6 triků, jak si maximálně zjednodušit mytí nádobí a získat více času na svoje koníčky

Autor: TadyJeMoje.cz
Pokud nejste asociál nebo poustevník-profesionál, asi si domů občas rádi pozvete nějakou tu návštěvu, třeba milenku, milence nebo partičku kamarádů. Navíc někdy se dokonce může stavit i (potenciální) tchyně (!!!). Máloco budí horší první dojem než dřez přeplněný špinavým nádobím, nad nímž se vznáší charakteristický zápach tlejících bílkovin a poletuje hejno much.

obr1

Podobné výjevy vás v očích ostatních spolehlivě vynesou na jedno z předních míst nepsané soutěže o největší čuně (naopak v očích tchyně se tak neodvolatelně stáváte jednou z nejnižších forem života, kde vám celkem úspěšně konkuruje i jednobuněčná améba). Ale upřímně, kdo by trávil drahocenné okamžiky svého života, které se nikdy nevrátí, zrovna u dřezu? Pojďme se proto podívat na nějaké tipy a triky, jak si mytí nádobí co nejvíce usnadnit.

Varování: pokud jste (potenciální) tchyně, NEČTĚTE DÁL!

Začneme prakticky: myjete nádobí v ruce? Pak postupujte od nejčistších kusů k nejšpinavějším. První vezměte sklenice, pak příbory, talíře a nakonec to nejšpinavější nádobí – pánve a hrnce. Máte dotazy? Ne? Fajn, a teď se můžeme přesunout k radikálnějším tipům.

obr2

Je toho nádobí nějak moc? Použijte – vanu! Nádobí vložte do saponátové lázně, nechte hodinku dvě odstát, poté vytáhněte špunt a prudce sprchujte, čím větší proud, tím lépe se zbavíte zaschlých zbytků.

obr3

Ještě lepší je nešpinit si vanu a prostě hodit mytí nádobí na někoho slabšího, kdo je v tom nevinně – nabízí se partner nebo partnerka, naivní spolubydlící, mladší sourozenec. Ale bezkonkurenčně nejefektivnější je nechat to na mámě.

obr4

Nemáte nikoho, kdo by tu děsnou práci vzal za vás? Ó, vy osamělá existence… Kupte si myčku! Nějakých těch pár tisíc nazbyt určitě máte, nebo ne?

obr5

Ne? Eliminujte tedy naprosto problém s nádobím a živte se výhradně pizzou z krabice (bez použití příborů – dvě ruce vám snad stačí!).

obr6

Cože, vy zas až tak moc pizzu nemilujete? Ok, v pořádku: dalším elegantním řešením je používat zásadně papírové talíře a plastové příbory. Ať žije ekologie (a estetika)!

obr7

A můžete se věnovat něčemu užitečnějšímu – nabízí se takové to domácí sportování…

obr8

…nebo hodnotné chvíle strávené s partnerem.

obr9

To vše a ještě mnohem více vám nabízí svět, kde jste eliminovali nebo na nejnižší možnou míru snížili čas věnovaný mytí nádobí – možnosti se vám otevírají všude jinde, než vstoje u dřezu. Tak hurá, život nečeká!

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.