Bytové doplňky, které změní váš interiér

29. 9. 2014
Toužíte po změně interiéru, která by příliš nezatížila váš finanční rozpočet, a přesto byla zajímavá a originální? Je to snadné. Nemusíte zrovna hned běžet do prodejny s designovými doplňky, jde to udělat i jinak.

A protože na detailech záleží, neboť ty dělají váš domov domovem, stačí na zajímavý a originální interiér třeba jen nové polštáře,

2

1

3

lampička,

4

podšálky

5

či starý rám z bazaru,

6

7

opotřebená bedna od ovoce nebo láhve od vína.

8

Samotné ovoce může potom plnit i funkci dekorační a s jeho pomocí dostanete do interiéru barvy.

7

Mnohdy postačí jen obyčejná kytka, které dáte místo keramického obalu papírový a bude to vypadat úžasně).

 

A pokud jste jen minimálně manuálně zruční, nebojte se renovací. Takovou starou židli z bazaru můžete za pomoci vlastních sil proměnit v zajímavý kousek vašeho bytu. Nevěříte?

10

11

Mějte na paměti, že méně znamená více. Pro jarní měsíce je povzbudivá barva žlutá.

7

9

Barvu léta naopak evokuje modrá.

12

13

14

Podzim a zima například v barvách zemitých.

15

Přitom vám stačí jeden či dva výrazné barevné doplňky a změní se tím celý ráz prostoru.

Nasypejte do mísy citrony nebo netřete židli na modro!

Kupte si v bazaru za pár korun starý obraz a využijte rám k dekorování.

Nebo si třeba pilkou na dřevo nařežte podšálky z březového kmene. Vypadá to dobře, nemyslíte? Bílá v kombinaci se dřevem působí čistě a vznešeně.

Stejně dobře vám poslouží i natřená bedýnku od ovoce, kterou využije jako podnos. 

16 

A pivní láhev z limitované edice nemusíte nutně vyhodit do koše, udělejte z ní originální vázu.

17

Vaše peněženka vám zůstane vděčná. Ono totiž ne vše, co vidíte v časopisech a designových eshopech, musí být drahé. A hlavně… vytvářejte si bydlení podle sebe, obklopujte se věcmi, které máte rádi a bude se vám bydlet krásně i bez větších finančních investic.

 

Autor článku a fotografií: Barbora Grünwaldová

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Bláznivé bydlení pro single kluky

14. 12. 2017
Pro někoho budou následující nápady asi bláznivé, když ale žijete single, můžete si ve svém bytě dělat, co chcete. Víte, že s partnerkou či se spolubydlícím byste se na něčem extrémně ulítlém těžko shodli, ale v bytě, kde člověk žije sám, nemusí řešit neustále nějaké kompromisy.

Malá domácí čajovna

13. 12. 2017
Milujete prostředí čajoven a celou kulturu spojenou s přípravou a klidným popíjením lahodného nápoje? Pojďte se s námi podívat, jak si alespoň miniaturní čajový koutek zařídit i v menším bytě.

V karavanu místo na koleji

12. 12. 2017
Život ve městech je poslední dobou hektický a stresu neubývá. O to více se lidé chtějí přiblížit bydlení v přírodě. V Americe jim na to někdy stačí i 14 m2 na kolečkách. Nejsou daleko od velkých měst a jejich oblíbenost stále stoupá.

8 parádních nápadů pro prázdné kouty

11. 12. 2017
Téměř každý byt alespoň jedno takové místo má. Prázdný kout, nejčastěji mezi futry a oknem, pro který se horko těžko hledá využití. Našli jsme pro vás pár inspirací, jak podobný prostor nápaditě využít.

Vyzdobte si byt šiškami

7. 12. 2017
Že vás na sezónní dekorace moc neužije? Zkuste si vyzdobit byt šiškami a máte stylovou výzdobu na celou zimu. Našli jsme pro vás pár parádních inspirací, které jsou hotové raz dva a stojí pár korun.

7 způsobů využití prázdných sklenic

6. 12. 2017
Skleničky a sklenice od kompotů, okurek, hořčice a všemožných dalších pochutin nemusí nutně končit v kontejneru na sklo. Schválně se podívejte, jaké nejrůznější funkce ještě mohou u vás doma zastat.

Levný minidomek za 16 tisíc korun

5. 12. 2017
Alla a Garrett z americké Montany jsou manželé, kteří se rádi pouštějí do společných DIY projektů. Naposledy je napadlo, že si na zahradě sami postaví domek pro hosty. Stačila jim k tomu dávka nadšení, několik týdnů intenzivní práce a necelých 16 000 korun.

6 jednoduchých způsobů, jak si doma netradičně vymalovat

4. 12. 2017
Nebaví vás konvenční jednobarevné nátěry, rádi byste doma zkusili něco divočejšího, ale nevíte, jak na to?  Podívejte se na pár tipů, co všechno můžete se stěnami svého bytu provést.

Svěží bydlení pro mladý pár a kočku

27. 11. 2017
Tchajvanská metropole Tchaj-pej patří k nejlidnatějším městům světa. Představuje typické velkoměsto s ohromným množstvím bytových domů, uvnitř kterých se nachází spousta bytů s poměrně malou výměrou. Pokud se v nich mají jejich obyvatelé cítit dobře, je nutné tyhle mini byty velice chytře a šikovně uspořádat.