7 triků, jak opticky zvýšit strop

Toužíte po bytě s vysokými stropy, ale zatím na něj nejsou peníze? Netrapte se tím a zvyšte si strop optickými klamy.

1. Závěsy pověste až od stropu

Garnýž nemusí být hned u okna. Pověste ji výš, opticky to prodlouží okna. A k nim vypadají skvěle závěsy až na zem. Zvolte lehké, průsvitnější látky, aby nepohlcovaly světlo a v zimě také teplo z radiátorů. 

2. Vymalujte strop jinou barvou

Nedomalujete-li stěny až k hraně, místnost bude vypadat vyšší a strop odlehčený. Můžete použít jak světlé, tak kupodivu i tmavé odstíny. Doporučujeme nechat si prostor pro barvu i na stěnách, bude to mít úžasný efekt. 

_pastedGraphic-3-4

3. Zvyšujte proužky

Svislé proužky nejen zeštíhlují, ale i opticky prodlužují. Platí to nejen u lidského těla, ale také v případě místností. Elegantní proužky nejlépe splní svůj účel v užších až lehce klaustrofobických prostorech. 

4. Používejte stropní římsy

Přesto, že štukové stropní lišty vám ve skutečnosti strop při krajích zmenší, opticky jej nadnesou, takže bude vypadat vyšší. 

_pastedGraphic-1-2

5. Žeňte to do výšky

Obrazy, fotografie či plakáty věšte na stěně vertikálně, nejlépe do sloupců a klidně až ke stropu. 

_pastedGraphic-5

6. Své udělá i lesklý strop

Vymaluje strop lesklou barvou (tzv. glossy). Odlesk poslouží jako efektní imitace zrcadla a vytvoří dojem, že stropem místnost nekončí, ale pokračuje. 

_pastedGraphic-6

7. Vyberte správné osvětlení

Nejlepší jsou stropní světla, která prakticky nevyčuhují do prostoru. Žádné obrovské křišťálové lustry, na ty zapomeňte. U nízkých místností naopak světlo přitáhněte co nejblíž stropu. 

pastedGraphic-6

Foto: Bhg.comApartmenttherapy.comBrit.coHomedit.comVelvetpalette.wordpress.com, Bestgarden.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.