9 interiérových doplňků z vysloužilých hrnků

13. 9. 2017
Přetékají vám poličky v kuchyni starými hrnky, jež už léta nepoužíváte? Zkuste jim najít jiné využití. Pěstujte v nich květiny, sepněte jimi záclony nebo z nich třeba vyrobte lampu. Tady máte pár nápadů a počítejte s tím, že budete potřebovat skutečně dobré lepidlo na keramiku a občas i speciální diamantový vrták.

Vyskládejte a slepte na sebe několik provrtaných podšálků, hrnečků a třeba i konvičku. Vytvoříte tak podstavec, na který už stačí dát jen elegantní stínítko, provléct šňůru, nasadit objímku, a máte unikátní a romantický vyhlížející lampičku.

Polovina bílého podšálku s hrnečkem přilepená ke zdi okolo žárovky vytvoří elegantní a vtipné nástěnné osvětlení, jež navíc může fungovat i jako malinká polička na klíče či jiné různé drobnosti.

Opravdu krásný svícen vznikl slepením několika kusů drobných šálků se zlatým dekorem. Teď už není třeba obávat se stékání vosku na nový stůl, nebo dokonce na ubrus.

A pokud se nebudete chtít s hrnečky lepit, stačí do nich jenom přidat knot a zalít jej voskem. Takový svícen nejen parádně vypadá, ale také vydrží mnohem delší dobu dávat světlo.

Tento hrneček dostal velmi netradiční funkci. Slouží jako spona na závěsu.  Má vybroušený otvor ve dnu, takže bylo snadné protáhnout hrnečkem celý závěs. Podobné barevné vyladění šálku s textilem působí skvěle. Na uchycení do zdi to už bude chtít jen zavrtat malý kovový háček, nebo můžete nechat závěs jen tak volně sepnutý.

Udělat si z konvice, hrnečků a podšálků lustr a zavěsit si jej nad hlavu, to chce odvahu a opravdu kvalitní lepidlo. Když se to ale povede, vypadá to vážně vtipně, jako kdyby si někdo u vás u stropu udělal čajový piknik.

Tak na tuhle extravagantní divočinu si asi troufnou jenom zkušení sochaři nebo úplní šílenci, když se jim to ale nakonec povede, budou mít doma doslova umělecké dílo.

Hrnečky se klidně uplatní na zdi jako ukazatel času. Počítejte s tím, že tyhle ohromné hodiny vám v malém bytě zaberou celou zeď, což ale vlastně nemusí vůbec vadit. Alespoň vám odpadnou starosti, čím dalším si ji vyzdobíte.

A na závěr ještě jedna zajímavá polička na šperky fungující zároveň i jako věšák na řetízky či korále. V tomto případě se vůbec nemusíte bát kombinovat dohromady nejrůznější hrnečky a talířky, naopak čím pestřejší váš výtvor bude, tím zábavněji bude působit. 

Foto: architecturendesign.net, paneamoreecreatitvita.it, hative.com, hercampus.com, inhabitat.com, theownerbuildernetwork.co, jessicaandersdotter.se, brit.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Malé, ale útulné bydlení v posledním patře

19. 9. 2017
Maličký, ale stylový a velice pohodlný byt se nachází v nejvyšším, jedenadvacátém patře bytového domu v ruském Petrohradě. Vždycky nabízel nádherný výhled po okolí, před rekonstrukcí však moc k bydlení nebyl. Dohromady měří pouhých 25 m², navíc má ještě úzký a protáhlý půdorys. To kladlo velké nároky na invenci architektů, kteří z něj měli udělat příjemné místo k žití.

8 knoflíkových doplňků do interiéru

18. 9. 2017
Potrpíte si na knoflíky? Tak proč si jimi nevyzdobit nejen oděvy, ale také interiér vašeho bytu. Nabízíme pár tipů, co všechno doma můžete z knoflíků mít.

Inspirace ze Skandinávie

14. 9. 2017
Chcete bydlet jednoduše, stylově a v harmonii s přírodou jako Seveřané? Není to drahé ani složité. Pro všechny milovníky severského designu jsme dali dohromady pár nápadů, jak si interiér v tomto duchu jednoduše zařídit.

Pohodlné bydlení na 25 m²

12. 9. 2017
O ubytování v centru Paříže je mezi turisty neustále obrovský zájem. Většinou hledají takové místo, odkud budou mít snadno dostupné obchody, památky, galerie, restaurace i parky, a jsou přitom ochotni slevit z nároků na prostor. Právě jim je určeno tohle francouzské ministudio.

7 tipů, jak uskladnit kosmetické předměty

11. 9. 2017
Mezi námi děvčaty, také skladujete šminky v igelitových pytlíčcích, krabicích od bůhvíčeho nebo v nejlepším případě v kosmetických kufříčcích, jež musíte každý den odněkud vyndávat? Poradíme vám, jak si kosmetiku doma uložit, aby to bylo nejen funkční, ale ještě k tomu i hezké.

Ušetřete na bydlení a potěšte i přírodu

7. 9. 2017
Bydlení není zrovna levná záležitost, navíc ještě nákladnější je často dělají naše zlozvyky, což nás stojí spoustu peněz. Přinášíme vám několik tipů, díky kterým v domácnosti nejen ušetříte, ale navíc uděláte něco dobrého i pro životní prostředí.

I v garáži se dá docela dobře bydlet

7. 9. 2017
Toužíte po vlastním klidném bydlení, ale máte maximálně tak na garáž? Tak prostě zkuste bydlet v ní. Budete si ji sice muset dost upravit, ale spousta lidí po celém světě už si dokázala z malého přístřeší pro auto udělat příjemný prostor pro běžné bydlení. Pojďme se podívat, o co všechno se v tomto případě budete muset postarat.

Ikat technika – styl, který vás osloví

6. 9. 2017
Umělecko-výtvarný styl Ikat má kořeny na Blízkém východě. Je to velmi pracný způsob výroby tkaniny, jenž sice vznikl někdy v 10. století, ale výborně se hodí i do současných bytů. Jeho pestré vzory rozveselí každý interiér.

Levné dekorace hotové za chvilku a za pár korun

5. 9. 2017
Nemůžete si dovolit kupovat drahé obrazy či grafiky a sériově vyráběné dekorace z IKEA doma nechcete? Ukážeme vám pár nápadů, jak si vyrobit originální artefakty pěkně v klidu sami, a ušetřit tím spoustu peněz.