Dračí žíla pod postelí aneb Patogenní zóny a jak na ně

21. 1. 2015
Probouzíte se ráno rozlámaní a bez nálady, přestože večer jdete brzo spát a místo alkoholu pijete bylinné čaje? Máte doma mravence? Zdají se vám děsivé sny? Trvá vám dlouho, než usnete, a celou noc se převalujete (třebaže jste si dali jen lehkou večeři a zdaleka se vyhnuli zrajícím sýrům i čočce)? Vyhýbá se váš pes nebo malé dítě jistým místům v bytě? Nedaří se vám zbavit nemocí?

Možná že máte doma geopatogenní zónu – oblast s extrémně porušeným zemským magnetickým polem. A to jako každé záření ovlivňuje naše těla i mysli, ať chceme nebo ne.

Geopatogenní zóny (GPZ) známé například také jako dračí žíly zná lidstvo odnepaměti – v Číně platil už 2300 let před narozením Krista císařský zákon, který nařizoval prozkoumání pozemku, na němž měl vyrůst nový dům, ohledně přítomnosti GPZ. Císař evidentně nestál o unavené (tehdy by se asi řeklo „líné“) a rozmrzelé poddané.

Co je příčinou GPZ?
Nejčastěji se jedná o podzemní prameny, jezera či řeky. Na vině ale může být zlom i trhlina v geologickém podloží, případně těsná blízkost dvou typů hornin s odlišným magnetickým polem. (Anebo v tom mají prsty gnómové, skřítci, goblini a další bytosti žijící dle lidové tradice v zemi a pod zemí – kdo ví?)

Ale vysvětlujte to realitnímu makléři při vybírání nového bytu! Pokud vůbec bude vědět, o čem mluvíte, mávne rukou a ubije vaše dotazy klasickou mantrou: „Jde v první řadě o lokalitu, pak o lokalitu a do třetice hlavně o lokalitu.“

Jak se GPZ projevuje?
Především tělesnými příznaky. Podívejme se na ty nejtypičtější: dlouhodobá únava a zároveň nespavost, která postrádá příčinu (pokud vás zítra čeká svatba nebo náročný pracovní pohovor, trocha té nespavosti z nervozity je na místě). Astma. Opakované angíny. Bolesti kloubů a páteře. Vysoký krevní tlak. Záněty žil. A strašák největší – nádorová onemocnění.

GPZ ale může zasáhnout i vaši psychiku: deprese, migréna, schizofrenie – ty všechny bývají spojovány (kromě dalšího) i s účinky nestandardního zemského záření.

1

Jak vidíte, není to žádná legrace. Jak tedy zjistíte, jestli máte doma GPZ?

Pocit
Jestliže patříte k citlivějším jedincům, zónu detekujete podle pocitu – někde se vám odpočívá a spí lépe, jinde naopak.

2

Zvířata
Pokud nejde o rozmazlené mazlíčky, kteří už své zvířecí instinkty napůl ztratili, platí jednoduché pravidlo: zatímco pes se GPZ vyhýbá jako čert kříži, kočka je naopak vyhledává. A i mravenci si svoje mraveniště staví zásadně na místech s (pro člověka) neblahým vyzařováním, tedy právě nad GPZ.

3

Rostliny
Přes všechnu péči kaktusy hnijí a fíkus naopak usychá? Zkuste rostliny jednoduše přemístit jinam. Budou-li prospívat, objevili jste svou domácí GPZ.

Malé děti
jsou na GPZ velmi citlivé – ale na druhou stranu nemají jak vám to říci. Pokud ale váš malý svišť špatně spí, v noci se budí a pláče, ráno ho najdete v jiné poloze, než jste ho ukládali případně na druhé straně postýlky, je to důkaz toho, že se ve spánku podvědomě snaží najít si lepší místo – mimo GPZ. Co s tím? Prostě přeneste dětskou postýlku o pár metrů dále.

4

Senzibil aneb proutkař
Zkušený proutkař sice geopatogenní zóny bez problémů najde, ale neodruší je. Ne že by nechtěl – mohl by si pak účtovat ještě víc – zóny se však svého místa drží. Každopádně vědět, kde a kudy zóna probíhá, je zásadní. Pak můžete přistoupit k dalšímu kroku.

5

A tím je jednoduše přestěhování nábytku. Pokud můžete, šoupněte s postelí, v níž vás pravidelně tlačí noční můry, přemístěte psací stůl, u nějž se vám spíš než pracovat chce spát a kde všechny kreativní nápady okamžitě vyschnou, posuňte pohovku, na které jste si (podvědomě!) už přes měsíc nepohověli, a tak dále.

6

Jen pozor, aby se vám nestalo, že ve finále budete mít ložnici na chodbě, obývák v kuchyni, koupelnu v ložnici, kuchyň v obýváku a WC… raději nedomýšlet!

Elektrosmog
Pokud pociťujete některé z příznaků uvedených výše, na vině nemusí být hned masivní patogenní zóna, ale „pouhý“ elektrosmog – záření z počítače, televize, tabletu, mobilního telefonu. Žádná z těchto zařízení nepoužívejte v ložnici, a rozhodně nespěte se zapnutým mobilním telefonem na nočním stolku blízko u hlavy!

7

Jaké máte vy zkušenosti s geopatogenními zónami? Máte nějakou doma? Anebo její účinky zažíváte výhradně v práci? 🙂

Napište nám vaše příběhy, postřehy a názory – sneseme jak pochvaly, tak kritiku!

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Bláznivé bydlení pro single kluky

14. 12. 2017
Pro někoho budou následující nápady asi bláznivé, když ale žijete single, můžete si ve svém bytě dělat, co chcete. Víte, že s partnerkou či se spolubydlícím byste se na něčem extrémně ulítlém těžko shodli, ale v bytě, kde člověk žije sám, nemusí řešit neustále nějaké kompromisy.

Malá domácí čajovna

13. 12. 2017
Milujete prostředí čajoven a celou kulturu spojenou s přípravou a klidným popíjením lahodného nápoje? Pojďte se s námi podívat, jak si alespoň miniaturní čajový koutek zařídit i v menším bytě.

V karavanu místo na koleji

12. 12. 2017
Život ve městech je poslední dobou hektický a stresu neubývá. O to více se lidé chtějí přiblížit bydlení v přírodě. V Americe jim na to někdy stačí i 14 m2 na kolečkách. Nejsou daleko od velkých měst a jejich oblíbenost stále stoupá.

8 parádních nápadů pro prázdné kouty

11. 12. 2017
Téměř každý byt alespoň jedno takové místo má. Prázdný kout, nejčastěji mezi futry a oknem, pro který se horko těžko hledá využití. Našli jsme pro vás pár inspirací, jak podobný prostor nápaditě využít.

Vyzdobte si byt šiškami

7. 12. 2017
Že vás na sezónní dekorace moc neužije? Zkuste si vyzdobit byt šiškami a máte stylovou výzdobu na celou zimu. Našli jsme pro vás pár parádních inspirací, které jsou hotové raz dva a stojí pár korun.

7 způsobů využití prázdných sklenic

6. 12. 2017
Skleničky a sklenice od kompotů, okurek, hořčice a všemožných dalších pochutin nemusí nutně končit v kontejneru na sklo. Schválně se podívejte, jaké nejrůznější funkce ještě mohou u vás doma zastat.

Levný minidomek za 16 tisíc korun

5. 12. 2017
Alla a Garrett z americké Montany jsou manželé, kteří se rádi pouštějí do společných DIY projektů. Naposledy je napadlo, že si na zahradě sami postaví domek pro hosty. Stačila jim k tomu dávka nadšení, několik týdnů intenzivní práce a necelých 16 000 korun.

6 jednoduchých způsobů, jak si doma netradičně vymalovat

4. 12. 2017
Nebaví vás konvenční jednobarevné nátěry, rádi byste doma zkusili něco divočejšího, ale nevíte, jak na to?  Podívejte se na pár tipů, co všechno můžete se stěnami svého bytu provést.

Svěží bydlení pro mladý pár a kočku

27. 11. 2017
Tchajvanská metropole Tchaj-pej patří k nejlidnatějším městům světa. Představuje typické velkoměsto s ohromným množstvím bytových domů, uvnitř kterých se nachází spousta bytů s poměrně malou výměrou. Pokud se v nich mají jejich obyvatelé cítit dobře, je nutné tyhle mini byty velice chytře a šikovně uspořádat.