8 háčkovaných kousků do bytu

3. 11. 2016
Že jste naposledy háčkovali jako děti s babičkou? Pak oprašte nádobíčko a skočte si do krámu pro nějaká pestrobarevná klubíčka vlny. Našli jsme pro vás totiž nápady na parádní doplňky do bytu, které si s trochou háčkování vyrobíte sami.

Háčkované obrazy

Daří se ve vaší kuchyni kromě dobrého jídla také veselým barvám a rozpustilým nápadům? Pak by vám tam neměly chybět ani tyhle háčkované ozdoby ve tvaru volského oka nebo poctivé domácí vafle.

Háčkované dekorace

Pěstitelský talent vám sudičky do vínku nedaly, takže vám doma každá rostlina do měsíce uschne? Pak hlínu a motyčku vyměňte za háčky a klubka vlny a vyrobte si pár fešáckých kaktusů. Uvidíte, že návštěvy z nich budou paf, a navíc nepíchají.

Háčkované květináče

Jestli naopak máte doma spoustu živých květin, pak vás určitě zaujme tenhle nápaditý závěsný květník. Doporučujeme sáhnout po tlustší vlně a větších háčcích, ať toho květník víc unese a taky ať vám jeho výroba nezabere tolik času.

Háčkované ozdoby

V případě, že s háčkováním začínáte, můžete si ho natrénovat třeba na roztomilých podtáccích nebo kelímcích na tužky, na které vám postačí jednoduchý vzor. A potom už na vás čekají náročnější výzvy.

Háčkovaná sedačka

S troškou fantazie a zásobou vlny a volného času si uháčkujete vážně parádní kousky. Důkazem budiž tenhle stylový taburet ve tvaru donutu. Mít šikovné ručičky se v tomto případě skutečně vyplatí, protože v obchodě byste na takovou designovku narazili jen stěží.

Háčkovaná lampa

Pryč jsou doby, kdy háčkované doplňky zdobily jen obýváky našich babiček. Takto vyrobené rámečky nejrůznějších barev i tvarů se perfektně hodí třeba na romantické obrázky. Našli jsme dokonce i stylový háčkovaný přehoz na stínidlo, který promění obyčejný lustr v jedinečný kousek a váš obývací pokoj v nejútulnější místo široko daleko.

Zdroj: Craftpasserie.com, Notey.com,  Cloverusa.wordpress.com, Brit.co, Crochetconcupiscence.com, 10marifet.org, Flamingotoes.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Chtějí bydlet v klidu

23. 11. 2017
Po svatbě se mladí manželé Markéta a Tomáš rozhodli opustit podnájem v Praze a pořídit si vlastní bydlení blíže přírodě. Za úvěr od ČMSS koupili domek, který právě začínají rekonstruovat. Pro youtuberku Markétu to znamená nejen vysněný les za okny, ale také velkou pracovnu s dostatkem místa pro natáčení zajímavých videí. Zajímalo nás, jaké mají Markéta s Tomášem plány a co je v nejbližších měsících čeká.

5 knihoven, které si vyrobíte doma

22. 11. 2017
Zařizujete byt a rozpočet vám nedovoluje si koupit pořádnou knihovnu? Pokud nechcete nechat knížky ležet ladem a jste alespoň trošku šikovní, máme pro vás tipy, jak si doma vyrobit parádní nízkorozpočtovou knihovnu vlastníma rukama.

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.