Udělejte si skoro zadarmo super dekorace ze sádry

12. 9. 2016
Se sádrou se obvykle setkáváme jenom, když si něco zlomíme nebo musíme vyspravit díry ve zdi. Tenhle materiál má ale spoustu netušených možností. S pomocí sádry si třeba hravě zvládnete vyrobit nové dekorace do bytu.

_Sadra1

Sádrové stojánky na svíčky

Jediné, co k jejich výrobě potřebujete, je sádra a nějaká nádoba, která vám poslouží jako forma. Ideální je buď plastová krabička nebo kelímek od jogurtu, který vám nebude líto zničit. Hustší sádru nalijete do kelímku a do středu sádrové hmoty zatlačíte čajovou svíčku.

_Sadra2

Květináče z gypsu

Podobně jako stojánky na svíčky si můžete vyrobit i květináče, akorát tentokrát musíte použít dvě nádoby, větší a menší. Prostor mezi nimi vylijete sádrou, čímž vznikne kruhová stěna květináče. Vnitřní menší kelímek klidně v květináči nechte, aby byl odolnější vůči vodě.

_Sadra3

Dekorativní nádoby na ovoce

Ze sádry snadno uděláte také nejrůznější tácky, mystičky nebo podšálky. Potřebujete k tomu jen vzor, který pokryjete potravinovou fólií, na ni dáte sádru a potom odlitek pečlivě oříznete.

_Sadra3 ruka2

Stojánek na šperky ve tvaru ruky

Pokud máte doma gumovou rukavici, za malou chvilku si můžete vyrobit i stylový stojánek na šperky. Stačí rukavici naplnit sádrou a nechat zaschnout. Vyhrajte si ovšem s pozicí ruky a případně na rukavici napojte i kelímek s odříznutým dnem, který také zalijete sádrou, abyste vytvořili předloktí a dosáhli elegantního vyššího stojanu.

_Sadra5

Ozdoby nejen na Vánoce

Ze sádry pak snadno můžete vyrobit i ozdoby k zavěšení – na stěnu, nebo třeba i na vánoční stromek. Pokud máte doma vykrajovátka na těsto, položte je na podložku, vložte do nich provázek svázaný do podoby ouška k zavěšení a vylijte sádrou. Po ztuhnutí stačí sádrový odlitek lehce protlačit, a můžete věšet.

Foto: neovias.blogspot.com, notey.com, happinessisblog.com, dropsrio.com.br, etsy.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.