Bod zlomu aneb Hitparáda nejodpornějších domácích mazlíčků

Autor: TadyJeMoje.cz
Než se dnes dostaneme ke zvířecím šampionům v odpornosti, začneme poněkud zeširoka – tragickým příběhem mladého muže Tomáše.

Tomáš V. (31) si jako každé ráno užíval svůj „startovací“ rituál před zahájením pracovního dne: káva s kapkou mléka, dva máslové croissanty – a sociální sítě. Kolegyně za počítači mezi sebou ševelily, za okny kanceláře se klubal slunný a vlídný den. Avšak v ten památný listopadový čtvrtek viselo ve vzduchu něco temného. K bodu zlomu došlo přesně v 8:51 SEČ. Tomáš to ráno na Facebooku zhlédl již 1365. video roztomilé kočičky dovádějící s ještě roztomilejším štěňátkem.

1
Kolik neštěstí a zmařených životů ještě zaviní podobné obrázky a videa?

Tomáš V. (jeho celé jméno redakce zná) později vypověděl, že co následovalo v nejbližších minutách, si vůbec nepamatuje, protože „má okno“. Ale rozmlácený laptop (služební), převrácený stůl, dvě kolegyně v týdenní pracovní neschopnosti kvůli akutnímu šoku, a zejména krátká, leč o to drsnější bitka s nadřízeným (s velmi neblahými důsledky pro nalezení příští práce) naznačují, že došlo k něčemu, co Tomáš již prostě nebyl schopen v sobě udržet. A co spustilo osudný amok.

2
Kdysi moderní a krásnou kancelář proměnilo řádění Tomáše V. k nepoznání.

Co to bylo, co Tomáše dovedlo k tak bezprecedentnímu výbuchu? Zejména když tento aktivní sportovec a bývalý skaut má fungující šestiletý vztah, nikdy neměl problémy s drogami ani alkoholem, pochází z funkční rodiny, jeho trestní rejstřík je čistý (jestli čistý zůstane, rozhodne soud), sám ještě před rokem měl psa a proti domácím mazlíčkům nikdy nechoval sebemenší zášť?

Na vině je podle soudního znalce „ten pocit“, který se občas dostaví u každého uživatele Facebooku: přesycenost. Je překočičkováno, přeštěňátkováno, přemazlíčkováno. Co s tím?

Než si smažete nebo „skryjete“ otravného facebookového kamaráda, který prostě nepřestane provokovat podobnými roztomilými obrázky, zamyslete se na vteřinku. Nechtělo by to spíš léčit je jejich vlastní medicínou? A pořídit si domácího mazlíčka odporného natolik, že s ním nejen zbouráte sociální sítě, ale navíc ukážete všem kočičím mámám a psím tátům, že milovat roztomilé zvíře dokáže každý – ale ať si domů pořídí třeba takovou scolopendra gigantea!

Tak pojďme na to, laskavý čtenáři. Podíváme se na některé kandidáty na nejodpornějšího domácího mazlíčka.

Pavouk? Tak určitě.

Pavouk jakožto archetyp hnusu a největší favorit fanoušků hnusných zvířat zaslouženě obsadil první příčku. Nejčastěji se v našich podmínkách chovají sklípkani. A může to být láska na celý život. Samičky některých druhů se totiž v zajetí dožívají až 28 let (jak dlouho trval nebo trvá váš poslední vztah, aha?). Opravdu velké druhy sklípkanů pak lze krmit například myšími holátky. I s pavoukem v akvárku si tedy doma můžete užívat krmení dravé zvěře. Natočte to na mobil a vyvěste na sociální sítě, máloco bude na internetu fungovat tak spolehlivě jako podobný video obsah.

3
Budeme mu říkat Hektor!

Štír

na obrázku se jmenuje veleštír císařský a na rozdíl od pejska nebo kočičky vydrží až rok bez jídla, což se může hodit, když hodně cestujete. Další výhodou veleštíra je – kromě nesporně impozantního vzhledu, který vyloženě vybízí k pohlazení a pomazlení – fakt, že na rozdíl od ostatních druhů štírů je jeho jed jedovatý jen mírně. Takže zabodne-li do vás při mazlení svůj jedovatý hrot na konci ocasu, čeká vás maximálně nevolnost, bolení hlavy a horečka, následovaná prudkým ochlazením vzájemných vztahů. Výhodou je výrazná vizibilita na Facebooku, neboť máloco připomíná kočičky a pejsky méně než veleštír císařský.

4
Nelíbí? Štíři za sebou mají 400 milionů let úspěšné historie. Tak proč se měnit?

Stonožka

Podle druhu se dožívá až 20 let a dorůstá až 30 cm. Je vybavena jedem, na který neexistuje protijed. Jde o lovce, a ne ledajakého: přepočteme-li rychlost útoku stonožky dle velikosti jejího těla, vyjde nám, že na své úrovni je rychlá stejně jako – gepard! Tento mazlíček vám vyčistí byt od drobného hmyzu. Ale pozor, aby se vám doma někam nezaběhla. Už ji nikdy nenajdete. Ale ona si najde vás. V noci… vám zaleze do… nic, pojďme dál.

5

Kudlanka

Nenechejte se zmást zdánlivým úsměvem němé tváře, tento vraždící stroj nejenže rozsívá smrt mezi svými hmyzími oběťmi, ale jejich samičky během kopulace (viz Google) uhryzávají samečkům hlavu, a pak je samou láskou zkonzumují celé. Znáte lepší příklad otcovského sebeobětování pro blaho příštích generací?

6
A tebe taky sežeru, miláčku!

Ropucha obrovská

dorůstá až 40 cm (!) a doma vám při vhodném zacházení může poskakovat až 20 let. Pokud máte doma myši, bude je dostatečně veliký jedinec lovit – stejně jako mouchy, pavouky a další hmyz. Ropucha je tedy veskrze užitečné a ošklivé domácí zvíře. Pokud budete chtít zjistit, nejde-li čistě náhodou o zakletou princeznu, nezkoušejte to polibkem: bufotoxiny z ropuších žláz mohou u citlivějších lidí způsobit prý i smrt! Takže ji občas nechejte proskočit doma, ulovit nějaké ty domácí breberky, udělejte si jednu společnou fotku na sociální sítě a pak hned zase pěkně zpátky do terária.

7
Tady hlídám já, kámo.

Bezsrsté morče

předčí morče srstnatého typu minimálně ve třech věcech: má cca o 99 % méně srsti, exemplář s průkazem původu stojí klidně i 2000 Kč a oproti svým osrstěným příbuzným toho také daleko více sní (když vás nehřeje srst, musíte tepelnou energii získávat z jídla ve větší míře). Je ideální jako mazlíček s vlastním instagramovým kanálem. Když ho dnes může mít každý druhý doma chovaný ježek, tak proč ne vaše lysé morčátko?

8
Že furt žeru? Je mi zima!

Bezsrstá kočka

je podobně jako bezsrsté morče prostě vyšlechtěnou verzí kočky bez chlupů. Poslední dobou se dostává do módy, a to hlavně u alergiků. Důvody jsou jasné: žádná srst, žádná alergická reakce. Ale co estetická reakce na podobné pohledy, jako je ten na obrázku? Upřímně: my bychom doma nechtěli takovou potvoru, která připomíná něco, co dostalo Oscara za vedlejší roli v hororu Mumie se vrací. Nicméně jako protiváha roztomilým kočkám a pejskům na síti poslouží víc než dobře.

9
Miluj mě, můj alergiku!

Tak, a teď se běžte podívat do svých newsfeedů. Kolik kočiček a štěňátek, případně roztomilých soviček nebo lenochodů, se v něm objevilo, než jste přečetli tento článek?

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.