7 prvků, které nás baví v industriálním interiéru

27. 1. 2016
Industriálně laděné byty, to nejsou jen rozlehlé prostory se vzhledem opuštěné továrny, to jsou i praktické detaily ve velmi útulných interiérech. Sladěné barvy spíše v šedém, černém a hnědém provedení, důraz na jednotlivé prvky, ale hlavně praktické a pohodlné bydlení.

Stolovat na plechu

Jídelní stůl s plechovou deskou na dřevěných stojanech a kolem něj stylové kovové židle, to vše doplněné žárovkami na drátech. Možná to na první pohled nevypadá úplně útulně, ale má to jasný styl a názor. A to se počítá. 

Kdo je ta žena?

Spousta volného prostoru, přiznané cihly na zdech, obrovská svítilna a šedo-černo-bílé ladění prostoru, to všechno jsou přímo ukázkové prvky industriálního bydlení. Interiér zjemňuje a fantazii dráždí nadrozměrná podobizna tajemné ženy. 

Industriální lampy

Obývák na kolečkách

Výborně se do industriálně laděných místností hodí nábytek z palet doplněný starými kolečky z vozíků, které se používaly za první republiky, či dokonce ještě za Rakouska-Uherska. 

Paletový nábytek

Hodiny, opora industriálního interiéru

Velké a nápadné nástěnné hodiny jsou jedním z typických industriálních prvků. Díky své barevnosti skvěle vyniknou na bílém dřevěném obložení pokoje. Výborně se k nim hodí i další interiérové doplňky – stará železniční lampa a plechové uhláky. 

Lampy z kolbenky jako ozdoba jídelny

Napadlo by vás dát si do jídelny obrovské tovární lampy? Zní to sice dost šíleně, ale když je prostor dost velký a ještě jej zútulníte dřevěnými židlemi se vzdušným žebrováním, nevypadá to vůbec špatně. 

Tovární lampy

Trubky jsou sexy

Industriální styl, to nejsou jen velké železné kusy nábytku, ale také detaily průmyslového charakteru. Při zařizování bytu se nemusíte obávat ani takových prvků, jako jsou tyčovina, tažené dráty, kovová síťovina nebo lisované plechy. 

Ve fabrice tak nevynikly

Kovové šatnové skříňky používané kdysi v továrnách i ve školách nemusí skončit ve starém železe, ale mohou zdobit váš byt. Stylový historický větrák, fotoaparát a vyplétaná židlička je fantasticky doplňují.

Kovové šatní skříňky

Foto: Art.ekstrakx.me, Minlantligadrom.blogspot.comIndeedDecor.com, Freshideen.com, Nowandthan.tumblr.comLizMarieBlog.comOhmaidarling.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si sedací pytel

17. 1. 2018
Jsou praktické, skladné a skvěle se na nich lenoší. Jenže jejich pořizovací cena se pohybuje v řádech tisíců korun. Pokud se vám nechce za sedací pytle utrácet, můžete si je za pár stovek vyrobit i doma.

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.