Bedýnky na 12 způsobů

8. 9. 2016
Někoho možná ekologie chytla za srdce a stala se stylem jeho života. A právě ti, ale i mnozí další, kteří nechtějí zatěžovat přírodu nadbytkem nezpracovatelného odpadu, mají dnes na vybranou z mnoha recyklovaných náhrad nábytku. Dřevěné bedýnky v interiéru jsou ukázkou dobrého hospodaření s materiálem.

_bedynky1

Do koupelny s nimi!

Pořádná koupelna se nemusí obejít bez bedýnek. Vzhledem k obvykle omezenému prostoru v koupelně se zde uplatní spíše plošší a méně objemné bedýnky. I když tyto barevné varianty působí tlumeně, pořád jsou svěží a neokoukané.

_bedynky2

Zapomeňte na provizorium, žijte s bedýnkami natrvalo! 

Velmi efektní obývákovou stěnu získáte použitím co největšího počtu bedýnek. Uznejte sami, určitě můžou zůstat ve společenské místnosti vašeho bytu napořád. Díky opravdu skvělému vzhledu dřevěných bedniček se nemusí jednat o žádné dočasné řešení.

Potřebujete doma víc úložného prostoru? Tyhle 4 triky vám doma vykouzlí víc místa!

RETRO NEBO RUSTIKÁL

Tato varianta působí jako příjemné retro a možná až trošku rustikálně. Své příznivce si zcela určitě najde. Sladí-li se tmavší bedýnky se světlejším porcelánovým nádobím, kompozice bude dokonalá.

_bedynky3

Bedýnky do kuchyně patří

Kuchyňská stěna vyrobená z desítek bedýnek nás opravdu nadchla. Ta chvíle práce ve výškách za výsledný efekt stojí. Tak co, jdete do toho?

_bedynky4

Vintage skříňka a vinotéka

Doslova celá skříňka vznikla z bedýnek natřených ve stylu vintage. Tak trošku bílo-šedou patinu chytly díky dvěma vrstvám akrylových barev ve dvou kontrastních odstínech. Po důkladném seschnutí už nebyl problém je seskládat podél stěny, aby z nich vznikla takřka skříň, a vložit do nich pár dekoračních předmětů.

Taková malá domácí vinotéka na kolečkách je užitečná věc. Tři bedýnky k tomu postačí. Rozhodně ale doporučujeme je tentokrát dobře připevnit k sobě!

_bedynky6

Poličky do pracovny

Tak tyhle poličky jsou naprosto luxusní! Čisté a nově natřené budou na vaší zdi nad pracovním stolem zářit. Na té horní můžete udělat třeba i polstrované poležení pro kočku, pokud ji tedy máte. Určitě by se jí tam líbilo!

Dřevěnější i zelenější! Inspirujte se, jak to doma vkusně oživit květinami.

Na prkně

Tak tohle provedení bedýnkových poliček je opravdu šik. Asi se za něj nebudete muset stydět ani v obývacím pokoji. V poličkách najdou své místo květiny i knihy. Jen to nepřežeňte s jejich váhou!

_bedynky7

Dřevěné přepažení

Sedm bílých bedýnek postačí k tomu, abyste udělali v místnosti náznak jakéhosi přepažení pokoje. Pro lepší stabilitu je vhodnější je střídavě skládat čely na obě strany. Vyplnit je pak můžete podle libosti více či méně užitečnými či sběratelskými předměty. Pokojová květina celý systém zcela jistě oživí.

Mrkněte se na nabídku výhod od Lišky, se kterou se vám bude interiér vylepšovat jedna báseň. 

_bedynky9

Provizorní kuchyňka

Jako provizorní řešení poslouží v malé kuchyňce i tato varianta dvou vodorovně umístěných bedniček vedle sebe. To nejnutnější se tam vejde, a až budete mít naspořené nějaké finance, pořídíte si kuchyň novou.

Barevné botníky

Skvělá a navíc levná varianta do předsíně, kam se toho mnoho nevejde. Bedýnky v pastelových barvách vypadají fantasticky, mnoho místa nezaberou a navíc se do nich a na ně vejde opravdu velké množství nejrůznější obuvi.

Foto: soulstyle.com, blog.westelm.com, bloglovin.com, acilisimo.com, deveilingkist.nl, hgtv.com, decorhacks.com, remodelista.com, hannashantverk.blogspot.com,
urbanoutfitters.com, handcraftandco.com, deconome.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Tady je Klárky a Máry: Byt, ve kterém rostou krásné věci

12. 7. 2018
Vršovický byt mladých a kreativních manželů Kláry a Marka nepřehlédnete už z protější ulice. Jejich balkónek spolu s okenními parapety ve druhém patře nejmenšího činžovního domu v celé čtvrti překypuje bylinkami, chilli papričkami, borůvčím i saláty, jejichž názvy neumíme ani vyslovit, natož napsat.

Úžasné studentské bydlení na 18 m² vzniklo ze starých kanceláří

18. 7. 2018
Mnozí studenti, kteří vyrážejí na výměnný pobyt do zahraničí, se musí smířit s přechodným bydlením na koleji. Některé studentské ubytovny sice mají kvůli své nízké úrovni velmi špatnou pověst, existují už ale i takové, kde se studentům bydlí skvěle. Jsou to třeba nové studentské koleje v Rotterdamu, které vznikly teprve vloni ve zrekonstruované kancelářské budově.

5 zlozvyků, které nám prodražují vodu a energie

16. 7. 2018
Otvírá se vám po obdržení ročního vyúčtování za vodu a energie nůž v kapse? Dost možná si za to můžete tak trochu sami. Schválně se podívejte, jestli náhodou nemáte některý z níže popsaných zlozvyků, kvůli nimž účty rostou výš, než by musely.

První zasypaná dřevostavba se inspirovala vesmírnou stanicí

11. 7. 2018
Dřevostavba zapuštěná do země a zasypaná hlínou by mohla v nedaleké budoucnosti být jedním z nových typů bydlení. Vyrábí se z obnovitelných zdrojů, energeticky je téměř soběstačná, dá se sestavovat jako stavebnice, je kvalitně odizolovaná a přečká i nepřízeň počasí.

5 kroků, které si pohlídat při stavbě půdního bytu

10. 7. 2018
Hlavně mezi mladými lidmi jsou půdní byty hodně v kurzu. Poskytují většinou parádní výhled a mají unikátní atmosféru, jakou jinde nenajdete. Pokud je tedy v okolí k mání nějaká opuštěná půda za přijatelné peníze, neváhejte a jděte do toho. Vysvětlíme vám, jaké další kroky budete muset podniknout a na co si dát pozor, aby se z nevzhledného prostoru stal půdní byt jedna radost.

7 tipů, jak interiér oživit květinami

9. 7. 2018
Květiny nejsou jenom záležitostí romantických dívek a dam. Jakmile je pustíte do bytu, uvidíte, že zvednou náladu i mužským obyvatelům. A nemusíte je mít pouze ve váze, pořiďte si i takové květy, které vám vydrží dlouho a ještě vám udělají službu navíc. Například závěsy s potiskem vlčích máků, pomněnkové polštáře nebo třeba knihovna s malovanými pampeliškami vás i váš interiér rozveselí.

Dům vytisknutý na 3D tiskárně vyjde na 87 tisíc

6. 7. 2018
Výrobky vytisknuté na 3D tiskárnách se v současnosti už běžně užívají třeba při výrobě aut, letadel nebo zdravotnických pomůcek. Zdá se, že nastává doba, kdy se stejně běžně budou na 3D tiskárnách tisknout celé domy. A podle amerického start-upu ICON by dokonce mohly být postavené za jediný den a stát jen necelých 90 tisíc korun!

6 rad, jak udělat strop vyšší

2. 7. 2018
Máte doma nízké stropy a nechcete, aby interiér vašeho bytu působil stísněně? Zkuste si pomoct několika optickými triky, díky nimž bude strop působit výše položený, než ve skutečnosti je.

Byt jak má být: Jak se bydlí v silu

29. 6. 2018
Někdy se vysněné bydlení může stát realitou rychleji, než byste vyslovili Řevničov. Právě tady osmadvacetiletému architektovi Františku Sulzerovi padlo do oka staronové silo, které bylo v roce 2012 zrekonstruováno podle návrhu Ing. arch. Pavla Martinka. Možná si říkáte, že už jste tenhle vytáhlý domek někde viděli… Aby ne, o řevničovském loftu se toho napsalo i natočilo docela hodně. Přesto si doteď každý mohl jen představovat, jak si jej nový majitel vybavil.