Chytré tipy pro první bydlení

První společné bydlení je zážitek na celý život. Jediné, co mladý pár obvykle zajímá, je, kde složit hlavy a kde si udělat něco dobrého a rychlého k jídlu. Základ je prostě dobrá dvoupostel a prakticky zařízená kuchyně, když se k tomu přidá ještě skromná koupelnička se sprchovým koutem a toaletou, je to paráda. Teprve později začnete řešit, co by se ve vašem malém bytečku dalo zařídit jinak a lépe. Máme pro vás pár nápadů, jak na to.

_PastedGraphic-1

Sedačka za pár kaček

Dříve nebo později začnete řešit, jestli doma potřebujete sedací soupravu. Pokud na ni máte v bytě místo, ale chybí vám peníze, jistí to konstrukce z palet a pár matrací. Dobře to vypadá a dodá to vašemu bytu nezávislácký šmrnc.

_PastedGraphic-2

Barevně vyladěná kuchyně a schody, kam se podíváš

Suterénní byty bývají nejlevnější, proto dost často fungují jako startovací bydlení. Když už se v takovém prostoru ocitnete, snažte se z jeho omezení a dispozic udělat v interiéru osobitý prvek. V tomto případě se skvěle povedlo sladit červený nátěr minimalisticky zařízené kuchyně se šedými betonové schody vedoucími na jedné straně ke vchodovým dveřím a z druhé pak dolů do obytné části bytu. 

_PastedGraphic-3

Oblečení vyvěste do prostoru

Pořizovat si do startovacího bytu objemné skříně nedává moc smysl. Pokud váš šatník sestává z běžné klasiky – pár triček, košil, kalhot/sukní a jeden večerní oblek/šaty –, budou vám tam jenom zabírat místo. Raději oblečení volně vyvěste, klidně třeba na větev připevněnou ke stropu provazy. 

_PastedGraphic-4

Ukládejte věci s fantazií

Když už se rozhodnete pro netradiční řešení, co se ukládání oblečení týče, nebojte se být originální i ve skladování věcí. Místo polic a skříněk poslouží třeba úplně obyčejné dřevěné bedýnky. Vypadají neokoukaně a stylově zároveň, když si dáte práci, seženete je někde za odvoz. 

_PastedGraphic-5

Foto: Home–Designing.comHandMadeKultur.de, FrenchByDesignBlog.comKickcanandconkers.blogspot.comkk.no

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Úsporné mikrobydlení pro single nájemníky

Sehnat malý a cenově přijatelný byt v centru velkoměsta může být pořádný oříšek. O jeho rozlousknutí se ve spolupráci s developery a architekty pokoušejí metropole v různých koutech světa. Některé si na něm už pořádně vylámaly zuby, jiným se naopak zadařilo. K těm úspěšným se minulý rok připojilo i město New York s projektem Carmel Place.

7 tipů, jak doma uskladnit tužky

Klávesnice vládnou světu, většina z nás psací pero do ruky nevzala už pěkně dlouho. I přesto se ale většině z nás povalují pastelky a pera jen tak halabala po stole. Srovnejte je do latě a najděte jim jednou pro vždy pevné a stylové místo, ať nepřekáží!

Annelie Paurová Herz: Jsem blázen do tvoření

Prvním z výherců naší soutěže na Facebooku, které vám postupně všechny na stránkách TadyJeMoje představíme, je Annelie Paurová Herz. Spolu s manželem Jiřím Paurem milují skandinávský styl, hlavně přírodní prvky a tlumené barvy. Na podzim plánují rekonstrukci a těší se na zařizování dětského pokojíčku pro svého čtyřměsíčního syna.

Bydlení v orientálním stylu

Detailně propracované mozaiky, ručně tkané koberce, měkounké polštářky nebo kovové nádobí, to všechno jsou atributy, jimiž se vyznačují orientální interiéry. Nemusíte bydlet zrovna v Marrákeši, Káhiře či Istanbulu a stejně jim to může u vás doma slušet.

Moderní dvoupokojové studio pro dva

Jacque a Hanne tvoří velmi milý a přátelský pár. Dvojice si v průběhu společných let vysnila útulné letní sídlo poblíž pláže. Sny se jim povedlo převést do reality minulý rok, a dnes nás proto s radostí zvou na návštěvu svého zbrusu nového bydlení v živelném středomořském stylu.

5 interiérů s fešáckými paravány

V malém bytě byste se měli snažit prostor spíše otvírat, ale co když najednou potřebujete nějaký koutek, kam si budete moct zalézt, aby vás nikdo nerušil? Zajímavým řešením podobného dilematu mohou být mobilní paravány.

Květinové bydlení

Nemusíte být zrovna nenapravitelní romantici, a přesto uvidíte, že s květinami vstoupí do vašeho bytu dobrá nálada. A nemusí to být jen řezané květiny ve váze, klidně je můžete mít na závěsech, povlečení nebo třeba na nábytku. Schválně se podívejte, jak květinový motiv vykouzlí ve vašem interiéru optimistickou atmosféru rozkvetlé louky.

Nejčastější důvod domácích hádek kvůli penězům? Bydlení!

Kvůli čemu se lidé doma nejčastěji hádají, když jde o využití volných financí? Tak na to se nedávno dotazovala agentura IBRS tisícovky lidí. A výsledky jsou zajímavé: 28 % respondentů uvedlo na prvním místě bydlení.

Zbavte se hmyzu bez chemie

Objevil se u vás doma nezvaný hmyzí host? Přestaňte panikařit a odvolejte chemický poplach! V boji s mravenci, komáry, vinnými muškami a dalšími nepříjemnými škůdci vám pomůžou běžné zásoby ze spíže.