8 tipů, jak se zabydlet v abecedě

19. 10. 2015
Písmenka nemusí zůstávat uzavřená jen do knih, časopisů nebo novin. Udělejte si z nich doma dekorativní prvek, který dá vašemu bytu osobitý ráz, a přitom hned tak nevyjde z módy. Pro inspiraci vám předkládáme osm ukázek, jak se dá s písmeny v interiéru pracovat.

1. Písmena jako obraz

Zatímco u spousty obrazů vás napadne, co tím asi tak chtěl autor říci, tady máte hned jasno.

_pismo4

2. Umělecký objekt

Písmena mohou fungovat jako umělecký objekt i bez zarámování, stačí je jen tak pověsit na hřebíček na stěnu.

3. Posviťte si kurzívou

Až vás přestanou doma bavit klasické lampy, vyzkoušejte třeba tuhle ve tvaru malého „e“. Poohlédněte se také v bazaru, občas se tam ještě dají sehnat velká neonová písmena z fasád starých obchodů.

_pismo1

4. Abecední posezení

Originální židle z dílny holandského designéra Roelanda Ottena představují celkem 26 písmen abecedy.

_pastedGraphic-3

5. Dominanta místnosti

Nejste žádní troškaři a písmenka máte rádi? Mohla by vás bavit tahle tapeta přes celou zeď, která se okamžitě stane ústředním prvkem vašeho pokoje.

6. Ozdoba nábytku

Nudná komoda nebo stará skříň získají polepením nebo pokreslením písmeny úplně jiný vzhled.

_pismo2

7. Dekorace z provázku

Moc pěkně vypadá na bílé zdi také barevná imitace rukopisu vytvořená z provázku a pár hřebíčků.

8. Aby knížky nepadaly

Zarážky na knížky v podobě písmen jsou jednak vtipné a pak také praktické. Snadno si s jejich pomocí roztřídíte knihovnu podle autorů.

_pismo3

9. Jako polštářek

Na první pohled to tak možná nevypadá, ale na písmenkách z plyše si můžete i překvapivě pohodlně ustlat.

_pastedGraphic-9

TIP! Pokud hledáte další inspiraci pro písmenkové interiérové osvěžení, mrkněte na www.typoland.cz, kde mají jak plyšová, tak i plastová nafukovací písmena.

Foto: Etsy.com, Pixersize.comQuip-co.nlNovate.ruTheDesignChaser.comMommo-design.blogspot.itBlogLovin.comBloesem.blogs.comTypoland.cz

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.