Čas na pop-artové dobrodružství

27. 9. 2016
Seriálovým fanouškům hned při prvním pohledu na vizualizace malého městského bytečku patrně neunikne, jaký pořad se stal jeho hlavní inspirací. Do celého interiéru se od motivu na lednici přes polštářky na gauči až po výzdobu koupelnové skříně otiskl animovaný seriál Čas na dobrodružství.

_popart1

Fantasy svět za dveřmi bytu

Krátké epizody amerického animáku, které se odehrávají v postapokalyptické zemi s názvem Ooo, posbíraly rozporuplné reakce. Řada recenzentů je na jedné straně popisuje jako psychedelické, šílené a pro děti nevhodné fantasy, jiní kritici je ale vychvalují za vizuální originalitu. Majitelé tohoto bytu o rozloze 40 m², jehož návrhu se ujalo duo ukrajinských designérů Lada Kamyshanskaya a Aleksandr Milovanov, se nepochybně řadí mezi skalní příznivce seriálu. Oblíbené animované postavičky je proto doma provázejí na každém kroku.

_Popart2

Na odlehčené pop-artové ladění odkazují v otevřeném prostoru ve tvaru písmene L kromě seriálových motivů také barvy. Právě ony jsou společně s upořádáním nábytku tím hlavním, co interiér rozčleňuje na obytné zóny.

_popart4

Extravagantní vybavení ani dekorace nepřehlédnete

Designéři se s ohledem na tematicky laděný interiér nebáli sáhnout po výstředních kombinacích a vzorech. Gauč má výrazně růžový potah, lednice zase září sytě žlutou barvou. Nějaký ten žlutý akcent vlastně najdeme úplně v každé obytné zóně. Aby té extravagance nebylo málo, stěnu vedle televize zdobí jednorožec a při odchodu z bytu se s majiteli loučí na vchodových dveřích umístěná grafika seriálové Lady Rainicorn.

Mořská inspirace pro koupelnu a ložnici

Vizuální explozi se Lada s Aleksandrem snažili umírnit aspoň v relaxačních místnostech. Pro koupelnu zvolili osvědčenou kombinaci bílé barvy a dřevěné dýhy. Tu pak ještě doplnili jemným odstínem modré, která má evokovat dojem klidné mořské hladiny. Stejné barvy se opakují i v ložnici. Nebo lépe řečeno ve spacím koutku, kam se za závěs vešla vlastně jenom postel a několik skříní.

Žárovky chycené v pavoučí síti

Kromě divokých barev a vzorů přitahuje pozornost i osvětlení v obývacím koutku. Místo tradičního centrálního svítidla se tu nachází 16 odhalených žárovek. Ty jsou symetricky zavěšené u stropu a lineárně vyrovnané do čtyř řad pomocí bílých kabelů. A právě vzniklá změť elektrických kabelů má připomínat pavoučí síť.

Vizualizace: Lada Kamyshanskaya a Aleksandr Milovanov

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Bláznivé bydlení pro single kluky

14. 12. 2017
Pro někoho budou následující nápady asi bláznivé, když ale žijete single, můžete si ve svém bytě dělat, co chcete. Víte, že s partnerkou či se spolubydlícím byste se na něčem extrémně ulítlém těžko shodli, ale v bytě, kde člověk žije sám, nemusí řešit neustále nějaké kompromisy.

Malá domácí čajovna

13. 12. 2017
Milujete prostředí čajoven a celou kulturu spojenou s přípravou a klidným popíjením lahodného nápoje? Pojďte se s námi podívat, jak si alespoň miniaturní čajový koutek zařídit i v menším bytě.

V karavanu místo na koleji

12. 12. 2017
Život ve městech je poslední dobou hektický a stresu neubývá. O to více se lidé chtějí přiblížit bydlení v přírodě. V Americe jim na to někdy stačí i 14 m2 na kolečkách. Nejsou daleko od velkých měst a jejich oblíbenost stále stoupá.

8 parádních nápadů pro prázdné kouty

11. 12. 2017
Téměř každý byt alespoň jedno takové místo má. Prázdný kout, nejčastěji mezi futry a oknem, pro který se horko těžko hledá využití. Našli jsme pro vás pár inspirací, jak podobný prostor nápaditě využít.

Vyzdobte si byt šiškami

7. 12. 2017
Že vás na sezónní dekorace moc neužije? Zkuste si vyzdobit byt šiškami a máte stylovou výzdobu na celou zimu. Našli jsme pro vás pár parádních inspirací, které jsou hotové raz dva a stojí pár korun.

7 způsobů využití prázdných sklenic

6. 12. 2017
Skleničky a sklenice od kompotů, okurek, hořčice a všemožných dalších pochutin nemusí nutně končit v kontejneru na sklo. Schválně se podívejte, jaké nejrůznější funkce ještě mohou u vás doma zastat.

Levný minidomek za 16 tisíc korun

5. 12. 2017
Alla a Garrett z americké Montany jsou manželé, kteří se rádi pouštějí do společných DIY projektů. Naposledy je napadlo, že si na zahradě sami postaví domek pro hosty. Stačila jim k tomu dávka nadšení, několik týdnů intenzivní práce a necelých 16 000 korun.

6 jednoduchých způsobů, jak si doma netradičně vymalovat

4. 12. 2017
Nebaví vás konvenční jednobarevné nátěry, rádi byste doma zkusili něco divočejšího, ale nevíte, jak na to?  Podívejte se na pár tipů, co všechno můžete se stěnami svého bytu provést.

Svěží bydlení pro mladý pár a kočku

27. 11. 2017
Tchajvanská metropole Tchaj-pej patří k nejlidnatějším městům světa. Představuje typické velkoměsto s ohromným množstvím bytových domů, uvnitř kterých se nachází spousta bytů s poměrně malou výměrou. Pokud se v nich mají jejich obyvatelé cítit dobře, je nutné tyhle mini byty velice chytře a šikovně uspořádat.