Dekorace inspirované lidským tělem

Lidé byli už od nepaměti fascinováni zobrazováním svého těla. To platí stejně pro pravěké malíře tvořící na stěny jeskyně, jako pro současné výtvarníky. Zkuste se k nim připojit. Oprašte základy anatomie a vyrobte si originální dekorace do svého bytu.

Potahy na polštář

Probuďte v sobě Picassa a převlečte do uměleckého hávu i polštáře. Tentokrát při jejich výrobě nesahejte po barvách, ale po nažehlovacích samolepkách. Tyhle textilie se perfektně hodí hlavně do minimalisticky řešených interiérů.

Připínáčky

Praví designoví nadšenci mají doma vystajlované i takové drobnosti, jako jsou třeba magnetky na ledničku. A můžete si být jistí, že když na vás bude zírat tucet takových očí, nákupní seznam si na lednici už jen tak nezapomenete.

Hrnečky

Jen stěží udržíte ráno oči otevřené? Stejně tak tenhle roztomilý hrneček, což z něj dělá skvělého parťáka pro brzká rána. Chcete-li si ho vyrobit sami, pořiďte si speciální černou fixu na porcelán a hrnek pak krátce zapečte v troubě, aby se vám barva při prvním mytí nesmyla.

Designová držátka

Mějte to ve svých (zlatých) rukách!

Úchytky v podobě zlatých ručiček parádně poslouží na vystavení fotek, pohlednic nebo menších tisků. Na metalický karton, který pořídíte ve výtvarných potřebách, položte svoji dlaň a jednoduše ji i s prsty obkreslete. Vystřihněte, zavěste na řetízek a pak už jen stačí zlaté prsty naštelovat tak, aby vám v nich obrázek pěkně držel.

Zdobné květináče

Dejte i obyčejným věcem tvář

Dodejte květinám trošku osobitosti třeba tím, že jejich květináče obdaříte tvářemi. Pobavily nás tyhle kalíšky na vajíčka, ze kterých někdo udělal květináčky na kaktusy. Na výrobu miniobličejů stačí použít fixy na porcelán a troška fantazie.

Dekorace na stěnu

Kdyby stěny mohly mluvit

S nástěnnou dekorací se toho sice nedočkáte, zato si ale vysloužíte mraky pochval za to, jak nápaditě máte vyzdobené zdi. S trochou šikovnosti si tenhle umělecký kousek vyrobíte i sami z barevného kartonu.

Foto: Brit.co, Ispydiy.com, Brit.co, Abeautifulmess.com, Hative.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Úsporné mikrobydlení pro single nájemníky

Sehnat malý a cenově přijatelný byt v centru velkoměsta může být pořádný oříšek. O jeho rozlousknutí se ve spolupráci s developery a architekty pokoušejí metropole v různých koutech světa. Některé si na něm už pořádně vylámaly zuby, jiným se naopak zadařilo. K těm úspěšným se minulý rok připojilo i město New York s projektem Carmel Place.

7 tipů, jak doma uskladnit tužky

Klávesnice vládnou světu, většina z nás psací pero do ruky nevzala už pěkně dlouho. I přesto se ale většině z nás povalují pastelky a pera jen tak halabala po stole. Srovnejte je do latě a najděte jim jednou pro vždy pevné a stylové místo, ať nepřekáží!

Annelie Paurová Herz: Jsem blázen do tvoření

Prvním z výherců naší soutěže na Facebooku, které vám postupně všechny na stránkách TadyJeMoje představíme, je Annelie Paurová Herz. Spolu s manželem Jiřím Paurem milují skandinávský styl, hlavně přírodní prvky a tlumené barvy. Na podzim plánují rekonstrukci a těší se na zařizování dětského pokojíčku pro svého čtyřměsíčního syna.

Bydlení v orientálním stylu

Detailně propracované mozaiky, ručně tkané koberce, měkounké polštářky nebo kovové nádobí, to všechno jsou atributy, jimiž se vyznačují orientální interiéry. Nemusíte bydlet zrovna v Marrákeši, Káhiře či Istanbulu a stejně jim to může u vás doma slušet.

Moderní dvoupokojové studio pro dva

Jacque a Hanne tvoří velmi milý a přátelský pár. Dvojice si v průběhu společných let vysnila útulné letní sídlo poblíž pláže. Sny se jim povedlo převést do reality minulý rok, a dnes nás proto s radostí zvou na návštěvu svého zbrusu nového bydlení v živelném středomořském stylu.

5 interiérů s fešáckými paravány

V malém bytě byste se měli snažit prostor spíše otvírat, ale co když najednou potřebujete nějaký koutek, kam si budete moct zalézt, aby vás nikdo nerušil? Zajímavým řešením podobného dilematu mohou být mobilní paravány.

Květinové bydlení

Nemusíte být zrovna nenapravitelní romantici, a přesto uvidíte, že s květinami vstoupí do vašeho bytu dobrá nálada. A nemusí to být jen řezané květiny ve váze, klidně je můžete mít na závěsech, povlečení nebo třeba na nábytku. Schválně se podívejte, jak květinový motiv vykouzlí ve vašem interiéru optimistickou atmosféru rozkvetlé louky.

Nejčastější důvod domácích hádek kvůli penězům? Bydlení!

Kvůli čemu se lidé doma nejčastěji hádají, když jde o využití volných financí? Tak na to se nedávno dotazovala agentura IBRS tisícovky lidí. A výsledky jsou zajímavé: 28 % respondentů uvedlo na prvním místě bydlení.

Zbavte se hmyzu bez chemie

Objevil se u vás doma nezvaný hmyzí host? Přestaňte panikařit a odvolejte chemický poplach! V boji s mravenci, komáry, vinnými muškami a dalšími nepříjemnými škůdci vám pomůžou běžné zásoby ze spíže.