Co vám příbuzní a kamarádi přinesou do prvního bytu

Autor: TadyJeMoje.cz
Seženete si první byt, těšíte se na kolaudační večírek, sezvete známé a pak se nestačíte divit. Připravili jsme pro vás přehled nejčastějších darů, které vám do kvartýru přinesou.

06 CO VÁM PŘÍBUZNÍ A KAMARÁDI PŘINESOU DO PRVNÍHO BYTU

1// Kávová souprava 4x

Čtyřmi kousky do prvního bytu to nemusí končit. Úžasnou příležitostí jsou narozeniny, svátky nebo Vánoce. A pozor také na výprodeje.

2// Kukačkové hodiny 2x

Naštěstí jsou dost drahé, ale i tak se vždy může najít někdo, kdo se jich bude chtít zbavit a jinému jimi udělat radost.

3// Kožešinová předložka 2x

Vypadá úchvatně a mile. Že se pořád shrnuje, překáží a motá pod nohama, tomu může uvěřit jen ten, kdo to sám zakusil.

4// Bambusová zvonkohra 5x

Jedno bambusové zvonění ve větru se může líbit, protože navozuje pozitivní atmosféru. Ale čeho je moc, toho je příliš. Bacha, ten kdo svou zkušenost nemá, pokládá tohle exotické zařízení za skvělý dar.

5// Vysavač 6x

Naštěstí je vysavač praktickou, využitelnou věcí. Ale co dělat, když už jste vybavili svůj byt, rodiče a chalupu a pořád nejste u konce?

6// Stojan na víno 8x

Stačilo se neopatrně zmínit a už jich máte v novém bytě osm. A to si můžete jen blahopřát, že u toho neopatrného výroku nebyli všichni vaši kamarádi a přátelé.

7// Pánev 5x

Dobrá pánev se samozřejmě hodí, ale když jich máte pět stejné velikosti, nechce se vám kuchtit ani s jednou.

8// Souprava na fondy 3x

Některé vypadají překrásně. Aspoň jednu soupravu si nechte. A po takových pěti, šesti, sedmi letech si spočítejte, kolikrát jste si díky ní udělali krásný večer.

9// Vycpaný krocan 1x

Skvělý a vítaný dar. Můžete jej totiž okamžitě darovat sami někomu dalšímu. Na Kamila přitom zapomeňte, ten už dostal svatebním darem nádherné v keramice vyvedené lovecké psy.

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.