5 tipů pro barevné bydlení

21. 7. 2016
Barvy dokáží zázraky. Dokonale plní prostor, poutají pozornost a navíc, mají tu moc zlepšit nám náladu. Musíte je jenom umět dobře vybrat a zkombinovat. Podívejte se na pár tipů, jak na to.

_Barvy1

Když barvy vládnou 

Stěna souměrně rozdělená na stále stejné čtverce vyloženě vybízí k hraní si s barvami. Stačí každému čtverci přidělit jednu barvu nebo odstín a občas to celé proházet, ať doma není nuda.

_Barvy2

Sejdeme se v Mexiku

Inspirujte se barvami hýřícím Mexikem s jeho všudypřítomnou radostí, energií a temperamentem. Už dávno neplatí, že stěny musí být jednobarevné. Klidně zkuste prostřídat sytě fialovou a modrou a doplňte to zdobným dřevěným nábytkem v křiklavých barvách.

_barvy3

Hra s odstíny

Vezměte bílý základ a tři hlavní barvy – červenou, žlutou a modrou a ty kombinujte v různých odstínech. Výsledkem je optimisticky barevný a přitom nesmírně vkusný interiér.

Parádně vykombinovaný koutek

Závěsy perfektně sladěné nejen s výmalbou a ubrusem na stole, ale také s barevnými židlemi, a dokonce i s květinou na stole. Minimalistická jídelna vypadá výborně právě díky dokonale promyšlené práci s barvami.

_Barvy4

Rámy to zvládnou samy

Rámy nemusí nutně zdobit obraz nebo fotografii, aby jim to na stěně slušelo. Vytvořte si díky nim třeba geometrický obrazec, který tu a tam prozáří momentka nebo zarámovaná textilní tapeta.

Fota: carrodemola.com, piccsy.com, apartmenttherapy.com, mixandchic.com, 3.bp.blogspot.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.