Domov stěhují za zvířaty do kopců

Autor: TadyJeMoje.cz
Paní Urbánková s přítelem Josefem a dcerou Ájou (9) bydlí v činžovním domě v Děčíně. Do Růžové po práci dojíždějí. Proč? Farma s koňmi a další zvířenou daleko za městem.

08 TadyJeMoje_Domov přestěhovali za zvířaty do kopců

V zimě, v létě, za každého počasí

Je to sice autem jen 15 minut cesty, ale jezdí tak denně po celý rok. Žádná legrace. A po práci na farmě zase do města.

V obci na kopci za Děčínem roste nový dům

Důvodem jsou koně, jejich koníček a láska. Ve stáji jich napočítáte sedm, dva z nich patří rodinným přátelům. Není divu, že se dcera Ája věnuje westernovému ježdění.

V Růžové si nejdříve pronajali stáj

Pak koupili objekt naproti pro padesátku ovcí a nakonec i pozemek na budoucí dům.

Co uvidíte dnes

Vlevo se popásají ovce, lamy a krávy. Vedle jsou stáje s koňmi. Teprve až nakonec si všimnete rozestavěného rodinného domu.

Stavba pod svahem roste v chráněné krajinné oblasti

Řešit museli proto i problémy, které jinde nenastávají. A nejde jen o typ rodinného domu, ale i o dřeviny a stromy na zahradě.

Původně chtěli postavit bungalov

Ten se ale typově do krajiny nehodí. Tak nějak to řekly úřady. Proto se projekt změnil na přízemní dům s podkrovím. A obloží jej celý dřevem.

V Růžové je dobře

Růžová byla v roce 2013 vyhlášena Obcí roku Ústeckého kraje. Prima. Jenže získat tam pozemek bylo a je velice obtížné, trvalo to přes dva roky.

Topit budou uhlím

Vytápět se bude uhlím, ovšem kotel má zásobník na 5 dní.

V podkroví dva velké pokoje.

Dole obývací pokoj propojený s kuchyní a technické zázemí.

Kdo a co pomohlo

Pan Josef má vlastní stavební firmu, ale ani tak není stavba procházkou růžovou zahradou. Peníze, s těmi jim zase pomohl zkušený zástupce stavební spořitelny s liškou ve znaku.

A co je na tom nejlepší?

Nejsilnějším motivem všech tří je láska k přírodě a zvířatům.

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.