Dekorace inspirované lidským tělem

19. 10. 2016
Lidé byli už od nepaměti fascinováni zobrazováním svého těla. To platí stejně pro pravěké malíře tvořící na stěny jeskyně, jako pro současné výtvarníky. Zkuste se k nim připojit. Oprašte základy anatomie a vyrobte si originální dekorace do svého bytu.

Potahy na polštář

Probuďte v sobě Picassa a převlečte do uměleckého hávu i polštáře. Tentokrát při jejich výrobě nesahejte po barvách, ale po nažehlovacích samolepkách. Tyhle textilie se perfektně hodí hlavně do minimalisticky řešených interiérů.

Připínáčky

Praví designoví nadšenci mají doma vystajlované i takové drobnosti, jako jsou třeba magnetky na ledničku. A můžete si být jistí, že když na vás bude zírat tucet takových očí, nákupní seznam si na lednici už jen tak nezapomenete.

Hrnečky

Jen stěží udržíte ráno oči otevřené? Stejně tak tenhle roztomilý hrneček, což z něj dělá skvělého parťáka pro brzká rána. Chcete-li si ho vyrobit sami, pořiďte si speciální černou fixu na porcelán a hrnek pak krátce zapečte v troubě, aby se vám barva při prvním mytí nesmyla.

Designová držátka

Mějte to ve svých (zlatých) rukách!

Úchytky v podobě zlatých ručiček parádně poslouží na vystavení fotek, pohlednic nebo menších tisků. Na metalický karton, který pořídíte ve výtvarných potřebách, položte svoji dlaň a jednoduše ji i s prsty obkreslete. Vystřihněte, zavěste na řetízek a pak už jen stačí zlaté prsty naštelovat tak, aby vám v nich obrázek pěkně držel.

Zdobné květináče

Dejte i obyčejným věcem tvář

Dodejte květinám trošku osobitosti třeba tím, že jejich květináče obdaříte tvářemi. Pobavily nás tyhle kalíšky na vajíčka, ze kterých někdo udělal květináčky na kaktusy. Na výrobu miniobličejů stačí použít fixy na porcelán a troška fantazie.

Dekorace na stěnu

Kdyby stěny mohly mluvit

S nástěnnou dekorací se toho sice nedočkáte, zato si ale vysloužíte mraky pochval za to, jak nápaditě máte vyzdobené zdi. S trochou šikovnosti si tenhle umělecký kousek vyrobíte i sami z barevného kartonu.

Foto: Brit.co, Ispydiy.com, Brit.co, Abeautifulmess.com, Hative.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

5 důkazů, že i bez klimatizace se dají přežít horké letní noci

21. 6. 2018
Už se blíží! Parné dny, během kterých teplota vzduchu citelně neklesne ani po setmění a nás tak čekají horké a bezesné noci. Máme pro vás pár tipů, s kterými se během letních nocí doma příjemně zchladíte, aniž byste potřebovali klimošku.

Zelené bydlení v centru Sydney

19. 6. 2018
Moderní a ekologicky zaměřený pár z Austrálie si nechal předělat menší domek v centru Sydney na soběstačný a nízkoenergetický domov s permakulturní zahradou. Nezůstali přitom jen u využití solární energie, ale přímo v metropoli si klidně pěstují vlastní zeleninu, kompostují bio odpad, recyklují dešťovou vodu a chovají slepice i ryby.

Jak najít v bytě další úložné prostory

15. 6. 2018
Čím menší byt, tím větší invenci a úsilí musíte vynaložit, aby se vám tam vešlo všechno, co potřebujete. Přinášíme pár tipů a triků, jak objevit úložné prostory i tam, kde byste je nejspíš nehledali.

Tady je Martyna: Bydlím u svých kytar

14. 6. 2018
Většina z nás si to své bydlení chce vymazlit od píky. Přestěhovat se do prázdného bytu, vymalovat si podle svého a pořídit si nábytek i dekorace, které nás uvedou do stavu „tady je moje“. Na téhle návštěvě se ale přesvědčíte, že „domov“ může vytvořit i nevšední atmosféra a věci po předchozích obyvatelích. V žižkovském bytě Martyna Starého, zpěváka a kytaristy skupiny Holden, najdete například hudební nástroje, které zde plní jinou úlohu, než ke které byly původně vytvořeny. A navíc zjistíte, že bydlet u Olšanských hřbitovů není žádná hrůza!

Garsonka je díky mezipatru o hodně větší

12. 6. 2018
Vybudování mezipatra patří mezi nejefektivnější způsoby, jak zvětšit užitnou plochu malometrážního bytu. Když se tedy majiteli moskevské garsonky naskytla příležitost pomocí mezipatra získat ve svém bytě poměrně dost důležitých metrů čtverečních navíc, není divu, že ani on neváhal.

8 rostlin, díky nimž se vám doma bude lépe dýchat

7. 6. 2018
Vzduch hlavně ve větších městech není vždycky úplně ideální, ale kvůli tomu přece nebudete vyhazovat peníze za čističky, zvlhčovače a jiné podobné přístroje. Mnohem lepší bude pořídit si do bytu ty správné pokojové rostliny, které nejenže čistí vzduch, ale taky hezky vypadají. Pár vám jich představíme.

Biologický dům z přírodních materiálů

5. 6. 2018
Na biologický materiál, odpad nebo filtr jsme zvyklí, ale věřili byste tomu, že už existuje také první biologický dům? Postavili ho loni v dánském městě Middelfart z upcyklovaných přírodních materiálů, a pokud se tam vydáte, můžete se dokonce podívat i dovnitř.

Co vás čeká při rekonstrukci? Je dobré si to zjistit předem.

4. 6. 2018
Koupit byt je jedna věc, druhá věc je upravit si byt ku obrazu svému. O tom, kolik peněz do rekonstrukce investujete, rozhoduje z velké míry jeho původní stav. Jakub Kubišta ze společnosti Albion Reality nám dal pár tipů, na co si dávat obzvlášť pozor.

Prohlídka s architektem: Jak z šedesát let starého bytu udělat moderní bydlení

1. 6. 2018
Jestli chcete v bytě z 50. let bydlet moderně, nebojte se do jeho rekonstrukce zapojit architekta, jak to udělali třeba Libor s Lenkou. Jejich malý a na dnešní dobu atypicky uspořádaný byt v Sezimově Ústí potřeboval vzít pořádně od podlahy. Požádali proto mladé architekty z ateliéru arch_feel, aby jim navrhli řešení na míru dispozic jejich nového bydlení i osobností. A jak sami uvidíte, právě původní dřevěná podlaha byla to jediné, co ze starého bytu zůstalo. Vyrazte na prohlídku s architektem Karlem Rechem!