Chcete bydlet jako Indové?

20. 7. 2015
Milujete exotický půvab daleké Indie a přemýšlíte, jestli by bylo možné přenést tamní styl do vašeho středoevropského bytu? Není to zase až tak těžké. Poradíme vám jak na to.

_pastedGraphic

Syté barvy jsou základ

Jestli chcete bydlet jako Indové, používejte barvy. Hodně barev. Oranžovou, žlutou, růžovou, červenou, zelenou, modrou i fialovou, všechny pokud možno v co nejsytějších a nejjasnějších odstínech. Nebojte se ani těch nejodvážnějších kombinací, určitá míra kýče k Indii patří stejně jako ulítlé bollywoodské muzikály a ostrá jídla. 

_pastedGraphic-1

Bydlet se slonem, Buddhou a Ganéšou

Můžete jimi opovrhovat, můžou vám připadat kýčovité, ale do indické domácnosti prostě patří. Řeč je o soškách slonů, Buddhů, Ganéšů, Lakšmích a dalších mytologických postav. Když miliarda Indů věří, že jim přinesou štěstí, proč byste to s nimi nezkusili i vy. 

_pastedGraphic-2

Místo křesel polštáře a taburetky

Polštářů není nikdy dost, opět platí, čím barevnější, tím lepší. Nebojte se je dát v obýváku na zem, aby je návštěvy mohly využívat místo křesel. Pokud přece jen radši sedíte trochu výš, kupte si barevné indické taburetky. 

_pastedGraphic-3

Závěsy, kam se podíváš

Rozvěste si po bytě závěsy. A to nejen přes okna, ale také kolem postele, nebo třeba do prostoru mezi kuchyňským koutem a obývákem. 

_pastedGraphic-4

Světlo jako v Dillí

Klasickými indickými lustry a lucernami si vykouzlíte během jedné vteřiny útulnou a v případě potřeby i romantickou atmosféru, kterou vám klasická žárovka nebo úsporka jen málokdy poskytne. Dopřejete si tak intimní přítmí každý večer, zapalte si k tomu vonnou tyčinku a nalijte si výtečný čaj z Darjeelingu či Nepálu. 

_pastedGraphic-5

Foto: Pinterest.comMilagros Mundo,  What I Wore 2dayThe East Coast DesiIndulgy.com 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.