Globus na více způsobů

16. 2. 2016
Běžně funguje globus jako školní pomůcka nebo stylová dekorace, jeho využití ale může být mnohem širší. Nabízíme vám pár tipů, jak si globusem netradičně vylepšit bydlení.

_pastedGraphicSvítí globus nad hlavou

Lustr v podobě globusu s uříznutou horní částí se hodí hlavně do nonkonformně zařízených bytů. Pokoj s takovýmhle světlem rázem získá světoběžnický šmrnc, i když jeho majitel byl nejdál v Berouně.

_pastedGraphic-1

Servis na půlce zeměkoule

Když globus rozpůlíte, dostanete dvě stylové misky, které můžete použít k praktickým účelům nebo jako dekoraci. Na takových miskách se skvěle vyjímá exotické ovoce stejně jako sušené květy a šišky.

_pastedGraphic-2


Dvojčata jsou sexy

Hodně dobře vypadá, když globus rozříznete v půlce a obě poloviny pověsíte vedle sebe. Můžete si pak vybrat, jestli vám doma bude svítit Afrika, nebo Amerika, nebo dáte šanci celé zeměkouli.

_pastedGraphic-3

Globus místo promítačky

Pokud zrovna nebazírujete na původní funkci globu, můžete jej využít jako promítačku světelných efektů na zeď. Kromě toho, že vytváří na stěně fantastické efekty, vypadá hodně dobře i jako samostatný světelný objekt.

_pastedGraphic-4

Globus vám to připomene

Píchnout si lepíky připomínající, co máte udělat, na klasickou tabuli není nic zvláštního. Jestli ale chcete být originální, využijte prostorově mnohem zajímavější globu.

_pastedGraphic-5

Foto: Amazon.com, Selbermacherin.blogspot.deSzinesotletek.blog.huDe.dawanda.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.