Domov stěhují za zvířaty do kopců

Autor: TadyJeMoje.cz
Paní Urbánková s přítelem Josefem a dcerou Ájou (9) bydlí v činžovním domě v Děčíně. Do Růžové po práci dojíždějí. Proč? Farma s koňmi a další zvířenou daleko za městem.

08 TadyJeMoje_Domov přestěhovali za zvířaty do kopců

V zimě, v létě, za každého počasí

Je to sice autem jen 15 minut cesty, ale jezdí tak denně po celý rok. Žádná legrace. A po práci na farmě zase do města.

V obci na kopci za Děčínem roste nový dům

Důvodem jsou koně, jejich koníček a láska. Ve stáji jich napočítáte sedm, dva z nich patří rodinným přátelům. Není divu, že se dcera Ája věnuje westernovému ježdění.

V Růžové si nejdříve pronajali stáj

Pak koupili objekt naproti pro padesátku ovcí a nakonec i pozemek na budoucí dům.

Co uvidíte dnes

Vlevo se popásají ovce, lamy a krávy. Vedle jsou stáje s koňmi. Teprve až nakonec si všimnete rozestavěného rodinného domu.

Stavba pod svahem roste v chráněné krajinné oblasti

Řešit museli proto i problémy, které jinde nenastávají. A nejde jen o typ rodinného domu, ale i o dřeviny a stromy na zahradě.

Původně chtěli postavit bungalov

Ten se ale typově do krajiny nehodí. Tak nějak to řekly úřady. Proto se projekt změnil na přízemní dům s podkrovím. A obloží jej celý dřevem.

V Růžové je dobře

Růžová byla v roce 2013 vyhlášena Obcí roku Ústeckého kraje. Prima. Jenže získat tam pozemek bylo a je velice obtížné, trvalo to přes dva roky.

Topit budou uhlím

Vytápět se bude uhlím, ovšem kotel má zásobník na 5 dní.

V podkroví dva velké pokoje.

Dole obývací pokoj propojený s kuchyní a technické zázemí.

Kdo a co pomohlo

Pan Josef má vlastní stavební firmu, ale ani tak není stavba procházkou růžovou zahradou. Peníze, s těmi jim zase pomohl zkušený zástupce stavební spořitelny s liškou ve znaku.

A co je na tom nejlepší?

Nejsilnějším motivem všech tří je láska k přírodě a zvířatům.

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.