7 triků, jak opticky zvýšit strop

4. 11. 2015
Toužíte po bytě s vysokými stropy, ale zatím na něj nejsou peníze? Netrapte se tím a zvyšte si strop optickými klamy.

1. Závěsy pověste až od stropu

Garnýž nemusí být hned u okna. Pověste ji výš, opticky to prodlouží okna. A k nim vypadají skvěle závěsy až na zem. Zvolte lehké, průsvitnější látky, aby nepohlcovaly světlo a v zimě také teplo z radiátorů. 

2. Vymalujte strop jinou barvou

Nedomalujete-li stěny až k hraně, místnost bude vypadat vyšší a strop odlehčený. Můžete použít jak světlé, tak kupodivu i tmavé odstíny. Doporučujeme nechat si prostor pro barvu i na stěnách, bude to mít úžasný efekt. 

_pastedGraphic-3-4

3. Zvyšujte proužky

Svislé proužky nejen zeštíhlují, ale i opticky prodlužují. Platí to nejen u lidského těla, ale také v případě místností. Elegantní proužky nejlépe splní svůj účel v užších až lehce klaustrofobických prostorech. 

4. Používejte stropní římsy

Přesto, že štukové stropní lišty vám ve skutečnosti strop při krajích zmenší, opticky jej nadnesou, takže bude vypadat vyšší. 

_pastedGraphic-1-2

5. Žeňte to do výšky

Obrazy, fotografie či plakáty věšte na stěně vertikálně, nejlépe do sloupců a klidně až ke stropu. 

_pastedGraphic-5

6. Své udělá i lesklý strop

Vymaluje strop lesklou barvou (tzv. glossy). Odlesk poslouží jako efektní imitace zrcadla a vytvoří dojem, že stropem místnost nekončí, ale pokračuje. 

_pastedGraphic-6

7. Vyberte správné osvětlení

Nejlepší jsou stropní světla, která prakticky nevyčuhují do prostoru. Žádné obrovské křišťálové lustry, na ty zapomeňte. U nízkých místností naopak světlo přitáhněte co nejblíž stropu. 

pastedGraphic-6

Foto: Bhg.comApartmenttherapy.comBrit.coHomedit.comVelvetpalette.wordpress.com, Bestgarden.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Bláznivé bydlení pro single kluky

14. 12. 2017
Pro někoho budou následující nápady asi bláznivé, když ale žijete single, můžete si ve svém bytě dělat, co chcete. Víte, že s partnerkou či se spolubydlícím byste se na něčem extrémně ulítlém těžko shodli, ale v bytě, kde člověk žije sám, nemusí řešit neustále nějaké kompromisy.

Malá domácí čajovna

13. 12. 2017
Milujete prostředí čajoven a celou kulturu spojenou s přípravou a klidným popíjením lahodného nápoje? Pojďte se s námi podívat, jak si alespoň miniaturní čajový koutek zařídit i v menším bytě.

V karavanu místo na koleji

12. 12. 2017
Život ve městech je poslední dobou hektický a stresu neubývá. O to více se lidé chtějí přiblížit bydlení v přírodě. V Americe jim na to někdy stačí i 14 m2 na kolečkách. Nejsou daleko od velkých měst a jejich oblíbenost stále stoupá.

8 parádních nápadů pro prázdné kouty

11. 12. 2017
Téměř každý byt alespoň jedno takové místo má. Prázdný kout, nejčastěji mezi futry a oknem, pro který se horko těžko hledá využití. Našli jsme pro vás pár inspirací, jak podobný prostor nápaditě využít.

Vyzdobte si byt šiškami

7. 12. 2017
Že vás na sezónní dekorace moc neužije? Zkuste si vyzdobit byt šiškami a máte stylovou výzdobu na celou zimu. Našli jsme pro vás pár parádních inspirací, které jsou hotové raz dva a stojí pár korun.

7 způsobů využití prázdných sklenic

6. 12. 2017
Skleničky a sklenice od kompotů, okurek, hořčice a všemožných dalších pochutin nemusí nutně končit v kontejneru na sklo. Schválně se podívejte, jaké nejrůznější funkce ještě mohou u vás doma zastat.

Levný minidomek za 16 tisíc korun

5. 12. 2017
Alla a Garrett z americké Montany jsou manželé, kteří se rádi pouštějí do společných DIY projektů. Naposledy je napadlo, že si na zahradě sami postaví domek pro hosty. Stačila jim k tomu dávka nadšení, několik týdnů intenzivní práce a necelých 16 000 korun.

6 jednoduchých způsobů, jak si doma netradičně vymalovat

4. 12. 2017
Nebaví vás konvenční jednobarevné nátěry, rádi byste doma zkusili něco divočejšího, ale nevíte, jak na to?  Podívejte se na pár tipů, co všechno můžete se stěnami svého bytu provést.

Svěží bydlení pro mladý pár a kočku

27. 11. 2017
Tchajvanská metropole Tchaj-pej patří k nejlidnatějším městům světa. Představuje typické velkoměsto s ohromným množstvím bytových domů, uvnitř kterých se nachází spousta bytů s poměrně malou výměrou. Pokud se v nich mají jejich obyvatelé cítit dobře, je nutné tyhle mini byty velice chytře a šikovně uspořádat.