7 nápadů do bytu z jedné lahve od whisky

Není lahev jako lahev. Například takovým legendárním Jackem by bylo škoda házet do tříděného odpadu. Zkuste ho využít jinak! Našli jsme pár vychytaných nápadů, jak oblíbený nápoj zrecyklovat.

Lampička

Zapálení kutilové si mohou vyhrát s opravdu originálním stínítkem na lampu. 

Stylová váza

Něžné květinky si s drsnou lahví od whisky kupodivu skvěle rozumějí. Ozdobte jimi třeba konferenční stolek v obýváku. 

_lahve1

Do kuchyně

Lahev zbavená hrdla poslouží i jako parádní držák na vařečky. 

Svíčka jako křen

Navodit tu správnou atmosféru dokáže tahle flaška překvapivě i potom, co už je dávno vypitá. Stačí ji zalít voskem a vybavit knotem. 

_lahve2

Slánka s pepřenkou

Menším verzím flaštiček můžete zvrchu provrtat malé dírky a hodovat s nimi třeba každý den. 

Fešácké mýdlo

Stačí sehnat pasující pumpičku a můžete ohromovat návštěvy originální dózou na mýdlo.

 

_lahve3

Super květináč

Když už jsme u toho kvítí, kaktusy v Jackovi také nevypadají zrovna k zahození. Chce to jen pár šikovných rukou, hrst kamínků a dva tři menší sukulenty.

_pastedGraphic-1

Foto: etsy.com, zelfmaakideetjes.nl,  amandaboyd27.tumblr.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.