Chytré tipy pro první bydlení

1. 9. 2015
První společné bydlení je zážitek na celý život. Jediné, co mladý pár obvykle zajímá, je, kde složit hlavy a kde si udělat něco dobrého a rychlého k jídlu. Základ je prostě dobrá dvoupostel a prakticky zařízená kuchyně, když se k tomu přidá ještě skromná koupelnička se sprchovým koutem a toaletou, je to paráda. Teprve později začnete řešit, co by se ve vašem malém bytečku dalo zařídit jinak a lépe. Máme pro vás pár nápadů, jak na to.

_PastedGraphic-1

Sedačka za pár kaček

Dříve nebo později začnete řešit, jestli doma potřebujete sedací soupravu. Pokud na ni máte v bytě místo, ale chybí vám peníze, jistí to konstrukce z palet a pár matrací. Dobře to vypadá a dodá to vašemu bytu nezávislácký šmrnc.

_PastedGraphic-2

Barevně vyladěná kuchyně a schody, kam se podíváš

Suterénní byty bývají nejlevnější, proto dost často fungují jako startovací bydlení. Když už se v takovém prostoru ocitnete, snažte se z jeho omezení a dispozic udělat v interiéru osobitý prvek. V tomto případě se skvěle povedlo sladit červený nátěr minimalisticky zařízené kuchyně se šedými betonové schody vedoucími na jedné straně ke vchodovým dveřím a z druhé pak dolů do obytné části bytu. 

_PastedGraphic-3

Oblečení vyvěste do prostoru

Pořizovat si do startovacího bytu objemné skříně nedává moc smysl. Pokud váš šatník sestává z běžné klasiky – pár triček, košil, kalhot/sukní a jeden večerní oblek/šaty –, budou vám tam jenom zabírat místo. Raději oblečení volně vyvěste, klidně třeba na větev připevněnou ke stropu provazy. 

_PastedGraphic-4

Ukládejte věci s fantazií

Když už se rozhodnete pro netradiční řešení, co se ukládání oblečení týče, nebojte se být originální i ve skladování věcí. Místo polic a skříněk poslouží třeba úplně obyčejné dřevěné bedýnky. Vypadají neokoukaně a stylově zároveň, když si dáte práci, seženete je někde za odvoz. 

_PastedGraphic-5

Foto: Home–Designing.comHandMadeKultur.de, FrenchByDesignBlog.comKickcanandconkers.blogspot.comkk.no

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.