6 triků, jak si maximálně zjednodušit mytí nádobí a získat více času na svoje koníčky

14. 8. 2014
Pokud nejste asociál nebo poustevník-profesionál, asi si domů občas rádi pozvete nějakou tu návštěvu, třeba milenku, milence nebo partičku kamarádů. Navíc někdy se dokonce může stavit i (potenciální) tchyně (!!!). Máloco budí horší první dojem než dřez přeplněný špinavým nádobím, nad nímž se vznáší charakteristický zápach tlejících bílkovin a poletuje hejno much.

obr1

Podobné výjevy vás v očích ostatních spolehlivě vynesou na jedno z předních míst nepsané soutěže o největší čuně (naopak v očích tchyně se tak neodvolatelně stáváte jednou z nejnižších forem života, kde vám celkem úspěšně konkuruje i jednobuněčná améba). Ale upřímně, kdo by trávil drahocenné okamžiky svého života, které se nikdy nevrátí, zrovna u dřezu? Pojďme se proto podívat na nějaké tipy a triky, jak si mytí nádobí co nejvíce usnadnit.

Varování: pokud jste (potenciální) tchyně, NEČTĚTE DÁL!

Začneme prakticky: myjete nádobí v ruce? Pak postupujte od nejčistších kusů k nejšpinavějším. První vezměte sklenice, pak příbory, talíře a nakonec to nejšpinavější nádobí – pánve a hrnce. Máte dotazy? Ne? Fajn, a teď se můžeme přesunout k radikálnějším tipům.

obr2

Je toho nádobí nějak moc? Použijte – vanu! Nádobí vložte do saponátové lázně, nechte hodinku dvě odstát, poté vytáhněte špunt a prudce sprchujte, čím větší proud, tím lépe se zbavíte zaschlých zbytků.

obr3

Ještě lepší je nešpinit si vanu a prostě hodit mytí nádobí na někoho slabšího, kdo je v tom nevinně – nabízí se partner nebo partnerka, naivní spolubydlící, mladší sourozenec. Ale bezkonkurenčně nejefektivnější je nechat to na mámě.

obr4

Nemáte nikoho, kdo by tu děsnou práci vzal za vás? Ó, vy osamělá existence… Kupte si myčku! Nějakých těch pár tisíc nazbyt určitě máte, nebo ne?

obr5

Ne? Eliminujte tedy naprosto problém s nádobím a živte se výhradně pizzou z krabice (bez použití příborů – dvě ruce vám snad stačí!).

obr6

Cože, vy zas až tak moc pizzu nemilujete? Ok, v pořádku: dalším elegantním řešením je používat zásadně papírové talíře a plastové příbory. Ať žije ekologie (a estetika)!

obr7

A můžete se věnovat něčemu užitečnějšímu – nabízí se takové to domácí sportování…

obr8

…nebo hodnotné chvíle strávené s partnerem.

obr9

To vše a ještě mnohem více vám nabízí svět, kde jste eliminovali nebo na nejnižší možnou míru snížili čas věnovaný mytí nádobí – možnosti se vám otevírají všude jinde, než vstoje u dřezu. Tak hurá, život nečeká!

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.