7 tipů, jak interiér oživit květinami

9. 7. 2018
Květiny nejsou jenom záležitostí romantických dívek a dam. Jakmile je pustíte do bytu, uvidíte, že zvednou náladu i mužským obyvatelům. A nemusíte je mít pouze ve váze, pořiďte si i takové květy, které vám vydrží dlouho a ještě vám udělají službu navíc. Například závěsy s potiskem vlčích máků, pomněnkové polštáře nebo třeba knihovna s malovanými pampeliškami vás i váš interiér rozveselí.

květinové bydlení

Živé i potištěné květy na jednom místě

Živé květiny ve váze, k tomu potištěné polštáře a rozkvetlé závěsy rozzáří prakticky každý byt. Je však důležité, aby byly sladěné do podobných barev. Velmi dobře si rozumějí především s bílou. Budou proto slušet jednoduše vymalovaným místnostem a vázám ve stejné – bílé – barvy.

Tapetujte, kde se dá

O tom, jak dokáže tapeta změnit tón a atmosféru celého pokoje, už jsme toho napsali spoustu. Nemusíte ji přitom lepit pouze na zdi – zkuste si jimi vyzdobit třeba staré prošlapané schody nebo letitou knihovnu, a uvidíte, jak vesele a nadčasově budou najednou vypadat.

Víte, že si květiny můžete pěstovat stejně jako rybičky? Podívejte na květináč a akvárko v jednom, které si můžete pořídit se slevou!

Květiny (jako) malované

Pokud už doma s květinovými motivy pracujete a pořád máte pocit, že tomu něco chybí, pořiďte si na zeď obrazy stejných květin, jaké už máte třeba na pohovce, nábytku nebo polštářích. Obrazy si můžete zkusit sami namalovat, koupit nebo třeba vyrobit ze zbytku květinových tapet, které jenom stačí zarámovat.

květinové bydlení

Byt v pomněnkovém hávu

Pořídíte-li si květovanou látku na závěsy, kupte jí víc a zbytky použijte na další věci v pokoji, jako jsou povlaky na polštářky, potahy na židle a prostírání nebo rovnou celý ubrus. Moc pěkně vypadají třeba pomněnky, jejichž modř dodá domovu uklidňující atmosféru.

Povečeřte s květinami

Pokud vám přijde, že váš jídelní stůl vypadá smutně, postavte na něj květiny a židle oblečte do pestrobarevného květinového potahu. Servírovat doporučujeme něco lehčího, šťavnatého a svěžího, ať se vám jídlo v té záplavě barev neztratí.

Víte, že vám rostlinky můžou v bytě levitovat? Inspirujte se květinami na niti!

Co najdete venku, mějte na očích

Váš domácí herbář nemusí odpočívat někde na dně šuplíku nebo snad rovnou ve sklepě. Pokud nějaký doma máte po rodičích nebo jste si jej snad sami vyrobili, nechte stránky zasklít a zavěste je na zeď. Lépe vypadá, když jich je víc pohromadě.

květinové bydlení

V šuplíku jak na rozkvetlé louce

Květiny nadělají spoustu parády, i když nejsou hned na očích. Využijte zbylé balicí papíry nebo třeba tapetu a vyzdobte si jimi šuplíky zevnitř nebo po bocích. Výsledek vás příjemně překvapí, kdykoli je otevřete.

Foto: Shutterstock.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Tady je Klárky a Máry: Byt, ve kterém rostou krásné věci

12. 7. 2018
Vršovický byt mladých a kreativních manželů Kláry a Marka nepřehlédnete už z protější ulice. Jejich balkónek spolu s okenními parapety ve druhém patře nejmenšího činžovního domu v celé čtvrti překypuje bylinkami, chilli papričkami, borůvčím i saláty, jejichž názvy neumíme ani vyslovit, natož napsat.

Úžasné studentské bydlení na 18 m² vzniklo ze starých kanceláří

18. 7. 2018
Mnozí studenti, kteří vyrážejí na výměnný pobyt do zahraničí, se musí smířit s přechodným bydlením na koleji. Některé studentské ubytovny sice mají kvůli své nízké úrovni velmi špatnou pověst, existují už ale i takové, kde se studentům bydlí skvěle. Jsou to třeba nové studentské koleje v Rotterdamu, které vznikly teprve vloni ve zrekonstruované kancelářské budově.

5 zlozvyků, které nám prodražují vodu a energie

16. 7. 2018
Otvírá se vám po obdržení ročního vyúčtování za vodu a energie nůž v kapse? Dost možná si za to můžete tak trochu sami. Schválně se podívejte, jestli náhodou nemáte některý z níže popsaných zlozvyků, kvůli nimž účty rostou výš, než by musely.

První zasypaná dřevostavba se inspirovala vesmírnou stanicí

11. 7. 2018
Dřevostavba zapuštěná do země a zasypaná hlínou by mohla v nedaleké budoucnosti být jedním z nových typů bydlení. Vyrábí se z obnovitelných zdrojů, energeticky je téměř soběstačná, dá se sestavovat jako stavebnice, je kvalitně odizolovaná a přečká i nepřízeň počasí.

5 kroků, které si pohlídat při stavbě půdního bytu

10. 7. 2018
Hlavně mezi mladými lidmi jsou půdní byty hodně v kurzu. Poskytují většinou parádní výhled a mají unikátní atmosféru, jakou jinde nenajdete. Pokud je tedy v okolí k mání nějaká opuštěná půda za přijatelné peníze, neváhejte a jděte do toho. Vysvětlíme vám, jaké další kroky budete muset podniknout a na co si dát pozor, aby se z nevzhledného prostoru stal půdní byt jedna radost.

Dům vytisknutý na 3D tiskárně vyjde na 87 tisíc

6. 7. 2018
Výrobky vytisknuté na 3D tiskárnách se v současnosti už běžně užívají třeba při výrobě aut, letadel nebo zdravotnických pomůcek. Zdá se, že nastává doba, kdy se stejně běžně budou na 3D tiskárnách tisknout celé domy. A podle amerického start-upu ICON by dokonce mohly být postavené za jediný den a stát jen necelých 90 tisíc korun!

6 rad, jak udělat strop vyšší

2. 7. 2018
Máte doma nízké stropy a nechcete, aby interiér vašeho bytu působil stísněně? Zkuste si pomoct několika optickými triky, díky nimž bude strop působit výše položený, než ve skutečnosti je.

Byt jak má být: Jak se bydlí v silu

29. 6. 2018
Někdy se vysněné bydlení může stát realitou rychleji, než byste vyslovili Řevničov. Právě tady osmadvacetiletému architektovi Františku Sulzerovi padlo do oka staronové silo, které bylo v roce 2012 zrekonstruováno podle návrhu Ing. arch. Pavla Martinka. Možná si říkáte, že už jste tenhle vytáhlý domek někde viděli… Aby ne, o řevničovském loftu se toho napsalo i natočilo docela hodně. Přesto si doteď každý mohl jen představovat, jak si jej nový majitel vybavil.

Vzdušné ministudio se vyrovná modernímu loftu

27. 6. 2018
Malý studiový byt v centru ukrajinského Kyjeva si před několika lety pořídila dvojice mladých lidí, jež architekt Stanislav Kaminskyi označuje za perfekcionisty. Určitě ví, o čem mluví, protože od nich dostal na starosti návrh, jenž měl v jednopokojové garsonce o velikosti 32,6 m² vytvořit moderní interiér připomínající loft.