8 kusů nábytku a interiérových doplňků z lepenky

22. 6. 2016
Vyhazovat lepenkové krabice, které vám zbyly od stěhování, nebo vám v nich dorazilo nějaké zboží, je hrozná škoda. Lepenka je totiž ohromně flexibilní materiál a šikovné ruce z ní dokáží vykouzlit hotové zázraky. Pár si jich teď ukážeme.

_Lepenka1

Na výrobu nenáročný a přitom designově vypadající botník z lepenky, který vás nebude stát skoro nic. Moc pěkně vypadá s nabarvenými okraji, přičemž kombinace barev snadno doladíte podle interiéru.

_lepenka2

Veselá a originální dekorace na stěnu. Karton můžete buď pomalovat, nebo polepit balicím papírem s nějakým pěkným vzorem. Když ještě na střechu nebo na bidýlko připevníte umělého ptáčka, bude iluze dokonalá.

Další kousek nábytku z lepenky, něco mezi organizérem a knihovnou, který se hodí k uskladnění časopisů, méně objemných knih i jiných studijních materiálů.

_Lepenka3

Z lepenky mohou vzniknout velmi působivé kryty na stolní lampičky. Podle vlastní fantazie do válců vytvořte otvory například s reliéfem pampelišky nebo motýla, kterými bude pronikat světlo skrz.

_Lepenka4

Jestli nevážíte metrák, zkuste tenhle super nápad, jak zužitkovat lepenku jako ministolek nebo sedačku. Návody na výrobu lepenkového nábytku hledejte na internetu pod heslem „chairigami“.

_Lepenka5

Trošku pracnější záležitost, při jejíž výrobě budete muset na sebe navrstvit několik desítek přesně vyříznutých kroužků z lepenky, ale výsledek za to stojí.

_lepenka7

Jednoduchá a zároveň velice efektní polička na lehčí věci. Kdo rád měří, rýsuje a řeže, určitě si s tímhle kouskem připomínající labyrint pěkně vyhraje.

Zajímavě členěné světlo dává tahle lepenková lampička, u níž akorát dávejte pozor, abyste lepenku neměli moc blízko horké žárovky.

Foto: babble.com, apieceofrainbow.com, chairigami.com, notonthehighstreet.com, Flickr.com, t.qq.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Chtějí bydlet v klidu

23. 11. 2017
Po svatbě se mladí manželé Markéta a Tomáš rozhodli opustit podnájem v Praze a pořídit si vlastní bydlení blíže přírodě. Za úvěr od ČMSS koupili domek, který právě začínají rekonstruovat. Pro youtuberku Markétu to znamená nejen vysněný les za okny, ale také velkou pracovnu s dostatkem místa pro natáčení zajímavých videí. Zajímalo nás, jaké mají Markéta s Tomášem plány a co je v nejbližších měsících čeká.

5 knihoven, které si vyrobíte doma

22. 11. 2017
Zařizujete byt a rozpočet vám nedovoluje si koupit pořádnou knihovnu? Pokud nechcete nechat knížky ležet ladem a jste alespoň trošku šikovní, máme pro vás tipy, jak si doma vyrobit parádní nízkorozpočtovou knihovnu vlastníma rukama.

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.