7 tipů, jak interiér oživit květinami

9. 7. 2018
Květiny nejsou jenom záležitostí romantických dívek a dam. Jakmile je pustíte do bytu, uvidíte, že zvednou náladu i mužským obyvatelům. A nemusíte je mít pouze ve váze, pořiďte si i takové květy, které vám vydrží dlouho a ještě vám udělají službu navíc. Například závěsy s potiskem vlčích máků, pomněnkové polštáře nebo třeba knihovna s malovanými pampeliškami vás i váš interiér rozveselí.

květinové bydlení

Živé i potištěné květy na jednom místě

Živé květiny ve váze, k tomu potištěné polštáře a rozkvetlé závěsy rozzáří prakticky každý byt. Je však důležité, aby byly sladěné do podobných barev. Velmi dobře si rozumějí především s bílou. Budou proto slušet jednoduše vymalovaným místnostem a vázám ve stejné – bílé – barvy.

Tapetujte, kde se dá

O tom, jak dokáže tapeta změnit tón a atmosféru celého pokoje, už jsme toho napsali spoustu. Nemusíte ji přitom lepit pouze na zdi – zkuste si jimi vyzdobit třeba staré prošlapané schody nebo letitou knihovnu, a uvidíte, jak vesele a nadčasově budou najednou vypadat.

Víte, že si květiny můžete pěstovat stejně jako rybičky? Podívejte na květináč a akvárko v jednom, které si můžete pořídit se slevou!

Květiny (jako) malované

Pokud už doma s květinovými motivy pracujete a pořád máte pocit, že tomu něco chybí, pořiďte si na zeď obrazy stejných květin, jaké už máte třeba na pohovce, nábytku nebo polštářích. Obrazy si můžete zkusit sami namalovat, koupit nebo třeba vyrobit ze zbytku květinových tapet, které jenom stačí zarámovat.

květinové bydlení

Byt v pomněnkovém hávu

Pořídíte-li si květovanou látku na závěsy, kupte jí víc a zbytky použijte na další věci v pokoji, jako jsou povlaky na polštářky, potahy na židle a prostírání nebo rovnou celý ubrus. Moc pěkně vypadají třeba pomněnky, jejichž modř dodá domovu uklidňující atmosféru.

Povečeřte s květinami

Pokud vám přijde, že váš jídelní stůl vypadá smutně, postavte na něj květiny a židle oblečte do pestrobarevného květinového potahu. Servírovat doporučujeme něco lehčího, šťavnatého a svěžího, ať se vám jídlo v té záplavě barev neztratí.

Víte, že vám rostlinky můžou v bytě levitovat? Inspirujte se květinami na niti!

Co najdete venku, mějte na očích

Váš domácí herbář nemusí odpočívat někde na dně šuplíku nebo snad rovnou ve sklepě. Pokud nějaký doma máte po rodičích nebo jste si jej snad sami vyrobili, nechte stránky zasklít a zavěste je na zeď. Lépe vypadá, když jich je víc pohromadě.

květinové bydlení

V šuplíku jak na rozkvetlé louce

Květiny nadělají spoustu parády, i když nejsou hned na očích. Využijte zbylé balicí papíry nebo třeba tapetu a vyzdobte si jimi šuplíky zevnitř nebo po bocích. Výsledek vás příjemně překvapí, kdykoli je otevřete.

Foto: Shutterstock.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Tady je Lubici: V létě ve stanu, v zimě v sauně

18. 9. 2018
Nedávno nás k sobě domů pozvala půvabná fotografka Lubica Martincova, jejíž fotografie jste mohli obdivovat například na obálkách magazínu Zoot. Přímo pod zámeckou oborou ve Zbirohu si pořídila se svým partnerem atypický cihlový dům ze 40. let, který má v sobě trochu první republiky, trochu Skandinávie i britské útulnosti. S pestrou škálou stylů a exotických vlivů se setkáte i v interiéru.

Tady je Terky z Obyčeje: Dům, ve kterém ožívají staré věci

30. 8. 2018
Staré mísy jako lustry, skřínka na gramofon jako součást umyvadla a pilky coby umělecké dílo. V domě z roku 1929 nebudete vědět, co dřív obdivovat. Ať už budete v kuchyni, ložnici, nebo dílně, ve které „paní domácí“ Terka se svou kamarádkou Martou provozují portál Obyčej.cz nabízející originální kousky od českých nábytkářů a samy dávají starým i nalezeným věcem druhý život. Vyrazte s námi na návštěvu do parádně zrekonstruovaného domku v Kounicích plného originálních nápadů Terezy, Marty a českých furnitiérů, jejichž nábytek si můžete omrknout i objednat právě na Obyčeji!

Jak se vyhnout chybám při rekonstrukci? Jděte do ní krůček po krůčku

24. 9. 2018
Minulý měsíc vám architekt Karel poradil, abyste se předtím, než se naplno pustíte do rekonstrukce domu nebo bytu, zamysleli nad svou představou. Co je cílem rozsáhlých oprav a úprav, jestli to zvládnete sami, nebo oslovíte stavební firmu či architekta. A že je vždy lepší dát na zkušenosti a doporučení známých. Nyní se už pouštíme do samotné rekonstrukce – čím začít a na co nezapomenout? (Jeďte krok za krokem a odškrtněte si, co už máte hotové.)

Moderní mini domek s vlastní virtuální asistentkou

22. 9. 2018
Stoupající zájem o malometrážní bydlení dává prostor mladým firmám s novými a ještě vychytanějšími nápady. Řadí se mezi ně i start-up Kasita, který nedávno představil novinku plnou originálních úložišť a technických vymožeností. Jeho chytrý a pohodlně vybavený mikro domek totiž disponuje hlasem ovládanou virtuální asistentkou, která má pod palcem kontrolu nad domácími spotřebiči.

A co jste na kolaudační párty dostali vy?

20. 9. 2018
První vlastní byt. Paráda! Skvělý důvod k uspořádání večírku pro všechny kámoše, známé a příbuzné. Jen se musíte připravit na neskutečné dary, které vám návštěvníci do nového kvartýru přinesou.

Kamenný domek o velikosti 35 m² se proměnil v moderní bydlení

14. 9. 2018
Útulný domeček s atmosférou středověkého hradu a výhodou moderně vybaveného interiéru se letos podařilo zrealizovat architektům z ateliéru Archiplanstudio v italské provincii Siena. Citlivým propojením budovy, která v sobě nese nádech dávné historie, s designovými zařizovacími předměty nakonec vzniklo naprosto okouzlující bydlení na pouhých 35 m².

Islandem inspirovaný mini domek pod milion korun

12. 9. 2018
Vodopády, gejzíry a ledovce naučily obyvatele Islandu respektu k přírodě a blízkost polárního kruhu je zase přiměla používat dobře izolujících materiálů. Právě islandskou estetikou se při tvorbě svého důkladně zatepleného a energeticky úsporného mini domku Plús Hús inspirovala dvojice amerických architektů původem z Ledové země.

Zima se blíží, ušetřete za topení

9. 9. 2018
Horké léto nevydrží na věky a topná sezóna leckdy začíná už v září. Aby se vám při ročním vyúčtování za teplo neprotočily panenky, osvojte si pár užitečných návyků. Uvidíte, že účet za topení poletí dolů přímo raketovým tempem.

Proměna starého bytu ve stylové 2+kk

6. 9. 2018
Jedno architektonické studio, jeden bytový dům a pětice zrenovovaných bytů. Taková je bilance projektu, v rámci něhož došlo k obnovení interiéru a sjednocení charakteru staršího domu v gotické čtvrti v samém centru Barcelony. Poslední byt ze série renovací se nového vzhledu dočkal minulý rok. Architekti v něm vsadili na jednoduchost a nebáli se ani experimentů se sníženými podhledy, černou barvou nebo výraznou tapetou.

Domek nebo byt?

3. 9. 2018
Investice do vlastní nemovitosti je jednou z nejdůležitějších ve vašem životě. Abyste se opravdu našli ve vlastním a nepořídili si typ bydlení, které vám nevyhovuje, potřebujete si předem ujasnit pár věcí. Volba mezi domkem a bytem bude logicky asi tím prvním, co byste měli vyřešit. Pojďme se podívat, co by vám mohlo vzhledem k vašemu životnímu stylu více sedět.