7 prvků, které nás baví v industriálním interiéru

27. 1. 2016
Industriálně laděné byty, to nejsou jen rozlehlé prostory se vzhledem opuštěné továrny, to jsou i praktické detaily ve velmi útulných interiérech. Sladěné barvy spíše v šedém, černém a hnědém provedení, důraz na jednotlivé prvky, ale hlavně praktické a pohodlné bydlení.

Stolovat na plechu

Jídelní stůl s plechovou deskou na dřevěných stojanech a kolem něj stylové kovové židle, to vše doplněné žárovkami na drátech. Možná to na první pohled nevypadá úplně útulně, ale má to jasný styl a názor. A to se počítá. 

Kdo je ta žena?

Spousta volného prostoru, přiznané cihly na zdech, obrovská svítilna a šedo-černo-bílé ladění prostoru, to všechno jsou přímo ukázkové prvky industriálního bydlení. Interiér zjemňuje a fantazii dráždí nadrozměrná podobizna tajemné ženy. 

Industriální lampy

Obývák na kolečkách

Výborně se do industriálně laděných místností hodí nábytek z palet doplněný starými kolečky z vozíků, které se používaly za první republiky, či dokonce ještě za Rakouska-Uherska. 

Paletový nábytek

Hodiny, opora industriálního interiéru

Velké a nápadné nástěnné hodiny jsou jedním z typických industriálních prvků. Díky své barevnosti skvěle vyniknou na bílém dřevěném obložení pokoje. Výborně se k nim hodí i další interiérové doplňky – stará železniční lampa a plechové uhláky. 

Lampy z kolbenky jako ozdoba jídelny

Napadlo by vás dát si do jídelny obrovské tovární lampy? Zní to sice dost šíleně, ale když je prostor dost velký a ještě jej zútulníte dřevěnými židlemi se vzdušným žebrováním, nevypadá to vůbec špatně. 

Tovární lampy

Trubky jsou sexy

Industriální styl, to nejsou jen velké železné kusy nábytku, ale také detaily průmyslového charakteru. Při zařizování bytu se nemusíte obávat ani takových prvků, jako jsou tyčovina, tažené dráty, kovová síťovina nebo lisované plechy. 

Ve fabrice tak nevynikly

Kovové šatnové skříňky používané kdysi v továrnách i ve školách nemusí skončit ve starém železe, ale mohou zdobit váš byt. Stylový historický větrák, fotoaparát a vyplétaná židlička je fantasticky doplňují.

Kovové šatní skříňky

Foto: Art.ekstrakx.me, Minlantligadrom.blogspot.comIndeedDecor.com, Freshideen.com, Nowandthan.tumblr.comLizMarieBlog.comOhmaidarling.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.