HIMO — tradiční technika drhání v moderní podobě

5. 4. 2018
Stará technika drhání, což je ruční práce s provazy, provázky a přízemi, chytila druhý dech a objevila se v novém pojetí. Kouzlení s provazy všech barev, délek a druhů je už zase in, jenom se mu začalo říkat HIMO.

Provazy na zdi i pod zadkem

Když nevíte, co si dát na zeď, zkuste to s provazovými a provázkovými dekoracemi. Výborně se hodí především do seversky či venkovsky koncipovaných interiérů. Opravdu pevnými provazy můžete klidně vyplnit i kovovou či dřevěnou konstrukci, a používat ji jako originální křesílko.

Oblečené sklenky

Máte ve špajzu spoustu sklenic všemožných tvarů i velikostí a nevíte, jak je nějak dohromady sladit, aby jim to na poličkách slušelo? Oblečte jim drhané „šatičky“, které jim dodají zajímavý retro nádech.

Provazová stěna

Pokud drhané provázky napnete do dřevěného či kovového rámu, vytvoří vám v bytě zajímavé pokojové předěly a dělicí stěny. Ty mají také výhodu, že od sebe oddělí různé obytné části interiéru, ale zároveň dovnitř propustí světlo.

Užiteční pomocníci

Poličky na zeď, závěsy na květiny nebo závěsná ošatka na ovoce jsou skvělé alternativy, jak uplatnit HIMO ve vaší domácnosti nejen jako dekoraci, ale i jako plně funkční součást interiéru.

Šikovné ruce zvládnou ledacos

Nejrůznější paravány, dělicí příčky, dveřní závěsy, záclony na okna, výplety křesel a židliček, stínidla na lampy, či dokonce celé lustry, to vše a mnohé další umělecké kousky se dají vytvořit technikou HIMO.

Barevně vyladěné HIMO kousky

Další výhodou, kterou nabízí tato rukodělná technika, je možnost barvení provazů například barvami na textil. To znamená, že vzniklý HIMO výrobek pak může barevně odpovídat celkovému ladění vašeho bytu. Využít se dá i technika barvení ombré.

Foto: i.pinimg.com, etsy.com, pinterest.com, futuristarchitecture.com, storelatina.com,  instagram.com, vk.com, happymodern.ru, c-a-s-u-l-o.com, urbanoutfitters.com, acasaqueaminhavoqueria.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

7 nápadů, jak si byt vyzdobit palmami

19. 4. 2018
Propadli jste kouzlu palem nejrůznějších druhů a velikostí? Tak proč je doma mít jen v květináčích? Máme pro vás pár tipů, jak si motivem palmových listů vyzdobit byt.

Jak si zútulnit byt, když jste v pronájmu

18. 4. 2018
Bydlíte v pronájmu a nechcete investovat do trvalých změn nebo vám to majitel bytu nedovolí? Poradíme vám pár triků, jak provést v pronajatém bytě pár vratných změn, a dodat tak interiéru šmrnc alespoň na dobu, kdy v něm budete bydlet.

V bývalé tovární hale vzniklo moderní 2+kk

17. 4. 2018
Většina měst s průmyslovou minulostí se musí vypořádat s industriálními zónami, které zanechal v jejich centrech hospodářský růst 19. století. Barcelona by takovým snahám mohla jít příkladem. Původní tovární oblast před očima mění v moderní místo, kde také minulý rok vznikl moderní byt s netradičně řešenými vnitřními zdmi.

Ponožky v nové roli

16. 4. 2018
Ponožky se v posledních letech staly módním doplňkem, který oživí i ten nejnudnější outfit a v obchodech jsou k sehnání ve všech odstínech a nejrůznějších vzorech. Co s nimi ale, když jsou děravé nebo jim chybí druhá do páru? Vdechněte jim nový život.

9 nápadů, jak proměnit prázdné zdi v zahradu

12. 4. 2018
Toužíte po zahrádce, ale bydlíte v malém bytě bez balkonu? Ani v takovém případě se nemusíte vzdávat svých pěstitelských plánů. Když nemáte místo na zemi, pootočte svou perspektivu o devadesát stupňů a pěstujte rostlinky na stěně.

6 nápadů, jak kreativně recyklovat plasty

11. 4. 2018
Váza, šperkovnice, nebo dokonce terárium, tím vším se mohou stát plastové obaly, když si je vezmete do parády! V následujících DIY nápadech zaručeně najdete inspiraci, co udělat s plasty, když se vám je nechce vyhodit do tříděného odpadu.

Přístavba letního minidomku o velikosti 18 m²

10. 4. 2018
Obyvatelé brazilských měst přístavby milují, však pro ně také v portugalštině mají něžně znějící výraz Puxadinho. Jednoduchými přístřešky si nejčastěji rozšiřují obytné prostory rodinných domů, ale vlastní Puxadinho si na terase nechali nedávno postavit dokonce i majitelé přízemního bytu v São Paulu.

5 nápadů, jak oživit oprýskané dveře

9. 4. 2018
Měnit kvůli oprýskaným dveřím skříně nebo si pořizovat nové vchodové dveře, protože ty staré už jsou trochu zašlé, je úplně zbytečné. Našli jsme pro vás pár šikovných tipů, díky nimž staré dveře úžasně prokouknou. Navíc takovou renovaci zvládnete snadno doma sami.

5 nápadů, jak mít vše uspořádané v boxech

4. 4. 2018
Srovnejte věci do latě a mějte všechno pěkně uspořádané. Snadno toho docílíte třeba s úložnými boxy, které navíc za určitých okolností mohou i skvěle vypadat. Třeba vás ten pořádek nakonec ještě začne bavit.