7 udělátek z ruliček od toaleťáku

12. 10. 2015
Je až neuvěřitelné, z čeho všeho dneska lidé dokážou vytvořit do svých domovů zajímavé interiérové doplňky. Vezměte si například takové ruličky od toaletního papíru. Jen s pomocí nůžek a lepidla z nich vytvoříte originální dekorace.

 

Originálně zabalené dárky

Pokud si lámete hlavu s tím, jak netradičně a zábavně zabalit menší vánoční dárky, poslouží vám opět ruličky. Aby to nebylo tak strohé, můžete je pokreslit nebo převázat slušivým provázkem.

_rulicky2

Toaletní pixely

Jestli máte rádi grafiku prvních počítačových her, nechte se inspirovat Japonkou Beru Betto, která na svůj blog vyvěsila tyhle ruličkové pixelové panáčky.

_pastedGraphic-1

Místo ke kováři zajděte na záchod

Také milujete ty krásné, jemné tepané rámy, ale umělecké kovářství je pro vás moc velký luxus? Vytvořte si ornamentální rámy obrazů, zrcadel a hodin ze zbytků toaleťáku. Prostě z ruličky nastříhejte stejně široká kolečka a poslepujte je do požadovaných tvarů.

_pastedGraphic-2

Adventní kalendář, jaký jste ještě neviděli

Nebaví vás klasické adventní kalendáře s vánočními motivy? Udělejte si vlastní minimalistickou verzi z ruliček od toaletního papíru.

Dejte tužky do ruličky

Zbytky od toaletního papíru mohou také fungovat jako parádní stojánek a organizér na tužky. Můžete je mít na ležato, nebo na stojáka, záleží na vás, co vám víc vyhovuje.

_rulicky1

Když se sochař chopí papíru

Na závěr jsme si nechali lahůdku, kterou nejspíš vlastníma rukama vyrobit nesvedete, ale když to někdo umí tak jako francouzský sochař Junior Fritz Jacquet, je to velká paráda.

_pastedGraphic-6

Foto: Recyclart.org, Telovia.net, Decoholic.orgRabbitFoodForMyBunnyTeeth.comLerecreartdelfie.blogspot.frBangotingo.it

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si sedací pytel

17. 1. 2018
Jsou praktické, skladné a skvěle se na nich lenoší. Jenže jejich pořizovací cena se pohybuje v řádech tisíců korun. Pokud se vám nechce za sedací pytle utrácet, můžete si je za pár stovek vyrobit i doma.

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.