Co do postele nepatří, aneb každý to může vidět jinak

6. 3. 2015
Šťastnější z nás stráví nejméně třetinu života v posteli. Ti méně šťastní to někdy řeší přesunem činností z normálního prostředí do pohodlí načechraných podušek, pokrývek a polštářů. Snad i proto ve své posteli nacházíme víc věcí, než je zdrávo. Zapřemýšlejte, co do postele patří i nepatří.

001 TadyJeMoje_postel_dvoulůžko

Hebké, v zimě hřejivé, v létě zase chladivé povlečení ano. Ale co pokrývka, jedna pro dva, nebo dvě samostatné? Co do vaší postele patří, a co ne?

002 TadyJeMoje_postel_mobil a TV

Televize už nefrčí. Pohodlnější je usínat s mobilem v ruce. Patří, nebo nepatří mobil do postele či k posteli?

003 TadyJeMoje_postele_budík

Konzervativci snášející mobil jen s velkým sebezapřením setrvávají u léty ověřených strojů. Má být kovový tikot přítelem našich ložnic, nebo ne?

004 TadyJeMoje_postele_dva pod jednou peřinou

Tak tyhle dva páry do jedné postele rozhodně patří. Kdo si ale myslí, že její nohy mají dohromady deset prstů a jeho stejně, ať si je radši přepočítá.

005 TadyJeMoje_postele_plyšáci

Mr. Bean by měl možná dvojnásobnou radost. Ale když už je člověku  víc než patnáct, je, nebo není to jen hec?

006 TadyJeMoje_postele_dva psi

V mírné převaze nad příznivci koček a kocourů jsou majitelé psů. Mají však kvůli tomu mít psi větší právo na páníčkovu postel než kočky, nebo větší právo nemají?

007 TadyJeMoje_postele_štěnice

Když koupíte v prodejně nábytku novou postel, jistotu, že je štěnic prostá, nemáte. Nejde o plané strašení, takové případy už se staly. Je to však normální, nebo ne?

008 TadyJeMoje_postele_ponožky

Na první pohled ten méně šťastný jedinec, který krátké spaní dohání v posteli prací. Patří do ní v tom případě spíše proužkované ponožky, nebo čisté bez vzoru?

010 TadyJeMoje_postele_polštářky

Krásné, pohledné, kreativní, ale zpravidla nekřesťansky tvrdé. Při troše dobré vůle by s nimi šly rozbíjet hlavy. Chceme být v ložnici zavaleni touhle krásou, nebo nechceme?

011 TadyJeMoje_postele_pivo

Bez zrzavé vody si mnozí nedovedou život představit. Hodí se však tuhle vášeň tahat do postele, nebo nehodí?

012 TadyJeMoje_postele_cigareta

„Žena je jen žena. Ale dobré cigárko, to je pokouřeníčko!“ pravil kdysi autor slavné Knihy džunglí Rudyard Kipling. Měl, nebo neměl pravdu? A jak vůbec vidíte cigaretu v posteli?

013 TadyJeMoje_postele_růže

Růže to je zcela jiná kategorie. To je projev lásky. Je třeba si dávat pozor na trny, nebo ne?

014 TadyJeMoje_postele_sekt

A když byla růže, proč by nemohla do postele patřit i lahvička šampaňského na ledu. Ano, nebo ne?

015 TadyJeMoje_postele_snídaně

Snídaně do postele probudí chuťové buňky a pohladí i na duši. Měli bychom pravidelně snídat v posteli, nebo ne?

016 TadyJeMoje_postele_kniha a káva

Kombinace dobré knížky s dobrou kávou, tak si mnozí představují ideální víkendová rána. Souhlasíte, nebo ne?

017 TadyJeMoje_postele_miminko a máma

Takhle rozesmátý malíček je učiněným pokladem a štěstíčkem zároveň. Tomu bychom právo na naši postel neupřeli, nebo ano?

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.