Houpačka v obýváku funguje jako sedačka i postel

Houpací síť jako klíčová součást vybavení vašeho interiéru? Žádný úlet, v brazilských domácnostech je to běžné, navíc i praktické a pohodlné.

V houpací síti si můžete nejen zdřímnout, ale podíváte se z ní i na televizi nebo si v ní uděláte příjemný večer s drinkem. Klidně vám v bytě nahradí sedačku, v nabídce jsou totiž i sítě XXL pro dvě osoby. V Riu de Janieru se takhle bydlí napříč generacemi, není nic neobvyklého tady vidět osmdesátiletou babičku, jak se při jemném houpání rozčiluje nad fotbalem, a schovává si do sítě nešťastně hlavu, když míč skončí v brazilské brance.

_1f3f452dfebe3219754055c2c979caf6

Jako ušitá je rede de dormir nebo rede de balanço pro mladé lidi, kteří si zařizují byt a nemají moc peněz. Kromě toho, že jsou houpací sítě levné, prospívají také zdraví. Ležení v síti totiž působí příznivě na páteř.

_6a00d8358081ff69e201a3fd19a28c970b-800wi-1

Různé barvy, vzory, tvary i materiály

Pokud se pro houpací síť rozhodnete, máte na výběr z nejrůznějších barev, vzorů, tvarů i materiálů. Síť si tak snadno nakombinujete s vybavením pokoje. Do bílého se hodí třeba oranžová nebo červená, k hnědému nábytku je zase pěkná khaki nebo mahagon, ale také se můžete na všechna pravidla vykašlat a zkusit, co vás zrovna napadne. Zatímco s klasickou sedací soupravou si moc experimentů nemůžete dovolit, koupě sítě, které se vám nehodí do interiéru, není žádná tragédie. Když máte štěstí a hlídáte akce internetových i kamenných prodejen, zaplatíte za ni jen několik stovek korun. A v nejhorším si ji vždycky můžete odvézt na chatu či chalupu a přivázat ji venku ke stromům.

_abe94f148c89ebc7f827b66c33df27e8

Foto: A Beautiful Mess, Vintage & Chic, Histórias de casa

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.