Design on the road

15. 12. 2014
Ještě jednou se ohlížíme za Designblokem 2014. Průvodcem hrstkou exponátů, které se tak či onak dotýkají dopravních prostředků a putování po cestách je naše známá designem zatím letmo políbená kamarádka MM. A společně s ní jsme na cestě.

 

Velorex musí chytit u srdce každého, ať už je tohle vozítko oděno do čehokoliv. Kdo měl to štěstí, zná nejen písničku o džínovém velorexu, ale mohl jej před pár lety právě v téhle úpravě potkat i na silnici.

02 Velorex zepředu_na web

Na Designbloku 2013 zase poutal pozornost velorex ve skvělém provedení na svatbu. A na Designbloku s datem 2014 kontroval zdánlivě standardním kabátkem, ale jen do té chvíle, než jste po něm přejeli dlaní. Paráda. (Vystavovatel: KŘÍŽ)

01 Jízdní kolo_na web

„Myslíme to se zrychlováním kol vážně. Postavili jsme se odporu vzduchu na odpor.“ Takhle kreativně lze popsat přínosy aerodynamického tunelu. Tahle krásně to lze i demonstrovat. (Vystavovatel: SPECIALIZED)

Stefan Nilsson

Současná švédská hračka z výběru vyhlášeného stockholmského galeristy, kurátora a trendhuntera Stefana Nilssona. Úžasná natolik, že by po téhle šestikolce skočily i děti, jejichž nejoblíbenější hračkou je computer. A dospěláci by si určitě vzpomněli na své dětství.

06 Kolo se sajdkou_na web

Kolo se sajdkou z expozice v Mikulandské nemá chybu. Určitě bych ho chtěla jako malá. Normálně se vidím, jak sedím v kokpitu, vlasy vlají ve větru a jsem na cestě.

Bartosz Mucha - Car

Jaké dimenze by asi nabral domov, kdyby jej polský designer Bartosz Mucha vzal do rukou se stejnou nápaditostí a fortelem, které vyzařují z dřevěného autíčka.

07 Dřevěná plastika plachetnice_na web

Kolekce sběratelských hraček WOO má duši. Vedle elegantní plachetnice to byla štíhlá stíhačka prostých tvarů a strohá, přitom půvabná rolba z několika málo kusů. (Vystavovatel: autorská dvojice Vrtiška a Žák)

03 Rikša na keramice_na web04 Skleněné auto_na web

Na vázy s pozoruhodnými motivy (dva z nich řeší svérázným způsobem i problémy dopravy) a na vytuněný sporťák z hutnického skla jste mohli narazit v paláci Colloredo-Mansfeld. Jestli se vám  vybaví autoři těchto skvostů, napište nám. Vrátíte nám paměť.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.