6 vychytávek, se kterými ušetříte za vodu

7. 3. 2016
Ceny za vodu jdou stále nahoru, navíc pitné vody začíná být na Zemi nedostatek a je potřeba s ní šetřit. Tím spíše by vás mohly zajímat nápadité vynálezy a zlepšováky, které vám s tím pomůžou!

Přísný závěs

Pokud taky trávíte ve sprše asi tak desetkrát víc času, než by bylo nutné, pořiďte si tenhle vtipný závěs designérky Elisabeth Buecher. Jeho „bodce“ se aktivují vždy po 4 minutách sprchování a snaží se vás vyhnat ven.

Přísný závěs.

Ani kapka vody nazmar

Jestli doma nemáte myčku, pořiďte si tenhle designový odkapávač na talíře s bylinkami. Voda v něm stéká do dvou nádržek, ve kterých pěstujete třeba bylinky. Mít v kuchyni pěkně po ruce tymián, rozmarýn nebo mátu není přece vůbec k zahození.

Ani kapka vody na zmar.

Přenosný dřez

Zalévat trávu nebo kytky na balkóně špinavou vodou z nádobí zní sice trochu divoce, ale proč to nezkusit. Stačí používat tenhle přenosný plastový dřez a místo jaru mýt nádobí ekologicky šetrným přípravkem, jaký dnes dostanete v každé trochu větší drogerii.

Přenosný dřez

Jeden hrnec uvaří vše

Firma TUVIE přišla s touhle roztomilou drobností, díky které můžete v jednom hrnci (a tedy v jedné vodě) vařit zeleninu spolu s těstovinami nebo rýží. Ušetříte nejen vodu, ale také energii potřebnou k jejímu ohřátí a udržování ve varu.

Jeden hrnec pro všechno.

Odměrný kohoutek i designový skvost

Chcete mít přímo před očima, kolik vody spotřebováváte? Tento stylový kohoutek odměří jeden litr, který vám nechá na umytí rukou a pak se zase doplní. Skvěle šetří vodu a navíc je to nádherný doplněk do vaší koupelny.

_Voda_kohoutek

Umyvadlo spojené s nádržkou na splachování

Geniální jednoduchý nápad, díky němuž využijete vodu hned dvakrát. Nejprve si s ní umyjete ruce a potom vám ještě poslouží ke splachování toalety. Buď můžete mít propojené klasické umyvadlo se záchodem nebo může mít záchod umyvadlo namontované přímo na splachovací nádržce.

_Voda_zachod2

_Voda_zachod kopie

Foto:

Scoopnest.com, Buzzfeed.com, Hometone.com, Tuvie.com, Sustenator.com, TheTinyLife.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.