5 způsobů, jak na jaře rozsvítit interiér

S příchodem jara máme všichni chuť dodat našim domovům svěží vzhled. Nejjednodušší způsob, jak toho docílit, je pohrát si s barvami. Rozehrajte interiér všemi odstíny a nebojte se kombinování sytých výrazných barev na velkých plochách.

_Barvy1

Prostřeno na barvách

Ohromte hosty hravou a barvami hýřící tabulí. Pravidlo, že talíře a ubrousky by spolu měly ladit, už totiž dávno neplatí. Klíčem k barevnému úspěchu je vybrat zajímavé kombinace, skvělou dvojku spolu na stole tvoří například tyrkysová a limetková. Ve finále vše vedle sebe pěkně vyrovnejte tak, aby byl kontrast maximálně vidět.

_barvy

Pohrajte si s doplňky

Pokud vás už minimalisticky laděný obývák nebaví, hoďte na gauč pár výrazných polštářů a na podlahu zářivý koberec. Nebojte se nápadných kontrastů a sáhněte po kombinaci růžové a oranžové nebo fialové a hořčicové. Spojení neutrálních odstínů nábytku s doplňky výrazných barev a vzorů vypadá skvěle v každé místnosti.

Výzva pro malíře

Jste-li zruční a dokonale ovládáte tahy štětcem, pak není nad čím váhat. Barvy dodají místnosti energii a geometrické tvary zase moderního ducha.

_Barvy3

Dejte nábytku novou tvář

Taková pestrobarevná komoda promění i obyčejný interiér v barevnou divočinu. A díky světlé zdi a nábytku v barvě dřeva konečný výsledek nepůsobí cirkusácky, ale naopak jako barevně dokonale promyšlený obývák.

Barevná galerie

I malé změny v interiéru mohou udělat velký dojem. Originální černobílé fotografie na barevné paspartě prázdnou zeď fantasticky oživí!

Foto: Marthastewart.com, Decorlove.com, Poppytalk.com, Brightnest.com, Wannaone.fr

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.