8 parádních kousků do interiéru z PVC trubek

17. 8. 2016
Obyčejné plastové trubky seženete za pár korun v každých stavebninách. Ptáte se, proč byste to dělali, když nic nestavíte? Tak se podívejte na osm příkladů, jak si z PVC trubek vyrobit parádní věci do bytu.

_pvc1

Botník jako z designérské dílny

Bílá široká trubka nařezaná na válce stejné délky vyskládané na sebe vypadá prostě parádně. Pokud se vám podaří udělat hladké rovné řezy, bude tenhle originální botník vypadat jako koupený v nějakém hodně drahém designovém obchodě.

_pvc2

V koupelně to trubkám sluší

Docela nás překvapilo, kolika různými způsoby se dají trubky využít v koupelně. Nejvíc se nám ale líbil osobitý držák na fén a kulmu a efektní stěna mezi záchodem a sprchovým koutem.

 

_pvc3

Zahrada do výšky

Jestli rádi na balkoně pěstujete všemožné bylinky a rostlinky, přijdou vám určitě vhod tyhle záhonky z trubek. Můžete si z nich klidně vyrobit celou prostorově úspornou zahradu, kterou vyženete pořádně do výšky, a ušetříte tak metry, které chybí na podlahové ploše.

_pvc4

Trubka trčí ze stěny

Hodně zábavné jsou poličky z trubek, které působí, jako kdyby koukaly ze zdi. Vypadají perfektně v koupelně, v předsíni i v dětském pokojíčku. Pokud se vám nebude líbit nadčasová a elegantní bílá, můžete si je zkusit různě nabarvit.

_pvc5

Rám zrcadla i stojan na víno

Jestli si potrpíte na precizní prácičku se spoustou řezání a skládání, nakupte úzkou trubku a udělejte si z ní dekorativní obložení jednoduchého zrcadla. Pokud vás na takovou piplačku neužije, mohl by se vám líbit jednoduchý a pěkný stojan na víno.

_pvc6

Superluxusní zlatá váza

Jednoduchost tvarů v kombinaci s okázalým zlatem a dovnitř čerstvé řezané květiny, to je prostě luxusní záležitost. Co na tom, že ty úžasné zlaté vázy jsou vlastně plastové trubky s přidělaným dnem olepené „zlatou“ potravinovou fólií?

Foto: homesthetics.net, homedit.com, antasticviewpoint.com, fantasticviewpoint.com, awesomeinventions.com, diy.viralcreek.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.