8 nápadů z bedýnek na ovoce

8. 9. 2015
Odložené bedničky na ovoce nemusíte použít jenom na podpal nebo na kompoty do sklepa. Když to s nimi umíte, vypadají skvěle i v interiéru. Našli jsme hned osm příkladů, jak je kreativně využít v bytě.

1. Skříň

Pár bedýnek naskládaných na sobě poslouží k uskladnění osušek, časopisů i dalších věcí, které se vám jinak povalují všude možně. 

2. Knihovna

Kafka, Sartre a Čapek v bedně po mandarinkách, mrkvi a hlávkovém salátu? Proč ne, vypadá to super a ty tři výše zmíněné pány by to možná taky bavilo. 

_bedynky3

3. Nohy od stolu

Postavte dvě a dvě bedničky, na ně přidělejte desku, a dostanete pracovní stůl i s přihrádkami na uložení věcí. Pohrát si můžete i s barvami. 

_pastedGraphic-2

4. Květník

Přestaňte si lámat hlavu, kam v pokoji umístit květiny. Zvolte nejjednodušší a nejlevnější řešení, které navíc vypadá, jako kdyby vám kytky právě dorazily z obchodu. 

_pastedGraphic-3

5. Pojízdný vozík

Stačí na spodek bedýnky připevnit čtyři kolečka, a máte parádní pojízdný šuplík třeba na knížky, časopisy nebo na cokoliv jiného. 

6. Retro poličky

Probuďte v sobě výtvarný talent, vezměte zbytky tapet a balakryl, a uvidíte, jak bedničky prokouknou. 

_bedynky1

7. Lustr

Papírová stínítka má dnes doma každý druhý. Pokud chcete být originální, vyřízněte do dna bedýnky malý otvor, a máte stínítko jedna báseň. 

8. Celá stěna

Proč být troškaři, když už pracujete s bedýnkami, vyskládejte si z nich celou stěnu. A máte-li dost materiálu, tak může dojít i na kazetový strop. Před něčím takovým padne každá návštěva na zadek… 

_bedynky2
Foto:
Forever-wild-young-and-free.tumblr.comWaveavenue.comDIYcraftyProjects.comRumfortva.blogspot.se, Momsbestnetwork.comBohodecochic.comHome-dzine.co.za

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si sedací pytel

17. 1. 2018
Jsou praktické, skladné a skvěle se na nich lenoší. Jenže jejich pořizovací cena se pohybuje v řádech tisíců korun. Pokud se vám nechce za sedací pytle utrácet, můžete si je za pár stovek vyrobit i doma.

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.