6 triků, jak si maximálně zjednodušit mytí nádobí a získat více času na svoje koníčky

14. 8. 2014
Pokud nejste asociál nebo poustevník-profesionál, asi si domů občas rádi pozvete nějakou tu návštěvu, třeba milenku, milence nebo partičku kamarádů. Navíc někdy se dokonce může stavit i (potenciální) tchyně (!!!). Máloco budí horší první dojem než dřez přeplněný špinavým nádobím, nad nímž se vznáší charakteristický zápach tlejících bílkovin a poletuje hejno much.

obr1

Podobné výjevy vás v očích ostatních spolehlivě vynesou na jedno z předních míst nepsané soutěže o největší čuně (naopak v očích tchyně se tak neodvolatelně stáváte jednou z nejnižších forem života, kde vám celkem úspěšně konkuruje i jednobuněčná améba). Ale upřímně, kdo by trávil drahocenné okamžiky svého života, které se nikdy nevrátí, zrovna u dřezu? Pojďme se proto podívat na nějaké tipy a triky, jak si mytí nádobí co nejvíce usnadnit.

Varování: pokud jste (potenciální) tchyně, NEČTĚTE DÁL!

Začneme prakticky: myjete nádobí v ruce? Pak postupujte od nejčistších kusů k nejšpinavějším. První vezměte sklenice, pak příbory, talíře a nakonec to nejšpinavější nádobí – pánve a hrnce. Máte dotazy? Ne? Fajn, a teď se můžeme přesunout k radikálnějším tipům.

obr2

Je toho nádobí nějak moc? Použijte – vanu! Nádobí vložte do saponátové lázně, nechte hodinku dvě odstát, poté vytáhněte špunt a prudce sprchujte, čím větší proud, tím lépe se zbavíte zaschlých zbytků.

obr3

Ještě lepší je nešpinit si vanu a prostě hodit mytí nádobí na někoho slabšího, kdo je v tom nevinně – nabízí se partner nebo partnerka, naivní spolubydlící, mladší sourozenec. Ale bezkonkurenčně nejefektivnější je nechat to na mámě.

obr4

Nemáte nikoho, kdo by tu děsnou práci vzal za vás? Ó, vy osamělá existence… Kupte si myčku! Nějakých těch pár tisíc nazbyt určitě máte, nebo ne?

obr5

Ne? Eliminujte tedy naprosto problém s nádobím a živte se výhradně pizzou z krabice (bez použití příborů – dvě ruce vám snad stačí!).

obr6

Cože, vy zas až tak moc pizzu nemilujete? Ok, v pořádku: dalším elegantním řešením je používat zásadně papírové talíře a plastové příbory. Ať žije ekologie (a estetika)!

obr7

A můžete se věnovat něčemu užitečnějšímu – nabízí se takové to domácí sportování…

obr8

…nebo hodnotné chvíle strávené s partnerem.

obr9

To vše a ještě mnohem více vám nabízí svět, kde jste eliminovali nebo na nejnižší možnou míru snížili čas věnovaný mytí nádobí – možnosti se vám otevírají všude jinde, než vstoje u dřezu. Tak hurá, život nečeká!

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.