Bytové doplňky, které změní váš interiér

Autor: TadyJeMoje.cz
Toužíte po změně interiéru, která by příliš nezatížila váš finanční rozpočet, a přesto byla zajímavá a originální? Je to snadné. Nemusíte zrovna hned běžet do prodejny s designovými doplňky, jde to udělat i jinak.

A protože na detailech záleží, neboť ty dělají váš domov domovem, stačí na zajímavý a originální interiér třeba jen nové polštáře,

2

1

3

lampička,

4

podšálky

5

či starý rám z bazaru,

6

7

opotřebená bedna od ovoce nebo láhve od vína.

8

Samotné ovoce může potom plnit i funkci dekorační a s jeho pomocí dostanete do interiéru barvy.

7

Mnohdy postačí jen obyčejná kytka, které dáte místo keramického obalu papírový a bude to vypadat úžasně).

 

A pokud jste jen minimálně manuálně zruční, nebojte se renovací. Takovou starou židli z bazaru můžete za pomoci vlastních sil proměnit v zajímavý kousek vašeho bytu. Nevěříte?

10

11

Mějte na paměti, že méně znamená více. Pro jarní měsíce je povzbudivá barva žlutá.

7

9

Barvu léta naopak evokuje modrá.

12

13

14

Podzim a zima například v barvách zemitých.

15

Přitom vám stačí jeden či dva výrazné barevné doplňky a změní se tím celý ráz prostoru.

Nasypejte do mísy citrony nebo netřete židli na modro!

Kupte si v bazaru za pár korun starý obraz a využijte rám k dekorování.

Nebo si třeba pilkou na dřevo nařežte podšálky z březového kmene. Vypadá to dobře, nemyslíte? Bílá v kombinaci se dřevem působí čistě a vznešeně.

Stejně dobře vám poslouží i natřená bedýnku od ovoce, kterou využije jako podnos. 

16 

A pivní láhev z limitované edice nemusíte nutně vyhodit do koše, udělejte z ní originální vázu.

17

Vaše peněženka vám zůstane vděčná. Ono totiž ne vše, co vidíte v časopisech a designových eshopech, musí být drahé. A hlavně… vytvářejte si bydlení podle sebe, obklopujte se věcmi, které máte rádi a bude se vám bydlet krásně i bez větších finančních investic.

 

Autor článku a fotografií: Barbora Grünwaldová

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.