9 interiérových doplňků z vysloužilých hrnků

13. 9. 2017
Přetékají vám poličky v kuchyni starými hrnky, jež už léta nepoužíváte? Zkuste jim najít jiné využití. Pěstujte v nich květiny, sepněte jimi záclony nebo z nich třeba vyrobte lampu. Tady máte pár nápadů a počítejte s tím, že budete potřebovat skutečně dobré lepidlo na keramiku a občas i speciální diamantový vrták.

Vyskládejte a slepte na sebe několik provrtaných podšálků, hrnečků a třeba i konvičku. Vytvoříte tak podstavec, na který už stačí dát jen elegantní stínítko, provléct šňůru, nasadit objímku, a máte unikátní a romantický vyhlížející lampičku.

Polovina bílého podšálku s hrnečkem přilepená ke zdi okolo žárovky vytvoří elegantní a vtipné nástěnné osvětlení, jež navíc může fungovat i jako malinká polička na klíče či jiné různé drobnosti.

Opravdu krásný svícen vznikl slepením několika kusů drobných šálků se zlatým dekorem. Teď už není třeba obávat se stékání vosku na nový stůl, nebo dokonce na ubrus.

A pokud se nebudete chtít s hrnečky lepit, stačí do nich jenom přidat knot a zalít jej voskem. Takový svícen nejen parádně vypadá, ale také vydrží mnohem delší dobu dávat světlo.

Tento hrneček dostal velmi netradiční funkci. Slouží jako spona na závěsu.  Má vybroušený otvor ve dnu, takže bylo snadné protáhnout hrnečkem celý závěs. Podobné barevné vyladění šálku s textilem působí skvěle. Na uchycení do zdi to už bude chtít jen zavrtat malý kovový háček, nebo můžete nechat závěs jen tak volně sepnutý.

Udělat si z konvice, hrnečků a podšálků lustr a zavěsit si jej nad hlavu, to chce odvahu a opravdu kvalitní lepidlo. Když se to ale povede, vypadá to vážně vtipně, jako kdyby si někdo u vás u stropu udělal čajový piknik.

Tak na tuhle extravagantní divočinu si asi troufnou jenom zkušení sochaři nebo úplní šílenci, když se jim to ale nakonec povede, budou mít doma doslova umělecké dílo.

Hrnečky se klidně uplatní na zdi jako ukazatel času. Počítejte s tím, že tyhle ohromné hodiny vám v malém bytě zaberou celou zeď, což ale vlastně nemusí vůbec vadit. Alespoň vám odpadnou starosti, čím dalším si ji vyzdobíte.

A na závěr ještě jedna zajímavá polička na šperky fungující zároveň i jako věšák na řetízky či korále. V tomto případě se vůbec nemusíte bát kombinovat dohromady nejrůznější hrnečky a talířky, naopak čím pestřejší váš výtvor bude, tím zábavněji bude působit. 

Foto: architecturendesign.net, paneamoreecreatitvita.it, hative.com, hercampus.com, inhabitat.com, theownerbuildernetwork.co, jessicaandersdotter.se, brit.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.