Bedýnky na 12 způsobů

8. 9. 2016
Někoho možná ekologie chytla za srdce a stala se stylem jeho života. A právě ti, ale i mnozí další, kteří nechtějí zatěžovat přírodu nadbytkem nezpracovatelného odpadu, mají dnes na vybranou z mnoha recyklovaných náhrad nábytku. Dřevěné bedýnky v interiéru jsou ukázkou dobrého hospodaření s materiálem.

_bedynky1

Do koupelny s nimi!

Pořádná koupelna se nemusí obejít bez bedýnek. Vzhledem k obvykle omezenému prostoru v koupelně se zde uplatní spíše plošší a méně objemné bedýnky. I když tyto barevné varianty působí tlumeně, pořád jsou svěží a neokoukané.

_bedynky2

Zapomeňte na provizorium, žijte s bedýnkami natrvalo! 

Velmi efektní obývákovou stěnu získáte použitím co největšího počtu bedýnek. Uznejte sami, určitě můžou zůstat ve společenské místnosti vašeho bytu napořád. Díky opravdu skvělému vzhledu dřevěných bedniček se nemusí jednat o žádné dočasné řešení.

RETRO NEBO RUSTIKÁL

Tato varianta působí jako příjemné retro a možná až trošku rustikálně. Své příznivce si zcela určitě najde. Sladí-li se tmavší bedýnky se světlejším porcelánovým nádobím, kompozice bude dokonalá.

_bedynky3

Bedýnky do kuchyně patří

Kuchyňská stěna vyrobená z desítek bedýnek nás opravdu nadchla. Ta chvíle práce ve výškách za výsledný efekt stojí. Tak co, jdete do toho?

_bedynky4

Vintage skříňka a vinotéka

Doslova celá skříňka vznikla z bedýnek natřených ve stylu vintage. Tak trošku bílo-šedou patinu chytly díky dvěma vrstvám akrylových barev ve dvou kontrastních odstínech. Po důkladném seschnutí už nebyl problém je seskládat podél stěny, aby z nich vznikla takřka skříň, a vložit do nich pár dekoračních předmětů.

Taková malá domácí vinotéka na kolečkách je užitečná věc. Tři bedýnky k tomu postačí. Rozhodně ale doporučujeme je tentokrát dobře připevnit k sobě!

_bedynky6

Poličky do pracovny

Tak tyhle poličky jsou naprosto luxusní! Čisté a nově natřené budou na vaší zdi nad pracovním stolem zářit. Na té horní můžete udělat třeba i polstrované poležení pro kočku, pokud ji tedy máte. Určitě by se jí tam líbilo!

Na prkně

Tak tohle provedení bedýnkových poliček je opravdu šik. Asi se za něj nebudete muset stydět ani v obývacím pokoji. V poličkách najdou své místo květiny i knihy. Jen to nepřežeňte s jejich váhou!

_bedynky7

Dřevěné přepažení

Sedm bílých bedýnek postačí k tomu, abyste udělali v místnosti náznak jakéhosi přepažení pokoje. Pro lepší stabilitu je vhodnější je střídavě skládat čely na obě strany. Vyplnit je pak můžete podle libosti více či méně užitečnými či sběratelskými předměty. Pokojová květina celý systém zcela jistě oživí.

_bedynky9

Provizorní kuchyňka

Jako provizorní řešení poslouží v malé kuchyňce i tato varianta dvou vodorovně umístěných bedniček vedle sebe. To nejnutnější se tam vejde, a až budete mít naspořené nějaké finance, pořídíte si kuchyň novou.

Barevné botníky

Skvělá a navíc levná varianta do předsíně, kam se toho mnoho nevejde. Bedýnky v pastelových barvách vypadají fantasticky, mnoho místa nezaberou a navíc se do nich a na ně vejde opravdu velké množství nejrůznější obuvi.

Foto: soulstyle.com, blog.westelm.com, bloglovin.com, acilisimo.com, deveilingkist.nl, hgtv.com, decorhacks.com, remodelista.com, hannashantverk.blogspot.com,
urbanoutfitters.com, handcraftandco.com, deconome.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.