8 kusů nábytku a interiérových doplňků z lepenky

Vyhazovat lepenkové krabice, které vám zbyly od stěhování, nebo vám v nich dorazilo nějaké zboží, je hrozná škoda. Lepenka je totiž ohromně flexibilní materiál a šikovné ruce z ní dokáží vykouzlit hotové zázraky. Pár si jich teď ukážeme.

_Lepenka1

Na výrobu nenáročný a přitom designově vypadající botník z lepenky, který vás nebude stát skoro nic. Moc pěkně vypadá s nabarvenými okraji, přičemž kombinace barev snadno doladíte podle interiéru.

_lepenka2

Veselá a originální dekorace na stěnu. Karton můžete buď pomalovat, nebo polepit balicím papírem s nějakým pěkným vzorem. Když ještě na střechu nebo na bidýlko připevníte umělého ptáčka, bude iluze dokonalá.

Další kousek nábytku z lepenky, něco mezi organizérem a knihovnou, který se hodí k uskladnění časopisů, méně objemných knih i jiných studijních materiálů.

_Lepenka3

Z lepenky mohou vzniknout velmi působivé kryty na stolní lampičky. Podle vlastní fantazie do válců vytvořte otvory například s reliéfem pampelišky nebo motýla, kterými bude pronikat světlo skrz.

_Lepenka4

Jestli nevážíte metrák, zkuste tenhle super nápad, jak zužitkovat lepenku jako ministolek nebo sedačku. Návody na výrobu lepenkového nábytku hledejte na internetu pod heslem „chairigami“.

_Lepenka5

Trošku pracnější záležitost, při jejíž výrobě budete muset na sebe navrstvit několik desítek přesně vyříznutých kroužků z lepenky, ale výsledek za to stojí.

_lepenka7

Jednoduchá a zároveň velice efektní polička na lehčí věci. Kdo rád měří, rýsuje a řeže, určitě si s tímhle kouskem připomínající labyrint pěkně vyhraje.

Zajímavě členěné světlo dává tahle lepenková lampička, u níž akorát dávejte pozor, abyste lepenku neměli moc blízko horké žárovky.

Foto: babble.com, apieceofrainbow.com, chairigami.com, notonthehighstreet.com, Flickr.com, t.qq.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Úsporné mikrobydlení pro single nájemníky

Sehnat malý a cenově přijatelný byt v centru velkoměsta může být pořádný oříšek. O jeho rozlousknutí se ve spolupráci s developery a architekty pokoušejí metropole v různých koutech světa. Některé si na něm už pořádně vylámaly zuby, jiným se naopak zadařilo. K těm úspěšným se minulý rok připojilo i město New York s projektem Carmel Place.

7 tipů, jak doma uskladnit tužky

Klávesnice vládnou světu, většina z nás psací pero do ruky nevzala už pěkně dlouho. I přesto se ale většině z nás povalují pastelky a pera jen tak halabala po stole. Srovnejte je do latě a najděte jim jednou pro vždy pevné a stylové místo, ať nepřekáží!

Annelie Paurová Herz: Jsem blázen do tvoření

Prvním z výherců naší soutěže na Facebooku, které vám postupně všechny na stránkách TadyJeMoje představíme, je Annelie Paurová Herz. Spolu s manželem Jiřím Paurem milují skandinávský styl, hlavně přírodní prvky a tlumené barvy. Na podzim plánují rekonstrukci a těší se na zařizování dětského pokojíčku pro svého čtyřměsíčního syna.

Bydlení v orientálním stylu

Detailně propracované mozaiky, ručně tkané koberce, měkounké polštářky nebo kovové nádobí, to všechno jsou atributy, jimiž se vyznačují orientální interiéry. Nemusíte bydlet zrovna v Marrákeši, Káhiře či Istanbulu a stejně jim to může u vás doma slušet.

Moderní dvoupokojové studio pro dva

Jacque a Hanne tvoří velmi milý a přátelský pár. Dvojice si v průběhu společných let vysnila útulné letní sídlo poblíž pláže. Sny se jim povedlo převést do reality minulý rok, a dnes nás proto s radostí zvou na návštěvu svého zbrusu nového bydlení v živelném středomořském stylu.

5 interiérů s fešáckými paravány

V malém bytě byste se měli snažit prostor spíše otvírat, ale co když najednou potřebujete nějaký koutek, kam si budete moct zalézt, aby vás nikdo nerušil? Zajímavým řešením podobného dilematu mohou být mobilní paravány.

Květinové bydlení

Nemusíte být zrovna nenapravitelní romantici, a přesto uvidíte, že s květinami vstoupí do vašeho bytu dobrá nálada. A nemusí to být jen řezané květiny ve váze, klidně je můžete mít na závěsech, povlečení nebo třeba na nábytku. Schválně se podívejte, jak květinový motiv vykouzlí ve vašem interiéru optimistickou atmosféru rozkvetlé louky.

Nejčastější důvod domácích hádek kvůli penězům? Bydlení!

Kvůli čemu se lidé doma nejčastěji hádají, když jde o využití volných financí? Tak na to se nedávno dotazovala agentura IBRS tisícovky lidí. A výsledky jsou zajímavé: 28 % respondentů uvedlo na prvním místě bydlení.

Zbavte se hmyzu bez chemie

Objevil se u vás doma nezvaný hmyzí host? Přestaňte panikařit a odvolejte chemický poplach! V boji s mravenci, komáry, vinnými muškami a dalšími nepříjemnými škůdci vám pomůžou běžné zásoby ze spíže.