8 tipů, jak se zabydlet v abecedě

Písmenka nemusí zůstávat uzavřená jen do knih, časopisů nebo novin. Udělejte si z nich doma dekorativní prvek, který dá vašemu bytu osobitý ráz, a přitom hned tak nevyjde z módy. Pro inspiraci vám předkládáme osm ukázek, jak se dá s písmeny v interiéru pracovat.

1. Písmena jako obraz

Zatímco u spousty obrazů vás napadne, co tím asi tak chtěl autor říci, tady máte hned jasno.

_pismo4

2. Umělecký objekt

Písmena mohou fungovat jako umělecký objekt i bez zarámování, stačí je jen tak pověsit na hřebíček na stěnu.

3. Posviťte si kurzívou

Až vás přestanou doma bavit klasické lampy, vyzkoušejte třeba tuhle ve tvaru malého „e“. Poohlédněte se také v bazaru, občas se tam ještě dají sehnat velká neonová písmena z fasád starých obchodů.

_pismo1

4. Abecední posezení

Originální židle z dílny holandského designéra Roelanda Ottena představují celkem 26 písmen abecedy.

_pastedGraphic-3

5. Dominanta místnosti

Nejste žádní troškaři a písmenka máte rádi? Mohla by vás bavit tahle tapeta přes celou zeď, která se okamžitě stane ústředním prvkem vašeho pokoje.

6. Ozdoba nábytku

Nudná komoda nebo stará skříň získají polepením nebo pokreslením písmeny úplně jiný vzhled.

_pismo2

7. Dekorace z provázku

Moc pěkně vypadá na bílé zdi také barevná imitace rukopisu vytvořená z provázku a pár hřebíčků.

8. Aby knížky nepadaly

Zarážky na knížky v podobě písmen jsou jednak vtipné a pak také praktické. Snadno si s jejich pomocí roztřídíte knihovnu podle autorů.

_pismo3

9. Jako polštářek

Na první pohled to tak možná nevypadá, ale na písmenkách z plyše si můžete i překvapivě pohodlně ustlat.

_pastedGraphic-9

TIP! Pokud hledáte další inspiraci pro písmenkové interiérové osvěžení, mrkněte na www.typoland.cz, kde mají jak plyšová, tak i plastová nafukovací písmena.

Foto: Etsy.com, Pixersize.comQuip-co.nlNovate.ruTheDesignChaser.comMommo-design.blogspot.itBlogLovin.comBloesem.blogs.comTypoland.cz

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.