5 tipů pro barevné bydlení

Barvy dokáží zázraky. Dokonale plní prostor, poutají pozornost a navíc, mají tu moc zlepšit nám náladu. Musíte je jenom umět dobře vybrat a zkombinovat. Podívejte se na pár tipů, jak na to.

_Barvy1

Když barvy vládnou 

Stěna souměrně rozdělená na stále stejné čtverce vyloženě vybízí k hraní si s barvami. Stačí každému čtverci přidělit jednu barvu nebo odstín a občas to celé proházet, ať doma není nuda.

_Barvy2

Sejdeme se v Mexiku

Inspirujte se barvami hýřícím Mexikem s jeho všudypřítomnou radostí, energií a temperamentem. Už dávno neplatí, že stěny musí být jednobarevné. Klidně zkuste prostřídat sytě fialovou a modrou a doplňte to zdobným dřevěným nábytkem v křiklavých barvách.

_barvy3

Hra s odstíny

Vezměte bílý základ a tři hlavní barvy – červenou, žlutou a modrou a ty kombinujte v různých odstínech. Výsledkem je optimisticky barevný a přitom nesmírně vkusný interiér.

Parádně vykombinovaný koutek

Závěsy perfektně sladěné nejen s výmalbou a ubrusem na stole, ale také s barevnými židlemi, a dokonce i s květinou na stole. Minimalistická jídelna vypadá výborně právě díky dokonale promyšlené práci s barvami.

_Barvy4

Rámy to zvládnou samy

Rámy nemusí nutně zdobit obraz nebo fotografii, aby jim to na stěně slušelo. Vytvořte si díky nim třeba geometrický obrazec, který tu a tam prozáří momentka nebo zarámovaná textilní tapeta.

Fota: carrodemola.com, piccsy.com, apartmenttherapy.com, mixandchic.com, 3.bp.blogspot.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.