Originální byt plný komiksů

4. 4. 2016
Zkoušeli jste někdy něco sbírat? Systematicky a dlouhodobě? Třeba pohledy, známky, mince... Pokud ano, tak asi víte, že si většina koníčků žádá poměrně značné množství místa. Ti nejzažranější sběratelé to dokonce řeší tak, že si z milované sbírky rovnou udělají středobod svého bytu.

_Komiksy_1

Neschovávat, ale vystavit!

Obrovské sběratelské nadšení se před lety probudilo i v jednom mladém Pařížanovi. Během let, kdy četl a sbíral komiksy, se mu jich doma nastřádala pěkná zásoba. Když se v roce 2008 rozhodl pro rekonstrukci svého stávajícího bytu, bylo jasné, že už se komiksy nikdy nebudou válet ve skříni. Spíš naopak! S nasbíranými kousky se rozhodl pochlubit každému, kdo do jeho bytu přijde. Na studio h2o Architectes se proto obrátil s jasným přáním. Chtěl moderně vybavený interiér, kde bude jeho sbírka všem na očích.

_Komiksy_2

Zbytečně moc menších pokojů

Od počátku byla výhodou slušná rozloha bytu a díky velkým oknům i velmi příjemné denní osvětlení. Co bylo ale naopak úplně špatně, to byly dispozice. Původně se totiž do 60 m² nacpalo celkem šest pokojů. Že byl prostor nevhodně rozčleněn, o tom svědčila už samotná předsíň, kde se před rekonstrukcí nacházelo neuvěřitelných sedmero dveří!

Asi nikoho nepřekvapí, že se architekti rozhodli celý prostor zjednodušit, smysluplně propojit a esteticky sjednotit. Odstranili dokonce několik stěn, přitom se jim podařilo prakticky všechny funkce bytu nechat na původních místech. Konečnému vyznění prostoru také hodně pomohlo barevné ladění. Prostor je výjimečný tmavou podlahou kontrastující se sněhově bílými stěnami a nábytkem. Neutrální ladění nejvýraznějších prvků dává vyniknout barevným detailům a hlavně komiksovým knihám.

_Komiksy_3

Vytoužená knihovna se stala centrem obýváku

Po odstranění příček vzniklo z původního 3+1 vzdušné 2+kk, přičemž si autoři proměny zajímavě pohráli s geometrickými tvary. Interiér rozčlenili pomocí obrovských bílých panelů, nejvýraznější z nich umístili do obývacího pokoje, kde odděluje jídelnu od společenské části. Předně ale tento panel s řadou výklenků a regálků slouží jako knihovna plná zbožňovaných komiksů.

_Komiksy_4

Komiksy na očích, vše ostatní ukryto

V čistém designu je navržen také barový pult, který skrývá výsuvný pracovní stolek. Za ním najdeme zeď s úložným prostorem na uskladnění dvaceti párů bot. Vyklopit, odsunout nebo otevřít jde v tomhle bytě skoro všechno. Na první pohled se zdá, že v nespočetných výklencích se nenašel prostor pro nic jiného než pro majitelovu vášeň, to ale není pravda. Za i pod poličkami s komiksy totiž najdeme důmyslně ukryté vybavení včetně televizního setu, příborníku, nebo dokonce na zeleno natřeného radiátoru.

_Komiksy_5

Foto: Julien Attard

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.