8 háčkovaných kousků do bytu

3. 11. 2016
Že jste naposledy háčkovali jako děti s babičkou? Pak oprašte nádobíčko a skočte si do krámu pro nějaká pestrobarevná klubíčka vlny. Našli jsme pro vás totiž nápady na parádní doplňky do bytu, které si s trochou háčkování vyrobíte sami.

Háčkované obrazy

Daří se ve vaší kuchyni kromě dobrého jídla také veselým barvám a rozpustilým nápadům? Pak by vám tam neměly chybět ani tyhle háčkované ozdoby ve tvaru volského oka nebo poctivé domácí vafle.

Háčkované dekorace

Pěstitelský talent vám sudičky do vínku nedaly, takže vám doma každá rostlina do měsíce uschne? Pak hlínu a motyčku vyměňte za háčky a klubka vlny a vyrobte si pár fešáckých kaktusů. Uvidíte, že návštěvy z nich budou paf, a navíc nepíchají.

Háčkované květináče

Jestli naopak máte doma spoustu živých květin, pak vás určitě zaujme tenhle nápaditý závěsný květník. Doporučujeme sáhnout po tlustší vlně a větších háčcích, ať toho květník víc unese a taky ať vám jeho výroba nezabere tolik času.

Háčkované ozdoby

V případě, že s háčkováním začínáte, můžete si ho natrénovat třeba na roztomilých podtáccích nebo kelímcích na tužky, na které vám postačí jednoduchý vzor. A potom už na vás čekají náročnější výzvy.

Háčkovaná sedačka

S troškou fantazie a zásobou vlny a volného času si uháčkujete vážně parádní kousky. Důkazem budiž tenhle stylový taburet ve tvaru donutu. Mít šikovné ručičky se v tomto případě skutečně vyplatí, protože v obchodě byste na takovou designovku narazili jen stěží.

Háčkovaná lampa

Pryč jsou doby, kdy háčkované doplňky zdobily jen obýváky našich babiček. Takto vyrobené rámečky nejrůznějších barev i tvarů se perfektně hodí třeba na romantické obrázky. Našli jsme dokonce i stylový háčkovaný přehoz na stínidlo, který promění obyčejný lustr v jedinečný kousek a váš obývací pokoj v nejútulnější místo široko daleko.

Zdroj: Craftpasserie.com, Notey.com,  Cloverusa.wordpress.com, Brit.co, Crochetconcupiscence.com, 10marifet.org, Flamingotoes.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

7 nápadů, jak si byt vyzdobit palmami

19. 4. 2018
Propadli jste kouzlu palem nejrůznějších druhů a velikostí? Tak proč je doma mít jen v květináčích? Máme pro vás pár tipů, jak si motivem palmových listů vyzdobit byt.

Jak si zútulnit byt, když jste v pronájmu

18. 4. 2018
Bydlíte v pronájmu a nechcete investovat do trvalých změn nebo vám to majitel bytu nedovolí? Poradíme vám pár triků, jak provést v pronajatém bytě pár vratných změn, a dodat tak interiéru šmrnc alespoň na dobu, kdy v něm budete bydlet.

V bývalé tovární hale vzniklo moderní 2+kk

17. 4. 2018
Většina měst s průmyslovou minulostí se musí vypořádat s industriálními zónami, které zanechal v jejich centrech hospodářský růst 19. století. Barcelona by takovým snahám mohla jít příkladem. Původní tovární oblast před očima mění v moderní místo, kde také minulý rok vznikl moderní byt s netradičně řešenými vnitřními zdmi.

Ponožky v nové roli

16. 4. 2018
Ponožky se v posledních letech staly módním doplňkem, který oživí i ten nejnudnější outfit a v obchodech jsou k sehnání ve všech odstínech a nejrůznějších vzorech. Co s nimi ale, když jsou děravé nebo jim chybí druhá do páru? Vdechněte jim nový život.

9 nápadů, jak proměnit prázdné zdi v zahradu

12. 4. 2018
Toužíte po zahrádce, ale bydlíte v malém bytě bez balkonu? Ani v takovém případě se nemusíte vzdávat svých pěstitelských plánů. Když nemáte místo na zemi, pootočte svou perspektivu o devadesát stupňů a pěstujte rostlinky na stěně.

6 nápadů, jak kreativně recyklovat plasty

11. 4. 2018
Váza, šperkovnice, nebo dokonce terárium, tím vším se mohou stát plastové obaly, když si je vezmete do parády! V následujících DIY nápadech zaručeně najdete inspiraci, co udělat s plasty, když se vám je nechce vyhodit do tříděného odpadu.

Přístavba letního minidomku o velikosti 18 m²

10. 4. 2018
Obyvatelé brazilských měst přístavby milují, však pro ně také v portugalštině mají něžně znějící výraz Puxadinho. Jednoduchými přístřešky si nejčastěji rozšiřují obytné prostory rodinných domů, ale vlastní Puxadinho si na terase nechali nedávno postavit dokonce i majitelé přízemního bytu v São Paulu.

5 nápadů, jak oživit oprýskané dveře

9. 4. 2018
Měnit kvůli oprýskaným dveřím skříně nebo si pořizovat nové vchodové dveře, protože ty staré už jsou trochu zašlé, je úplně zbytečné. Našli jsme pro vás pár šikovných tipů, díky nimž staré dveře úžasně prokouknou. Navíc takovou renovaci zvládnete snadno doma sami.

HIMO — tradiční technika drhání v moderní podobě

5. 4. 2018
Stará technika drhání, což je ruční práce s provazy, provázky a přízemi, chytila druhý dech a objevila se v novém pojetí. Kouzlení s provazy všech barev, délek a druhů je už zase in, jenom se mu začalo říkat HIMO.