Dračí žíla pod postelí aneb Patogenní zóny a jak na ně

Autor: TadyJeMoje.cz
Probouzíte se ráno rozlámaní a bez nálady, přestože večer jdete brzo spát a místo alkoholu pijete bylinné čaje? Máte doma mravence? Zdají se vám děsivé sny? Trvá vám dlouho, než usnete, a celou noc se převalujete (třebaže jste si dali jen lehkou večeři a zdaleka se vyhnuli zrajícím sýrům i čočce)? Vyhýbá se váš pes nebo malé dítě jistým místům v bytě? Nedaří se vám zbavit nemocí?

Možná že máte doma geopatogenní zónu – oblast s extrémně porušeným zemským magnetickým polem. A to jako každé záření ovlivňuje naše těla i mysli, ať chceme nebo ne.

Geopatogenní zóny (GPZ) známé například také jako dračí žíly zná lidstvo odnepaměti – v Číně platil už 2300 let před narozením Krista císařský zákon, který nařizoval prozkoumání pozemku, na němž měl vyrůst nový dům, ohledně přítomnosti GPZ. Císař evidentně nestál o unavené (tehdy by se asi řeklo „líné“) a rozmrzelé poddané.

Co je příčinou GPZ?
Nejčastěji se jedná o podzemní prameny, jezera či řeky. Na vině ale může být zlom i trhlina v geologickém podloží, případně těsná blízkost dvou typů hornin s odlišným magnetickým polem. (Anebo v tom mají prsty gnómové, skřítci, goblini a další bytosti žijící dle lidové tradice v zemi a pod zemí – kdo ví?)

Ale vysvětlujte to realitnímu makléři při vybírání nového bytu! Pokud vůbec bude vědět, o čem mluvíte, mávne rukou a ubije vaše dotazy klasickou mantrou: „Jde v první řadě o lokalitu, pak o lokalitu a do třetice hlavně o lokalitu.“

Jak se GPZ projevuje?
Především tělesnými příznaky. Podívejme se na ty nejtypičtější: dlouhodobá únava a zároveň nespavost, která postrádá příčinu (pokud vás zítra čeká svatba nebo náročný pracovní pohovor, trocha té nespavosti z nervozity je na místě). Astma. Opakované angíny. Bolesti kloubů a páteře. Vysoký krevní tlak. Záněty žil. A strašák největší – nádorová onemocnění.

GPZ ale může zasáhnout i vaši psychiku: deprese, migréna, schizofrenie – ty všechny bývají spojovány (kromě dalšího) i s účinky nestandardního zemského záření.

1

Jak vidíte, není to žádná legrace. Jak tedy zjistíte, jestli máte doma GPZ?

Pocit
Jestliže patříte k citlivějším jedincům, zónu detekujete podle pocitu – někde se vám odpočívá a spí lépe, jinde naopak.

2

Zvířata
Pokud nejde o rozmazlené mazlíčky, kteří už své zvířecí instinkty napůl ztratili, platí jednoduché pravidlo: zatímco pes se GPZ vyhýbá jako čert kříži, kočka je naopak vyhledává. A i mravenci si svoje mraveniště staví zásadně na místech s (pro člověka) neblahým vyzařováním, tedy právě nad GPZ.

3

Rostliny
Přes všechnu péči kaktusy hnijí a fíkus naopak usychá? Zkuste rostliny jednoduše přemístit jinam. Budou-li prospívat, objevili jste svou domácí GPZ.

Malé děti
jsou na GPZ velmi citlivé – ale na druhou stranu nemají jak vám to říci. Pokud ale váš malý svišť špatně spí, v noci se budí a pláče, ráno ho najdete v jiné poloze, než jste ho ukládali případně na druhé straně postýlky, je to důkaz toho, že se ve spánku podvědomě snaží najít si lepší místo – mimo GPZ. Co s tím? Prostě přeneste dětskou postýlku o pár metrů dále.

4

Senzibil aneb proutkař
Zkušený proutkař sice geopatogenní zóny bez problémů najde, ale neodruší je. Ne že by nechtěl – mohl by si pak účtovat ještě víc – zóny se však svého místa drží. Každopádně vědět, kde a kudy zóna probíhá, je zásadní. Pak můžete přistoupit k dalšímu kroku.

5

A tím je jednoduše přestěhování nábytku. Pokud můžete, šoupněte s postelí, v níž vás pravidelně tlačí noční můry, přemístěte psací stůl, u nějž se vám spíš než pracovat chce spát a kde všechny kreativní nápady okamžitě vyschnou, posuňte pohovku, na které jste si (podvědomě!) už přes měsíc nepohověli, a tak dále.

6

Jen pozor, aby se vám nestalo, že ve finále budete mít ložnici na chodbě, obývák v kuchyni, koupelnu v ložnici, kuchyň v obýváku a WC… raději nedomýšlet!

Elektrosmog
Pokud pociťujete některé z příznaků uvedených výše, na vině nemusí být hned masivní patogenní zóna, ale „pouhý“ elektrosmog – záření z počítače, televize, tabletu, mobilního telefonu. Žádná z těchto zařízení nepoužívejte v ložnici, a rozhodně nespěte se zapnutým mobilním telefonem na nočním stolku blízko u hlavy!

7

Jaké máte vy zkušenosti s geopatogenními zónami? Máte nějakou doma? Anebo její účinky zažíváte výhradně v práci? :)

Napište nám vaše příběhy, postřehy a názory – sneseme jak pochvaly, tak kritiku!

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.