Design on the road

Autor: TadyJeMoje.cz
Ještě jednou se ohlížíme za Designblokem 2014. Průvodcem hrstkou exponátů, které se tak či onak dotýkají dopravních prostředků a putování po cestách je naše známá designem zatím letmo políbená kamarádka MM. A společně s ní jsme na cestě.

 

Velorex musí chytit u srdce každého, ať už je tohle vozítko oděno do čehokoliv. Kdo měl to štěstí, zná nejen písničku o džínovém velorexu, ale mohl jej před pár lety právě v téhle úpravě potkat i na silnici.

02 Velorex zepředu_na web

Na Designbloku 2013 zase poutal pozornost velorex ve skvělém provedení na svatbu. A na Designbloku s datem 2014 kontroval zdánlivě standardním kabátkem, ale jen do té chvíle, než jste po něm přejeli dlaní. Paráda. (Vystavovatel: KŘÍŽ)

01 Jízdní kolo_na web

„Myslíme to se zrychlováním kol vážně. Postavili jsme se odporu vzduchu na odpor.“ Takhle kreativně lze popsat přínosy aerodynamického tunelu. Tahle krásně to lze i demonstrovat. (Vystavovatel: SPECIALIZED)

Stefan Nilsson

Současná švédská hračka z výběru vyhlášeného stockholmského galeristy, kurátora a trendhuntera Stefana Nilssona. Úžasná natolik, že by po téhle šestikolce skočily i děti, jejichž nejoblíbenější hračkou je computer. A dospěláci by si určitě vzpomněli na své dětství.

06 Kolo se sajdkou_na web

Kolo se sajdkou z expozice v Mikulandské nemá chybu. Určitě bych ho chtěla jako malá. Normálně se vidím, jak sedím v kokpitu, vlasy vlají ve větru a jsem na cestě.

Bartosz Mucha - Car

Jaké dimenze by asi nabral domov, kdyby jej polský designer Bartosz Mucha vzal do rukou se stejnou nápaditostí a fortelem, které vyzařují z dřevěného autíčka.

07 Dřevěná plastika plachetnice_na web

Kolekce sběratelských hraček WOO má duši. Vedle elegantní plachetnice to byla štíhlá stíhačka prostých tvarů a strohá, přitom půvabná rolba z několika málo kusů. (Vystavovatel: autorská dvojice Vrtiška a Žák)

03 Rikša na keramice_na web04 Skleněné auto_na web

Na vázy s pozoruhodnými motivy (dva z nich řeší svérázným způsobem i problémy dopravy) a na vytuněný sporťák z hutnického skla jste mohli narazit v paláci Colloredo-Mansfeld. Jestli se vám  vybaví autoři těchto skvostů, napište nám. Vrátíte nám paměť.

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.