6 vychytávek, se kterými ušetříte za vodu

7. 3. 2016
Ceny za vodu jdou stále nahoru, navíc pitné vody začíná být na Zemi nedostatek a je potřeba s ní šetřit. Tím spíše by vás mohly zajímat nápadité vynálezy a zlepšováky, které vám s tím pomůžou!

Přísný závěs

Pokud taky trávíte ve sprše asi tak desetkrát víc času, než by bylo nutné, pořiďte si tenhle vtipný závěs designérky Elisabeth Buecher. Jeho „bodce“ se aktivují vždy po 4 minutách sprchování a snaží se vás vyhnat ven.

Přísný závěs.

Ani kapka vody nazmar

Jestli doma nemáte myčku, pořiďte si tenhle designový odkapávač na talíře s bylinkami. Voda v něm stéká do dvou nádržek, ve kterých pěstujete třeba bylinky. Mít v kuchyni pěkně po ruce tymián, rozmarýn nebo mátu není přece vůbec k zahození.

Ani kapka vody na zmar.

Přenosný dřez

Zalévat trávu nebo kytky na balkóně špinavou vodou z nádobí zní sice trochu divoce, ale proč to nezkusit. Stačí používat tenhle přenosný plastový dřez a místo jaru mýt nádobí ekologicky šetrným přípravkem, jaký dnes dostanete v každé trochu větší drogerii.

Přenosný dřez

Jeden hrnec uvaří vše

Firma TUVIE přišla s touhle roztomilou drobností, díky které můžete v jednom hrnci (a tedy v jedné vodě) vařit zeleninu spolu s těstovinami nebo rýží. Ušetříte nejen vodu, ale také energii potřebnou k jejímu ohřátí a udržování ve varu.

Jeden hrnec pro všechno.

Odměrný kohoutek i designový skvost

Chcete mít přímo před očima, kolik vody spotřebováváte? Tento stylový kohoutek odměří jeden litr, který vám nechá na umytí rukou a pak se zase doplní. Skvěle šetří vodu a navíc je to nádherný doplněk do vaší koupelny.

_Voda_kohoutek

Umyvadlo spojené s nádržkou na splachování

Geniální jednoduchý nápad, díky němuž využijete vodu hned dvakrát. Nejprve si s ní umyjete ruce a potom vám ještě poslouží ke splachování toalety. Buď můžete mít propojené klasické umyvadlo se záchodem nebo může mít záchod umyvadlo namontované přímo na splachovací nádržce.

_Voda_zachod2

_Voda_zachod kopie

Foto:

Scoopnest.com, Buzzfeed.com, Hometone.com, Tuvie.com, Sustenator.com, TheTinyLife.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.

Ministudio celé v bílém

4. 10. 2017
Bílá barva vizuálně zvětšuje a rozjasňuje prostor. Dovoluje vyniknout barevným detailům a podle psychologie barev podporuje přemýšlení, symbolizuje čistotu a odkazuje na nové začátky. Hodí se hlavně pro introverty a ty, kteří mají rádi pevný řád. Bílá je také dominantní barvou moderního ministudia z Tel Avivu, který dokazuje, že i jednobarevný styl může vypadat dobře.