5 způsobů, jak na jaře rozsvítit interiér

25. 5. 2016
S příchodem jara máme všichni chuť dodat našim domovům svěží vzhled. Nejjednodušší způsob, jak toho docílit, je pohrát si s barvami. Rozehrajte interiér všemi odstíny a nebojte se kombinování sytých výrazných barev na velkých plochách.

_Barvy1

Prostřeno na barvách

Ohromte hosty hravou a barvami hýřící tabulí. Pravidlo, že talíře a ubrousky by spolu měly ladit, už totiž dávno neplatí. Klíčem k barevnému úspěchu je vybrat zajímavé kombinace, skvělou dvojku spolu na stole tvoří například tyrkysová a limetková. Ve finále vše vedle sebe pěkně vyrovnejte tak, aby byl kontrast maximálně vidět.

_barvy

Pohrajte si s doplňky

Pokud vás už minimalisticky laděný obývák nebaví, hoďte na gauč pár výrazných polštářů a na podlahu zářivý koberec. Nebojte se nápadných kontrastů a sáhněte po kombinaci růžové a oranžové nebo fialové a hořčicové. Spojení neutrálních odstínů nábytku s doplňky výrazných barev a vzorů vypadá skvěle v každé místnosti.

Výzva pro malíře

Jste-li zruční a dokonale ovládáte tahy štětcem, pak není nad čím váhat. Barvy dodají místnosti energii a geometrické tvary zase moderního ducha.

_Barvy3

Dejte nábytku novou tvář

Taková pestrobarevná komoda promění i obyčejný interiér v barevnou divočinu. A díky světlé zdi a nábytku v barvě dřeva konečný výsledek nepůsobí cirkusácky, ale naopak jako barevně dokonale promyšlený obývák.

Barevná galerie

I malé změny v interiéru mohou udělat velký dojem. Originální černobílé fotografie na barevné paspartě prázdnou zeď fantasticky oživí!

Foto: Marthastewart.com, Decorlove.com, Poppytalk.com, Brightnest.com, Wannaone.fr

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.

Ministudio celé v bílém

4. 10. 2017
Bílá barva vizuálně zvětšuje a rozjasňuje prostor. Dovoluje vyniknout barevným detailům a podle psychologie barev podporuje přemýšlení, symbolizuje čistotu a odkazuje na nové začátky. Hodí se hlavně pro introverty a ty, kteří mají rádi pevný řád. Bílá je také dominantní barvou moderního ministudia z Tel Avivu, který dokazuje, že i jednobarevný styl může vypadat dobře.