Fotky nejen na zeď

21. 10. 2014
Fotografie vypráví příběhy, které vnáší život do našeho domova. Zachycují okamžiky, které v nás vyvolávají pocity, vzpomínky a nálady. Dělají domov domovem.

Fotografie jsou v dnešní době považovány nejen za prvek bytové dekorace, ale především je čím dál více můžeme vnímat jako druh umění. Tak proč si na zeď nepověsit velkoformátovou fotografii s motivem nám blízkým?

3 

Obrázky, které se nám líbí přenesené na plátno, papír či textil, ale třeba také na pohlednice. Taková malá milá vzpomínka v podobě pohlednicového pozdravu. Řekněte sami, co vás potěší více? Pár písmenek na displeji vašeho mobilního telefonu nebo pohlednice s pěknou fotografií ve vaší schránce?

12 

V dnešní moderní a uspěchané době je to pro mnohé již skoro přežitek, ale zkuste někdy zpomalit a místo sms zprávy poslat pěknou fotografii v podobě pohlednice. Uvidíte, že adresáta určitě potěší.  Pohlednici ovšem můžete využít i jinak. Je to vlastně taková zmenšenina fotografie, která může najít místo na vašem pracovním stole nebo nástěnce a stejně dobře vám poslouží třeba jako záložka do knihy.

14 

Nebojte se obklopovat fotografiemi v různých podobách. Dnes jsou tiskové možnosti poměrně velké. Kromě kvalitního papíru si můžete pořídit fotografii tištenou na plátně, kapa desce, ale také v podobě polštáře, kde je fotka natištěná na vhodnou textilii.

17 

I u vás doma si můžete vytvořit svoji malou soukromou galerii fotografií. A zdaleka není nezbytně nutné všechny fotografie přitloukat na zeď. Mnohdy stačí rámeček s fotkou jen opřít o stolek nebo zeď a rázem si vytvoříte koutek k relaxaci, čtení či tvoření, kterému právě ona fotografie vdechne náladu, po které toužíte. Buďte originální a vytvářejte si neobyčejný domov z obyčejných věcí, které nás obklopují.

 

Text a foto: Barbora Grünwaldová

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Chtějí bydlet v klidu

23. 11. 2017
Po svatbě se mladí manželé Markéta a Tomáš rozhodli opustit podnájem v Praze a pořídit si vlastní bydlení blíže přírodě. Za úvěr od ČMSS koupili domek, který právě začínají rekonstruovat. Pro youtuberku Markétu to znamená nejen vysněný les za okny, ale také velkou pracovnu s dostatkem místa pro natáčení zajímavých videí. Zajímalo nás, jaké mají Markéta s Tomášem plány a co je v nejbližších měsících čeká.

5 knihoven, které si vyrobíte doma

22. 11. 2017
Zařizujete byt a rozpočet vám nedovoluje si koupit pořádnou knihovnu? Pokud nechcete nechat knížky ležet ladem a jste alespoň trošku šikovní, máme pro vás tipy, jak si doma vyrobit parádní nízkorozpočtovou knihovnu vlastníma rukama.

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.