Chcete bydlet jako Indové?

20. 7. 2015
Milujete exotický půvab daleké Indie a přemýšlíte, jestli by bylo možné přenést tamní styl do vašeho středoevropského bytu? Není to zase až tak těžké. Poradíme vám jak na to.

_pastedGraphic

Syté barvy jsou základ

Jestli chcete bydlet jako Indové, používejte barvy. Hodně barev. Oranžovou, žlutou, růžovou, červenou, zelenou, modrou i fialovou, všechny pokud možno v co nejsytějších a nejjasnějších odstínech. Nebojte se ani těch nejodvážnějších kombinací, určitá míra kýče k Indii patří stejně jako ulítlé bollywoodské muzikály a ostrá jídla. 

_pastedGraphic-1

Bydlet se slonem, Buddhou a Ganéšou

Můžete jimi opovrhovat, můžou vám připadat kýčovité, ale do indické domácnosti prostě patří. Řeč je o soškách slonů, Buddhů, Ganéšů, Lakšmích a dalších mytologických postav. Když miliarda Indů věří, že jim přinesou štěstí, proč byste to s nimi nezkusili i vy. 

_pastedGraphic-2

Místo křesel polštáře a taburetky

Polštářů není nikdy dost, opět platí, čím barevnější, tím lepší. Nebojte se je dát v obýváku na zem, aby je návštěvy mohly využívat místo křesel. Pokud přece jen radši sedíte trochu výš, kupte si barevné indické taburetky. 

_pastedGraphic-3

Závěsy, kam se podíváš

Rozvěste si po bytě závěsy. A to nejen přes okna, ale také kolem postele, nebo třeba do prostoru mezi kuchyňským koutem a obývákem. 

_pastedGraphic-4

Světlo jako v Dillí

Klasickými indickými lustry a lucernami si vykouzlíte během jedné vteřiny útulnou a v případě potřeby i romantickou atmosféru, kterou vám klasická žárovka nebo úsporka jen málokdy poskytne. Dopřejete si tak intimní přítmí každý večer, zapalte si k tomu vonnou tyčinku a nalijte si výtečný čaj z Darjeelingu či Nepálu. 

_pastedGraphic-5

Foto: Pinterest.comMilagros Mundo,  What I Wore 2dayThe East Coast DesiIndulgy.com 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.