8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Vystačíte s kouskem provazu

Vezměte starou plechovku a s pomocí tavné pistole ji oblepte například provazem. Jednoduchá a originální váza je hotová za pár minut a dodá vašemu bytu skandinávský šmrnc.

Stavební materiál jako vrchol luxusu

Skočte do stavebnin a kupte kovové nebo PVC trubky. Obojí už pak stačí jenom nabarvit štětcem nebo sprejem a na jedné straně natěsno uzavřít. Tyhle krásné, luxusně vyhlížející vázičky postavte doma na stůl, komodu či parapet nebo je třeba zavěste na zeď.

Něžné kytky v drsném betonu

Zkuste zalít obyčejnou plastovou lahev betonem, nechte ho uschnout, plast odstraňte a dovnitř poté vrtákem vyvrtejte díru, podle toho, jak hlubokou vázu chcete. Pak už stačí natočit vodu a dát do ní kytky, jen si ještě zkontrolujte, jestli beton nepropouští vodu.

Lahve a sklenice s květy ladí nejvíce

Skleněné lahve nemusíte vracet ani vyhazovat do tříděného odpadu. Zkuste si koupit speciální barvy na sklo nebo využijte zbytky z malování bytu a vyrobte si z nich barevné vázičky dle libosti.

Glamour vám to doma rozzáří

Pokud máte rádi všechno blyštivé a třpytivé, vyrobte si tak trochu glamour vázy. Stačí si koupit třpytky, natřít nádobu lepidlem a třpytky na ni nanést. Během chvilky máte krásnou vázu i ze sklenice od okurek. Zrovna tak můžete jako vázu využít vysloužilou disco kouli z osmdesátek.

Plastový lotos

Hezkou vázičku si zvládnete vyrobit i ze sklenice od marmelády a plastových lžic. Když lžicím ulomíte velkou část madla a polepíte zbytkem skleničku od shora dolů, vznikne vám podle jejich náklonu hezký lotos nebo artyčok.

FOTO: darlingdoodlesdesign.com, ehow.com, thecraftedlife.com, hopcatherinemasi.com, handmadecharlotte.com, weddingomania.com, thecraftedlife.com, wookmark.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

5 důkazů, že i bez klimatizace se dají přežít horké letní noci

21. 6. 2018
Už se blíží! Parné dny, během kterých teplota vzduchu citelně neklesne ani po setmění a nás tak čekají horké a bezesné noci. Máme pro vás pár tipů, s kterými se během letních nocí doma příjemně zchladíte, aniž byste potřebovali klimošku.

Zelené bydlení v centru Sydney

19. 6. 2018
Moderní a ekologicky zaměřený pár z Austrálie si nechal předělat menší domek v centru Sydney na soběstačný a nízkoenergetický domov s permakulturní zahradou. Nezůstali přitom jen u využití solární energie, ale přímo v metropoli si klidně pěstují vlastní zeleninu, kompostují bio odpad, recyklují dešťovou vodu a chovají slepice i ryby.

Jak najít v bytě další úložné prostory

15. 6. 2018
Čím menší byt, tím větší invenci a úsilí musíte vynaložit, aby se vám tam vešlo všechno, co potřebujete. Přinášíme pár tipů a triků, jak objevit úložné prostory i tam, kde byste je nejspíš nehledali.

Tady je Martyna: Bydlím u svých kytar

14. 6. 2018
Většina z nás si to své bydlení chce vymazlit od píky. Přestěhovat se do prázdného bytu, vymalovat si podle svého a pořídit si nábytek i dekorace, které nás uvedou do stavu „tady je moje“. Na téhle návštěvě se ale přesvědčíte, že „domov“ může vytvořit i nevšední atmosféra a věci po předchozích obyvatelích. V žižkovském bytě Martyna Starého, zpěváka a kytaristy skupiny Holden, najdete například hudební nástroje, které zde plní jinou úlohu, než ke které byly původně vytvořeny. A navíc zjistíte, že bydlet u Olšanských hřbitovů není žádná hrůza!

Garsonka je díky mezipatru o hodně větší

12. 6. 2018
Vybudování mezipatra patří mezi nejefektivnější způsoby, jak zvětšit užitnou plochu malometrážního bytu. Když se tedy majiteli moskevské garsonky naskytla příležitost pomocí mezipatra získat ve svém bytě poměrně dost důležitých metrů čtverečních navíc, není divu, že ani on neváhal.

8 rostlin, díky nimž se vám doma bude lépe dýchat

7. 6. 2018
Vzduch hlavně ve větších městech není vždycky úplně ideální, ale kvůli tomu přece nebudete vyhazovat peníze za čističky, zvlhčovače a jiné podobné přístroje. Mnohem lepší bude pořídit si do bytu ty správné pokojové rostliny, které nejenže čistí vzduch, ale taky hezky vypadají. Pár vám jich představíme.

Biologický dům z přírodních materiálů

5. 6. 2018
Na biologický materiál, odpad nebo filtr jsme zvyklí, ale věřili byste tomu, že už existuje také první biologický dům? Postavili ho loni v dánském městě Middelfart z upcyklovaných přírodních materiálů, a pokud se tam vydáte, můžete se dokonce podívat i dovnitř.

Co vás čeká při rekonstrukci? Je dobré si to zjistit předem.

4. 6. 2018
Koupit byt je jedna věc, druhá věc je upravit si byt ku obrazu svému. O tom, kolik peněz do rekonstrukce investujete, rozhoduje z velké míry jeho původní stav. Jakub Kubišta ze společnosti Albion Reality nám dal pár tipů, na co si dávat obzvlášť pozor.

Prohlídka s architektem: Jak z šedesát let starého bytu udělat moderní bydlení

1. 6. 2018
Jestli chcete v bytě z 50. let bydlet moderně, nebojte se do jeho rekonstrukce zapojit architekta, jak to udělali třeba Libor s Lenkou. Jejich malý a na dnešní dobu atypicky uspořádaný byt v Sezimově Ústí potřeboval vzít pořádně od podlahy. Požádali proto mladé architekty z ateliéru arch_feel, aby jim navrhli řešení na míru dispozic jejich nového bydlení i osobností. A jak sami uvidíte, právě původní dřevěná podlaha byla to jediné, co ze starého bytu zůstalo. Vyrazte na prohlídku s architektem Karlem Rechem!