Udělejte si skoro zadarmo super dekorace ze sádry

12. 9. 2016
Se sádrou se obvykle setkáváme jenom, když si něco zlomíme nebo musíme vyspravit díry ve zdi. Tenhle materiál má ale spoustu netušených možností. S pomocí sádry si třeba hravě zvládnete vyrobit nové dekorace do bytu.

_Sadra1

Sádrové stojánky na svíčky

Jediné, co k jejich výrobě potřebujete, je sádra a nějaká nádoba, která vám poslouží jako forma. Ideální je buď plastová krabička nebo kelímek od jogurtu, který vám nebude líto zničit. Hustší sádru nalijete do kelímku a do středu sádrové hmoty zatlačíte čajovou svíčku.

_Sadra2

Květináče z gypsu

Podobně jako stojánky na svíčky si můžete vyrobit i květináče, akorát tentokrát musíte použít dvě nádoby, větší a menší. Prostor mezi nimi vylijete sádrou, čímž vznikne kruhová stěna květináče. Vnitřní menší kelímek klidně v květináči nechte, aby byl odolnější vůči vodě.

_Sadra3

Dekorativní nádoby na ovoce

Ze sádry snadno uděláte také nejrůznější tácky, mystičky nebo podšálky. Potřebujete k tomu jen vzor, který pokryjete potravinovou fólií, na ni dáte sádru a potom odlitek pečlivě oříznete.

_Sadra3 ruka2

Stojánek na šperky ve tvaru ruky

Pokud máte doma gumovou rukavici, za malou chvilku si můžete vyrobit i stylový stojánek na šperky. Stačí rukavici naplnit sádrou a nechat zaschnout. Vyhrajte si ovšem s pozicí ruky a případně na rukavici napojte i kelímek s odříznutým dnem, který také zalijete sádrou, abyste vytvořili předloktí a dosáhli elegantního vyššího stojanu.

_Sadra5

Ozdoby nejen na Vánoce

Ze sádry pak snadno můžete vyrobit i ozdoby k zavěšení – na stěnu, nebo třeba i na vánoční stromek. Pokud máte doma vykrajovátka na těsto, položte je na podložku, vložte do nich provázek svázaný do podoby ouška k zavěšení a vylijte sádrou. Po ztuhnutí stačí sádrový odlitek lehce protlačit, a můžete věšet.

Foto: neovias.blogspot.com, notey.com, happinessisblog.com, dropsrio.com.br, etsy.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.

Ministudio celé v bílém

4. 10. 2017
Bílá barva vizuálně zvětšuje a rozjasňuje prostor. Dovoluje vyniknout barevným detailům a podle psychologie barev podporuje přemýšlení, symbolizuje čistotu a odkazuje na nové začátky. Hodí se hlavně pro introverty a ty, kteří mají rádi pevný řád. Bílá je také dominantní barvou moderního ministudia z Tel Avivu, který dokazuje, že i jednobarevný styl může vypadat dobře.