jsou houpací sítě levné, prospívají také zdraví. Ležení v síti totiž působí příznivě na páteř.

_6a00d8358081ff69e201a3fd19a28c970b-800wi-1

Různé barvy, vzory, tvary i materiály

Pokud se pro houpací síť rozhodnete, máte na výběr z nejrůznějších barev, vzorů, tvarů i materiálů. Síť si tak snadno nakombinujete s vybavením pokoje. Do bílého se hodí třeba oranžová nebo červená, k hnědému nábytku je zase pěkná khaki nebo mahagon, ale také se můžete na všechna pravidla vykašlat a zkusit, co vás zrovna napadne. Zatímco s klasickou sedací soupravou si moc experimentů nemůžete dovolit, koupě sítě, které se vám nehodí do interiéru, není žádná tragédie. Když máte štěstí a hlídáte akce internetových i kamenných prodejen, zaplatíte za ni jen několik stovek korun. A v nejhorším si ji vždycky můžete odvézt na chatu či chalupu a přivázat ji venku ke stromům.

_abe94f148c89ebc7f827b66c33df27e8

Foto: A Beautiful Mess, Vintage & Chic, Histórias de casa

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.