Houpačka v obýváku funguje jako sedačka i postel

21. 5. 2015
Houpací síť jako klíčová součást vybavení vašeho interiéru? Žádný úlet, v brazilských domácnostech je to běžné, navíc i praktické a pohodlné.

V houpací síti si můžete nejen zdřímnout, ale podíváte se z ní i na televizi nebo si v ní uděláte příjemný večer s drinkem. Klidně vám v bytě nahradí sedačku, v nabídce jsou totiž i sítě XXL pro dvě osoby. V Riu de Janieru se takhle bydlí napříč generacemi, není nic neobvyklého tady vidět osmdesátiletou babičku, jak se při jemném houpání rozčiluje nad fotbalem, a schovává si do sítě nešťastně hlavu, když míč skončí v brazilské brance.

_1f3f452dfebe3219754055c2c979caf6

Jako ušitá je rede de dormir nebo rede de balanço pro mladé lidi, kteří si zařizují byt a nemají moc peněz. Kromě toho, že jsou houpací sítě levné, prospívají také zdraví. Ležení v síti totiž působí příznivě na páteř.

_6a00d8358081ff69e201a3fd19a28c970b-800wi-1

Různé barvy, vzory, tvary i materiály

Pokud se pro houpací síť rozhodnete, máte na výběr z nejrůznějších barev, vzorů, tvarů i materiálů. Síť si tak snadno nakombinujete s vybavením pokoje. Do bílého se hodí třeba oranžová nebo červená, k hnědému nábytku je zase pěkná khaki nebo mahagon, ale také se můžete na všechna pravidla vykašlat a zkusit, co vás zrovna napadne. Zatímco s klasickou sedací soupravou si moc experimentů nemůžete dovolit, koupě sítě, které se vám nehodí do interiéru, není žádná tragédie. Když máte štěstí a hlídáte akce internetových i kamenných prodejen, zaplatíte za ni jen několik stovek korun. A v nejhorším si ji vždycky můžete odvézt na chatu či chalupu a přivázat ji venku ke stromům.

_abe94f148c89ebc7f827b66c33df27e8

Foto: A Beautiful Mess, Vintage & Chic, Histórias de casa

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.