8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Vystačíte s kouskem provazu

Vezměte starou plechovku a s pomocí tavné pistole ji oblepte například provazem. Jednoduchá a originální váza je hotová za pár minut a dodá vašemu bytu skandinávský šmrnc.

Stavební materiál jako vrchol luxusu

Skočte do stavebnin a kupte kovové nebo PVC trubky. Obojí už pak stačí jenom nabarvit štětcem nebo sprejem a na jedné straně natěsno uzavřít. Tyhle krásné, luxusně vyhlížející vázičky postavte doma na stůl, komodu či parapet nebo je třeba zavěste na zeď.

Něžné kytky v drsném betonu

Zkuste zalít obyčejnou plastovou lahev betonem, nechte ho uschnout, plast odstraňte a dovnitř poté vrtákem vyvrtejte díru, podle toho, jak hlubokou vázu chcete. Pak už stačí natočit vodu a dát do ní kytky, jen si ještě zkontrolujte, jestli beton nepropouští vodu.

Lahve a sklenice s květy ladí nejvíce

Skleněné lahve nemusíte vracet ani vyhazovat do tříděného odpadu. Zkuste si koupit speciální barvy na sklo nebo využijte zbytky z malování bytu a vyrobte si z nich barevné vázičky dle libosti.

Glamour vám to doma rozzáří

Pokud máte rádi všechno blyštivé a třpytivé, vyrobte si tak trochu glamour vázy. Stačí si koupit třpytky, natřít nádobu lepidlem a třpytky na ni nanést. Během chvilky máte krásnou vázu i ze sklenice od okurek. Zrovna tak můžete jako vázu využít vysloužilou disco kouli z osmdesátek.

Plastový lotos

Hezkou vázičku si zvládnete vyrobit i ze sklenice od marmelády a plastových lžic. Když lžicím ulomíte velkou část madla a polepíte zbytkem skleničku od shora dolů, vznikne vám podle jejich náklonu hezký lotos nebo artyčok.

FOTO: darlingdoodlesdesign.com, ehow.com, thecraftedlife.com, hopcatherinemasi.com, handmadecharlotte.com, weddingomania.com, thecraftedlife.com, wookmark.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.

5 tipů, jak chytře uspořádat postele v dětských pokojích

1. 3. 2018
V dětském pokoji musíte většinou bojovat o každý centimetr. Zvláště pak, když máte více ratolestí, a tím pádem i více postelí. Podívejte se na pár nápadů, jak takové postele uspořádat, aby vám doma zabíraly co nejméně místa.