7 originálních rámů na zrcadla

15. 2. 2016
Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejšikovnější? Než se zeptáte, inspirujte se následujícími nápady a proměňte obyčejné zrcadlo v neobyčejný kousek. Odpověď pak bude jasná. No přece vy.

Rallye zrcadlo

Oprýskaná autíčka stačí přestříkat sprejem, a máte originální zrcadlo, které by nemělo chybět žádnému závodníkovi!

Kouzla ze lžiček

Tohle designérské zrcadlo si vyrobíte doslova za hubičku. Chce to jen balení plastových lžiček, sprej a kapku trpělivosti při lepení rámu lžičku po lžičce.

_ramy1

Slunce ve vaší předsíni

Dramatické zrcadlo ve tvaru slunce se stane ozdobou každého pokoje. K jeho výrobě vám nejlépe poslouží obyčejné kulaté zrcadlo a podložka, na kterou budete moci nalepit dřevěné špejle, brčka atd.

Zrcadlo jako šperk

Polepte zrcadlo zlatou stuhou nebo papírovými proužky. Tenhle postup je sice trošku složitější na vychytání těch správných tvarů, ale o to působivější je pak výsledek. Když se vám to povede, bude vaše zrcadlo vypadat jako diamant zasazený do zlaté mřížky.

_ramy2

Poezie z plastové trubky

Zářný příklad toho, že i z obyčejných plastových trubek (použít můžete třeba i ty z PVC) může vzniknout něco kreativního. Nařezejte je zhruba na centimetrové kroužky a ty pak pomocí tavné pistole slepte. Takový neotřelý tvar zrcadla ozvláštní každou zeď.

Hra, sada, zápas

Staré tenisové rakety z půdy dodají interiéru milou retro atmosféru. Zaručujeme vám, že u takového zrcadla se se zalíbením zastaví nejen milovníci starých dobrých časů, kdy se ještě tenis hrál v dlouhých bílých kalhotách.

_ramy3

Proměňte ho v umělecký kousek

Chcete-li si vyrobit takový abstraktní rám, sáhněte po nějakém pružném materiálu, skvěle vám poslouží třeba slabší plastové desky rozstříhané na proužky, a pak už si jen hrajte s tvarem a lepte.

Květinami zdobené

Romantické duše zase potěší pohled do zrcadla zdobeného umělým kvítím, pokud se vám nechce shánět umělé kytky, můžete si je udělat z papíru.

_ramy4

Foto: Thedecorologist.comHgtv.com, Apartmenttherapy.comIndulgy.comThriftyandchic.com, Beautifulmess.com,  Theshabbycreekcottage.comHomicraft.comBuzzfeed.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.