9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

pracovní deska

Deska je grunt

Když seženete bytelnou pracovní desku, máte vlastně vyhráno. Nějaké ty stylové podstavce už vždycky někde splašíte, použít můžete třeba hliníkové kozy na řezání dřeva.

pracovní stůl se židlí

S nohama si nedělejte hlavu

Přišroubujte desku ke zdi, a máte stůl. Tenhle jednoduchý způsob skvěle funguje například v útulných výklencích, ale i v malinkatých rozích ložnice. Stolek může být případně i sklápěcí, čímž ušetříte další místo.

polička jako pracovní stůl

Polička místo stolu

Kdo nakonec říkal, že stůl musí být samostatný nábytek. Někdy úplně stačí, když si v knihovně prodloužíte jednu poličku. Při správné opoře nebo zavěšení máte pracovní stůl hotový během pěti minut.

Drátěné koše to jistí

Nohy od stolu můžete nahradit třeba i vyššími odpadkovými koši. V tomto případě ale doporučujeme spíše tenčí a lehčí desku, aby ji koše unesly.

drátěné koše

Originální stůl do postele

Pracujte rádi v posteli? Pak vezměte tři prkna a sešroubujte je k sobě. Nejlíp pak na každou stranu přišroubujte kolečka, a získáte krásnou pojízdnou poličku a zároveň praktický pracovní stůl do postele.

deska z masivu

Nebojte se masivu

Stejně dobře jako koupená deska může posloužit i masivní kus dřeva. Jen je nutné jej dobře obrousit a nalakovat, abyste si domů nepřinesli dřevokazný hmyz. Vašemu bytu bude slušet nejen jako klasický stůl uprostřed místnosti, ale třeba i jen jako nainstalovaná pracovní deska někde v rohu.

FOTO: stylishrevamp.com, homeandinteriors.tumblr.com, houzz.com, chicstreetstyle.me, bloglovin.com, miamandarinablog.es, viajandonoape.com.br, cococozy.com, nosolobebes.com, copycatchic.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.

5 tipů, jak chytře uspořádat postele v dětských pokojích

1. 3. 2018
V dětském pokoji musíte většinou bojovat o každý centimetr. Zvláště pak, když máte více ratolestí, a tím pádem i více postelí. Podívejte se na pár nápadů, jak takové postele uspořádat, aby vám doma zabíraly co nejméně místa.