Co do postele nepatří, aneb každý to může vidět jinak

Autor: TadyJeMoje.cz
Šťastnější z nás stráví nejméně třetinu života v posteli. Ti méně šťastní to někdy řeší přesunem činností z normálního prostředí do pohodlí načechraných podušek, pokrývek a polštářů. Snad i proto ve své posteli nacházíme víc věcí, než je zdrávo. Zapřemýšlejte, co do postele patří i nepatří.

001 TadyJeMoje_postel_dvoulůžko

Hebké, v zimě hřejivé, v létě zase chladivé povlečení ano. Ale co pokrývka, jedna pro dva, nebo dvě samostatné? Co do vaší postele patří, a co ne?

002 TadyJeMoje_postel_mobil a TV

Televize už nefrčí. Pohodlnější je usínat s mobilem v ruce. Patří, nebo nepatří mobil do postele či k posteli?

003 TadyJeMoje_postele_budík

Konzervativci snášející mobil jen s velkým sebezapřením setrvávají u léty ověřených strojů. Má být kovový tikot přítelem našich ložnic, nebo ne?

004 TadyJeMoje_postele_dva pod jednou peřinou

Tak tyhle dva páry do jedné postele rozhodně patří. Kdo si ale myslí, že její nohy mají dohromady deset prstů a jeho stejně, ať si je radši přepočítá.

005 TadyJeMoje_postele_plyšáci

Mr. Bean by měl možná dvojnásobnou radost. Ale když už je člověku  víc než patnáct, je, nebo není to jen hec?

006 TadyJeMoje_postele_dva psi

V mírné převaze nad příznivci koček a kocourů jsou majitelé psů. Mají však kvůli tomu mít psi větší právo na páníčkovu postel než kočky, nebo větší právo nemají?

007 TadyJeMoje_postele_štěnice

Když koupíte v prodejně nábytku novou postel, jistotu, že je štěnic prostá, nemáte. Nejde o plané strašení, takové případy už se staly. Je to však normální, nebo ne?

008 TadyJeMoje_postele_ponožky

Na první pohled ten méně šťastný jedinec, který krátké spaní dohání v posteli prací. Patří do ní v tom případě spíše proužkované ponožky, nebo čisté bez vzoru?

010 TadyJeMoje_postele_polštářky

Krásné, pohledné, kreativní, ale zpravidla nekřesťansky tvrdé. Při troše dobré vůle by s nimi šly rozbíjet hlavy. Chceme být v ložnici zavaleni touhle krásou, nebo nechceme?

011 TadyJeMoje_postele_pivo

Bez zrzavé vody si mnozí nedovedou život představit. Hodí se však tuhle vášeň tahat do postele, nebo nehodí?

012 TadyJeMoje_postele_cigareta

„Žena je jen žena. Ale dobré cigárko, to je pokouřeníčko!“ pravil kdysi autor slavné Knihy džunglí Rudyard Kipling. Měl, nebo neměl pravdu? A jak vůbec vidíte cigaretu v posteli?

013 TadyJeMoje_postele_růže

Růže to je zcela jiná kategorie. To je projev lásky. Je třeba si dávat pozor na trny, nebo ne?

014 TadyJeMoje_postele_sekt

A když byla růže, proč by nemohla do postele patřit i lahvička šampaňského na ledu. Ano, nebo ne?

015 TadyJeMoje_postele_snídaně

Snídaně do postele probudí chuťové buňky a pohladí i na duši. Měli bychom pravidelně snídat v posteli, nebo ne?

016 TadyJeMoje_postele_kniha a káva

Kombinace dobré knížky s dobrou kávou, tak si mnozí představují ideální víkendová rána. Souhlasíte, nebo ne?

017 TadyJeMoje_postele_miminko a máma

Takhle rozesmátý malíček je učiněným pokladem a štěstíčkem zároveň. Tomu bychom právo na naši postel neupřeli, nebo ano?

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Udělejte si citrónové léto

Pusťte o prázdninách do svých interiérů veselé barvy, hravost a svěžest. Jedním ze způsobů, jak to udělat, může být třeba sázka na citróny. Ukážeme vám pár příkladů, jak citrónové dekorace dokáží domov rozveselit.

Ondřej Platzer: Rád mám něco originálního

Jeho byt v pánském stylu zaujme na první pohled. Paletový nábytek, který si sám navrhuje, doplňují prvky komiksové grafiky. V budoucnu si pětadvacetiletý Ondřej představuje prostorný byt s terasou na kraji města.

Posuvná stěna vám z garsonky udělá klidně i 5+1

Posuvné systémy umí v malém interiéru ušetřit docela dost cenného prostoru. Asi nejčastěji narazíte na posuvné dveře u velkých šatních skříní nebo sprchových koutů. Designéři malých bytů využívají posuvné dveře také jako předěly mezi místnostmi. Praktickým posuvem ovšem nemusí být pouze dveře, může jím být dokonce i celá stěna!

Z naší zkušenosti: Spořit? Na co, panebože, na co!

Právě tak reagovala moje kamarádka Petra, když přišla řeč na spoření. „Když budu potřebovat, tak si na všechno půjčím. Teď si chci užívat,“ takhle tu diskusi uzavřela a popravdě podobně uvažuje dost lidí. Ono to totiž takhle jde, jenže jako skoro všechno, i toto řešení má svá ale.

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.