HIMO — tradiční technika drhání v moderní podobě

5. 4. 2018
Stará technika drhání, což je ruční práce s provazy, provázky a přízemi, chytila druhý dech a objevila se v novém pojetí. Kouzlení s provazy všech barev, délek a druhů je už zase in, jenom se mu začalo říkat HIMO.

Provazy na zdi i pod zadkem

Když nevíte, co si dát na zeď, zkuste to s provazovými a provázkovými dekoracemi. Výborně se hodí především do seversky či venkovsky koncipovaných interiérů. Opravdu pevnými provazy můžete klidně vyplnit i kovovou či dřevěnou konstrukci, a používat ji jako originální křesílko.

Oblečené sklenky

Máte ve špajzu spoustu sklenic všemožných tvarů i velikostí a nevíte, jak je nějak dohromady sladit, aby jim to na poličkách slušelo? Oblečte jim drhané „šatičky“, které jim dodají zajímavý retro nádech.

Provazová stěna

Pokud drhané provázky napnete do dřevěného či kovového rámu, vytvoří vám v bytě zajímavé pokojové předěly a dělicí stěny. Ty mají také výhodu, že od sebe oddělí různé obytné části interiéru, ale zároveň dovnitř propustí světlo.

Užiteční pomocníci

Poličky na zeď, závěsy na květiny nebo závěsná ošatka na ovoce jsou skvělé alternativy, jak uplatnit HIMO ve vaší domácnosti nejen jako dekoraci, ale i jako plně funkční součást interiéru.

Šikovné ruce zvládnou ledacos

Nejrůznější paravány, dělicí příčky, dveřní závěsy, záclony na okna, výplety křesel a židliček, stínidla na lampy, či dokonce celé lustry, to vše a mnohé další umělecké kousky se dají vytvořit technikou HIMO.

Barevně vyladěné HIMO kousky

Další výhodou, kterou nabízí tato rukodělná technika, je možnost barvení provazů například barvami na textil. To znamená, že vzniklý HIMO výrobek pak může barevně odpovídat celkovému ladění vašeho bytu. Využít se dá i technika barvení ombré.

Foto: i.pinimg.com, etsy.com, pinterest.com, futuristarchitecture.com, storelatina.com,  instagram.com, vk.com, happymodern.ru, c-a-s-u-l-o.com, urbanoutfitters.com, acasaqueaminhavoqueria.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Tady je Klárky a Máry: Byt, ve kterém rostou krásné věci

12. 7. 2018
Vršovický byt mladých a kreativních manželů Kláry a Marka nepřehlédnete už z protější ulice. Jejich balkónek spolu s okenními parapety ve druhém patře nejmenšího činžovního domu v celé čtvrti překypuje bylinkami, chilli papričkami, borůvčím i saláty, jejichž názvy neumíme ani vyslovit, natož napsat.

Úžasné studentské bydlení na 18 m² vzniklo ze starých kanceláří

18. 7. 2018
Mnozí studenti, kteří vyrážejí na výměnný pobyt do zahraničí, se musí smířit s přechodným bydlením na koleji. Některé studentské ubytovny sice mají kvůli své nízké úrovni velmi špatnou pověst, existují už ale i takové, kde se studentům bydlí skvěle. Jsou to třeba nové studentské koleje v Rotterdamu, které vznikly teprve vloni ve zrekonstruované kancelářské budově.

5 zlozvyků, které nám prodražují vodu a energie

16. 7. 2018
Otvírá se vám po obdržení ročního vyúčtování za vodu a energie nůž v kapse? Dost možná si za to můžete tak trochu sami. Schválně se podívejte, jestli náhodou nemáte některý z níže popsaných zlozvyků, kvůli nimž účty rostou výš, než by musely.

První zasypaná dřevostavba se inspirovala vesmírnou stanicí

11. 7. 2018
Dřevostavba zapuštěná do země a zasypaná hlínou by mohla v nedaleké budoucnosti být jedním z nových typů bydlení. Vyrábí se z obnovitelných zdrojů, energeticky je téměř soběstačná, dá se sestavovat jako stavebnice, je kvalitně odizolovaná a přečká i nepřízeň počasí.

5 kroků, které si pohlídat při stavbě půdního bytu

10. 7. 2018
Hlavně mezi mladými lidmi jsou půdní byty hodně v kurzu. Poskytují většinou parádní výhled a mají unikátní atmosféru, jakou jinde nenajdete. Pokud je tedy v okolí k mání nějaká opuštěná půda za přijatelné peníze, neváhejte a jděte do toho. Vysvětlíme vám, jaké další kroky budete muset podniknout a na co si dát pozor, aby se z nevzhledného prostoru stal půdní byt jedna radost.

7 tipů, jak interiér oživit květinami

9. 7. 2018
Květiny nejsou jenom záležitostí romantických dívek a dam. Jakmile je pustíte do bytu, uvidíte, že zvednou náladu i mužským obyvatelům. A nemusíte je mít pouze ve váze, pořiďte si i takové květy, které vám vydrží dlouho a ještě vám udělají službu navíc. Například závěsy s potiskem vlčích máků, pomněnkové polštáře nebo třeba knihovna s malovanými pampeliškami vás i váš interiér rozveselí.

Dům vytisknutý na 3D tiskárně vyjde na 87 tisíc

6. 7. 2018
Výrobky vytisknuté na 3D tiskárnách se v současnosti už běžně užívají třeba při výrobě aut, letadel nebo zdravotnických pomůcek. Zdá se, že nastává doba, kdy se stejně běžně budou na 3D tiskárnách tisknout celé domy. A podle amerického start-upu ICON by dokonce mohly být postavené za jediný den a stát jen necelých 90 tisíc korun!

6 rad, jak udělat strop vyšší

2. 7. 2018
Máte doma nízké stropy a nechcete, aby interiér vašeho bytu působil stísněně? Zkuste si pomoct několika optickými triky, díky nimž bude strop působit výše položený, než ve skutečnosti je.

Byt jak má být: Jak se bydlí v silu

29. 6. 2018
Někdy se vysněné bydlení může stát realitou rychleji, než byste vyslovili Řevničov. Právě tady osmadvacetiletému architektovi Františku Sulzerovi padlo do oka staronové silo, které bylo v roce 2012 zrekonstruováno podle návrhu Ing. arch. Pavla Martinka. Možná si říkáte, že už jste tenhle vytáhlý domek někde viděli… Aby ne, o řevničovském loftu se toho napsalo i natočilo docela hodně. Přesto si doteď každý mohl jen představovat, jak si jej nový majitel vybavil.