Globus na více způsobů

Běžně funguje globus jako školní pomůcka nebo stylová dekorace, jeho využití ale může být mnohem širší. Nabízíme vám pár tipů, jak si globusem netradičně vylepšit bydlení.

_pastedGraphicSvítí globus nad hlavou

Lustr v podobě globusu s uříznutou horní částí se hodí hlavně do nonkonformně zařízených bytů. Pokoj s takovýmhle světlem rázem získá světoběžnický šmrnc, i když jeho majitel byl nejdál v Berouně.

_pastedGraphic-1

Servis na půlce zeměkoule

Když globus rozpůlíte, dostanete dvě stylové misky, které můžete použít k praktickým účelům nebo jako dekoraci. Na takových miskách se skvěle vyjímá exotické ovoce stejně jako sušené květy a šišky.

_pastedGraphic-2


Dvojčata jsou sexy

Hodně dobře vypadá, když globus rozříznete v půlce a obě poloviny pověsíte vedle sebe. Můžete si pak vybrat, jestli vám doma bude svítit Afrika, nebo Amerika, nebo dáte šanci celé zeměkouli.

_pastedGraphic-3

Globus místo promítačky

Pokud zrovna nebazírujete na původní funkci globu, můžete jej využít jako promítačku světelných efektů na zeď. Kromě toho, že vytváří na stěně fantastické efekty, vypadá hodně dobře i jako samostatný světelný objekt.

_pastedGraphic-4

Globus vám to připomene

Píchnout si lepíky připomínající, co máte udělat, na klasickou tabuli není nic zvláštního. Jestli ale chcete být originální, využijte prostorově mnohem zajímavější globu.

_pastedGraphic-5

Foto: Amazon.com, Selbermacherin.blogspot.deSzinesotletek.blog.huDe.dawanda.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.