Udělejte si skoro zadarmo super dekorace ze sádry

Se sádrou se obvykle setkáváme jenom, když si něco zlomíme nebo musíme vyspravit díry ve zdi. Tenhle materiál má ale spoustu netušených možností. S pomocí sádry si třeba hravě zvládnete vyrobit nové dekorace do bytu.

_Sadra1

Sádrové stojánky na svíčky

Jediné, co k jejich výrobě potřebujete, je sádra a nějaká nádoba, která vám poslouží jako forma. Ideální je buď plastová krabička nebo kelímek od jogurtu, který vám nebude líto zničit. Hustší sádru nalijete do kelímku a do středu sádrové hmoty zatlačíte čajovou svíčku.

_Sadra2

Květináče z gypsu

Podobně jako stojánky na svíčky si můžete vyrobit i květináče, akorát tentokrát musíte použít dvě nádoby, větší a menší. Prostor mezi nimi vylijete sádrou, čímž vznikne kruhová stěna květináče. Vnitřní menší kelímek klidně v květináči nechte, aby byl odolnější vůči vodě.

_Sadra3

Dekorativní nádoby na ovoce

Ze sádry snadno uděláte také nejrůznější tácky, mystičky nebo podšálky. Potřebujete k tomu jen vzor, který pokryjete potravinovou fólií, na ni dáte sádru a potom odlitek pečlivě oříznete.

_Sadra3 ruka2

Stojánek na šperky ve tvaru ruky

Pokud máte doma gumovou rukavici, za malou chvilku si můžete vyrobit i stylový stojánek na šperky. Stačí rukavici naplnit sádrou a nechat zaschnout. Vyhrajte si ovšem s pozicí ruky a případně na rukavici napojte i kelímek s odříznutým dnem, který také zalijete sádrou, abyste vytvořili předloktí a dosáhli elegantního vyššího stojanu.

_Sadra5

Ozdoby nejen na Vánoce

Ze sádry pak snadno můžete vyrobit i ozdoby k zavěšení – na stěnu, nebo třeba i na vánoční stromek. Pokud máte doma vykrajovátka na těsto, položte je na podložku, vložte do nich provázek svázaný do podoby ouška k zavěšení a vylijte sádrou. Po ztuhnutí stačí sádrový odlitek lehce protlačit, a můžete věšet.

Foto: neovias.blogspot.com, notey.com, happinessisblog.com, dropsrio.com.br, etsy.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.