8 nápadů, jak stylově dobíjet mobil

9. 3. 2016
Zakopáváte v jednom kuse o mobil v nabíječce, nebo vás prostě rozčiluje pohled na změť kabelů u každé zásuvky? Přinášíme pár nápadů na originální a hezké „dobíjecí stanice“, některé z nich si přitom pohodlně vyrobíte i sami za pár korun.

Vychytaná zásuvka

Věřte nebo ne, ale tenhle držák je vyrobený z prázdného obalu od tělového mléka. Vypadá skvěle a navíc je tak malý, že si ho můžete všude brát s sebou a využít ho i jako cestovní kapsu pro nabíječku.

_mobil1

Držák z organizéru

Někdy stačí jen drobná renovace a třeba takový starý šuplík nebo nevyužitý stojan na kancelářské potřeby se rázem stane domovem pro mobily a tablety, kterým došla šťáva.

_Mobil_3

Využijte staré krabice

Recyklujte krabice od bot a využijte je jako praktickou schovku na kabely od nabíječek. Designový šmrnc jim dodáte washi páskami a barevným papírem.

_mobil2

Stojan na dobíjení

Jako stylová skrýš na elektroniku se skvěle hodí i pořadač na magazíny. Místo skladování zaprášených výtisků časopisů, které už si stejně nepřečtete, raději organizér využijte na dobíjení tabletů, které tam pasují skvěle.

_Mobil_5

Skryté v šuplíku

Obyčejný šuplík proměníte v dobíjecí stanici úplně jednoduše. Stačí v zadní části zásuvky vyvrtat jeden větší otvor, protáhnout jím prodlužovací kabel a voilà! Ideální řešení jak pro noční stolky, tak i pro pracovní stoly. 

_Mobil_6

Dobíjecí chlebník

Objevte úložný prostor i tam, kde byste ho nečekali. Třeba v chlebníku. S trochou práce v něm schováte klubka kabelů a dobijete i více zařízení najednou. A těšte se na překvapení návštěvy, které na dotaz, kam si může strčit nabíječku, ukážete chlebník.

_Mobil_7

Chytré parohy

Hravá vychytávka, díky které už nebudete zakopávat o nabíječku od telefonu, a ještě budete mít na zdi vtipný designový kousek. 

Postavte si lego držák

Co na tom, že už je to nějaký pátek, co jste si naposledy hráli s legem. Jako stylový držák na dobíjení telefonu skvěle poslouží i tyhle ikonické kostičky, které se válejí u rodičů ve sklepě.

_Mobil_9

Foto:

Pinkblog.it, Huffingtonpost.com, Drivenbydecor.com, Hercampus.com, Greatusefulstuff.com, Worktops.co, Bradsoft.com, Nendo.com, Buzfeed.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.