Čas na pop-artové dobrodružství

27. 9. 2016
Seriálovým fanouškům hned při prvním pohledu na vizualizace malého městského bytečku patrně neunikne, jaký pořad se stal jeho hlavní inspirací. Do celého interiéru se od motivu na lednici přes polštářky na gauči až po výzdobu koupelnové skříně otiskl animovaný seriál Čas na dobrodružství.

_popart1

Fantasy svět za dveřmi bytu

Krátké epizody amerického animáku, které se odehrávají v postapokalyptické zemi s názvem Ooo, posbíraly rozporuplné reakce. Řada recenzentů je na jedné straně popisuje jako psychedelické, šílené a pro děti nevhodné fantasy, jiní kritici je ale vychvalují za vizuální originalitu. Majitelé tohoto bytu o rozloze 40 m², jehož návrhu se ujalo duo ukrajinských designérů Lada Kamyshanskaya a Aleksandr Milovanov, se nepochybně řadí mezi skalní příznivce seriálu. Oblíbené animované postavičky je proto doma provázejí na každém kroku.

_Popart2

Na odlehčené pop-artové ladění odkazují v otevřeném prostoru ve tvaru písmene L kromě seriálových motivů také barvy. Právě ony jsou společně s upořádáním nábytku tím hlavním, co interiér rozčleňuje na obytné zóny.

_popart4

Extravagantní vybavení ani dekorace nepřehlédnete

Designéři se s ohledem na tematicky laděný interiér nebáli sáhnout po výstředních kombinacích a vzorech. Gauč má výrazně růžový potah, lednice zase září sytě žlutou barvou. Nějaký ten žlutý akcent vlastně najdeme úplně v každé obytné zóně. Aby té extravagance nebylo málo, stěnu vedle televize zdobí jednorožec a při odchodu z bytu se s majiteli loučí na vchodových dveřích umístěná grafika seriálové Lady Rainicorn.

Mořská inspirace pro koupelnu a ložnici

Vizuální explozi se Lada s Aleksandrem snažili umírnit aspoň v relaxačních místnostech. Pro koupelnu zvolili osvědčenou kombinaci bílé barvy a dřevěné dýhy. Tu pak ještě doplnili jemným odstínem modré, která má evokovat dojem klidné mořské hladiny. Stejné barvy se opakují i v ložnici. Nebo lépe řečeno ve spacím koutku, kam se za závěs vešla vlastně jenom postel a několik skříní.

Žárovky chycené v pavoučí síti

Kromě divokých barev a vzorů přitahuje pozornost i osvětlení v obývacím koutku. Místo tradičního centrálního svítidla se tu nachází 16 odhalených žárovek. Ty jsou symetricky zavěšené u stropu a lineárně vyrovnané do čtyř řad pomocí bílých kabelů. A právě vzniklá změť elektrických kabelů má připomínat pavoučí síť.

Vizualizace: Lada Kamyshanskaya a Aleksandr Milovanov

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Soběstačný domek o velikosti 12 m² navržený do přírody

22. 5. 2018
Za vznikem Artist Bothy, sympatické stavby na pomezí chaty a domečku, stojí dva dlouholetí kamarádi z dob studií. Výtvarník Bobby Niven a architekt Iain MacLeod začali na společném projektu pracovat už v roce 2011, kdy stvořili soběstačnou chatku s rozlohou 12 m².

7 tipů, jak si doma udělat tu pravou Skandinávii

18. 5. 2018
Kouzlo seversky laděného interiéru nespočívá pouze v čistém designu a studených barvách, ale hlavně v detailech, které vašemu domovu dodají teplo a útulno. Takoví Dánové by mohli vyprávět, svůj volný čas totiž nejraději tráví doma. Poradíme vám jak na to, abyste to měli stejně.

Londýnský minibyt, kde na 35 m² pohodlně přespí i čtyři lidi

15. 5. 2018
Ceny bytů nerostou jen v českých, moravských nebo slezských městech, ale také například v Londýně. Pokud tedy mladí lidé chtějí bydlet ve vlastním, obvykle stojí před obtížnou volbou. Buď mohou mít menší byt na lepší adrese, nebo sáhnou po větším někde na periferii. Majitel nedávno zrekonstruovaného londýnského bytu se rozhodl pro první variantu a teď spokojeně žije na 35 m².

Tady je Irenčino: Když dáte přízemí zelenou

10. 5. 2018
I tmavý přízemní byt může mít své světlé stránky, chce to jenom odvahu a trochu kreativity. Naše první hostitelka Irča Micková o tom může vyprávět. Právě poloha jejího budoucího letenského domova ji nejdřív odrazovala od návštěvy. Když pak ale vplula do světlé cihlové chodby, hned měla jasno, že je tady doma. Pak už jen stačilo v ložnici objevit okno do zeleně vnitrobloku starých činžovních domů a pustit se do vymazlování jednodnotlivých místností. Aby se tam dobře cítila jak ona, tak její čtyřnohá spolubydlící Stella. Podívejte se, jak se obě našly ve vlastním!

Rodinný domek s mezipatry místo pokojů

8. 5. 2018
Mladá japonská rodina z Ósaky chtěla společně trávit co nejvíc času. Nechala si proto navrhnout domek tvořený vlastně jedním velkým rodinným pokojem propojeným na mnoha úrovních pomocí mezipater.

Zbavte se nepořádku jednou provždy

6. 5. 2018
Pokud zrovna nepatříte mezi ty, kteří se narodili s prachovkou v ruce, nezoufejte. Oprášili jsme pro vás jednoduchý návod, se kterým zkrotíte i permanentní Saigon. A na pravidelný úklid pak vynaložíte minimum energie.

O co se zajímat, než podepíšete smlouvu o koupi bytu

3. 5. 2018
Koupě bytu je jedna z největších investic, které v životě provedete, takže byste při ní měli postupovat opatrně. Poprosili jsme proto zkušeného makléře Jakuba Kubištu ze společnosti Albion Reality o seznam otázek, na které byste měli znát odpověď, než se na kupní smlouvu podepíšete.

Může být katastrofické myšlení užitečné?

30. 4. 2018
Určitě už jste se s někým, kdo za vším vidí katastrofu, setkali. Takoví lidé obvykle rovnou počítají s nejhorší možnou alternativou, nebo dokonce nějakou ještě horší dokáží vymyslet. Otravují tím své okolí a také to ani trochu neprospívá jejich zdraví. Mnohem lepší i zdravější samozřejmě je myslet optimisticky a pozitivně. Neznamená to však, že bychom měli úplně zahodit schopnost počítat s riziky a vyhnout se jim.

Roman Čapka má byt s levitujícím nábytkem

25. 4. 2018
Poslední z desítky výherců naší soutěže Roman Čapka má rád, když se zařízení v interiéru vznáší nad podlahou. V bytě, kde bydlí s manželkou Anetou a malým synem Vojtěchem se mu to až na tři výjimky podařilo.