Dekorace ze starých knih

Staré knihy, které už nikdo nečte, nemusíte vyhazovat. Když si s nimi trochu pohrajete, dají se z nich udělat moc pěkné dekorační předměty. Pokud vám chybí inspirace, předkládáme vám pár ukázek, co se s takovými knížkami dá všechno dělat.

_pastedGraphic

Z knížky uměleckým objektem

Nevíte, čím si ozdobit zeď? Pověste tam artefakt udělaný z knížky. A jestli chcete umělecký dojem ještě znásobit, umístěte na stěnu hned čtyři s různě vystřiženými a seskládanými listy. 

Věnec z F. L. Věka

Staré zažloutlé knihy ze sklepa či babiččiny půdy už dávno vyšly z módy, pro okrasné věnce ale platí, čím zašlejší papír, tím lépe. Z české literatury vám skvěle poslouží třeba sebrané spisy Aloise Jiráska. 

_knihy1

Prostřeno pro čtenáře

Když chcete dát svému stolování intelektuálnější rozměr, vezměte okrasnou děrovačku, procvakejte okraje listů staré knížky a udělejte z ní ubrus nebo prostírání. Alespoň si budete mít během čekání na jídlo co číst. 

Posviťte si na literaturu

Knížkami s barevnými hřbety můžete obložit třeba méně atraktivní nohu od stolní lampy, a rázem máte originální lampičku, jakou v obchodě nekoupíte. Světlo dopadající na knihy navíc večer kouzlí na stole úžasné stíny. 

_knihy2

Opatrně se zaléváním

Vyřazená kniha místo květináče? Zní to sice šíleně, ale pokud rostliny nebudete přelévat, mohlo by to klapnout. Ideálně vysaďte sukulenty, které vodu zadržují v listech a vydatnou zálivku nepotřebují. 

_pastedGraphic-5

Foto: Babble.comEtsy.comTheberry.comBhg.comDiyready.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.