Chcete bydlet jako Indové?

Milujete exotický půvab daleké Indie a přemýšlíte, jestli by bylo možné přenést tamní styl do vašeho středoevropského bytu? Není to zase až tak těžké. Poradíme vám jak na to.

_pastedGraphic

Syté barvy jsou základ

Jestli chcete bydlet jako Indové, používejte barvy. Hodně barev. Oranžovou, žlutou, růžovou, červenou, zelenou, modrou i fialovou, všechny pokud možno v co nejsytějších a nejjasnějších odstínech. Nebojte se ani těch nejodvážnějších kombinací, určitá míra kýče k Indii patří stejně jako ulítlé bollywoodské muzikály a ostrá jídla. 

_pastedGraphic-1

Bydlet se slonem, Buddhou a Ganéšou

Můžete jimi opovrhovat, můžou vám připadat kýčovité, ale do indické domácnosti prostě patří. Řeč je o soškách slonů, Buddhů, Ganéšů, Lakšmích a dalších mytologických postav. Když miliarda Indů věří, že jim přinesou štěstí, proč byste to s nimi nezkusili i vy. 

_pastedGraphic-2

Místo křesel polštáře a taburetky

Polštářů není nikdy dost, opět platí, čím barevnější, tím lepší. Nebojte se je dát v obýváku na zem, aby je návštěvy mohly využívat místo křesel. Pokud přece jen radši sedíte trochu výš, kupte si barevné indické taburetky. 

_pastedGraphic-3

Závěsy, kam se podíváš

Rozvěste si po bytě závěsy. A to nejen přes okna, ale také kolem postele, nebo třeba do prostoru mezi kuchyňským koutem a obývákem. 

_pastedGraphic-4

Světlo jako v Dillí

Klasickými indickými lustry a lucernami si vykouzlíte během jedné vteřiny útulnou a v případě potřeby i romantickou atmosféru, kterou vám klasická žárovka nebo úsporka jen málokdy poskytne. Dopřejete si tak intimní přítmí každý večer, zapalte si k tomu vonnou tyčinku a nalijte si výtečný čaj z Darjeelingu či Nepálu. 

_pastedGraphic-5

Foto: Pinterest.comMilagros Mundo,  What I Wore 2dayThe East Coast DesiIndulgy.com 

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.