Fotky nejen na zeď

Autor: TadyJeMoje.cz
Fotografie vypráví příběhy, které vnáší život do našeho domova. Zachycují okamžiky, které v nás vyvolávají pocity, vzpomínky a nálady. Dělají domov domovem.

Fotografie jsou v dnešní době považovány nejen za prvek bytové dekorace, ale především je čím dál více můžeme vnímat jako druh umění. Tak proč si na zeď nepověsit velkoformátovou fotografii s motivem nám blízkým?

3 

Obrázky, které se nám líbí přenesené na plátno, papír či textil, ale třeba také na pohlednice. Taková malá milá vzpomínka v podobě pohlednicového pozdravu. Řekněte sami, co vás potěší více? Pár písmenek na displeji vašeho mobilního telefonu nebo pohlednice s pěknou fotografií ve vaší schránce?

12 

V dnešní moderní a uspěchané době je to pro mnohé již skoro přežitek, ale zkuste někdy zpomalit a místo sms zprávy poslat pěknou fotografii v podobě pohlednice. Uvidíte, že adresáta určitě potěší.  Pohlednici ovšem můžete využít i jinak. Je to vlastně taková zmenšenina fotografie, která může najít místo na vašem pracovním stole nebo nástěnce a stejně dobře vám poslouží třeba jako záložka do knihy.

14 

Nebojte se obklopovat fotografiemi v různých podobách. Dnes jsou tiskové možnosti poměrně velké. Kromě kvalitního papíru si můžete pořídit fotografii tištenou na plátně, kapa desce, ale také v podobě polštáře, kde je fotka natištěná na vhodnou textilii.

17 

I u vás doma si můžete vytvořit svoji malou soukromou galerii fotografií. A zdaleka není nezbytně nutné všechny fotografie přitloukat na zeď. Mnohdy stačí rámeček s fotkou jen opřít o stolek nebo zeď a rázem si vytvoříte koutek k relaxaci, čtení či tvoření, kterému právě ona fotografie vdechne náladu, po které toužíte. Buďte originální a vytvářejte si neobyčejný domov z obyčejných věcí, které nás obklopují.

 

Text a foto: Barbora Grünwaldová

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Úsporné mikrobydlení pro single nájemníky

Sehnat malý a cenově přijatelný byt v centru velkoměsta může být pořádný oříšek. O jeho rozlousknutí se ve spolupráci s developery a architekty pokoušejí metropole v různých koutech světa. Některé si na něm už pořádně vylámaly zuby, jiným se naopak zadařilo. K těm úspěšným se minulý rok připojilo i město New York s projektem Carmel Place.

7 tipů, jak doma uskladnit tužky

Klávesnice vládnou světu, většina z nás psací pero do ruky nevzala už pěkně dlouho. I přesto se ale většině z nás povalují pastelky a pera jen tak halabala po stole. Srovnejte je do latě a najděte jim jednou pro vždy pevné a stylové místo, ať nepřekáží!

Annelie Paurová Herz: Jsem blázen do tvoření

Prvním z výherců naší soutěže na Facebooku, které vám postupně všechny na stránkách TadyJeMoje představíme, je Annelie Paurová Herz. Spolu s manželem Jiřím Paurem milují skandinávský styl, hlavně přírodní prvky a tlumené barvy. Na podzim plánují rekonstrukci a těší se na zařizování dětského pokojíčku pro svého čtyřměsíčního syna.

Bydlení v orientálním stylu

Detailně propracované mozaiky, ručně tkané koberce, měkounké polštářky nebo kovové nádobí, to všechno jsou atributy, jimiž se vyznačují orientální interiéry. Nemusíte bydlet zrovna v Marrákeši, Káhiře či Istanbulu a stejně jim to může u vás doma slušet.

Moderní dvoupokojové studio pro dva

Jacque a Hanne tvoří velmi milý a přátelský pár. Dvojice si v průběhu společných let vysnila útulné letní sídlo poblíž pláže. Sny se jim povedlo převést do reality minulý rok, a dnes nás proto s radostí zvou na návštěvu svého zbrusu nového bydlení v živelném středomořském stylu.

5 interiérů s fešáckými paravány

V malém bytě byste se měli snažit prostor spíše otvírat, ale co když najednou potřebujete nějaký koutek, kam si budete moct zalézt, aby vás nikdo nerušil? Zajímavým řešením podobného dilematu mohou být mobilní paravány.

Květinové bydlení

Nemusíte být zrovna nenapravitelní romantici, a přesto uvidíte, že s květinami vstoupí do vašeho bytu dobrá nálada. A nemusí to být jen řezané květiny ve váze, klidně je můžete mít na závěsech, povlečení nebo třeba na nábytku. Schválně se podívejte, jak květinový motiv vykouzlí ve vašem interiéru optimistickou atmosféru rozkvetlé louky.

Nejčastější důvod domácích hádek kvůli penězům? Bydlení!

Kvůli čemu se lidé doma nejčastěji hádají, když jde o využití volných financí? Tak na to se nedávno dotazovala agentura IBRS tisícovky lidí. A výsledky jsou zajímavé: 28 % respondentů uvedlo na prvním místě bydlení.

Zbavte se hmyzu bez chemie

Objevil se u vás doma nezvaný hmyzí host? Přestaňte panikařit a odvolejte chemický poplach! V boji s mravenci, komáry, vinnými muškami a dalšími nepříjemnými škůdci vám pomůžou běžné zásoby ze spíže.