8 blbůstek, které budete v kuchyni milovat

17. 10. 2016
Od nástrojů, s nimiž v kuchyni pracujeme, očekáváme hlavně, že budou fungovat. Vždycky ale potěší, když nás navíc dokážou zaujmout originálním designem nebo vtipným nápadem. Našli jsme pro vás pár pozoruhodných kousků.

Louskáček

Louskáček s designem roztomilého robota si zkrátka musíte zamilovat, i když máte třeba na oříšky alergii. K dokonalé idylce už chybí jen R2-D2 z Hvězdných válek, který by vylouskaná jádra dovezl pěkně na podnose až k vám.

Otvírák

Ač mu chybí jedna noha, lahev dobrého vína otevře levou zadní. Jestli se svojí posádkou rádi trávíte večery nad sklenkou, pak vám tenhle mořským větrem ošlehaný otvírák bude výborným společníkem.

Tajemné hlubiny oceánů s touhle ponorkou sice moc neprozkoumáte, čaj si s ní však vylouhujete prvotřídně. A při jeho pití si pusťte třeba nesmrtelnou pecku od Betles Yellow Submarine.

Kořenky

Než mít ve spíži horu koření v nejrůznějších sáčcích, to si jej raději stylově vystavte na poličkách jako barevné, na vrcholcích zasněžené hory. S takovými designovými kořenkami se vám bude vařit jedna báseň.

Houbička na nádobí

Také vás otravují vodou nasáklé houbičky na nádobí, které se věčně válí kolem dřezu? Pak pro vás máme ryze elegantní řešení. Přilepte si ke dřezu tohohle retro štramáka, který houbičku zbaví vody a ještě ji využije jako obřího motýlka pod krkem.

Držák na hrnec

Už žádné zběsilé skoky ze sedačky k přetékajícímu hrnci a zvedání pokličky holou rukou. Tahle roztomilá kopretina na to sice nevypadá, ale vaření těstovin či rýže spolehlivě ohlídá za vás.

Minilednička

Po tomhle kousku zatouží asi především pánové. Velikost je totiž tak akorát na pár piv k jednomu zápasu (bez prodloužení), a navíc se bude skvěle vyjímat vedle gauče. Ještě štěstí, že otevřít tuhle ledničku je mnohem jednodušší než složit slavnou Rubikovu kostku.

Párátka

Podávejte drobné občerstvení zábavně, a uvidíte, že hosté se na něj slétnou rychleji než hejno vyhladovělých racků chechtavých.

Foto: Animicausa.com, Noveltystreet.com, Buzzfeed.com, Mochacasa.com, Thegreenhead.com, Krealinks.com, Craziestgadgets.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.