8 netradičních vánočních stromečků

Nebaví vás každé Vánoce shánět vánoční stromek, který vám do Silvestra opadá, a celý první lednový týden řešit, jak ho vyhodit k popelnicím, aby vás nikdo neviděl? Řešení je jednoduché. Nechte stromky v lese a najděte si za ně stylovou a originální náhradu. Máme pro vás pár nápadů.

Když Ježíšek nosí dárky pod štafle

Skvělé řešení nejen pro malíře pokojů. Vytáhněte ze sklepa štafle, nazdobte je a dál už se jen těšte na užaslé pohledy příbuzných a návštěv, které se u vás staví na hrnek vánočního punče. 

Ilustrovaný Štědrý den

Pokud máte doma čím dál oblíbenější tabuli, vezměte do ruky křídu a vánoční stromek si prostě nakreslete. Výhoda je, že když vás přestane bavit, prostě ho smažete a nakreslíte si jiný. 

_vanocni-stromek2

Stromek knihomol

Vánoční stromeček si nakonec můžete udělat i z knížek. Stabilnějšího výsledku dosáhnete, když si vezmete ty, kterých jste se beztak chtěli zbavit, a nějak je k sobě připevníte – přilepíte, přitlučete atp. 

Hipsterské Vánoce

Kupte v bazaru za pár korun starý stativ, postavte na něj stařičkou zrcadlovku a máte retro Vánoce jak vyšité. A pokud ta zrcadlovka bude funkční, můžete se s dárky rovnou i vyblejsknout. 

_vanocni-stromek1

Stromeček v paletě

Další vtipné řešení nenáročné na prostor. Palety jsou v kurzu, a to i na Vánoce. Stačí si jen trochu pohrát s pilou, a další netradiční „stromeček“ je na světě. Tenčí dárky pak můžete zastrčit do mezer mezi prkny, ať se vám neválí na zemi. 

Nový druh – Prkýnkovník

U babičky v kůlně určitě najdete hromadu nařezaných a naštípaných prkýnek, která jsou dobrá tak akorát na podpal. Pár jich sesbírejte a vyrobte si z nich designový stromeček, který neopadává a nepopíchá vás, až ho budete dávat do stojanu. Akorát bacha na třísky. 

_vanocni-stromek3

Pár hřebíčku a šňůra se světýlky

Perfektní nápad, když doma potřebujete ušetřit místo. Do zdi natlučte do trojúhelníku hřebíčky a kolem nich omotejte šňůru s vánočními světýlky. Tenhle stromeček se vám vejde opravdu všude. 

_pastedGraphic-3

Levitující stromeček

Jednoduchý, moderní, minimalistický, vzdušný a kosmicky působící. Tak by se dal charakterizovat tenhle „stromeček“ vytvořený jen z vánočních ozdob zavěšených od stropu. Je to sice dost piplačka, ale má to něco do sebe. 

_pastedGraphic-7

Foto: Shelterness.comMechantdesign.blogspot.com, Todaysletters.comAmerrymishapblog.comChristmas.wonderhowto.comToutsilo.comFamilysponge.comAleggup.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.