Co vám příbuzní a kamarádi přinesou do prvního bytu

26. 12. 2014
Seženete si první byt, těšíte se na kolaudační večírek, sezvete známé a pak se nestačíte divit. Připravili jsme pro vás přehled nejčastějších darů, které vám do kvartýru přinesou.

06 CO VÁM PŘÍBUZNÍ A KAMARÁDI PŘINESOU DO PRVNÍHO BYTU

1// Kávová souprava 4x

Čtyřmi kousky do prvního bytu to nemusí končit. Úžasnou příležitostí jsou narozeniny, svátky nebo Vánoce. A pozor také na výprodeje.

2// Kukačkové hodiny 2x

Naštěstí jsou dost drahé, ale i tak se vždy může najít někdo, kdo se jich bude chtít zbavit a jinému jimi udělat radost.

3// Kožešinová předložka 2x

Vypadá úchvatně a mile. Že se pořád shrnuje, překáží a motá pod nohama, tomu může uvěřit jen ten, kdo to sám zakusil.

4// Bambusová zvonkohra 5x

Jedno bambusové zvonění ve větru se může líbit, protože navozuje pozitivní atmosféru. Ale čeho je moc, toho je příliš. Bacha, ten kdo svou zkušenost nemá, pokládá tohle exotické zařízení za skvělý dar.

5// Vysavač 6x

Naštěstí je vysavač praktickou, využitelnou věcí. Ale co dělat, když už jste vybavili svůj byt, rodiče a chalupu a pořád nejste u konce?

6// Stojan na víno 8x

Stačilo se neopatrně zmínit a už jich máte v novém bytě osm. A to si můžete jen blahopřát, že u toho neopatrného výroku nebyli všichni vaši kamarádi a přátelé.

7// Pánev 5x

Dobrá pánev se samozřejmě hodí, ale když jich máte pět stejné velikosti, nechce se vám kuchtit ani s jednou.

8// Souprava na fondy 3x

Některé vypadají překrásně. Aspoň jednu soupravu si nechte. A po takových pěti, šesti, sedmi letech si spočítejte, kolikrát jste si díky ní udělali krásný večer.

9// Vycpaný krocan 1x

Skvělý a vítaný dar. Můžete jej totiž okamžitě darovat sami někomu dalšímu. Na Kamila přitom zapomeňte, ten už dostal svatebním darem nádherné v keramice vyvedené lovecké psy.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Tady je Klárky a Máry: Byt, ve kterém rostou krásné věci

12. 7. 2018
Vršovický byt mladých a kreativních manželů Kláry a Marka nepřehlédnete už z protější ulice. Jejich balkónek spolu s okenními parapety ve druhém patře nejmenšího činžovního domu v celé čtvrti překypuje bylinkami, chilli papričkami, borůvčím i saláty, jejichž názvy neumíme ani vyslovit, natož napsat.

Úžasné studentské bydlení na 18 m² vzniklo ze starých kanceláří

18. 7. 2018
Mnozí studenti, kteří vyrážejí na výměnný pobyt do zahraničí, se musí smířit s přechodným bydlením na koleji. Některé studentské ubytovny sice mají kvůli své nízké úrovni velmi špatnou pověst, existují už ale i takové, kde se studentům bydlí skvěle. Jsou to třeba nové studentské koleje v Rotterdamu, které vznikly teprve vloni ve zrekonstruované kancelářské budově.

5 zlozvyků, které nám prodražují vodu a energie

16. 7. 2018
Otvírá se vám po obdržení ročního vyúčtování za vodu a energie nůž v kapse? Dost možná si za to můžete tak trochu sami. Schválně se podívejte, jestli náhodou nemáte některý z níže popsaných zlozvyků, kvůli nimž účty rostou výš, než by musely.

První zasypaná dřevostavba se inspirovala vesmírnou stanicí

11. 7. 2018
Dřevostavba zapuštěná do země a zasypaná hlínou by mohla v nedaleké budoucnosti být jedním z nových typů bydlení. Vyrábí se z obnovitelných zdrojů, energeticky je téměř soběstačná, dá se sestavovat jako stavebnice, je kvalitně odizolovaná a přečká i nepřízeň počasí.

5 kroků, které si pohlídat při stavbě půdního bytu

10. 7. 2018
Hlavně mezi mladými lidmi jsou půdní byty hodně v kurzu. Poskytují většinou parádní výhled a mají unikátní atmosféru, jakou jinde nenajdete. Pokud je tedy v okolí k mání nějaká opuštěná půda za přijatelné peníze, neváhejte a jděte do toho. Vysvětlíme vám, jaké další kroky budete muset podniknout a na co si dát pozor, aby se z nevzhledného prostoru stal půdní byt jedna radost.

7 tipů, jak interiér oživit květinami

9. 7. 2018
Květiny nejsou jenom záležitostí romantických dívek a dam. Jakmile je pustíte do bytu, uvidíte, že zvednou náladu i mužským obyvatelům. A nemusíte je mít pouze ve váze, pořiďte si i takové květy, které vám vydrží dlouho a ještě vám udělají službu navíc. Například závěsy s potiskem vlčích máků, pomněnkové polštáře nebo třeba knihovna s malovanými pampeliškami vás i váš interiér rozveselí.

Dům vytisknutý na 3D tiskárně vyjde na 87 tisíc

6. 7. 2018
Výrobky vytisknuté na 3D tiskárnách se v současnosti už běžně užívají třeba při výrobě aut, letadel nebo zdravotnických pomůcek. Zdá se, že nastává doba, kdy se stejně běžně budou na 3D tiskárnách tisknout celé domy. A podle amerického start-upu ICON by dokonce mohly být postavené za jediný den a stát jen necelých 90 tisíc korun!

6 rad, jak udělat strop vyšší

2. 7. 2018
Máte doma nízké stropy a nechcete, aby interiér vašeho bytu působil stísněně? Zkuste si pomoct několika optickými triky, díky nimž bude strop působit výše položený, než ve skutečnosti je.

Byt jak má být: Jak se bydlí v silu

29. 6. 2018
Někdy se vysněné bydlení může stát realitou rychleji, než byste vyslovili Řevničov. Právě tady osmadvacetiletému architektovi Františku Sulzerovi padlo do oka staronové silo, které bylo v roce 2012 zrekonstruováno podle návrhu Ing. arch. Pavla Martinka. Možná si říkáte, že už jste tenhle vytáhlý domek někde viděli… Aby ne, o řevničovském loftu se toho napsalo i natočilo docela hodně. Přesto si doteď každý mohl jen představovat, jak si jej nový majitel vybavil.