Bydlení jako z filmů Tima Burtona

28. 12. 2016
Filmy Tima Burtona se vyznačují originálním vizuálním stylem a láskyplně děsivou atmosférou. Jestli máte rádi Mrtvou nevěstu, Karlíka a továrnu na čokoládu, Beetle Juice nebo Ukradené Vánoce, zkuste si doma vykouzlit podobnou atmosféru.

Květináč Tim Burton

Začněte drobnostmi

Svou lásku k filmům Tima Burtona můžete dát najevo i menšími detaily, které nebudou místnosti dominovat, ale příjemně ji oživí. Příkladem budiž tyhle květináče.

Černobílá stěna

Černobílý svět

Jestli vám učarovala Timova poetika, počítejte s tím, že dvě základní barvy pro vás budou černá a bílá a vašimi oblíbenými zvířátky se stanou krkavci, netopýři a další podobně depresivní havěť.

Zebra

Zebra, kam se podíváš

Pro Tima Burtona jsou typické černé a bílé pruhy, o čemž jste se mohli přesvědčit i na jeho výstavě, kterou měl před nedávnem v Praze. A stejně skvěle vypadají i na povlečení, závěsech, židlích nebo třeba na prostírání.

Cesta do pohádky

Jestliže máte rádi Alenku v říši divů a tajně sníte o tom, že se vydáte králičí norou do jiného světa, můžete si doma podobnou bránu do jiného vesmíru sami udělat. Vezměte do ruky černou barvu, štětec a namalujte si vchod do vašeho vysněného světa.

Pohádka

Nábytek jako z Alenky

Fantazii můžete pustit ze řetězu i v případě renovace starého nábytku. Postačí vám barvy a štětec. Jestliže doma nemáte žádný starý nábytek, který by se pro tento účel hodil, vyrazte do bazarů, kde se mnohdy dají objevit hotové poklady. A nevadí, když už jsou maličko omšelé.

Hororové dekorace

Hororové dekorace

Ve váze vždy nemusí být jen barevné a voňavé květiny. Zkusit můžete i trochu temnější variantu. Až půjdete na procházku, najděte si v lese či v parku vhodnou větev, nastříhejte na ni netopýry z papíru a vložte ji do vázy. Podobně si můžete vyzdobit domov karetními motivy.

Poličky

Pro inspiraci

Tento poněkud výstřední nábytek vypadá, jako by právě vypadl z nějakého Burtonova filmu. Jeho cena a dostupnost v našich zeměpisných šířkách však poněkud kazí radost. Jestliže ale znáte nějakého opravdu šikovného truhláře, nebude to zase takový oříšek.

Foto: juvenilehalldesign.com, etsy.com, buzzfeed.com, katrinaleechambers.com, blog.boutique-magique.frhubpages.com, whatisblik.comvivadecora.com

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Bláznivé bydlení pro single kluky

14. 12. 2017
Pro někoho budou následující nápady asi bláznivé, když ale žijete single, můžete si ve svém bytě dělat, co chcete. Víte, že s partnerkou či se spolubydlícím byste se na něčem extrémně ulítlém těžko shodli, ale v bytě, kde člověk žije sám, nemusí řešit neustále nějaké kompromisy.

Malá domácí čajovna

13. 12. 2017
Milujete prostředí čajoven a celou kulturu spojenou s přípravou a klidným popíjením lahodného nápoje? Pojďte se s námi podívat, jak si alespoň miniaturní čajový koutek zařídit i v menším bytě.

V karavanu místo na koleji

12. 12. 2017
Život ve městech je poslední dobou hektický a stresu neubývá. O to více se lidé chtějí přiblížit bydlení v přírodě. V Americe jim na to někdy stačí i 14 m2 na kolečkách. Nejsou daleko od velkých měst a jejich oblíbenost stále stoupá.

8 parádních nápadů pro prázdné kouty

11. 12. 2017
Téměř každý byt alespoň jedno takové místo má. Prázdný kout, nejčastěji mezi futry a oknem, pro který se horko těžko hledá využití. Našli jsme pro vás pár inspirací, jak podobný prostor nápaditě využít.

Vyzdobte si byt šiškami

7. 12. 2017
Že vás na sezónní dekorace moc neužije? Zkuste si vyzdobit byt šiškami a máte stylovou výzdobu na celou zimu. Našli jsme pro vás pár parádních inspirací, které jsou hotové raz dva a stojí pár korun.

7 způsobů využití prázdných sklenic

6. 12. 2017
Skleničky a sklenice od kompotů, okurek, hořčice a všemožných dalších pochutin nemusí nutně končit v kontejneru na sklo. Schválně se podívejte, jaké nejrůznější funkce ještě mohou u vás doma zastat.

Levný minidomek za 16 tisíc korun

5. 12. 2017
Alla a Garrett z americké Montany jsou manželé, kteří se rádi pouštějí do společných DIY projektů. Naposledy je napadlo, že si na zahradě sami postaví domek pro hosty. Stačila jim k tomu dávka nadšení, několik týdnů intenzivní práce a necelých 16 000 korun.

6 jednoduchých způsobů, jak si doma netradičně vymalovat

4. 12. 2017
Nebaví vás konvenční jednobarevné nátěry, rádi byste doma zkusili něco divočejšího, ale nevíte, jak na to?  Podívejte se na pár tipů, co všechno můžete se stěnami svého bytu provést.

Svěží bydlení pro mladý pár a kočku

27. 11. 2017
Tchajvanská metropole Tchaj-pej patří k nejlidnatějším městům světa. Představuje typické velkoměsto s ohromným množstvím bytových domů, uvnitř kterých se nachází spousta bytů s poměrně malou výměrou. Pokud se v nich mají jejich obyvatelé cítit dobře, je nutné tyhle mini byty velice chytře a šikovně uspořádat.