8 nápadů z bedýnek na ovoce

Odložené bedničky na ovoce nemusíte použít jenom na podpal nebo na kompoty do sklepa. Když to s nimi umíte, vypadají skvěle i v interiéru. Našli jsme hned osm příkladů, jak je kreativně využít v bytě.

1. Skříň

Pár bedýnek naskládaných na sobě poslouží k uskladnění osušek, časopisů i dalších věcí, které se vám jinak povalují všude možně. 

2. Knihovna

Kafka, Sartre a Čapek v bedně po mandarinkách, mrkvi a hlávkovém salátu? Proč ne, vypadá to super a ty tři výše zmíněné pány by to možná taky bavilo. 

_bedynky3

3. Nohy od stolu

Postavte dvě a dvě bedničky, na ně přidělejte desku, a dostanete pracovní stůl i s přihrádkami na uložení věcí. Pohrát si můžete i s barvami. 

_pastedGraphic-2

4. Květník

Přestaňte si lámat hlavu, kam v pokoji umístit květiny. Zvolte nejjednodušší a nejlevnější řešení, které navíc vypadá, jako kdyby vám kytky právě dorazily z obchodu. 

_pastedGraphic-3

5. Pojízdný vozík

Stačí na spodek bedýnky připevnit čtyři kolečka, a máte parádní pojízdný šuplík třeba na knížky, časopisy nebo na cokoliv jiného. 

6. Retro poličky

Probuďte v sobě výtvarný talent, vezměte zbytky tapet a balakryl, a uvidíte, jak bedničky prokouknou. 

_bedynky1

7. Lustr

Papírová stínítka má dnes doma každý druhý. Pokud chcete být originální, vyřízněte do dna bedýnky malý otvor, a máte stínítko jedna báseň. 

8. Celá stěna

Proč být troškaři, když už pracujete s bedýnkami, vyskládejte si z nich celou stěnu. A máte-li dost materiálu, tak může dojít i na kazetový strop. Před něčím takovým padne každá návštěva na zadek… 

_bedynky2
Foto:
Forever-wild-young-and-free.tumblr.comWaveavenue.comDIYcraftyProjects.comRumfortva.blogspot.se, Momsbestnetwork.comBohodecochic.comHome-dzine.co.za

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.