8 netradičních vánočních stromečků

17. 12. 2015
Nebaví vás každé Vánoce shánět vánoční stromek, který vám do Silvestra opadá, a celý první lednový týden řešit, jak ho vyhodit k popelnicím, aby vás nikdo neviděl? Řešení je jednoduché. Nechte stromky v lese a najděte si za ně stylovou a originální náhradu. Máme pro vás pár nápadů.

Když Ježíšek nosí dárky pod štafle

Skvělé řešení nejen pro malíře pokojů. Vytáhněte ze sklepa štafle, nazdobte je a dál už se jen těšte na užaslé pohledy příbuzných a návštěv, které se u vás staví na hrnek vánočního punče. 

Ilustrovaný Štědrý den

Pokud máte doma čím dál oblíbenější tabuli, vezměte do ruky křídu a vánoční stromek si prostě nakreslete. Výhoda je, že když vás přestane bavit, prostě ho smažete a nakreslíte si jiný. 

_vanocni-stromek2

Stromek knihomol

Vánoční stromeček si nakonec můžete udělat i z knížek. Stabilnějšího výsledku dosáhnete, když si vezmete ty, kterých jste se beztak chtěli zbavit, a nějak je k sobě připevníte – přilepíte, přitlučete atp. 

Hipsterské Vánoce

Kupte v bazaru za pár korun starý stativ, postavte na něj stařičkou zrcadlovku a máte retro Vánoce jak vyšité. A pokud ta zrcadlovka bude funkční, můžete se s dárky rovnou i vyblejsknout. 

_vanocni-stromek1

Stromeček v paletě

Další vtipné řešení nenáročné na prostor. Palety jsou v kurzu, a to i na Vánoce. Stačí si jen trochu pohrát s pilou, a další netradiční „stromeček“ je na světě. Tenčí dárky pak můžete zastrčit do mezer mezi prkny, ať se vám neválí na zemi. 

Nový druh – Prkýnkovník

U babičky v kůlně určitě najdete hromadu nařezaných a naštípaných prkýnek, která jsou dobrá tak akorát na podpal. Pár jich sesbírejte a vyrobte si z nich designový stromeček, který neopadává a nepopíchá vás, až ho budete dávat do stojanu. Akorát bacha na třísky. 

_vanocni-stromek3

Pár hřebíčku a šňůra se světýlky

Perfektní nápad, když doma potřebujete ušetřit místo. Do zdi natlučte do trojúhelníku hřebíčky a kolem nich omotejte šňůru s vánočními světýlky. Tenhle stromeček se vám vejde opravdu všude. 

_pastedGraphic-3

Levitující stromeček

Jednoduchý, moderní, minimalistický, vzdušný a kosmicky působící. Tak by se dal charakterizovat tenhle „stromeček“ vytvořený jen z vánočních ozdob zavěšených od stropu. Je to sice dost piplačka, ale má to něco do sebe. 

_pastedGraphic-7

Foto: Shelterness.comMechantdesign.blogspot.com, Todaysletters.comAmerrymishapblog.comChristmas.wonderhowto.comToutsilo.comFamilysponge.comAleggup.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.