8 netradičních vánočních stromečků

Nebaví vás každé Vánoce shánět vánoční stromek, který vám do Silvestra opadá, a celý první lednový týden řešit, jak ho vyhodit k popelnicím, aby vás nikdo neviděl? Řešení je jednoduché. Nechte stromky v lese a najděte si za ně stylovou a originální náhradu. Máme pro vás pár nápadů.

Když Ježíšek nosí dárky pod štafle

Skvělé řešení nejen pro malíře pokojů. Vytáhněte ze sklepa štafle, nazdobte je a dál už se jen těšte na užaslé pohledy příbuzných a návštěv, které se u vás staví na hrnek vánočního punče. 

Ilustrovaný Štědrý den

Pokud máte doma čím dál oblíbenější tabuli, vezměte do ruky křídu a vánoční stromek si prostě nakreslete. Výhoda je, že když vás přestane bavit, prostě ho smažete a nakreslíte si jiný. 

_vanocni-stromek2

Stromek knihomol

Vánoční stromeček si nakonec můžete udělat i z knížek. Stabilnějšího výsledku dosáhnete, když si vezmete ty, kterých jste se beztak chtěli zbavit, a nějak je k sobě připevníte – přilepíte, přitlučete atp. 

Hipsterské Vánoce

Kupte v bazaru za pár korun starý stativ, postavte na něj stařičkou zrcadlovku a máte retro Vánoce jak vyšité. A pokud ta zrcadlovka bude funkční, můžete se s dárky rovnou i vyblejsknout. 

_vanocni-stromek1

Stromeček v paletě

Další vtipné řešení nenáročné na prostor. Palety jsou v kurzu, a to i na Vánoce. Stačí si jen trochu pohrát s pilou, a další netradiční „stromeček“ je na světě. Tenčí dárky pak můžete zastrčit do mezer mezi prkny, ať se vám neválí na zemi. 

Nový druh – Prkýnkovník

U babičky v kůlně určitě najdete hromadu nařezaných a naštípaných prkýnek, která jsou dobrá tak akorát na podpal. Pár jich sesbírejte a vyrobte si z nich designový stromeček, který neopadává a nepopíchá vás, až ho budete dávat do stojanu. Akorát bacha na třísky. 

_vanocni-stromek3

Pár hřebíčku a šňůra se světýlky

Perfektní nápad, když doma potřebujete ušetřit místo. Do zdi natlučte do trojúhelníku hřebíčky a kolem nich omotejte šňůru s vánočními světýlky. Tenhle stromeček se vám vejde opravdu všude. 

_pastedGraphic-3

Levitující stromeček

Jednoduchý, moderní, minimalistický, vzdušný a kosmicky působící. Tak by se dal charakterizovat tenhle „stromeček“ vytvořený jen z vánočních ozdob zavěšených od stropu. Je to sice dost piplačka, ale má to něco do sebe. 

_pastedGraphic-7

Foto: Shelterness.comMechantdesign.blogspot.com, Todaysletters.comAmerrymishapblog.comChristmas.wonderhowto.comToutsilo.comFamilysponge.comAleggup.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.