9 interiérových doplňků z vysloužilých hrnků

13. 9. 2017
Přetékají vám poličky v kuchyni starými hrnky, jež už léta nepoužíváte? Zkuste jim najít jiné využití. Pěstujte v nich květiny, sepněte jimi záclony nebo z nich třeba vyrobte lampu. Tady máte pár nápadů a počítejte s tím, že budete potřebovat skutečně dobré lepidlo na keramiku a občas i speciální diamantový vrták.

Vyskládejte a slepte na sebe několik provrtaných podšálků, hrnečků a třeba i konvičku. Vytvoříte tak podstavec, na který už stačí dát jen elegantní stínítko, provléct šňůru, nasadit objímku, a máte unikátní a romantický vyhlížející lampičku.

Polovina bílého podšálku s hrnečkem přilepená ke zdi okolo žárovky vytvoří elegantní a vtipné nástěnné osvětlení, jež navíc může fungovat i jako malinká polička na klíče či jiné různé drobnosti.

Opravdu krásný svícen vznikl slepením několika kusů drobných šálků se zlatým dekorem. Teď už není třeba obávat se stékání vosku na nový stůl, nebo dokonce na ubrus.

A pokud se nebudete chtít s hrnečky lepit, stačí do nich jenom přidat knot a zalít jej voskem. Takový svícen nejen parádně vypadá, ale také vydrží mnohem delší dobu dávat světlo.

Tento hrneček dostal velmi netradiční funkci. Slouží jako spona na závěsu.  Má vybroušený otvor ve dnu, takže bylo snadné protáhnout hrnečkem celý závěs. Podobné barevné vyladění šálku s textilem působí skvěle. Na uchycení do zdi to už bude chtít jen zavrtat malý kovový háček, nebo můžete nechat závěs jen tak volně sepnutý.

Udělat si z konvice, hrnečků a podšálků lustr a zavěsit si jej nad hlavu, to chce odvahu a opravdu kvalitní lepidlo. Když se to ale povede, vypadá to vážně vtipně, jako kdyby si někdo u vás u stropu udělal čajový piknik.

Tak na tuhle extravagantní divočinu si asi troufnou jenom zkušení sochaři nebo úplní šílenci, když se jim to ale nakonec povede, budou mít doma doslova umělecké dílo.

Hrnečky se klidně uplatní na zdi jako ukazatel času. Počítejte s tím, že tyhle ohromné hodiny vám v malém bytě zaberou celou zeď, což ale vlastně nemusí vůbec vadit. Alespoň vám odpadnou starosti, čím dalším si ji vyzdobíte.

A na závěr ještě jedna zajímavá polička na šperky fungující zároveň i jako věšák na řetízky či korále. V tomto případě se vůbec nemusíte bát kombinovat dohromady nejrůznější hrnečky a talířky, naopak čím pestřejší váš výtvor bude, tím zábavněji bude působit. 

Foto: architecturendesign.net, paneamoreecreatitvita.it, hative.com, hercampus.com, inhabitat.com, theownerbuildernetwork.co, jessicaandersdotter.se, brit.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

6 polštářů, které si vyrobíte sami

22. 2. 2018
Polštáře nejrůznějších barev a tvarů dokáží s interiérem divy. Rázem místnost zútulní, oživí, dodají jí osobitý styl, a když máte chuť na změnu, není nic jednoduššího než je prostě vyměnit. Podívejte se na pár interesantních kousků vlastní výroby.

Levně zařízený industriální byt

21. 2. 2018
Industriální styl se vyznačuje jednoduchostí, úsporností a neokázalou věcností. Řekli byste, že bude něco takového blízké Rusům? Překvapivě se tam právě dostávají do módy tmavší interiéry s industriálním nádechem. Jeden takový zpracovalo pro investora z Moskvy petrohradské studio INT2 architecture.

9 hodin, které si vyrobíte hravě sami

20. 2. 2018
Je libo hodiny malované, látkové, ratanové nebo třeba z klobouku? Proč pracně v obchodě shánět originální nástěnné hodiny, když si je doma zvládnete vyrobit za pár šupů. Stačí jen hodinový strojek a troška fantazie.

Ozdobte si balkon nebo okno domečkem pro ptáčky

19. 2. 2018
Nejen v chladných měsících naše opeřené kamarády potěšíte plným krmítkem nebo ptačí budkou, které můžete umístit na balkon nebo třeba na parapet. Zkuste si je vyrobit sami doma.

Valentýnské dekorace tak trochu jinak

14. 2. 2018
Kdo říká, že valentýnské dekorace musejí být kýčovitě přeslazené? Máme pro vás nápady na originální zamilované kousky, které vám už za pár dní nepolezou krkem a klidně si je v bytě necháte celý rok.

Nábytek z plechových barelů aneb Recyklace nás baví

12. 2. 2018
Stoličky, lavičky, minibar, improvizovaná lednička nebo umyvadlo, tím vším se mohou stát dobře vyčištěné barely od všeho možného. Stačí zvolit vhodnou barvu, aby ladila s interiérem, a máte doma perfektní doplněk, který hned tak někde neuvidíte.

Levné experimentální bydlení v betonových trubkách o velikosti 9,3 m²

8. 2. 2018
Zájemce o bydlení ve větších městech už nějakou dobu trápí vyšponované ceny nemovitostí. S vysokými náklady na pořízení či pronájem bytu se ale nepotýkají jen evropské metropole. V Hongkongu je situace ještě výrazně horší. Místní architekt proto přišel s přechodným řešením. Úlevu by v realitní krizi mělo přinést bydlení ve vodovodních trubkách z betonu.

Sekli jste s bubnováním? Buben rozhodně nevyhazujte, ještě se může hodit!

7. 2. 2018
Pustil už vás pubertální sen o kariéře bubeníka, co na něm stojí celá kapela a jedou po něm nejhezčí holky? Marně se snažíte prodat bubny, o které nikdo nemá zájem? Než je vyhodíte, podívejte se na naše tipy, jak se dají upotřebit v interiéru.