8 tipů, jak se zabydlet v abecedě

Písmenka nemusí zůstávat uzavřená jen do knih, časopisů nebo novin. Udělejte si z nich doma dekorativní prvek, který dá vašemu bytu osobitý ráz, a přitom hned tak nevyjde z módy. Pro inspiraci vám předkládáme osm ukázek, jak se dá s písmeny v interiéru pracovat.

1. Písmena jako obraz

Zatímco u spousty obrazů vás napadne, co tím asi tak chtěl autor říci, tady máte hned jasno.

_pismo4

2. Umělecký objekt

Písmena mohou fungovat jako umělecký objekt i bez zarámování, stačí je jen tak pověsit na hřebíček na stěnu.

3. Posviťte si kurzívou

Až vás přestanou doma bavit klasické lampy, vyzkoušejte třeba tuhle ve tvaru malého „e“. Poohlédněte se také v bazaru, občas se tam ještě dají sehnat velká neonová písmena z fasád starých obchodů.

_pismo1

4. Abecední posezení

Originální židle z dílny holandského designéra Roelanda Ottena představují celkem 26 písmen abecedy.

_pastedGraphic-3

5. Dominanta místnosti

Nejste žádní troškaři a písmenka máte rádi? Mohla by vás bavit tahle tapeta přes celou zeď, která se okamžitě stane ústředním prvkem vašeho pokoje.

6. Ozdoba nábytku

Nudná komoda nebo stará skříň získají polepením nebo pokreslením písmeny úplně jiný vzhled.

_pismo2

7. Dekorace z provázku

Moc pěkně vypadá na bílé zdi také barevná imitace rukopisu vytvořená z provázku a pár hřebíčků.

8. Aby knížky nepadaly

Zarážky na knížky v podobě písmen jsou jednak vtipné a pak také praktické. Snadno si s jejich pomocí roztřídíte knihovnu podle autorů.

_pismo3

9. Jako polštářek

Na první pohled to tak možná nevypadá, ale na písmenkách z plyše si můžete i překvapivě pohodlně ustlat.

_pastedGraphic-9

TIP! Pokud hledáte další inspiraci pro písmenkové interiérové osvěžení, mrkněte na www.typoland.cz, kde mají jak plyšová, tak i plastová nafukovací písmena.

Foto: Etsy.com, Pixersize.comQuip-co.nlNovate.ruTheDesignChaser.comMommo-design.blogspot.itBlogLovin.comBloesem.blogs.comTypoland.cz

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.