Byt si vyzdobili hračkami a Legem

Kreativní povahy si hrají celý život. Svědčí o tom i výsledek renovace středně velkého bytu, jehož obyvateli jsou dva mladí lidé pracující v tvůrčích profesích. On je grafický designér, ona dělá do módy, a navíc mají společného velmi neobvyklého koníčka. Sbírají hračky.

_hracky1

Račte vstoupit, prosím 

Do úprav padesátimetrového bytu na okraji Tchaj-peje se jeho majitelé pustili společně s tchajwanským studiem KC design a hned věděli, že chtějí bydlet originálně a po svém.

Když vejdete vstupními dveřmi, objevíte se v předsíni. Před sebou máte krátkou chodbičku, po levé ruce vstup do koupelny a nad sebou mezipatro. To slouží jako ložnice, kam se toho nevešlo o moc víc než manželská postel, lampa a improvizovaná odkládací plocha nebo pracovní deska.

_hracky3

Horní galerii majitelka bytu totiž občas používá místo psacího stolu. Nohy přitom spustí volně do prostoru pod sebou, kde se nachází malá kuchyňka, a má odtud inspirativní výhled do celého interiéru, a dokonce francouzským oknem i úplně ven.

Udělat hračkám místo

Projdete-li vstupní chodbičkou a vystoupáte-li po třech schůdcích, dostanete se do hlavní místnosti, jíž je obývák spojený s kuchyňským koutkem. Tento prostor byl logicky zamýšlen jako hlavní centrum dění v bytě. Při tvorbě návrhu vybavení vycházeli designéři z hlavní záliby obou partnerů, jíž je sbírání hraček. Obyvatelé bytu navíc hračky nejen sbírají, ale dokonce je i sami vyrábějí. Proto muselo v obývacím pokoji být hodně volného prostoru pro výrobu nových výtvorů a nesměly tu chybět ani prostory výstavní. Šedá obývací stěna, která se vine po celé délce obýváku, nabízí hromadu úložného prostoru. Samozřejmě počítala i s prosklenými a dobře nasvícenými vitrínami a prostornými policemi pro samotné hračky. 

_hracky4

Od každého stylu trochu

Majitelé trvali na eklektickém stylu, takže se v bytě skutečně najde „od všeho trochu“. Kombinace materiálů a povrchů jsou přitom někdy pěkně divoké. Vedle sebe tu klidně naskládali dřevo, kámen, kov, beton, kůži a výrazně barevné dlaždice.

_hracky5

Také nábytek a dekorace jsou vybrané z různých stylů. Na hrubé betonové stěně tak visí starožitný rám, a to hned vedle moderního minimalistického schodiště. O dekorativních polštářcích s potiskem lebky a koťátka na pohovce ani nemluvě. Ale proti gustu…

_hracky6

Foto: Sam Siew-Shien

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.