Domov stěhují za zvířaty do kopců

17. 2. 2015
Paní Urbánková s přítelem Josefem a dcerou Ájou (9) bydlí v činžovním domě v Děčíně. Do Růžové po práci dojíždějí. Proč? Farma s koňmi a další zvířenou daleko za městem.

08 TadyJeMoje_Domov přestěhovali za zvířaty do kopců

V zimě, v létě, za každého počasí

Je to sice autem jen 15 minut cesty, ale jezdí tak denně po celý rok. Žádná legrace. A po práci na farmě zase do města.

V obci na kopci za Děčínem roste nový dům

Důvodem jsou koně, jejich koníček a láska. Ve stáji jich napočítáte sedm, dva z nich patří rodinným přátelům. Není divu, že se dcera Ája věnuje westernovému ježdění.

V Růžové si nejdříve pronajali stáj

Pak koupili objekt naproti pro padesátku ovcí a nakonec i pozemek na budoucí dům.

Co uvidíte dnes

Vlevo se popásají ovce, lamy a krávy. Vedle jsou stáje s koňmi. Teprve až nakonec si všimnete rozestavěného rodinného domu.

Stavba pod svahem roste v chráněné krajinné oblasti

Řešit museli proto i problémy, které jinde nenastávají. A nejde jen o typ rodinného domu, ale i o dřeviny a stromy na zahradě.

Původně chtěli postavit bungalov

Ten se ale typově do krajiny nehodí. Tak nějak to řekly úřady. Proto se projekt změnil na přízemní dům s podkrovím. A obloží jej celý dřevem.

V Růžové je dobře

Růžová byla v roce 2013 vyhlášena Obcí roku Ústeckého kraje. Prima. Jenže získat tam pozemek bylo a je velice obtížné, trvalo to přes dva roky.

Topit budou uhlím

Vytápět se bude uhlím, ovšem kotel má zásobník na 5 dní.

V podkroví dva velké pokoje.

Dole obývací pokoj propojený s kuchyní a technické zázemí.

Kdo a co pomohlo

Pan Josef má vlastní stavební firmu, ale ani tak není stavba procházkou růžovou zahradou. Peníze, s těmi jim zase pomohl zkušený zástupce stavební spořitelny s liškou ve znaku.

A co je na tom nejlepší?

Nejsilnějším motivem všech tří je láska k přírodě a zvířatům.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.