8 háčkovaných kousků do bytu

Že jste naposledy háčkovali jako děti s babičkou? Pak oprašte nádobíčko a skočte si do krámu pro nějaká pestrobarevná klubíčka vlny. Našli jsme pro vás totiž nápady na parádní doplňky do bytu, které si s trochou háčkování vyrobíte sami.

Háčkované obrazy

Daří se ve vaší kuchyni kromě dobrého jídla také veselým barvám a rozpustilým nápadům? Pak by vám tam neměly chybět ani tyhle háčkované ozdoby ve tvaru volského oka nebo poctivé domácí vafle.

Háčkované dekorace

Pěstitelský talent vám sudičky do vínku nedaly, takže vám doma každá rostlina do měsíce uschne? Pak hlínu a motyčku vyměňte za háčky a klubka vlny a vyrobte si pár fešáckých kaktusů. Uvidíte, že návštěvy z nich budou paf, a navíc nepíchají.

Háčkované květináče

Jestli naopak máte doma spoustu živých květin, pak vás určitě zaujme tenhle nápaditý závěsný květník. Doporučujeme sáhnout po tlustší vlně a větších háčcích, ať toho květník víc unese a taky ať vám jeho výroba nezabere tolik času.

Háčkované ozdoby

V případě, že s háčkováním začínáte, můžete si ho natrénovat třeba na roztomilých podtáccích nebo kelímcích na tužky, na které vám postačí jednoduchý vzor. A potom už na vás čekají náročnější výzvy.

Háčkovaná sedačka

S troškou fantazie a zásobou vlny a volného času si uháčkujete vážně parádní kousky. Důkazem budiž tenhle stylový taburet ve tvaru donutu. Mít šikovné ručičky se v tomto případě skutečně vyplatí, protože v obchodě byste na takovou designovku narazili jen stěží.

Háčkovaná lampa

Pryč jsou doby, kdy háčkované doplňky zdobily jen obýváky našich babiček. Takto vyrobené rámečky nejrůznějších barev i tvarů se perfektně hodí třeba na romantické obrázky. Našli jsme dokonce i stylový háčkovaný přehoz na stínidlo, který promění obyčejný lustr v jedinečný kousek a váš obývací pokoj v nejútulnější místo široko daleko.

Zdroj: Craftpasserie.com, Notey.com,  Cloverusa.wordpress.com, Brit.co, Crochetconcupiscence.com, 10marifet.org, Flamingotoes.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Úsporné mikrobydlení pro single nájemníky

Sehnat malý a cenově přijatelný byt v centru velkoměsta může být pořádný oříšek. O jeho rozlousknutí se ve spolupráci s developery a architekty pokoušejí metropole v různých koutech světa. Některé si na něm už pořádně vylámaly zuby, jiným se naopak zadařilo. K těm úspěšným se minulý rok připojilo i město New York s projektem Carmel Place.

7 tipů, jak doma uskladnit tužky

Klávesnice vládnou světu, většina z nás psací pero do ruky nevzala už pěkně dlouho. I přesto se ale většině z nás povalují pastelky a pera jen tak halabala po stole. Srovnejte je do latě a najděte jim jednou pro vždy pevné a stylové místo, ať nepřekáží!

Annelie Paurová Herz: Jsem blázen do tvoření

Prvním z výherců naší soutěže na Facebooku, které vám postupně všechny na stránkách TadyJeMoje představíme, je Annelie Paurová Herz. Spolu s manželem Jiřím Paurem milují skandinávský styl, hlavně přírodní prvky a tlumené barvy. Na podzim plánují rekonstrukci a těší se na zařizování dětského pokojíčku pro svého čtyřměsíčního syna.

Bydlení v orientálním stylu

Detailně propracované mozaiky, ručně tkané koberce, měkounké polštářky nebo kovové nádobí, to všechno jsou atributy, jimiž se vyznačují orientální interiéry. Nemusíte bydlet zrovna v Marrákeši, Káhiře či Istanbulu a stejně jim to může u vás doma slušet.

Moderní dvoupokojové studio pro dva

Jacque a Hanne tvoří velmi milý a přátelský pár. Dvojice si v průběhu společných let vysnila útulné letní sídlo poblíž pláže. Sny se jim povedlo převést do reality minulý rok, a dnes nás proto s radostí zvou na návštěvu svého zbrusu nového bydlení v živelném středomořském stylu.

5 interiérů s fešáckými paravány

V malém bytě byste se měli snažit prostor spíše otvírat, ale co když najednou potřebujete nějaký koutek, kam si budete moct zalézt, aby vás nikdo nerušil? Zajímavým řešením podobného dilematu mohou být mobilní paravány.

Květinové bydlení

Nemusíte být zrovna nenapravitelní romantici, a přesto uvidíte, že s květinami vstoupí do vašeho bytu dobrá nálada. A nemusí to být jen řezané květiny ve váze, klidně je můžete mít na závěsech, povlečení nebo třeba na nábytku. Schválně se podívejte, jak květinový motiv vykouzlí ve vašem interiéru optimistickou atmosféru rozkvetlé louky.

Nejčastější důvod domácích hádek kvůli penězům? Bydlení!

Kvůli čemu se lidé doma nejčastěji hádají, když jde o využití volných financí? Tak na to se nedávno dotazovala agentura IBRS tisícovky lidí. A výsledky jsou zajímavé: 28 % respondentů uvedlo na prvním místě bydlení.

Zbavte se hmyzu bez chemie

Objevil se u vás doma nezvaný hmyzí host? Přestaňte panikařit a odvolejte chemický poplach! V boji s mravenci, komáry, vinnými muškami a dalšími nepříjemnými škůdci vám pomůžou běžné zásoby ze spíže.