8 netradičních vánočních stromečků

17. 12. 2015
Nebaví vás každé Vánoce shánět vánoční stromek, který vám do Silvestra opadá, a celý první lednový týden řešit, jak ho vyhodit k popelnicím, aby vás nikdo neviděl? Řešení je jednoduché. Nechte stromky v lese a najděte si za ně stylovou a originální náhradu. Máme pro vás pár nápadů.

Když Ježíšek nosí dárky pod štafle

Skvělé řešení nejen pro malíře pokojů. Vytáhněte ze sklepa štafle, nazdobte je a dál už se jen těšte na užaslé pohledy příbuzných a návštěv, které se u vás staví na hrnek vánočního punče. 

Ilustrovaný Štědrý den

Pokud máte doma čím dál oblíbenější tabuli, vezměte do ruky křídu a vánoční stromek si prostě nakreslete. Výhoda je, že když vás přestane bavit, prostě ho smažete a nakreslíte si jiný. 

_vanocni-stromek2

Stromek knihomol

Vánoční stromeček si nakonec můžete udělat i z knížek. Stabilnějšího výsledku dosáhnete, když si vezmete ty, kterých jste se beztak chtěli zbavit, a nějak je k sobě připevníte – přilepíte, přitlučete atp. 

Hipsterské Vánoce

Kupte v bazaru za pár korun starý stativ, postavte na něj stařičkou zrcadlovku a máte retro Vánoce jak vyšité. A pokud ta zrcadlovka bude funkční, můžete se s dárky rovnou i vyblejsknout. 

_vanocni-stromek1

Stromeček v paletě

Další vtipné řešení nenáročné na prostor. Palety jsou v kurzu, a to i na Vánoce. Stačí si jen trochu pohrát s pilou, a další netradiční „stromeček“ je na světě. Tenčí dárky pak můžete zastrčit do mezer mezi prkny, ať se vám neválí na zemi. 

Nový druh – Prkýnkovník

U babičky v kůlně určitě najdete hromadu nařezaných a naštípaných prkýnek, která jsou dobrá tak akorát na podpal. Pár jich sesbírejte a vyrobte si z nich designový stromeček, který neopadává a nepopíchá vás, až ho budete dávat do stojanu. Akorát bacha na třísky. 

_vanocni-stromek3

Pár hřebíčku a šňůra se světýlky

Perfektní nápad, když doma potřebujete ušetřit místo. Do zdi natlučte do trojúhelníku hřebíčky a kolem nich omotejte šňůru s vánočními světýlky. Tenhle stromeček se vám vejde opravdu všude. 

_pastedGraphic-3

Levitující stromeček

Jednoduchý, moderní, minimalistický, vzdušný a kosmicky působící. Tak by se dal charakterizovat tenhle „stromeček“ vytvořený jen z vánočních ozdob zavěšených od stropu. Je to sice dost piplačka, ale má to něco do sebe. 

_pastedGraphic-7

Foto: Shelterness.comMechantdesign.blogspot.com, Todaysletters.comAmerrymishapblog.comChristmas.wonderhowto.comToutsilo.comFamilysponge.comAleggup.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.