8 blbůstek, které budete v kuchyni milovat

Od nástrojů, s nimiž v kuchyni pracujeme, očekáváme hlavně, že budou fungovat. Vždycky ale potěší, když nás navíc dokážou zaujmout originálním designem nebo vtipným nápadem. Našli jsme pro vás pár pozoruhodných kousků.

Louskáček

Louskáček s designem roztomilého robota si zkrátka musíte zamilovat, i když máte třeba na oříšky alergii. K dokonalé idylce už chybí jen R2-D2 z Hvězdných válek, který by vylouskaná jádra dovezl pěkně na podnose až k vám.

Otvírák

Ač mu chybí jedna noha, lahev dobrého vína otevře levou zadní. Jestli se svojí posádkou rádi trávíte večery nad sklenkou, pak vám tenhle mořským větrem ošlehaný otvírák bude výborným společníkem.

Tajemné hlubiny oceánů s touhle ponorkou sice moc neprozkoumáte, čaj si s ní však vylouhujete prvotřídně. A při jeho pití si pusťte třeba nesmrtelnou pecku od Betles Yellow Submarine.

Kořenky

Než mít ve spíži horu koření v nejrůznějších sáčcích, to si jej raději stylově vystavte na poličkách jako barevné, na vrcholcích zasněžené hory. S takovými designovými kořenkami se vám bude vařit jedna báseň.

Houbička na nádobí

Také vás otravují vodou nasáklé houbičky na nádobí, které se věčně válí kolem dřezu? Pak pro vás máme ryze elegantní řešení. Přilepte si ke dřezu tohohle retro štramáka, který houbičku zbaví vody a ještě ji využije jako obřího motýlka pod krkem.

Držák na hrnec

Už žádné zběsilé skoky ze sedačky k přetékajícímu hrnci a zvedání pokličky holou rukou. Tahle roztomilá kopretina na to sice nevypadá, ale vaření těstovin či rýže spolehlivě ohlídá za vás.

Minilednička

Po tomhle kousku zatouží asi především pánové. Velikost je totiž tak akorát na pár piv k jednomu zápasu (bez prodloužení), a navíc se bude skvěle vyjímat vedle gauče. Ještě štěstí, že otevřít tuhle ledničku je mnohem jednodušší než složit slavnou Rubikovu kostku.

Párátka

Podávejte drobné občerstvení zábavně, a uvidíte, že hosté se na něj slétnou rychleji než hejno vyhladovělých racků chechtavých.

Foto: Animicausa.com, Noveltystreet.com, Buzzfeed.com, Mochacasa.com, Thegreenhead.com, Krealinks.com, Craziestgadgets.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Udělejte si citrónové léto

Pusťte o prázdninách do svých interiérů veselé barvy, hravost a svěžest. Jedním ze způsobů, jak to udělat, může být třeba sázka na citróny. Ukážeme vám pár příkladů, jak citrónové dekorace dokáží domov rozveselit.

Ondřej Platzer: Rád mám něco originálního

Jeho byt v pánském stylu zaujme na první pohled. Paletový nábytek, který si sám navrhuje, doplňují prvky komiksové grafiky. V budoucnu si pětadvacetiletý Ondřej představuje prostorný byt s terasou na kraji města.

Posuvná stěna vám z garsonky udělá klidně i 5+1

Posuvné systémy umí v malém interiéru ušetřit docela dost cenného prostoru. Asi nejčastěji narazíte na posuvné dveře u velkých šatních skříní nebo sprchových koutů. Designéři malých bytů využívají posuvné dveře také jako předěly mezi místnostmi. Praktickým posuvem ovšem nemusí být pouze dveře, může jím být dokonce i celá stěna!

Z naší zkušenosti: Spořit? Na co, panebože, na co!

Právě tak reagovala moje kamarádka Petra, když přišla řeč na spoření. „Když budu potřebovat, tak si na všechno půjčím. Teď si chci užívat,“ takhle tu diskusi uzavřela a popravdě podobně uvažuje dost lidí. Ono to totiž takhle jde, jenže jako skoro všechno, i toto řešení má svá ale.

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.