7 prvků, které nás baví v industriálním interiéru

Industriálně laděné byty, to nejsou jen rozlehlé prostory se vzhledem opuštěné továrny, to jsou i praktické detaily ve velmi útulných interiérech. Sladěné barvy spíše v šedém, černém a hnědém provedení, důraz na jednotlivé prvky, ale hlavně praktické a pohodlné bydlení.

Stolovat na plechu

Jídelní stůl s plechovou deskou na dřevěných stojanech a kolem něj stylové kovové židle, to vše doplněné žárovkami na drátech. Možná to na první pohled nevypadá úplně útulně, ale má to jasný styl a názor. A to se počítá. 

Kdo je ta žena?

Spousta volného prostoru, přiznané cihly na zdech, obrovská svítilna a šedo-černo-bílé ladění prostoru, to všechno jsou přímo ukázkové prvky industriálního bydlení. Interiér zjemňuje a fantazii dráždí nadrozměrná podobizna tajemné ženy. 

Industriální lampy

Obývák na kolečkách

Výborně se do industriálně laděných místností hodí nábytek z palet doplněný starými kolečky z vozíků, které se používaly za první republiky, či dokonce ještě za Rakouska-Uherska. 

Paletový nábytek

Hodiny, opora industriálního interiéru

Velké a nápadné nástěnné hodiny jsou jedním z typických industriálních prvků. Díky své barevnosti skvěle vyniknou na bílém dřevěném obložení pokoje. Výborně se k nim hodí i další interiérové doplňky – stará železniční lampa a plechové uhláky. 

Lampy z kolbenky jako ozdoba jídelny

Napadlo by vás dát si do jídelny obrovské tovární lampy? Zní to sice dost šíleně, ale když je prostor dost velký a ještě jej zútulníte dřevěnými židlemi se vzdušným žebrováním, nevypadá to vůbec špatně. 

Tovární lampy

Trubky jsou sexy

Industriální styl, to nejsou jen velké železné kusy nábytku, ale také detaily průmyslového charakteru. Při zařizování bytu se nemusíte obávat ani takových prvků, jako jsou tyčovina, tažené dráty, kovová síťovina nebo lisované plechy. 

Ve fabrice tak nevynikly

Kovové šatnové skříňky používané kdysi v továrnách i ve školách nemusí skončit ve starém železe, ale mohou zdobit váš byt. Stylový historický větrák, fotoaparát a vyplétaná židlička je fantasticky doplňují.

Kovové šatní skříňky

Foto: Art.ekstrakx.me, Minlantligadrom.blogspot.comIndeedDecor.com, Freshideen.com, Nowandthan.tumblr.comLizMarieBlog.comOhmaidarling.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.