8 nápadů z bedýnek na ovoce

Odložené bedničky na ovoce nemusíte použít jenom na podpal nebo na kompoty do sklepa. Když to s nimi umíte, vypadají skvěle i v interiéru. Našli jsme hned osm příkladů, jak je kreativně využít v bytě.

1. Skříň

Pár bedýnek naskládaných na sobě poslouží k uskladnění osušek, časopisů i dalších věcí, které se vám jinak povalují všude možně. 

2. Knihovna

Kafka, Sartre a Čapek v bedně po mandarinkách, mrkvi a hlávkovém salátu? Proč ne, vypadá to super a ty tři výše zmíněné pány by to možná taky bavilo. 

_bedynky3

3. Nohy od stolu

Postavte dvě a dvě bedničky, na ně přidělejte desku, a dostanete pracovní stůl i s přihrádkami na uložení věcí. Pohrát si můžete i s barvami. 

_pastedGraphic-2

4. Květník

Přestaňte si lámat hlavu, kam v pokoji umístit květiny. Zvolte nejjednodušší a nejlevnější řešení, které navíc vypadá, jako kdyby vám kytky právě dorazily z obchodu. 

_pastedGraphic-3

5. Pojízdný vozík

Stačí na spodek bedýnky připevnit čtyři kolečka, a máte parádní pojízdný šuplík třeba na knížky, časopisy nebo na cokoliv jiného. 

6. Retro poličky

Probuďte v sobě výtvarný talent, vezměte zbytky tapet a balakryl, a uvidíte, jak bedničky prokouknou. 

_bedynky1

7. Lustr

Papírová stínítka má dnes doma každý druhý. Pokud chcete být originální, vyřízněte do dna bedýnky malý otvor, a máte stínítko jedna báseň. 

8. Celá stěna

Proč být troškaři, když už pracujete s bedýnkami, vyskládejte si z nich celou stěnu. A máte-li dost materiálu, tak může dojít i na kazetový strop. Před něčím takovým padne každá návštěva na zadek… 

_bedynky2
Foto:
Forever-wild-young-and-free.tumblr.comWaveavenue.comDIYcraftyProjects.comRumfortva.blogspot.se, Momsbestnetwork.comBohodecochic.comHome-dzine.co.za

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.