6 vychytávek, se kterými ušetříte za vodu

Ceny za vodu jdou stále nahoru, navíc pitné vody začíná být na Zemi nedostatek a je potřeba s ní šetřit. Tím spíše by vás mohly zajímat nápadité vynálezy a zlepšováky, které vám s tím pomůžou!

Přísný závěs

Pokud taky trávíte ve sprše asi tak desetkrát víc času, než by bylo nutné, pořiďte si tenhle vtipný závěs designérky Elisabeth Buecher. Jeho „bodce“ se aktivují vždy po 4 minutách sprchování a snaží se vás vyhnat ven.

Přísný závěs.

Ani kapka vody nazmar

Jestli doma nemáte myčku, pořiďte si tenhle designový odkapávač na talíře s bylinkami. Voda v něm stéká do dvou nádržek, ve kterých pěstujete třeba bylinky. Mít v kuchyni pěkně po ruce tymián, rozmarýn nebo mátu není přece vůbec k zahození.

Ani kapka vody na zmar.

Přenosný dřez

Zalévat trávu nebo kytky na balkóně špinavou vodou z nádobí zní sice trochu divoce, ale proč to nezkusit. Stačí používat tenhle přenosný plastový dřez a místo jaru mýt nádobí ekologicky šetrným přípravkem, jaký dnes dostanete v každé trochu větší drogerii.

Přenosný dřez

Jeden hrnec uvaří vše

Firma TUVIE přišla s touhle roztomilou drobností, díky které můžete v jednom hrnci (a tedy v jedné vodě) vařit zeleninu spolu s těstovinami nebo rýží. Ušetříte nejen vodu, ale také energii potřebnou k jejímu ohřátí a udržování ve varu.

Jeden hrnec pro všechno.

Odměrný kohoutek i designový skvost

Chcete mít přímo před očima, kolik vody spotřebováváte? Tento stylový kohoutek odměří jeden litr, který vám nechá na umytí rukou a pak se zase doplní. Skvěle šetří vodu a navíc je to nádherný doplněk do vaší koupelny.

_Voda_kohoutek

Umyvadlo spojené s nádržkou na splachování

Geniální jednoduchý nápad, díky němuž využijete vodu hned dvakrát. Nejprve si s ní umyjete ruce a potom vám ještě poslouží ke splachování toalety. Buď můžete mít propojené klasické umyvadlo se záchodem nebo může mít záchod umyvadlo namontované přímo na splachovací nádržce.

_Voda_zachod2

_Voda_zachod kopie

Foto:

Scoopnest.com, Buzzfeed.com, Hometone.com, Tuvie.com, Sustenator.com, TheTinyLife.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.