9 interiérových doplňků z vysloužilých hrnků

13. 9. 2017
Přetékají vám poličky v kuchyni starými hrnky, jež už léta nepoužíváte? Zkuste jim najít jiné využití. Pěstujte v nich květiny, sepněte jimi záclony nebo z nich třeba vyrobte lampu. Tady máte pár nápadů a počítejte s tím, že budete potřebovat skutečně dobré lepidlo na keramiku a občas i speciální diamantový vrták.

Vyskládejte a slepte na sebe několik provrtaných podšálků, hrnečků a třeba i konvičku. Vytvoříte tak podstavec, na který už stačí dát jen elegantní stínítko, provléct šňůru, nasadit objímku, a máte unikátní a romantický vyhlížející lampičku.

Polovina bílého podšálku s hrnečkem přilepená ke zdi okolo žárovky vytvoří elegantní a vtipné nástěnné osvětlení, jež navíc může fungovat i jako malinká polička na klíče či jiné různé drobnosti.

Opravdu krásný svícen vznikl slepením několika kusů drobných šálků se zlatým dekorem. Teď už není třeba obávat se stékání vosku na nový stůl, nebo dokonce na ubrus.

A pokud se nebudete chtít s hrnečky lepit, stačí do nich jenom přidat knot a zalít jej voskem. Takový svícen nejen parádně vypadá, ale také vydrží mnohem delší dobu dávat světlo.

Tento hrneček dostal velmi netradiční funkci. Slouží jako spona na závěsu.  Má vybroušený otvor ve dnu, takže bylo snadné protáhnout hrnečkem celý závěs. Podobné barevné vyladění šálku s textilem působí skvěle. Na uchycení do zdi to už bude chtít jen zavrtat malý kovový háček, nebo můžete nechat závěs jen tak volně sepnutý.

Udělat si z konvice, hrnečků a podšálků lustr a zavěsit si jej nad hlavu, to chce odvahu a opravdu kvalitní lepidlo. Když se to ale povede, vypadá to vážně vtipně, jako kdyby si někdo u vás u stropu udělal čajový piknik.

Tak na tuhle extravagantní divočinu si asi troufnou jenom zkušení sochaři nebo úplní šílenci, když se jim to ale nakonec povede, budou mít doma doslova umělecké dílo.

Hrnečky se klidně uplatní na zdi jako ukazatel času. Počítejte s tím, že tyhle ohromné hodiny vám v malém bytě zaberou celou zeď, což ale vlastně nemusí vůbec vadit. Alespoň vám odpadnou starosti, čím dalším si ji vyzdobíte.

A na závěr ještě jedna zajímavá polička na šperky fungující zároveň i jako věšák na řetízky či korále. V tomto případě se vůbec nemusíte bát kombinovat dohromady nejrůznější hrnečky a talířky, naopak čím pestřejší váš výtvor bude, tím zábavněji bude působit. 

Foto: architecturendesign.net, paneamoreecreatitvita.it, hative.com, hercampus.com, inhabitat.com, theownerbuildernetwork.co, jessicaandersdotter.se, brit.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

5 důkazů, že i bez klimatizace se dají přežít horké letní noci

21. 6. 2018
Už se blíží! Parné dny, během kterých teplota vzduchu citelně neklesne ani po setmění a nás tak čekají horké a bezesné noci. Máme pro vás pár tipů, s kterými se během letních nocí doma příjemně zchladíte, aniž byste potřebovali klimošku.

Zelené bydlení v centru Sydney

19. 6. 2018
Moderní a ekologicky zaměřený pár z Austrálie si nechal předělat menší domek v centru Sydney na soběstačný a nízkoenergetický domov s permakulturní zahradou. Nezůstali přitom jen u využití solární energie, ale přímo v metropoli si klidně pěstují vlastní zeleninu, kompostují bio odpad, recyklují dešťovou vodu a chovají slepice i ryby.

Jak najít v bytě další úložné prostory

15. 6. 2018
Čím menší byt, tím větší invenci a úsilí musíte vynaložit, aby se vám tam vešlo všechno, co potřebujete. Přinášíme pár tipů a triků, jak objevit úložné prostory i tam, kde byste je nejspíš nehledali.

Tady je Martyna: Bydlím u svých kytar

14. 6. 2018
Většina z nás si to své bydlení chce vymazlit od píky. Přestěhovat se do prázdného bytu, vymalovat si podle svého a pořídit si nábytek i dekorace, které nás uvedou do stavu „tady je moje“. Na téhle návštěvě se ale přesvědčíte, že „domov“ může vytvořit i nevšední atmosféra a věci po předchozích obyvatelích. V žižkovském bytě Martyna Starého, zpěváka a kytaristy skupiny Holden, najdete například hudební nástroje, které zde plní jinou úlohu, než ke které byly původně vytvořeny. A navíc zjistíte, že bydlet u Olšanských hřbitovů není žádná hrůza!

Garsonka je díky mezipatru o hodně větší

12. 6. 2018
Vybudování mezipatra patří mezi nejefektivnější způsoby, jak zvětšit užitnou plochu malometrážního bytu. Když se tedy majiteli moskevské garsonky naskytla příležitost pomocí mezipatra získat ve svém bytě poměrně dost důležitých metrů čtverečních navíc, není divu, že ani on neváhal.

8 rostlin, díky nimž se vám doma bude lépe dýchat

7. 6. 2018
Vzduch hlavně ve větších městech není vždycky úplně ideální, ale kvůli tomu přece nebudete vyhazovat peníze za čističky, zvlhčovače a jiné podobné přístroje. Mnohem lepší bude pořídit si do bytu ty správné pokojové rostliny, které nejenže čistí vzduch, ale taky hezky vypadají. Pár vám jich představíme.

Biologický dům z přírodních materiálů

5. 6. 2018
Na biologický materiál, odpad nebo filtr jsme zvyklí, ale věřili byste tomu, že už existuje také první biologický dům? Postavili ho loni v dánském městě Middelfart z upcyklovaných přírodních materiálů, a pokud se tam vydáte, můžete se dokonce podívat i dovnitř.

Co vás čeká při rekonstrukci? Je dobré si to zjistit předem.

4. 6. 2018
Koupit byt je jedna věc, druhá věc je upravit si byt ku obrazu svému. O tom, kolik peněz do rekonstrukce investujete, rozhoduje z velké míry jeho původní stav. Jakub Kubišta ze společnosti Albion Reality nám dal pár tipů, na co si dávat obzvlášť pozor.

Prohlídka s architektem: Jak z šedesát let starého bytu udělat moderní bydlení

1. 6. 2018
Jestli chcete v bytě z 50. let bydlet moderně, nebojte se do jeho rekonstrukce zapojit architekta, jak to udělali třeba Libor s Lenkou. Jejich malý a na dnešní dobu atypicky uspořádaný byt v Sezimově Ústí potřeboval vzít pořádně od podlahy. Požádali proto mladé architekty z ateliéru arch_feel, aby jim navrhli řešení na míru dispozic jejich nového bydlení i osobností. A jak sami uvidíte, právě původní dřevěná podlaha byla to jediné, co ze starého bytu zůstalo. Vyrazte na prohlídku s architektem Karlem Rechem!