Dekorace ze starých knih

15. 12. 2015
Staré knihy, které už nikdo nečte, nemusíte vyhazovat. Když si s nimi trochu pohrajete, dají se z nich udělat moc pěkné dekorační předměty. Pokud vám chybí inspirace, předkládáme vám pár ukázek, co se s takovými knížkami dá všechno dělat.

_pastedGraphic

Z knížky uměleckým objektem

Nevíte, čím si ozdobit zeď? Pověste tam artefakt udělaný z knížky. A jestli chcete umělecký dojem ještě znásobit, umístěte na stěnu hned čtyři s různě vystřiženými a seskládanými listy. 

Věnec z F. L. Věka

Staré zažloutlé knihy ze sklepa či babiččiny půdy už dávno vyšly z módy, pro okrasné věnce ale platí, čím zašlejší papír, tím lépe. Z české literatury vám skvěle poslouží třeba sebrané spisy Aloise Jiráska. 

_knihy1

Prostřeno pro čtenáře

Když chcete dát svému stolování intelektuálnější rozměr, vezměte okrasnou děrovačku, procvakejte okraje listů staré knížky a udělejte z ní ubrus nebo prostírání. Alespoň si budete mít během čekání na jídlo co číst. 

Posviťte si na literaturu

Knížkami s barevnými hřbety můžete obložit třeba méně atraktivní nohu od stolní lampy, a rázem máte originální lampičku, jakou v obchodě nekoupíte. Světlo dopadající na knihy navíc večer kouzlí na stole úžasné stíny. 

_knihy2

Opatrně se zaléváním

Vyřazená kniha místo květináče? Zní to sice šíleně, ale pokud rostliny nebudete přelévat, mohlo by to klapnout. Ideálně vysaďte sukulenty, které vodu zadržují v listech a vydatnou zálivku nepotřebují. 

_pastedGraphic-5

Foto: Babble.comEtsy.comTheberry.comBhg.comDiyready.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.