8 parádních kousků do interiéru z PVC trubek

Obyčejné plastové trubky seženete za pár korun v každých stavebninách. Ptáte se, proč byste to dělali, když nic nestavíte? Tak se podívejte na osm příkladů, jak si z PVC trubek vyrobit parádní věci do bytu.

_pvc1

Botník jako z designérské dílny

Bílá široká trubka nařezaná na válce stejné délky vyskládané na sebe vypadá prostě parádně. Pokud se vám podaří udělat hladké rovné řezy, bude tenhle originální botník vypadat jako koupený v nějakém hodně drahém designovém obchodě.

_pvc2

V koupelně to trubkám sluší

Docela nás překvapilo, kolika různými způsoby se dají trubky využít v koupelně. Nejvíc se nám ale líbil osobitý držák na fén a kulmu a efektní stěna mezi záchodem a sprchovým koutem.

 

_pvc3

Zahrada do výšky

Jestli rádi na balkoně pěstujete všemožné bylinky a rostlinky, přijdou vám určitě vhod tyhle záhonky z trubek. Můžete si z nich klidně vyrobit celou prostorově úspornou zahradu, kterou vyženete pořádně do výšky, a ušetříte tak metry, které chybí na podlahové ploše.

_pvc4

Trubka trčí ze stěny

Hodně zábavné jsou poličky z trubek, které působí, jako kdyby koukaly ze zdi. Vypadají perfektně v koupelně, v předsíni i v dětském pokojíčku. Pokud se vám nebude líbit nadčasová a elegantní bílá, můžete si je zkusit různě nabarvit.

_pvc5

Rám zrcadla i stojan na víno

Jestli si potrpíte na precizní prácičku se spoustou řezání a skládání, nakupte úzkou trubku a udělejte si z ní dekorativní obložení jednoduchého zrcadla. Pokud vás na takovou piplačku neužije, mohl by se vám líbit jednoduchý a pěkný stojan na víno.

_pvc6

Superluxusní zlatá váza

Jednoduchost tvarů v kombinaci s okázalým zlatem a dovnitř čerstvé řezané květiny, to je prostě luxusní záležitost. Co na tom, že ty úžasné zlaté vázy jsou vlastně plastové trubky s přidělaným dnem olepené „zlatou“ potravinovou fólií?

Foto: homesthetics.net, homedit.com, antasticviewpoint.com, fantasticviewpoint.com, awesomeinventions.com, diy.viralcreek.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.