Chcete bydlet jako Indové?

Milujete exotický půvab daleké Indie a přemýšlíte, jestli by bylo možné přenést tamní styl do vašeho středoevropského bytu? Není to zase až tak těžké. Poradíme vám jak na to.

_pastedGraphic

Syté barvy jsou základ

Jestli chcete bydlet jako Indové, používejte barvy. Hodně barev. Oranžovou, žlutou, růžovou, červenou, zelenou, modrou i fialovou, všechny pokud možno v co nejsytějších a nejjasnějších odstínech. Nebojte se ani těch nejodvážnějších kombinací, určitá míra kýče k Indii patří stejně jako ulítlé bollywoodské muzikály a ostrá jídla. 

_pastedGraphic-1

Bydlet se slonem, Buddhou a Ganéšou

Můžete jimi opovrhovat, můžou vám připadat kýčovité, ale do indické domácnosti prostě patří. Řeč je o soškách slonů, Buddhů, Ganéšů, Lakšmích a dalších mytologických postav. Když miliarda Indů věří, že jim přinesou štěstí, proč byste to s nimi nezkusili i vy. 

_pastedGraphic-2

Místo křesel polštáře a taburetky

Polštářů není nikdy dost, opět platí, čím barevnější, tím lepší. Nebojte se je dát v obýváku na zem, aby je návštěvy mohly využívat místo křesel. Pokud přece jen radši sedíte trochu výš, kupte si barevné indické taburetky. 

_pastedGraphic-3

Závěsy, kam se podíváš

Rozvěste si po bytě závěsy. A to nejen přes okna, ale také kolem postele, nebo třeba do prostoru mezi kuchyňským koutem a obývákem. 

_pastedGraphic-4

Světlo jako v Dillí

Klasickými indickými lustry a lucernami si vykouzlíte během jedné vteřiny útulnou a v případě potřeby i romantickou atmosféru, kterou vám klasická žárovka nebo úsporka jen málokdy poskytne. Dopřejete si tak intimní přítmí každý večer, zapalte si k tomu vonnou tyčinku a nalijte si výtečný čaj z Darjeelingu či Nepálu. 

_pastedGraphic-5

Foto: Pinterest.comMilagros Mundo,  What I Wore 2dayThe East Coast DesiIndulgy.com 

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.