Byt si vyzdobili hračkami a Legem

23. 8. 2016
Kreativní povahy si hrají celý život. Svědčí o tom i výsledek renovace středně velkého bytu, jehož obyvateli jsou dva mladí lidé pracující v tvůrčích profesích. On je grafický designér, ona dělá do módy, a navíc mají společného velmi neobvyklého koníčka. Sbírají hračky.

_hracky1

Račte vstoupit, prosím 

Do úprav padesátimetrového bytu na okraji Tchaj-peje se jeho majitelé pustili společně s tchajwanským studiem KC design a hned věděli, že chtějí bydlet originálně a po svém.

Když vejdete vstupními dveřmi, objevíte se v předsíni. Před sebou máte krátkou chodbičku, po levé ruce vstup do koupelny a nad sebou mezipatro. To slouží jako ložnice, kam se toho nevešlo o moc víc než manželská postel, lampa a improvizovaná odkládací plocha nebo pracovní deska.

_hracky3

Horní galerii majitelka bytu totiž občas používá místo psacího stolu. Nohy přitom spustí volně do prostoru pod sebou, kde se nachází malá kuchyňka, a má odtud inspirativní výhled do celého interiéru, a dokonce francouzským oknem i úplně ven.

Udělat hračkám místo

Projdete-li vstupní chodbičkou a vystoupáte-li po třech schůdcích, dostanete se do hlavní místnosti, jíž je obývák spojený s kuchyňským koutkem. Tento prostor byl logicky zamýšlen jako hlavní centrum dění v bytě. Při tvorbě návrhu vybavení vycházeli designéři z hlavní záliby obou partnerů, jíž je sbírání hraček. Obyvatelé bytu navíc hračky nejen sbírají, ale dokonce je i sami vyrábějí. Proto muselo v obývacím pokoji být hodně volného prostoru pro výrobu nových výtvorů a nesměly tu chybět ani prostory výstavní. Šedá obývací stěna, která se vine po celé délce obýváku, nabízí hromadu úložného prostoru. Samozřejmě počítala i s prosklenými a dobře nasvícenými vitrínami a prostornými policemi pro samotné hračky. 

_hracky4

Od každého stylu trochu

Majitelé trvali na eklektickém stylu, takže se v bytě skutečně najde „od všeho trochu“. Kombinace materiálů a povrchů jsou přitom někdy pěkně divoké. Vedle sebe tu klidně naskládali dřevo, kámen, kov, beton, kůži a výrazně barevné dlaždice.

_hracky5

Také nábytek a dekorace jsou vybrané z různých stylů. Na hrubé betonové stěně tak visí starožitný rám, a to hned vedle moderního minimalistického schodiště. O dekorativních polštářcích s potiskem lebky a koťátka na pohovce ani nemluvě. Ale proti gustu…

_hracky6

Foto: Sam Siew-Shien

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.