Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.

Kamenné podtácky

Pokud chcete svou sbírku kamenů využít v kuchyni, vsaďte na podtácky či prostírání. Kamínky skvěle poslouží jako podložky pod vaše hrníčky, talíře, ale třeba i pod vroucí hrnce či konvice. K výrobě podtácků vám přitom stačí jen staré korkové podložky a kvalitní lepidlo.

Nábytek posetý oblázky

V neposlední řadě můžete kamínky oživit i svůj nábytek, ať už je to deska stolu, nebo opěradlo staré židle. Díky pár desítkám placáků snadno proměníte starý nudný kus v nápaditý a originální kousek, jaký bude obdivovat každá vaše návštěva.

Kamenné obrazy

Pokud ve vás dříme umělecké nadání, můžete si zkusit vytvořit mozaiku z kamínků doplněných dalšími přírodními materiály, jako jsou třeba kousek dřeva a uschlý stonek trávy.

Kamínková rohož

Praktická, příjemná a designová. Taková bude vaše rohož, pokud najdete dostatek plochých kamínků a pospojujete je tavnou pistolí. Ideálně vám sedne do industriálně laděné koupelny, kde bude nejen stylovou ozdobou, ale také vyhledávaným cílem pro masáž vašich nohou.

Nádoby všeho druhu

Kamínky můžete polepit jakoukoliv nádobu a třeba si tak i celkově sladit interiér a zbavit se barevně i stylově nesjednocených květináčů, váz, stojánků na propisky, obalů na svíčky nebo třeba kelímků na zubní kartáčky. Výhodou je, že jako podklad pod kamínky můžete použít nádoby různých velikostí, barev i stylů, a nakonec stejně získáte krásně jednotnou sadu.

Foto: pebblecreations.com, wonderfuldiy.com, homebnc.com , homedesigns99.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

5 tipů, jak chytře uspořádat postele v dětských pokojích

1. 3. 2018
V dětském pokoji musíte většinou bojovat o každý centimetr. Zvláště pak, když máte více ratolestí, a tím pádem i více postelí. Podívejte se na pár nápadů, jak takové postele uspořádat, aby vám doma zabíraly co nejméně místa.