6 triků, jak si maximálně zjednodušit mytí nádobí a získat více času na svoje koníčky

Autor: TadyJeMoje.cz
Pokud nejste asociál nebo poustevník-profesionál, asi si domů občas rádi pozvete nějakou tu návštěvu, třeba milenku, milence nebo partičku kamarádů. Navíc někdy se dokonce může stavit i (potenciální) tchyně (!!!). Máloco budí horší první dojem než dřez přeplněný špinavým nádobím, nad nímž se vznáší charakteristický zápach tlejících bílkovin a poletuje hejno much.

obr1

Podobné výjevy vás v očích ostatních spolehlivě vynesou na jedno z předních míst nepsané soutěže o největší čuně (naopak v očích tchyně se tak neodvolatelně stáváte jednou z nejnižších forem života, kde vám celkem úspěšně konkuruje i jednobuněčná améba). Ale upřímně, kdo by trávil drahocenné okamžiky svého života, které se nikdy nevrátí, zrovna u dřezu? Pojďme se proto podívat na nějaké tipy a triky, jak si mytí nádobí co nejvíce usnadnit.

Varování: pokud jste (potenciální) tchyně, NEČTĚTE DÁL!

Začneme prakticky: myjete nádobí v ruce? Pak postupujte od nejčistších kusů k nejšpinavějším. První vezměte sklenice, pak příbory, talíře a nakonec to nejšpinavější nádobí – pánve a hrnce. Máte dotazy? Ne? Fajn, a teď se můžeme přesunout k radikálnějším tipům.

obr2

Je toho nádobí nějak moc? Použijte – vanu! Nádobí vložte do saponátové lázně, nechte hodinku dvě odstát, poté vytáhněte špunt a prudce sprchujte, čím větší proud, tím lépe se zbavíte zaschlých zbytků.

obr3

Ještě lepší je nešpinit si vanu a prostě hodit mytí nádobí na někoho slabšího, kdo je v tom nevinně – nabízí se partner nebo partnerka, naivní spolubydlící, mladší sourozenec. Ale bezkonkurenčně nejefektivnější je nechat to na mámě.

obr4

Nemáte nikoho, kdo by tu děsnou práci vzal za vás? Ó, vy osamělá existence… Kupte si myčku! Nějakých těch pár tisíc nazbyt určitě máte, nebo ne?

obr5

Ne? Eliminujte tedy naprosto problém s nádobím a živte se výhradně pizzou z krabice (bez použití příborů – dvě ruce vám snad stačí!).

obr6

Cože, vy zas až tak moc pizzu nemilujete? Ok, v pořádku: dalším elegantním řešením je používat zásadně papírové talíře a plastové příbory. Ať žije ekologie (a estetika)!

obr7

A můžete se věnovat něčemu užitečnějšímu – nabízí se takové to domácí sportování…

obr8

…nebo hodnotné chvíle strávené s partnerem.

obr9

To vše a ještě mnohem více vám nabízí svět, kde jste eliminovali nebo na nejnižší možnou míru snížili čas věnovaný mytí nádobí – možnosti se vám otevírají všude jinde, než vstoje u dřezu. Tak hurá, život nečeká!

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Udělejte si citrónové léto

Pusťte o prázdninách do svých interiérů veselé barvy, hravost a svěžest. Jedním ze způsobů, jak to udělat, může být třeba sázka na citróny. Ukážeme vám pár příkladů, jak citrónové dekorace dokáží domov rozveselit.

Ondřej Platzer: Rád mám něco originálního

Jeho byt v pánském stylu zaujme na první pohled. Paletový nábytek, který si sám navrhuje, doplňují prvky komiksové grafiky. V budoucnu si pětadvacetiletý Ondřej představuje prostorný byt s terasou na kraji města.

Posuvná stěna vám z garsonky udělá klidně i 5+1

Posuvné systémy umí v malém interiéru ušetřit docela dost cenného prostoru. Asi nejčastěji narazíte na posuvné dveře u velkých šatních skříní nebo sprchových koutů. Designéři malých bytů využívají posuvné dveře také jako předěly mezi místnostmi. Praktickým posuvem ovšem nemusí být pouze dveře, může jím být dokonce i celá stěna!

Z naší zkušenosti: Spořit? Na co, panebože, na co!

Právě tak reagovala moje kamarádka Petra, když přišla řeč na spoření. „Když budu potřebovat, tak si na všechno půjčím. Teď si chci užívat,“ takhle tu diskusi uzavřela a popravdě podobně uvažuje dost lidí. Ono to totiž takhle jde, jenže jako skoro všechno, i toto řešení má svá ale.

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.