Co do postele nepatří, aneb každý to může vidět jinak

6. 3. 2015
Šťastnější z nás stráví nejméně třetinu života v posteli. Ti méně šťastní to někdy řeší přesunem činností z normálního prostředí do pohodlí načechraných podušek, pokrývek a polštářů. Snad i proto ve své posteli nacházíme víc věcí, než je zdrávo. Zapřemýšlejte, co do postele patří i nepatří.

001 TadyJeMoje_postel_dvoulůžko

Hebké, v zimě hřejivé, v létě zase chladivé povlečení ano. Ale co pokrývka, jedna pro dva, nebo dvě samostatné? Co do vaší postele patří, a co ne?

002 TadyJeMoje_postel_mobil a TV

Televize už nefrčí. Pohodlnější je usínat s mobilem v ruce. Patří, nebo nepatří mobil do postele či k posteli?

003 TadyJeMoje_postele_budík

Konzervativci snášející mobil jen s velkým sebezapřením setrvávají u léty ověřených strojů. Má být kovový tikot přítelem našich ložnic, nebo ne?

004 TadyJeMoje_postele_dva pod jednou peřinou

Tak tyhle dva páry do jedné postele rozhodně patří. Kdo si ale myslí, že její nohy mají dohromady deset prstů a jeho stejně, ať si je radši přepočítá.

005 TadyJeMoje_postele_plyšáci

Mr. Bean by měl možná dvojnásobnou radost. Ale když už je člověku  víc než patnáct, je, nebo není to jen hec?

006 TadyJeMoje_postele_dva psi

V mírné převaze nad příznivci koček a kocourů jsou majitelé psů. Mají však kvůli tomu mít psi větší právo na páníčkovu postel než kočky, nebo větší právo nemají?

007 TadyJeMoje_postele_štěnice

Když koupíte v prodejně nábytku novou postel, jistotu, že je štěnic prostá, nemáte. Nejde o plané strašení, takové případy už se staly. Je to však normální, nebo ne?

008 TadyJeMoje_postele_ponožky

Na první pohled ten méně šťastný jedinec, který krátké spaní dohání v posteli prací. Patří do ní v tom případě spíše proužkované ponožky, nebo čisté bez vzoru?

010 TadyJeMoje_postele_polštářky

Krásné, pohledné, kreativní, ale zpravidla nekřesťansky tvrdé. Při troše dobré vůle by s nimi šly rozbíjet hlavy. Chceme být v ložnici zavaleni touhle krásou, nebo nechceme?

011 TadyJeMoje_postele_pivo

Bez zrzavé vody si mnozí nedovedou život představit. Hodí se však tuhle vášeň tahat do postele, nebo nehodí?

012 TadyJeMoje_postele_cigareta

„Žena je jen žena. Ale dobré cigárko, to je pokouřeníčko!“ pravil kdysi autor slavné Knihy džunglí Rudyard Kipling. Měl, nebo neměl pravdu? A jak vůbec vidíte cigaretu v posteli?

013 TadyJeMoje_postele_růže

Růže to je zcela jiná kategorie. To je projev lásky. Je třeba si dávat pozor na trny, nebo ne?

014 TadyJeMoje_postele_sekt

A když byla růže, proč by nemohla do postele patřit i lahvička šampaňského na ledu. Ano, nebo ne?

015 TadyJeMoje_postele_snídaně

Snídaně do postele probudí chuťové buňky a pohladí i na duši. Měli bychom pravidelně snídat v posteli, nebo ne?

016 TadyJeMoje_postele_kniha a káva

Kombinace dobré knížky s dobrou kávou, tak si mnozí představují ideální víkendová rána. Souhlasíte, nebo ne?

017 TadyJeMoje_postele_miminko a máma

Takhle rozesmátý malíček je učiněným pokladem a štěstíčkem zároveň. Tomu bychom právo na naši postel neupřeli, nebo ano?

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.