7 originálních rámů na zrcadla

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejšikovnější? Než se zeptáte, inspirujte se následujícími nápady a proměňte obyčejné zrcadlo v neobyčejný kousek. Odpověď pak bude jasná. No přece vy.

Rallye zrcadlo

Oprýskaná autíčka stačí přestříkat sprejem, a máte originální zrcadlo, které by nemělo chybět žádnému závodníkovi!

Kouzla ze lžiček

Tohle designérské zrcadlo si vyrobíte doslova za hubičku. Chce to jen balení plastových lžiček, sprej a kapku trpělivosti při lepení rámu lžičku po lžičce.

_ramy1

Slunce ve vaší předsíni

Dramatické zrcadlo ve tvaru slunce se stane ozdobou každého pokoje. K jeho výrobě vám nejlépe poslouží obyčejné kulaté zrcadlo a podložka, na kterou budete moci nalepit dřevěné špejle, brčka atd.

Zrcadlo jako šperk

Polepte zrcadlo zlatou stuhou nebo papírovými proužky. Tenhle postup je sice trošku složitější na vychytání těch správných tvarů, ale o to působivější je pak výsledek. Když se vám to povede, bude vaše zrcadlo vypadat jako diamant zasazený do zlaté mřížky.

_ramy2

Poezie z plastové trubky

Zářný příklad toho, že i z obyčejných plastových trubek (použít můžete třeba i ty z PVC) může vzniknout něco kreativního. Nařezejte je zhruba na centimetrové kroužky a ty pak pomocí tavné pistole slepte. Takový neotřelý tvar zrcadla ozvláštní každou zeď.

Hra, sada, zápas

Staré tenisové rakety z půdy dodají interiéru milou retro atmosféru. Zaručujeme vám, že u takového zrcadla se se zalíbením zastaví nejen milovníci starých dobrých časů, kdy se ještě tenis hrál v dlouhých bílých kalhotách.

_ramy3

Proměňte ho v umělecký kousek

Chcete-li si vyrobit takový abstraktní rám, sáhněte po nějakém pružném materiálu, skvěle vám poslouží třeba slabší plastové desky rozstříhané na proužky, a pak už si jen hrajte s tvarem a lepte.

Květinami zdobené

Romantické duše zase potěší pohled do zrcadla zdobeného umělým kvítím, pokud se vám nechce shánět umělé kytky, můžete si je udělat z papíru.

_ramy4

Foto: Thedecorologist.comHgtv.com, Apartmenttherapy.comIndulgy.comThriftyandchic.com, Beautifulmess.com,  Theshabbycreekcottage.comHomicraft.comBuzzfeed.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.