Dekorace inspirované lidským tělem

19. 10. 2016
Lidé byli už od nepaměti fascinováni zobrazováním svého těla. To platí stejně pro pravěké malíře tvořící na stěny jeskyně, jako pro současné výtvarníky. Zkuste se k nim připojit. Oprašte základy anatomie a vyrobte si originální dekorace do svého bytu.

Potahy na polštář

Probuďte v sobě Picassa a převlečte do uměleckého hávu i polštáře. Tentokrát při jejich výrobě nesahejte po barvách, ale po nažehlovacích samolepkách. Tyhle textilie se perfektně hodí hlavně do minimalisticky řešených interiérů.

Připínáčky

Praví designoví nadšenci mají doma vystajlované i takové drobnosti, jako jsou třeba magnetky na ledničku. A můžete si být jistí, že když na vás bude zírat tucet takových očí, nákupní seznam si na lednici už jen tak nezapomenete.

Hrnečky

Jen stěží udržíte ráno oči otevřené? Stejně tak tenhle roztomilý hrneček, což z něj dělá skvělého parťáka pro brzká rána. Chcete-li si ho vyrobit sami, pořiďte si speciální černou fixu na porcelán a hrnek pak krátce zapečte v troubě, aby se vám barva při prvním mytí nesmyla.

Designová držátka

Mějte to ve svých (zlatých) rukách!

Úchytky v podobě zlatých ručiček parádně poslouží na vystavení fotek, pohlednic nebo menších tisků. Na metalický karton, který pořídíte ve výtvarných potřebách, položte svoji dlaň a jednoduše ji i s prsty obkreslete. Vystřihněte, zavěste na řetízek a pak už jen stačí zlaté prsty naštelovat tak, aby vám v nich obrázek pěkně držel.

Zdobné květináče

Dejte i obyčejným věcem tvář

Dodejte květinám trošku osobitosti třeba tím, že jejich květináče obdaříte tvářemi. Pobavily nás tyhle kalíšky na vajíčka, ze kterých někdo udělal květináčky na kaktusy. Na výrobu miniobličejů stačí použít fixy na porcelán a troška fantazie.

Dekorace na stěnu

Kdyby stěny mohly mluvit

S nástěnnou dekorací se toho sice nedočkáte, zato si ale vysloužíte mraky pochval za to, jak nápaditě máte vyzdobené zdi. S trochou šikovnosti si tenhle umělecký kousek vyrobíte i sami z barevného kartonu.

Foto: Brit.co, Ispydiy.com, Brit.co, Abeautifulmess.com, Hative.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Chtějí bydlet v klidu

23. 11. 2017
Po svatbě se mladí manželé Markéta a Tomáš rozhodli opustit podnájem v Praze a pořídit si vlastní bydlení blíže přírodě. Za úvěr od ČMSS koupili domek, který právě začínají rekonstruovat. Pro youtuberku Markétu to znamená nejen vysněný les za okny, ale také velkou pracovnu s dostatkem místa pro natáčení zajímavých videí. Zajímalo nás, jaké mají Markéta s Tomášem plány a co je v nejbližších měsících čeká.

5 knihoven, které si vyrobíte doma

22. 11. 2017
Zařizujete byt a rozpočet vám nedovoluje si koupit pořádnou knihovnu? Pokud nechcete nechat knížky ležet ladem a jste alespoň trošku šikovní, máme pro vás tipy, jak si doma vyrobit parádní nízkorozpočtovou knihovnu vlastníma rukama.

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.