5 způsobů, jak na jaře rozsvítit interiér

25. 5. 2016
S příchodem jara máme všichni chuť dodat našim domovům svěží vzhled. Nejjednodušší způsob, jak toho docílit, je pohrát si s barvami. Rozehrajte interiér všemi odstíny a nebojte se kombinování sytých výrazných barev na velkých plochách.

_Barvy1

Prostřeno na barvách

Ohromte hosty hravou a barvami hýřící tabulí. Pravidlo, že talíře a ubrousky by spolu měly ladit, už totiž dávno neplatí. Klíčem k barevnému úspěchu je vybrat zajímavé kombinace, skvělou dvojku spolu na stole tvoří například tyrkysová a limetková. Ve finále vše vedle sebe pěkně vyrovnejte tak, aby byl kontrast maximálně vidět.

_barvy

Pohrajte si s doplňky

Pokud vás už minimalisticky laděný obývák nebaví, hoďte na gauč pár výrazných polštářů a na podlahu zářivý koberec. Nebojte se nápadných kontrastů a sáhněte po kombinaci růžové a oranžové nebo fialové a hořčicové. Spojení neutrálních odstínů nábytku s doplňky výrazných barev a vzorů vypadá skvěle v každé místnosti.

Výzva pro malíře

Jste-li zruční a dokonale ovládáte tahy štětcem, pak není nad čím váhat. Barvy dodají místnosti energii a geometrické tvary zase moderního ducha.

_Barvy3

Dejte nábytku novou tvář

Taková pestrobarevná komoda promění i obyčejný interiér v barevnou divočinu. A díky světlé zdi a nábytku v barvě dřeva konečný výsledek nepůsobí cirkusácky, ale naopak jako barevně dokonale promyšlený obývák.

Barevná galerie

I malé změny v interiéru mohou udělat velký dojem. Originální černobílé fotografie na barevné paspartě prázdnou zeď fantasticky oživí!

Foto: Marthastewart.com, Decorlove.com, Poppytalk.com, Brightnest.com, Wannaone.fr

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.