8 blbůstek, které budete v kuchyni milovat

Od nástrojů, s nimiž v kuchyni pracujeme, očekáváme hlavně, že budou fungovat. Vždycky ale potěší, když nás navíc dokážou zaujmout originálním designem nebo vtipným nápadem. Našli jsme pro vás pár pozoruhodných kousků.

Louskáček

Louskáček s designem roztomilého robota si zkrátka musíte zamilovat, i když máte třeba na oříšky alergii. K dokonalé idylce už chybí jen R2-D2 z Hvězdných válek, který by vylouskaná jádra dovezl pěkně na podnose až k vám.

Otvírák

Ač mu chybí jedna noha, lahev dobrého vína otevře levou zadní. Jestli se svojí posádkou rádi trávíte večery nad sklenkou, pak vám tenhle mořským větrem ošlehaný otvírák bude výborným společníkem.

Tajemné hlubiny oceánů s touhle ponorkou sice moc neprozkoumáte, čaj si s ní však vylouhujete prvotřídně. A při jeho pití si pusťte třeba nesmrtelnou pecku od Betles Yellow Submarine.

Kořenky

Než mít ve spíži horu koření v nejrůznějších sáčcích, to si jej raději stylově vystavte na poličkách jako barevné, na vrcholcích zasněžené hory. S takovými designovými kořenkami se vám bude vařit jedna báseň.

Houbička na nádobí

Také vás otravují vodou nasáklé houbičky na nádobí, které se věčně válí kolem dřezu? Pak pro vás máme ryze elegantní řešení. Přilepte si ke dřezu tohohle retro štramáka, který houbičku zbaví vody a ještě ji využije jako obřího motýlka pod krkem.

Držák na hrnec

Už žádné zběsilé skoky ze sedačky k přetékajícímu hrnci a zvedání pokličky holou rukou. Tahle roztomilá kopretina na to sice nevypadá, ale vaření těstovin či rýže spolehlivě ohlídá za vás.

Minilednička

Po tomhle kousku zatouží asi především pánové. Velikost je totiž tak akorát na pár piv k jednomu zápasu (bez prodloužení), a navíc se bude skvěle vyjímat vedle gauče. Ještě štěstí, že otevřít tuhle ledničku je mnohem jednodušší než složit slavnou Rubikovu kostku.

Párátka

Podávejte drobné občerstvení zábavně, a uvidíte, že hosté se na něj slétnou rychleji než hejno vyhladovělých racků chechtavých.

Foto: Animicausa.com, Noveltystreet.com, Buzzfeed.com, Mochacasa.com, Thegreenhead.com, Krealinks.com, Craziestgadgets.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.