Bydlení jako z filmů Tima Burtona

Filmy Tima Burtona se vyznačují originálním vizuálním stylem a láskyplně děsivou atmosférou. Jestli máte rádi Mrtvou nevěstu, Karlíka a továrnu na čokoládu, Beetle Juice nebo Ukradené Vánoce, zkuste si doma vykouzlit podobnou atmosféru.

Květináč Tim Burton

Začněte drobnostmi

Svou lásku k filmům Tima Burtona můžete dát najevo i menšími detaily, které nebudou místnosti dominovat, ale příjemně ji oživí. Příkladem budiž tyhle květináče.

Černobílá stěna

Černobílý svět

Jestli vám učarovala Timova poetika, počítejte s tím, že dvě základní barvy pro vás budou černá a bílá a vašimi oblíbenými zvířátky se stanou krkavci, netopýři a další podobně depresivní havěť.

Zebra

Zebra, kam se podíváš

Pro Tima Burtona jsou typické černé a bílé pruhy, o čemž jste se mohli přesvědčit i na jeho výstavě, kterou měl před nedávnem v Praze. A stejně skvěle vypadají i na povlečení, závěsech, židlích nebo třeba na prostírání.

Cesta do pohádky

Jestliže máte rádi Alenku v říši divů a tajně sníte o tom, že se vydáte králičí norou do jiného světa, můžete si doma podobnou bránu do jiného vesmíru sami udělat. Vezměte do ruky černou barvu, štětec a namalujte si vchod do vašeho vysněného světa.

Pohádka

Nábytek jako z Alenky

Fantazii můžete pustit ze řetězu i v případě renovace starého nábytku. Postačí vám barvy a štětec. Jestliže doma nemáte žádný starý nábytek, který by se pro tento účel hodil, vyrazte do bazarů, kde se mnohdy dají objevit hotové poklady. A nevadí, když už jsou maličko omšelé.

Hororové dekorace

Hororové dekorace

Ve váze vždy nemusí být jen barevné a voňavé květiny. Zkusit můžete i trochu temnější variantu. Až půjdete na procházku, najděte si v lese či v parku vhodnou větev, nastříhejte na ni netopýry z papíru a vložte ji do vázy. Podobně si můžete vyzdobit domov karetními motivy.

Poličky

Pro inspiraci

Tento poněkud výstřední nábytek vypadá, jako by právě vypadl z nějakého Burtonova filmu. Jeho cena a dostupnost v našich zeměpisných šířkách však poněkud kazí radost. Jestliže ale znáte nějakého opravdu šikovného truhláře, nebude to zase takový oříšek.

Foto: juvenilehalldesign.com, etsy.com, buzzfeed.com, katrinaleechambers.com, blog.boutique-magique.frhubpages.com, whatisblik.comvivadecora.com

 

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.