V šestašedesáti se pustil do stavby domů z lahví a stal se legendou

7. 4. 2016
Kanada nepatří mezi země, kde by se nějak zvlášť pilo. Přesto právě tady vznikly ty nejkrásnější stavby z prázdných lahví. Může za to Édouard T. Arsenault, který je tady začal budovat v roce 1980, kdy mu bylo už 66 let! Pojďme se podívat na jeho nejlepší kousky.

_Lahve_1

Zahradní domek na vlastním pozemku

Všechno to začalo jedním pohledem, který Édouardovi poslala jeho dcera. Byl na něm hrádek ze skleněných lahví v Britské Kolumbii postavený Davidem H. Brownem a svého adresáta inspiroval do té míry, že si z lahví postavil vlastní zahradní domek. Trvalo mu to 6 měsíců a stavba spotřebovala 12 000 lahví a 85 pytlů cementu.

Svatostánek páně z vypitých flašek

Édouard T. Arsenault si později troufá i na veřejné prostory a výsledkem je i tato originální kaple! Díky pečlivému výběru druhu a tvaru lahví má její interiér velice zvláštní světlo a osobitou atmosféru, i když jako typická sakrální stavba opravdu nevypadá. Pokud se ptáte, kolik lahví padlo na tuhle stavbu, tak to bylo rovných 10 tisíc, včetně oltáře a lavic. Kaple je zcela funkční, několik párů zde dokonce uzavřelo manželský svazek.

_Lahve_2

Stylová restaurace

Jestli na kapli byly vypité lahve poněkud kontroverzní stavební materiál, tak na stavbu menší hospůdky či baru se naopak hodí dokonale. Pro současné majitele restaurací, hospod, barů a jiných pohostinských zařízení může být tenhle kanadský příklad dobrou inspirací, pokud uvažují o tom, že by si zřídili ještě jeden podnik. Prázdné lahve nevyhazujte, ale schraňujte, časem si z nich postavíte skoro zadarmo novou hospodu.¨

_Lahve_3

Foto: contraventionnalisation.tumblr.co, adventuresinmountaintime.wordpress.com, momvstheboys.com, matteroftrust.org

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.

Ministudio celé v bílém

4. 10. 2017
Bílá barva vizuálně zvětšuje a rozjasňuje prostor. Dovoluje vyniknout barevným detailům a podle psychologie barev podporuje přemýšlení, symbolizuje čistotu a odkazuje na nové začátky. Hodí se hlavně pro introverty a ty, kteří mají rádi pevný řád. Bílá je také dominantní barvou moderního ministudia z Tel Avivu, který dokazuje, že i jednobarevný styl může vypadat dobře.