8 kusů nábytku a interiérových doplňků z lepenky

22. 6. 2016
Vyhazovat lepenkové krabice, které vám zbyly od stěhování, nebo vám v nich dorazilo nějaké zboží, je hrozná škoda. Lepenka je totiž ohromně flexibilní materiál a šikovné ruce z ní dokáží vykouzlit hotové zázraky. Pár si jich teď ukážeme.

_Lepenka1

Na výrobu nenáročný a přitom designově vypadající botník z lepenky, který vás nebude stát skoro nic. Moc pěkně vypadá s nabarvenými okraji, přičemž kombinace barev snadno doladíte podle interiéru.

_lepenka2

Veselá a originální dekorace na stěnu. Karton můžete buď pomalovat, nebo polepit balicím papírem s nějakým pěkným vzorem. Když ještě na střechu nebo na bidýlko připevníte umělého ptáčka, bude iluze dokonalá.

Další kousek nábytku z lepenky, něco mezi organizérem a knihovnou, který se hodí k uskladnění časopisů, méně objemných knih i jiných studijních materiálů.

_Lepenka3

Z lepenky mohou vzniknout velmi působivé kryty na stolní lampičky. Podle vlastní fantazie do válců vytvořte otvory například s reliéfem pampelišky nebo motýla, kterými bude pronikat světlo skrz.

_Lepenka4

Jestli nevážíte metrák, zkuste tenhle super nápad, jak zužitkovat lepenku jako ministolek nebo sedačku. Návody na výrobu lepenkového nábytku hledejte na internetu pod heslem „chairigami“.

_Lepenka5

Trošku pracnější záležitost, při jejíž výrobě budete muset na sebe navrstvit několik desítek přesně vyříznutých kroužků z lepenky, ale výsledek za to stojí.

_lepenka7

Jednoduchá a zároveň velice efektní polička na lehčí věci. Kdo rád měří, rýsuje a řeže, určitě si s tímhle kouskem připomínající labyrint pěkně vyhraje.

Zajímavě členěné světlo dává tahle lepenková lampička, u níž akorát dávejte pozor, abyste lepenku neměli moc blízko horké žárovky.

Foto: babble.com, apieceofrainbow.com, chairigami.com, notonthehighstreet.com, Flickr.com, t.qq.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

7 nápadů, jak si byt vyzdobit palmami

19. 4. 2018
Propadli jste kouzlu palem nejrůznějších druhů a velikostí? Tak proč je doma mít jen v květináčích? Máme pro vás pár tipů, jak si motivem palmových listů vyzdobit byt.

Jak si zútulnit byt, když jste v pronájmu

18. 4. 2018
Bydlíte v pronájmu a nechcete investovat do trvalých změn nebo vám to majitel bytu nedovolí? Poradíme vám pár triků, jak provést v pronajatém bytě pár vratných změn, a dodat tak interiéru šmrnc alespoň na dobu, kdy v něm budete bydlet.

V bývalé tovární hale vzniklo moderní 2+kk

17. 4. 2018
Většina měst s průmyslovou minulostí se musí vypořádat s industriálními zónami, které zanechal v jejich centrech hospodářský růst 19. století. Barcelona by takovým snahám mohla jít příkladem. Původní tovární oblast před očima mění v moderní místo, kde také minulý rok vznikl moderní byt s netradičně řešenými vnitřními zdmi.

Ponožky v nové roli

16. 4. 2018
Ponožky se v posledních letech staly módním doplňkem, který oživí i ten nejnudnější outfit a v obchodech jsou k sehnání ve všech odstínech a nejrůznějších vzorech. Co s nimi ale, když jsou děravé nebo jim chybí druhá do páru? Vdechněte jim nový život.

9 nápadů, jak proměnit prázdné zdi v zahradu

12. 4. 2018
Toužíte po zahrádce, ale bydlíte v malém bytě bez balkonu? Ani v takovém případě se nemusíte vzdávat svých pěstitelských plánů. Když nemáte místo na zemi, pootočte svou perspektivu o devadesát stupňů a pěstujte rostlinky na stěně.

6 nápadů, jak kreativně recyklovat plasty

11. 4. 2018
Váza, šperkovnice, nebo dokonce terárium, tím vším se mohou stát plastové obaly, když si je vezmete do parády! V následujících DIY nápadech zaručeně najdete inspiraci, co udělat s plasty, když se vám je nechce vyhodit do tříděného odpadu.

Přístavba letního minidomku o velikosti 18 m²

10. 4. 2018
Obyvatelé brazilských měst přístavby milují, však pro ně také v portugalštině mají něžně znějící výraz Puxadinho. Jednoduchými přístřešky si nejčastěji rozšiřují obytné prostory rodinných domů, ale vlastní Puxadinho si na terase nechali nedávno postavit dokonce i majitelé přízemního bytu v São Paulu.

5 nápadů, jak oživit oprýskané dveře

9. 4. 2018
Měnit kvůli oprýskaným dveřím skříně nebo si pořizovat nové vchodové dveře, protože ty staré už jsou trochu zašlé, je úplně zbytečné. Našli jsme pro vás pár šikovných tipů, díky nimž staré dveře úžasně prokouknou. Navíc takovou renovaci zvládnete snadno doma sami.

HIMO — tradiční technika drhání v moderní podobě

5. 4. 2018
Stará technika drhání, což je ruční práce s provazy, provázky a přízemi, chytila druhý dech a objevila se v novém pojetí. Kouzlení s provazy všech barev, délek a druhů je už zase in, jenom se mu začalo říkat HIMO.