9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

pracovní deska

Deska je grunt

Když seženete bytelnou pracovní desku, máte vlastně vyhráno. Nějaké ty stylové podstavce už vždycky někde splašíte, použít můžete třeba hliníkové kozy na řezání dřeva.

pracovní stůl se židlí

S nohama si nedělejte hlavu

Přišroubujte desku ke zdi, a máte stůl. Tenhle jednoduchý způsob skvěle funguje například v útulných výklencích, ale i v malinkatých rozích ložnice. Stolek může být případně i sklápěcí, čímž ušetříte další místo.

polička jako pracovní stůl

Polička místo stolu

Kdo nakonec říkal, že stůl musí být samostatný nábytek. Někdy úplně stačí, když si v knihovně prodloužíte jednu poličku. Při správné opoře nebo zavěšení máte pracovní stůl hotový během pěti minut.

Drátěné koše to jistí

Nohy od stolu můžete nahradit třeba i vyššími odpadkovými koši. V tomto případě ale doporučujeme spíše tenčí a lehčí desku, aby ji koše unesly.

drátěné koše

Originální stůl do postele

Pracujte rádi v posteli? Pak vezměte tři prkna a sešroubujte je k sobě. Nejlíp pak na každou stranu přišroubujte kolečka, a získáte krásnou pojízdnou poličku a zároveň praktický pracovní stůl do postele.

deska z masivu

Nebojte se masivu

Stejně dobře jako koupená deska může posloužit i masivní kus dřeva. Jen je nutné jej dobře obrousit a nalakovat, abyste si domů nepřinesli dřevokazný hmyz. Vašemu bytu bude slušet nejen jako klasický stůl uprostřed místnosti, ale třeba i jen jako nainstalovaná pracovní deska někde v rohu.

FOTO: stylishrevamp.com, homeandinteriors.tumblr.com, houzz.com, chicstreetstyle.me, bloglovin.com, miamandarinablog.es, viajandonoape.com.br, cococozy.com, nosolobebes.com, copycatchic.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

5 důkazů, že i bez klimatizace se dají přežít horké letní noci

21. 6. 2018
Už se blíží! Parné dny, během kterých teplota vzduchu citelně neklesne ani po setmění a nás tak čekají horké a bezesné noci. Máme pro vás pár tipů, s kterými se během letních nocí doma příjemně zchladíte, aniž byste potřebovali klimošku.

Zelené bydlení v centru Sydney

19. 6. 2018
Moderní a ekologicky zaměřený pár z Austrálie si nechal předělat menší domek v centru Sydney na soběstačný a nízkoenergetický domov s permakulturní zahradou. Nezůstali přitom jen u využití solární energie, ale přímo v metropoli si klidně pěstují vlastní zeleninu, kompostují bio odpad, recyklují dešťovou vodu a chovají slepice i ryby.

Jak najít v bytě další úložné prostory

15. 6. 2018
Čím menší byt, tím větší invenci a úsilí musíte vynaložit, aby se vám tam vešlo všechno, co potřebujete. Přinášíme pár tipů a triků, jak objevit úložné prostory i tam, kde byste je nejspíš nehledali.

Tady je Martyna: Bydlím u svých kytar

14. 6. 2018
Většina z nás si to své bydlení chce vymazlit od píky. Přestěhovat se do prázdného bytu, vymalovat si podle svého a pořídit si nábytek i dekorace, které nás uvedou do stavu „tady je moje“. Na téhle návštěvě se ale přesvědčíte, že „domov“ může vytvořit i nevšední atmosféra a věci po předchozích obyvatelích. V žižkovském bytě Martyna Starého, zpěváka a kytaristy skupiny Holden, najdete například hudební nástroje, které zde plní jinou úlohu, než ke které byly původně vytvořeny. A navíc zjistíte, že bydlet u Olšanských hřbitovů není žádná hrůza!

Garsonka je díky mezipatru o hodně větší

12. 6. 2018
Vybudování mezipatra patří mezi nejefektivnější způsoby, jak zvětšit užitnou plochu malometrážního bytu. Když se tedy majiteli moskevské garsonky naskytla příležitost pomocí mezipatra získat ve svém bytě poměrně dost důležitých metrů čtverečních navíc, není divu, že ani on neváhal.

8 rostlin, díky nimž se vám doma bude lépe dýchat

7. 6. 2018
Vzduch hlavně ve větších městech není vždycky úplně ideální, ale kvůli tomu přece nebudete vyhazovat peníze za čističky, zvlhčovače a jiné podobné přístroje. Mnohem lepší bude pořídit si do bytu ty správné pokojové rostliny, které nejenže čistí vzduch, ale taky hezky vypadají. Pár vám jich představíme.

Biologický dům z přírodních materiálů

5. 6. 2018
Na biologický materiál, odpad nebo filtr jsme zvyklí, ale věřili byste tomu, že už existuje také první biologický dům? Postavili ho loni v dánském městě Middelfart z upcyklovaných přírodních materiálů, a pokud se tam vydáte, můžete se dokonce podívat i dovnitř.

Co vás čeká při rekonstrukci? Je dobré si to zjistit předem.

4. 6. 2018
Koupit byt je jedna věc, druhá věc je upravit si byt ku obrazu svému. O tom, kolik peněz do rekonstrukce investujete, rozhoduje z velké míry jeho původní stav. Jakub Kubišta ze společnosti Albion Reality nám dal pár tipů, na co si dávat obzvlášť pozor.

Prohlídka s architektem: Jak z šedesát let starého bytu udělat moderní bydlení

1. 6. 2018
Jestli chcete v bytě z 50. let bydlet moderně, nebojte se do jeho rekonstrukce zapojit architekta, jak to udělali třeba Libor s Lenkou. Jejich malý a na dnešní dobu atypicky uspořádaný byt v Sezimově Ústí potřeboval vzít pořádně od podlahy. Požádali proto mladé architekty z ateliéru arch_feel, aby jim navrhli řešení na míru dispozic jejich nového bydlení i osobností. A jak sami uvidíte, právě původní dřevěná podlaha byla to jediné, co ze starého bytu zůstalo. Vyrazte na prohlídku s architektem Karlem Rechem!