8 blbůstek, které budete v kuchyni milovat

17. 10. 2016
Od nástrojů, s nimiž v kuchyni pracujeme, očekáváme hlavně, že budou fungovat. Vždycky ale potěší, když nás navíc dokážou zaujmout originálním designem nebo vtipným nápadem. Našli jsme pro vás pár pozoruhodných kousků.

Louskáček

Louskáček s designem roztomilého robota si zkrátka musíte zamilovat, i když máte třeba na oříšky alergii. K dokonalé idylce už chybí jen R2-D2 z Hvězdných válek, který by vylouskaná jádra dovezl pěkně na podnose až k vám.

Otvírák

Ač mu chybí jedna noha, lahev dobrého vína otevře levou zadní. Jestli se svojí posádkou rádi trávíte večery nad sklenkou, pak vám tenhle mořským větrem ošlehaný otvírák bude výborným společníkem.

Tajemné hlubiny oceánů s touhle ponorkou sice moc neprozkoumáte, čaj si s ní však vylouhujete prvotřídně. A při jeho pití si pusťte třeba nesmrtelnou pecku od Betles Yellow Submarine.

Kořenky

Než mít ve spíži horu koření v nejrůznějších sáčcích, to si jej raději stylově vystavte na poličkách jako barevné, na vrcholcích zasněžené hory. S takovými designovými kořenkami se vám bude vařit jedna báseň.

Houbička na nádobí

Také vás otravují vodou nasáklé houbičky na nádobí, které se věčně válí kolem dřezu? Pak pro vás máme ryze elegantní řešení. Přilepte si ke dřezu tohohle retro štramáka, který houbičku zbaví vody a ještě ji využije jako obřího motýlka pod krkem.

Držák na hrnec

Už žádné zběsilé skoky ze sedačky k přetékajícímu hrnci a zvedání pokličky holou rukou. Tahle roztomilá kopretina na to sice nevypadá, ale vaření těstovin či rýže spolehlivě ohlídá za vás.

Minilednička

Po tomhle kousku zatouží asi především pánové. Velikost je totiž tak akorát na pár piv k jednomu zápasu (bez prodloužení), a navíc se bude skvěle vyjímat vedle gauče. Ještě štěstí, že otevřít tuhle ledničku je mnohem jednodušší než složit slavnou Rubikovu kostku.

Párátka

Podávejte drobné občerstvení zábavně, a uvidíte, že hosté se na něj slétnou rychleji než hejno vyhladovělých racků chechtavých.

Foto: Animicausa.com, Noveltystreet.com, Buzzfeed.com, Mochacasa.com, Thegreenhead.com, Krealinks.com, Craziestgadgets.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.