Chytré tipy pro první bydlení

1. 9. 2015
První společné bydlení je zážitek na celý život. Jediné, co mladý pár obvykle zajímá, je, kde složit hlavy a kde si udělat něco dobrého a rychlého k jídlu. Základ je prostě dobrá dvoupostel a prakticky zařízená kuchyně, když se k tomu přidá ještě skromná koupelnička se sprchovým koutem a toaletou, je to paráda. Teprve později začnete řešit, co by se ve vašem malém bytečku dalo zařídit jinak a lépe. Máme pro vás pár nápadů, jak na to.

_PastedGraphic-1

Sedačka za pár kaček

Dříve nebo později začnete řešit, jestli doma potřebujete sedací soupravu. Pokud na ni máte v bytě místo, ale chybí vám peníze, jistí to konstrukce z palet a pár matrací. Dobře to vypadá a dodá to vašemu bytu nezávislácký šmrnc.

_PastedGraphic-2

Barevně vyladěná kuchyně a schody, kam se podíváš

Suterénní byty bývají nejlevnější, proto dost často fungují jako startovací bydlení. Když už se v takovém prostoru ocitnete, snažte se z jeho omezení a dispozic udělat v interiéru osobitý prvek. V tomto případě se skvěle povedlo sladit červený nátěr minimalisticky zařízené kuchyně se šedými betonové schody vedoucími na jedné straně ke vchodovým dveřím a z druhé pak dolů do obytné části bytu. 

_PastedGraphic-3

Oblečení vyvěste do prostoru

Pořizovat si do startovacího bytu objemné skříně nedává moc smysl. Pokud váš šatník sestává z běžné klasiky – pár triček, košil, kalhot/sukní a jeden večerní oblek/šaty –, budou vám tam jenom zabírat místo. Raději oblečení volně vyvěste, klidně třeba na větev připevněnou ke stropu provazy. 

_PastedGraphic-4

Ukládejte věci s fantazií

Když už se rozhodnete pro netradiční řešení, co se ukládání oblečení týče, nebojte se být originální i ve skladování věcí. Místo polic a skříněk poslouží třeba úplně obyčejné dřevěné bedýnky. Vypadají neokoukaně a stylově zároveň, když si dáte práci, seženete je někde za odvoz. 

_PastedGraphic-5

Foto: Home–Designing.comHandMadeKultur.de, FrenchByDesignBlog.comKickcanandconkers.blogspot.comkk.no

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Malé, ale útulné bydlení v posledním patře

19. 9. 2017
Maličký, ale stylový a velice pohodlný byt se nachází v nejvyšším, jedenadvacátém patře bytového domu v ruském Petrohradě. Vždycky nabízel nádherný výhled po okolí, před rekonstrukcí však moc k bydlení nebyl. Dohromady měří pouhých 25 m², navíc má ještě úzký a protáhlý půdorys. To kladlo velké nároky na invenci architektů, kteří z něj měli udělat příjemné místo k žití.

8 knoflíkových doplňků do interiéru

18. 9. 2017
Potrpíte si na knoflíky? Tak proč si jimi nevyzdobit nejen oděvy, ale také interiér vašeho bytu. Nabízíme pár tipů, co všechno doma můžete z knoflíků mít.

Inspirace ze Skandinávie

14. 9. 2017
Chcete bydlet jednoduše, stylově a v harmonii s přírodou jako Seveřané? Není to drahé ani složité. Pro všechny milovníky severského designu jsme dali dohromady pár nápadů, jak si interiér v tomto duchu jednoduše zařídit.

9 interiérových doplňků z vysloužilých hrnků

13. 9. 2017
Přetékají vám poličky v kuchyni starými hrnky, jež už léta nepoužíváte? Zkuste jim najít jiné využití. Pěstujte v nich květiny, sepněte jimi záclony nebo z nich třeba vyrobte lampu. Tady máte pár nápadů a počítejte s tím, že budete potřebovat skutečně dobré lepidlo na keramiku a občas i speciální diamantový vrták.

Pohodlné bydlení na 25 m²

12. 9. 2017
O ubytování v centru Paříže je mezi turisty neustále obrovský zájem. Většinou hledají takové místo, odkud budou mít snadno dostupné obchody, památky, galerie, restaurace i parky, a jsou přitom ochotni slevit z nároků na prostor. Právě jim je určeno tohle francouzské ministudio.

7 tipů, jak uskladnit kosmetické předměty

11. 9. 2017
Mezi námi děvčaty, také skladujete šminky v igelitových pytlíčcích, krabicích od bůhvíčeho nebo v nejlepším případě v kosmetických kufříčcích, jež musíte každý den odněkud vyndávat? Poradíme vám, jak si kosmetiku doma uložit, aby to bylo nejen funkční, ale ještě k tomu i hezké.

Ušetřete na bydlení a potěšte i přírodu

7. 9. 2017
Bydlení není zrovna levná záležitost, navíc ještě nákladnější je často dělají naše zlozvyky, což nás stojí spoustu peněz. Přinášíme vám několik tipů, díky kterým v domácnosti nejen ušetříte, ale navíc uděláte něco dobrého i pro životní prostředí.

I v garáži se dá docela dobře bydlet

7. 9. 2017
Toužíte po vlastním klidném bydlení, ale máte maximálně tak na garáž? Tak prostě zkuste bydlet v ní. Budete si ji sice muset dost upravit, ale spousta lidí po celém světě už si dokázala z malého přístřeší pro auto udělat příjemný prostor pro běžné bydlení. Pojďme se podívat, o co všechno se v tomto případě budete muset postarat.

Ikat technika – styl, který vás osloví

6. 9. 2017
Umělecko-výtvarný styl Ikat má kořeny na Blízkém východě. Je to velmi pracný způsob výroby tkaniny, jenž sice vznikl někdy v 10. století, ale výborně se hodí i do současných bytů. Jeho pestré vzory rozveselí každý interiér.