Bydlení jako z filmů Tima Burtona

28. 12. 2016
Filmy Tima Burtona se vyznačují originálním vizuálním stylem a láskyplně děsivou atmosférou. Jestli máte rádi Mrtvou nevěstu, Karlíka a továrnu na čokoládu, Beetle Juice nebo Ukradené Vánoce, zkuste si doma vykouzlit podobnou atmosféru.

Květináč Tim Burton

Začněte drobnostmi

Svou lásku k filmům Tima Burtona můžete dát najevo i menšími detaily, které nebudou místnosti dominovat, ale příjemně ji oživí. Příkladem budiž tyhle květináče.

Černobílá stěna

Černobílý svět

Jestli vám učarovala Timova poetika, počítejte s tím, že dvě základní barvy pro vás budou černá a bílá a vašimi oblíbenými zvířátky se stanou krkavci, netopýři a další podobně depresivní havěť.

Zebra

Zebra, kam se podíváš

Pro Tima Burtona jsou typické černé a bílé pruhy, o čemž jste se mohli přesvědčit i na jeho výstavě, kterou měl před nedávnem v Praze. A stejně skvěle vypadají i na povlečení, závěsech, židlích nebo třeba na prostírání.

Cesta do pohádky

Jestliže máte rádi Alenku v říši divů a tajně sníte o tom, že se vydáte králičí norou do jiného světa, můžete si doma podobnou bránu do jiného vesmíru sami udělat. Vezměte do ruky černou barvu, štětec a namalujte si vchod do vašeho vysněného světa.

Pohádka

Nábytek jako z Alenky

Fantazii můžete pustit ze řetězu i v případě renovace starého nábytku. Postačí vám barvy a štětec. Jestliže doma nemáte žádný starý nábytek, který by se pro tento účel hodil, vyrazte do bazarů, kde se mnohdy dají objevit hotové poklady. A nevadí, když už jsou maličko omšelé.

Hororové dekorace

Hororové dekorace

Ve váze vždy nemusí být jen barevné a voňavé květiny. Zkusit můžete i trochu temnější variantu. Až půjdete na procházku, najděte si v lese či v parku vhodnou větev, nastříhejte na ni netopýry z papíru a vložte ji do vázy. Podobně si můžete vyzdobit domov karetními motivy.

Poličky

Pro inspiraci

Tento poněkud výstřední nábytek vypadá, jako by právě vypadl z nějakého Burtonova filmu. Jeho cena a dostupnost v našich zeměpisných šířkách však poněkud kazí radost. Jestliže ale znáte nějakého opravdu šikovného truhláře, nebude to zase takový oříšek.

Foto: juvenilehalldesign.com, etsy.com, buzzfeed.com, katrinaleechambers.com, blog.boutique-magique.frhubpages.com, whatisblik.comvivadecora.com

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Tady je Klárky a Máry: Byt, ve kterém rostou krásné věci

12. 7. 2018
Vršovický byt mladých a kreativních manželů Kláry a Marka nepřehlédnete už z protější ulice. Jejich balkónek spolu s okenními parapety ve druhém patře nejmenšího činžovního domu v celé čtvrti překypuje bylinkami, chilli papričkami, borůvčím i saláty, jejichž názvy neumíme ani vyslovit, natož napsat.

Úžasné studentské bydlení na 18 m² vzniklo ze starých kanceláří

18. 7. 2018
Mnozí studenti, kteří vyrážejí na výměnný pobyt do zahraničí, se musí smířit s přechodným bydlením na koleji. Některé studentské ubytovny sice mají kvůli své nízké úrovni velmi špatnou pověst, existují už ale i takové, kde se studentům bydlí skvěle. Jsou to třeba nové studentské koleje v Rotterdamu, které vznikly teprve vloni ve zrekonstruované kancelářské budově.

5 zlozvyků, které nám prodražují vodu a energie

16. 7. 2018
Otvírá se vám po obdržení ročního vyúčtování za vodu a energie nůž v kapse? Dost možná si za to můžete tak trochu sami. Schválně se podívejte, jestli náhodou nemáte některý z níže popsaných zlozvyků, kvůli nimž účty rostou výš, než by musely.

První zasypaná dřevostavba se inspirovala vesmírnou stanicí

11. 7. 2018
Dřevostavba zapuštěná do země a zasypaná hlínou by mohla v nedaleké budoucnosti být jedním z nových typů bydlení. Vyrábí se z obnovitelných zdrojů, energeticky je téměř soběstačná, dá se sestavovat jako stavebnice, je kvalitně odizolovaná a přečká i nepřízeň počasí.

5 kroků, které si pohlídat při stavbě půdního bytu

10. 7. 2018
Hlavně mezi mladými lidmi jsou půdní byty hodně v kurzu. Poskytují většinou parádní výhled a mají unikátní atmosféru, jakou jinde nenajdete. Pokud je tedy v okolí k mání nějaká opuštěná půda za přijatelné peníze, neváhejte a jděte do toho. Vysvětlíme vám, jaké další kroky budete muset podniknout a na co si dát pozor, aby se z nevzhledného prostoru stal půdní byt jedna radost.

7 tipů, jak interiér oživit květinami

9. 7. 2018
Květiny nejsou jenom záležitostí romantických dívek a dam. Jakmile je pustíte do bytu, uvidíte, že zvednou náladu i mužským obyvatelům. A nemusíte je mít pouze ve váze, pořiďte si i takové květy, které vám vydrží dlouho a ještě vám udělají službu navíc. Například závěsy s potiskem vlčích máků, pomněnkové polštáře nebo třeba knihovna s malovanými pampeliškami vás i váš interiér rozveselí.

Dům vytisknutý na 3D tiskárně vyjde na 87 tisíc

6. 7. 2018
Výrobky vytisknuté na 3D tiskárnách se v současnosti už běžně užívají třeba při výrobě aut, letadel nebo zdravotnických pomůcek. Zdá se, že nastává doba, kdy se stejně běžně budou na 3D tiskárnách tisknout celé domy. A podle amerického start-upu ICON by dokonce mohly být postavené za jediný den a stát jen necelých 90 tisíc korun!

6 rad, jak udělat strop vyšší

2. 7. 2018
Máte doma nízké stropy a nechcete, aby interiér vašeho bytu působil stísněně? Zkuste si pomoct několika optickými triky, díky nimž bude strop působit výše položený, než ve skutečnosti je.

Byt jak má být: Jak se bydlí v silu

29. 6. 2018
Někdy se vysněné bydlení může stát realitou rychleji, než byste vyslovili Řevničov. Právě tady osmadvacetiletému architektovi Františku Sulzerovi padlo do oka staronové silo, které bylo v roce 2012 zrekonstruováno podle návrhu Ing. arch. Pavla Martinka. Možná si říkáte, že už jste tenhle vytáhlý domek někde viděli… Aby ne, o řevničovském loftu se toho napsalo i natočilo docela hodně. Přesto si doteď každý mohl jen představovat, jak si jej nový majitel vybavil.