Bedýnky na 12 způsobů

Někoho možná ekologie chytla za srdce a stala se stylem jeho života. A právě ti, ale i mnozí další, kteří nechtějí zatěžovat přírodu nadbytkem nezpracovatelného odpadu, mají dnes na vybranou z mnoha recyklovaných náhrad nábytku. Dřevěné bedýnky v interiéru jsou ukázkou dobrého hospodaření s materiálem.

_bedynky1

Do koupelny s nimi!

Pořádná koupelna se nemusí obejít bez bedýnek. Vzhledem k obvykle omezenému prostoru v koupelně se zde uplatní spíše plošší a méně objemné bedýnky. I když tyto barevné varianty působí tlumeně, pořád jsou svěží a neokoukané.

_bedynky2

Zapomeňte na provizorium, žijte s bedýnkami natrvalo! 

Velmi efektní obývákovou stěnu získáte použitím co největšího počtu bedýnek. Uznejte sami, určitě můžou zůstat ve společenské místnosti vašeho bytu napořád. Díky opravdu skvělému vzhledu dřevěných bedniček se nemusí jednat o žádné dočasné řešení.

RETRO NEBO RUSTIKÁL

Tato varianta působí jako příjemné retro a možná až trošku rustikálně. Své příznivce si zcela určitě najde. Sladí-li se tmavší bedýnky se světlejším porcelánovým nádobím, kompozice bude dokonalá.

_bedynky3

Bedýnky do kuchyně patří

Kuchyňská stěna vyrobená z desítek bedýnek nás opravdu nadchla. Ta chvíle práce ve výškách za výsledný efekt stojí. Tak co, jdete do toho?

_bedynky4

Vintage skříňka a vinotéka

Doslova celá skříňka vznikla z bedýnek natřených ve stylu vintage. Tak trošku bílo-šedou patinu chytly díky dvěma vrstvám akrylových barev ve dvou kontrastních odstínech. Po důkladném seschnutí už nebyl problém je seskládat podél stěny, aby z nich vznikla takřka skříň, a vložit do nich pár dekoračních předmětů.

Taková malá domácí vinotéka na kolečkách je užitečná věc. Tři bedýnky k tomu postačí. Rozhodně ale doporučujeme je tentokrát dobře připevnit k sobě!

_bedynky6

Poličky do pracovny

Tak tyhle poličky jsou naprosto luxusní! Čisté a nově natřené budou na vaší zdi nad pracovním stolem zářit. Na té horní můžete udělat třeba i polstrované poležení pro kočku, pokud ji tedy máte. Určitě by se jí tam líbilo!

Na prkně

Tak tohle provedení bedýnkových poliček je opravdu šik. Asi se za něj nebudete muset stydět ani v obývacím pokoji. V poličkách najdou své místo květiny i knihy. Jen to nepřežeňte s jejich váhou!

_bedynky7

Dřevěné přepažení

Sedm bílých bedýnek postačí k tomu, abyste udělali v místnosti náznak jakéhosi přepažení pokoje. Pro lepší stabilitu je vhodnější je střídavě skládat čely na obě strany. Vyplnit je pak můžete podle libosti více či méně užitečnými či sběratelskými předměty. Pokojová květina celý systém zcela jistě oživí.

_bedynky9

Provizorní kuchyňka

Jako provizorní řešení poslouží v malé kuchyňce i tato varianta dvou vodorovně umístěných bedniček vedle sebe. To nejnutnější se tam vejde, a až budete mít naspořené nějaké finance, pořídíte si kuchyň novou.

Barevné botníky

Skvělá a navíc levná varianta do předsíně, kam se toho mnoho nevejde. Bedýnky v pastelových barvách vypadají fantasticky, mnoho místa nezaberou a navíc se do nich a na ně vejde opravdu velké množství nejrůznější obuvi.

Foto: soulstyle.com, blog.westelm.com, bloglovin.com, acilisimo.com, deveilingkist.nl, hgtv.com, decorhacks.com, remodelista.com, hannashantverk.blogspot.com,
urbanoutfitters.com, handcraftandco.com, deconome.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.