Čas na pop-artové dobrodružství

Seriálovým fanouškům hned při prvním pohledu na vizualizace malého městského bytečku patrně neunikne, jaký pořad se stal jeho hlavní inspirací. Do celého interiéru se od motivu na lednici přes polštářky na gauči až po výzdobu koupelnové skříně otiskl animovaný seriál Čas na dobrodružství.

_popart1

Fantasy svět za dveřmi bytu

Krátké epizody amerického animáku, které se odehrávají v postapokalyptické zemi s názvem Ooo, posbíraly rozporuplné reakce. Řada recenzentů je na jedné straně popisuje jako psychedelické, šílené a pro děti nevhodné fantasy, jiní kritici je ale vychvalují za vizuální originalitu. Majitelé tohoto bytu o rozloze 40 m², jehož návrhu se ujalo duo ukrajinských designérů Lada Kamyshanskaya a Aleksandr Milovanov, se nepochybně řadí mezi skalní příznivce seriálu. Oblíbené animované postavičky je proto doma provázejí na každém kroku.

_Popart2

Na odlehčené pop-artové ladění odkazují v otevřeném prostoru ve tvaru písmene L kromě seriálových motivů také barvy. Právě ony jsou společně s upořádáním nábytku tím hlavním, co interiér rozčleňuje na obytné zóny.

_popart4

Extravagantní vybavení ani dekorace nepřehlédnete

Designéři se s ohledem na tematicky laděný interiér nebáli sáhnout po výstředních kombinacích a vzorech. Gauč má výrazně růžový potah, lednice zase září sytě žlutou barvou. Nějaký ten žlutý akcent vlastně najdeme úplně v každé obytné zóně. Aby té extravagance nebylo málo, stěnu vedle televize zdobí jednorožec a při odchodu z bytu se s majiteli loučí na vchodových dveřích umístěná grafika seriálové Lady Rainicorn.

Mořská inspirace pro koupelnu a ložnici

Vizuální explozi se Lada s Aleksandrem snažili umírnit aspoň v relaxačních místnostech. Pro koupelnu zvolili osvědčenou kombinaci bílé barvy a dřevěné dýhy. Tu pak ještě doplnili jemným odstínem modré, která má evokovat dojem klidné mořské hladiny. Stejné barvy se opakují i v ložnici. Nebo lépe řečeno ve spacím koutku, kam se za závěs vešla vlastně jenom postel a několik skříní.

Žárovky chycené v pavoučí síti

Kromě divokých barev a vzorů přitahuje pozornost i osvětlení v obývacím koutku. Místo tradičního centrálního svítidla se tu nachází 16 odhalených žárovek. Ty jsou symetricky zavěšené u stropu a lineárně vyrovnané do čtyř řad pomocí bílých kabelů. A právě vzniklá změť elektrických kabelů má připomínat pavoučí síť.

Vizualizace: Lada Kamyshanskaya a Aleksandr Milovanov

 

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.