5 tipů pro barevné bydlení

21. 7. 2016
Barvy dokáží zázraky. Dokonale plní prostor, poutají pozornost a navíc, mají tu moc zlepšit nám náladu. Musíte je jenom umět dobře vybrat a zkombinovat. Podívejte se na pár tipů, jak na to.

_Barvy1

Když barvy vládnou 

Stěna souměrně rozdělená na stále stejné čtverce vyloženě vybízí k hraní si s barvami. Stačí každému čtverci přidělit jednu barvu nebo odstín a občas to celé proházet, ať doma není nuda.

_Barvy2

Sejdeme se v Mexiku

Inspirujte se barvami hýřícím Mexikem s jeho všudypřítomnou radostí, energií a temperamentem. Už dávno neplatí, že stěny musí být jednobarevné. Klidně zkuste prostřídat sytě fialovou a modrou a doplňte to zdobným dřevěným nábytkem v křiklavých barvách.

_barvy3

Hra s odstíny

Vezměte bílý základ a tři hlavní barvy – červenou, žlutou a modrou a ty kombinujte v různých odstínech. Výsledkem je optimisticky barevný a přitom nesmírně vkusný interiér.

Parádně vykombinovaný koutek

Závěsy perfektně sladěné nejen s výmalbou a ubrusem na stole, ale také s barevnými židlemi, a dokonce i s květinou na stole. Minimalistická jídelna vypadá výborně právě díky dokonale promyšlené práci s barvami.

_Barvy4

Rámy to zvládnou samy

Rámy nemusí nutně zdobit obraz nebo fotografii, aby jim to na stěně slušelo. Vytvořte si díky nim třeba geometrický obrazec, který tu a tam prozáří momentka nebo zarámovaná textilní tapeta.

Fota: carrodemola.com, piccsy.com, apartmenttherapy.com, mixandchic.com, 3.bp.blogspot.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.

Ministudio celé v bílém

4. 10. 2017
Bílá barva vizuálně zvětšuje a rozjasňuje prostor. Dovoluje vyniknout barevným detailům a podle psychologie barev podporuje přemýšlení, symbolizuje čistotu a odkazuje na nové začátky. Hodí se hlavně pro introverty a ty, kteří mají rádi pevný řád. Bílá je také dominantní barvou moderního ministudia z Tel Avivu, který dokazuje, že i jednobarevný styl může vypadat dobře.