Dekorace ze starých knih

Staré knihy, které už nikdo nečte, nemusíte vyhazovat. Když si s nimi trochu pohrajete, dají se z nich udělat moc pěkné dekorační předměty. Pokud vám chybí inspirace, předkládáme vám pár ukázek, co se s takovými knížkami dá všechno dělat.

_pastedGraphic

Z knížky uměleckým objektem

Nevíte, čím si ozdobit zeď? Pověste tam artefakt udělaný z knížky. A jestli chcete umělecký dojem ještě znásobit, umístěte na stěnu hned čtyři s různě vystřiženými a seskládanými listy. 

Věnec z F. L. Věka

Staré zažloutlé knihy ze sklepa či babiččiny půdy už dávno vyšly z módy, pro okrasné věnce ale platí, čím zašlejší papír, tím lépe. Z české literatury vám skvěle poslouží třeba sebrané spisy Aloise Jiráska. 

_knihy1

Prostřeno pro čtenáře

Když chcete dát svému stolování intelektuálnější rozměr, vezměte okrasnou děrovačku, procvakejte okraje listů staré knížky a udělejte z ní ubrus nebo prostírání. Alespoň si budete mít během čekání na jídlo co číst. 

Posviťte si na literaturu

Knížkami s barevnými hřbety můžete obložit třeba méně atraktivní nohu od stolní lampy, a rázem máte originální lampičku, jakou v obchodě nekoupíte. Světlo dopadající na knihy navíc večer kouzlí na stole úžasné stíny. 

_knihy2

Opatrně se zaléváním

Vyřazená kniha místo květináče? Zní to sice šíleně, ale pokud rostliny nebudete přelévat, mohlo by to klapnout. Ideálně vysaďte sukulenty, které vodu zadržují v listech a vydatnou zálivku nepotřebují. 

_pastedGraphic-5

Foto: Babble.comEtsy.comTheberry.comBhg.comDiyready.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.