9 nápadů, jak proměnit prázdné zdi v zahradu

12. 4. 2018
Toužíte po zahrádce, ale bydlíte v malém bytě bez balkonu? Ani v takovém případě se nemusíte vzdávat svých pěstitelských plánů. Když nemáte místo na zemi, pootočte svou perspektivu o devadesát stupňů a pěstujte rostlinky na stěně.

Propadli jste kouzlu skromných, nenáročných tilandsií? Tyhle rostlinky k životu nepotřebují ani zeminu, ani vodu, můžete je proto pěstovat kdekoli. I jen tak na zdi. Tak proč si je nepověsit třeba místo obrazů? Do starého rámu jen napněte síťovinu nebo drátěnou mřížku, a tilandsie na ně šikovně připevněte.

Natlučte laťky na zeď křížem krážem, a máte zahrádku jak ze žurnálu. Klidně kombinujte nejrůznější rostlinky. Převislými pokojovkami počínaje a kaktusy konče. Pokud se vám do vrtání nechce, použijte obyčejnou drátěnou mřížku. Skvěle vypadá, když si pohrajete s barvami a pár květin ohraničíte barevným provázkem.

Pokud doma žádnou volnou zeď pro rostliny nemáte, klidně si jednu vyrobte. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou, protože chytře rozdělíte prostor a ještě doma budete mít originální vertikální džungli.

Patříte mezi vášnivé kuchaře? Pak by vám v kuchyni neměla chybět tahle vertikální bylinková zahrádka. Tyče jsou ideální nejen na zavěšení květináčů s bylinkami, ale třeba i pytlíčků s oblíbeným kořením.

Také vám tyhle parožnatky mnohem více než rostlinu připomínají paroží? I obyčejné kapradiny v bedýnkách na ovoce se můžou s troškou fantazie proměnit v jedinečnou interiérovou dekoraci.

Jestli už bydlíte ve vlastním, pak vám nic nebrání v tom, abyste si zeď proměnili v opravdovou džungli. Pokud se nechcete pouštět do trošku náročnějších stavebních úprav, sáhněte po speciální stěně s kapsami na rostliny, kterou seženete ve větších hobby marketech.

Foto: Socimage.com, Casaydiseno.com, Lepalier.es, Pinimg.com, Blibli.com, Apartmenttherapy.com, Brit.co, Archzine.net

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

7 nápadů, jak si byt vyzdobit palmami

19. 4. 2018
Propadli jste kouzlu palem nejrůznějších druhů a velikostí? Tak proč je doma mít jen v květináčích? Máme pro vás pár tipů, jak si motivem palmových listů vyzdobit byt.

Jak si zútulnit byt, když jste v pronájmu

18. 4. 2018
Bydlíte v pronájmu a nechcete investovat do trvalých změn nebo vám to majitel bytu nedovolí? Poradíme vám pár triků, jak provést v pronajatém bytě pár vratných změn, a dodat tak interiéru šmrnc alespoň na dobu, kdy v něm budete bydlet.

V bývalé tovární hale vzniklo moderní 2+kk

17. 4. 2018
Většina měst s průmyslovou minulostí se musí vypořádat s industriálními zónami, které zanechal v jejich centrech hospodářský růst 19. století. Barcelona by takovým snahám mohla jít příkladem. Původní tovární oblast před očima mění v moderní místo, kde také minulý rok vznikl moderní byt s netradičně řešenými vnitřními zdmi.

Ponožky v nové roli

16. 4. 2018
Ponožky se v posledních letech staly módním doplňkem, který oživí i ten nejnudnější outfit a v obchodech jsou k sehnání ve všech odstínech a nejrůznějších vzorech. Co s nimi ale, když jsou děravé nebo jim chybí druhá do páru? Vdechněte jim nový život.

6 nápadů, jak kreativně recyklovat plasty

11. 4. 2018
Váza, šperkovnice, nebo dokonce terárium, tím vším se mohou stát plastové obaly, když si je vezmete do parády! V následujících DIY nápadech zaručeně najdete inspiraci, co udělat s plasty, když se vám je nechce vyhodit do tříděného odpadu.

Přístavba letního minidomku o velikosti 18 m²

10. 4. 2018
Obyvatelé brazilských měst přístavby milují, však pro ně také v portugalštině mají něžně znějící výraz Puxadinho. Jednoduchými přístřešky si nejčastěji rozšiřují obytné prostory rodinných domů, ale vlastní Puxadinho si na terase nechali nedávno postavit dokonce i majitelé přízemního bytu v São Paulu.

5 nápadů, jak oživit oprýskané dveře

9. 4. 2018
Měnit kvůli oprýskaným dveřím skříně nebo si pořizovat nové vchodové dveře, protože ty staré už jsou trochu zašlé, je úplně zbytečné. Našli jsme pro vás pár šikovných tipů, díky nimž staré dveře úžasně prokouknou. Navíc takovou renovaci zvládnete snadno doma sami.

HIMO — tradiční technika drhání v moderní podobě

5. 4. 2018
Stará technika drhání, což je ruční práce s provazy, provázky a přízemi, chytila druhý dech a objevila se v novém pojetí. Kouzlení s provazy všech barev, délek a druhů je už zase in, jenom se mu začalo říkat HIMO.

5 nápadů, jak mít vše uspořádané v boxech

4. 4. 2018
Srovnejte věci do latě a mějte všechno pěkně uspořádané. Snadno toho docílíte třeba s úložnými boxy, které navíc za určitých okolností mohou i skvěle vypadat. Třeba vás ten pořádek nakonec ještě začne bavit.