7 prvků, které nás baví v industriálním interiéru

Industriálně laděné byty, to nejsou jen rozlehlé prostory se vzhledem opuštěné továrny, to jsou i praktické detaily ve velmi útulných interiérech. Sladěné barvy spíše v šedém, černém a hnědém provedení, důraz na jednotlivé prvky, ale hlavně praktické a pohodlné bydlení.

Stolovat na plechu

Jídelní stůl s plechovou deskou na dřevěných stojanech a kolem něj stylové kovové židle, to vše doplněné žárovkami na drátech. Možná to na první pohled nevypadá úplně útulně, ale má to jasný styl a názor. A to se počítá. 

Kdo je ta žena?

Spousta volného prostoru, přiznané cihly na zdech, obrovská svítilna a šedo-černo-bílé ladění prostoru, to všechno jsou přímo ukázkové prvky industriálního bydlení. Interiér zjemňuje a fantazii dráždí nadrozměrná podobizna tajemné ženy. 

Industriální lampy

Obývák na kolečkách

Výborně se do industriálně laděných místností hodí nábytek z palet doplněný starými kolečky z vozíků, které se používaly za první republiky, či dokonce ještě za Rakouska-Uherska. 

Paletový nábytek

Hodiny, opora industriálního interiéru

Velké a nápadné nástěnné hodiny jsou jedním z typických industriálních prvků. Díky své barevnosti skvěle vyniknou na bílém dřevěném obložení pokoje. Výborně se k nim hodí i další interiérové doplňky – stará železniční lampa a plechové uhláky. 

Lampy z kolbenky jako ozdoba jídelny

Napadlo by vás dát si do jídelny obrovské tovární lampy? Zní to sice dost šíleně, ale když je prostor dost velký a ještě jej zútulníte dřevěnými židlemi se vzdušným žebrováním, nevypadá to vůbec špatně. 

Tovární lampy

Trubky jsou sexy

Industriální styl, to nejsou jen velké železné kusy nábytku, ale také detaily průmyslového charakteru. Při zařizování bytu se nemusíte obávat ani takových prvků, jako jsou tyčovina, tažené dráty, kovová síťovina nebo lisované plechy. 

Ve fabrice tak nevynikly

Kovové šatnové skříňky používané kdysi v továrnách i ve školách nemusí skončit ve starém železe, ale mohou zdobit váš byt. Stylový historický větrák, fotoaparát a vyplétaná židlička je fantasticky doplňují.

Kovové šatní skříňky

Foto: Art.ekstrakx.me, Minlantligadrom.blogspot.comIndeedDecor.com, Freshideen.com, Nowandthan.tumblr.comLizMarieBlog.comOhmaidarling.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.