7 fototapet, které promění váš pokoj

7. 12. 2015
Čas od času asi každý z nás zatouží z gruntu změnit atmosféru svého bytu nebo alespoň jednoho pokoje. Jednou z nejjednodušších cest, jak to udělat, aniž byste měnili nábytek a další zařízení, je umístit na zeď velkou fototapetu. Máme pro vás sedm ukázek, jak dokáže vhodně zvolená fototapeta proměnit interiér.

1. Růže, co neuvadají

Okvětní plátky růží v nadživotní velikosti vytvářejí v místnosti neodolatelně romantickou atmosféru a skvěle ladí se světlým interiérem. 

2. Uprostřed melancholických lesů

Jestli se doma potřebujete hlavně zklidnit a vyčistit si hlavu od stresu a shonu všedního dne, zvolte tuhle zasněnou fototapetu probouzejícího se ranního lesa. 

_fototapety1

 

3. Zakotveno v tiché zátoce

Výhled na moře patří k těm nejkrásnějším a nejinspirativnějším vůbec, tak se nenechte odradit tím, že zrovna u nás ve střední Evropě žádné moře nemáme. Stačí vzít fototapetu, plácnout ji na zeď a nalít si pořádného panáka rumu.

_pastedGraphic-2

4. Zeď plná příběhů

Je vám blízká estetika klasických marvelovských komiksů o superhrdinech? Pak se vám určitě bude líbit pestrobarevná fototapeta z dílny komiksových výtvarníků, která skvěle padne k plastovému barevnému nábytku.

5. Na ulici v New Yorku

Začíná vám být Česká republika těsná? Odstěhujte se do New Yorku. A jestli na to nemáte čas ani peníze, nastěhujte si americkou metropoli k sobě domů. S touhle fototapetou to není nic těžkého. 

_fototapety3

6. Máme rádi zvířata

Obrázky zvířat se budou nejlépe vyjímat v dětském pokojíku, ale když vyberete nějaký hodně ulítlý (třeba jako žirafu na tomto obrázku), klidně může fungovat i ve vašem obýváku. 

7. Hvězdné nebe nad hlavou

Mít na zdi noční oblohu plnou hvězd je hodně nekompromisní řešení. Hodí se hlavně pro „sovy“, kterým nevadí žít v noci a vyznávají spíše tmavší barvy. 

 

_fototapety2

Foto: Onekindesign.comDesiretoinspire.netBuzzfeed.comFlickr.comHouseandgarden.co.ukPlay-rooms.com

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.