6 tipů pro stylový retro interiér

29. 2. 2016
Milujete staré dobré časy, kdy byly telefony připoutané šňůrou ke zdi, hudba se pouštěla z desek a život plynul o dost pomaleji? Proč si tedy v tomhle duchu nezařídit byt. Když zvolíte ty správné ingredience a nezůstanete na půli cesty, bude to vypadat vážně skvěle. Podívejte se, jak na to.

_pastedGraphic

Kuchyně jak z padesátek

Růžová lednice s kulatými rohy, koženková židle a prosklená kredenc s nádobím vám v kuchyni vykouzlí atmosféru padesátých let minulého století. Už zbývá jen staré rádio, ze kterého se budou linout pecky Buddy Hollyho, Jacka Berryho či Elvise Presleyho. 

Reklamní cedule dodají stěně šmrnc

Jsou krásné, dají už se koupit i v českých anticích a na zdi vám doma nadělají spoustu parády. Řeč je o reklamních plechových cedulích, bez kterých si Ameriku minulých dekád snad ani neumíme představit. 

_retro1

Plechu není nikdy dost

Když už byla řeč o plechových cedulích, zapomenout nemůžeme ani na rozkošné designové krabičky ze stejného materiálu. Neinvestovali jste přece tolik energie a peněz do vybavení retro kuchyně, abyste tam pak měli chleba v banálním nerezovém chlebníku. 

Buďte retro se vším všudy

Zůstaňte retro stylu věrní i u malých spotřebičů. Pokud nejste vyložení fajnšmekři trvající na letitých originálech, objevíte na trhu spoustu hezkých a cenově dostupných replik. Jejich výhodou je, že mají sice oldschoolový vzhled, ale současnou, tedy úspornou spotřebu energie. 

_retro3

Desky stejně znějí nejlíp

Co se týče hudební reprodukce, není nad čím váhat. Starý, nebo alespoň staře vypadající gramofon a pořádná sbírka desek, to je přesně to, co patří do vašeho obýváku. 

Čím dotaženější interiér, tím lépe

Říká se sice, že nic se nemá přehánět, v případě zařizování bytu v retro stylu to ale zrovna moc neplatí. Čím více prvků u určitého období se vám podaří sehnat, tím lépe. Pokud tedy někde v obchodech se starým nábytkem potkáte takhle vychytané kousky za přijatelnou cenu, neváhejte. 

_retro2

Foto: Bloglovin.com, E-bay.co.uk, CrateAndBarrel.com, UrbanOutFitters.com, Vintage-House.blogspot.com, Etsy.com, Bloglovin.com

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.