7 udělátek z ruliček od toaleťáku

Je až neuvěřitelné, z čeho všeho dneska lidé dokážou vytvořit do svých domovů zajímavé interiérové doplňky. Vezměte si například takové ruličky od toaletního papíru. Jen s pomocí nůžek a lepidla z nich vytvoříte originální dekorace.

 

Originálně zabalené dárky

Pokud si lámete hlavu s tím, jak netradičně a zábavně zabalit menší vánoční dárky, poslouží vám opět ruličky. Aby to nebylo tak strohé, můžete je pokreslit nebo převázat slušivým provázkem.

_rulicky2

Toaletní pixely

Jestli máte rádi grafiku prvních počítačových her, nechte se inspirovat Japonkou Beru Betto, která na svůj blog vyvěsila tyhle ruličkové pixelové panáčky.

_pastedGraphic-1

Místo ke kováři zajděte na záchod

Také milujete ty krásné, jemné tepané rámy, ale umělecké kovářství je pro vás moc velký luxus? Vytvořte si ornamentální rámy obrazů, zrcadel a hodin ze zbytků toaleťáku. Prostě z ruličky nastříhejte stejně široká kolečka a poslepujte je do požadovaných tvarů.

_pastedGraphic-2

Adventní kalendář, jaký jste ještě neviděli

Nebaví vás klasické adventní kalendáře s vánočními motivy? Udělejte si vlastní minimalistickou verzi z ruliček od toaletního papíru.

Dejte tužky do ruličky

Zbytky od toaletního papíru mohou také fungovat jako parádní stojánek a organizér na tužky. Můžete je mít na ležato, nebo na stojáka, záleží na vás, co vám víc vyhovuje.

_rulicky1

Když se sochař chopí papíru

Na závěr jsme si nechali lahůdku, kterou nejspíš vlastníma rukama vyrobit nesvedete, ale když to někdo umí tak jako francouzský sochař Junior Fritz Jacquet, je to velká paráda.

_pastedGraphic-6

Foto: Recyclart.org, Telovia.net, Decoholic.orgRabbitFoodForMyBunnyTeeth.comLerecreartdelfie.blogspot.frBangotingo.it

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.