6 tipů pro stylový retro interiér

Autor: TadyJeMoje.cz
Milujete staré dobré časy, kdy byly telefony připoutané šňůrou ke zdi, hudba se pouštěla z desek a život plynul o dost pomaleji? Proč si tedy v tomhle duchu nezařídit byt. Když zvolíte ty správné ingredience a nezůstanete na půli cesty, bude to vypadat vážně skvěle. Podívejte se, jak na to.

_pastedGraphic

Kuchyně jak z padesátek

Růžová lednice s kulatými rohy, koženková židle a prosklená kredenc s nádobím vám v kuchyni vykouzlí atmosféru padesátých let minulého století. Už zbývá jen staré rádio, ze kterého se budou linout pecky Buddy Hollyho, Jacka Berryho či Elvise Presleyho. 

Reklamní cedule dodají stěně šmrnc

Jsou krásné, dají už se koupit i v českých anticích a na zdi vám doma nadělají spoustu parády. Řeč je o reklamních plechových cedulích, bez kterých si Ameriku minulých dekád snad ani neumíme představit. 

_retro1

Plechu není nikdy dost

Když už byla řeč o plechových cedulích, zapomenout nemůžeme ani na rozkošné designové krabičky ze stejného materiálu. Neinvestovali jste přece tolik energie a peněz do vybavení retro kuchyně, abyste tam pak měli chleba v banálním nerezovém chlebníku. 

Buďte retro se vším všudy

Zůstaňte retro stylu věrní i u malých spotřebičů. Pokud nejste vyložení fajnšmekři trvající na letitých originálech, objevíte na trhu spoustu hezkých a cenově dostupných replik. Jejich výhodou je, že mají sice oldschoolový vzhled, ale současnou, tedy úspornou spotřebu energie. 

_retro3

Desky stejně znějí nejlíp

Co se týče hudební reprodukce, není nad čím váhat. Starý, nebo alespoň staře vypadající gramofon a pořádná sbírka desek, to je přesně to, co patří do vašeho obýváku. 

Čím dotaženější interiér, tím lépe

Říká se sice, že nic se nemá přehánět, v případě zařizování bytu v retro stylu to ale zrovna moc neplatí. Čím více prvků u určitého období se vám podaří sehnat, tím lépe. Pokud tedy někde v obchodech se starým nábytkem potkáte takhle vychytané kousky za přijatelnou cenu, neváhejte. 

_retro2

Foto: Bloglovin.com, E-bay.co.uk, CrateAndBarrel.com, UrbanOutFitters.com, Vintage-House.blogspot.com, Etsy.com, Bloglovin.com

 

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Úsporné mikrobydlení pro single nájemníky

Sehnat malý a cenově přijatelný byt v centru velkoměsta může být pořádný oříšek. O jeho rozlousknutí se ve spolupráci s developery a architekty pokoušejí metropole v různých koutech světa. Některé si na něm už pořádně vylámaly zuby, jiným se naopak zadařilo. K těm úspěšným se minulý rok připojilo i město New York s projektem Carmel Place.

7 tipů, jak doma uskladnit tužky

Klávesnice vládnou světu, většina z nás psací pero do ruky nevzala už pěkně dlouho. I přesto se ale většině z nás povalují pastelky a pera jen tak halabala po stole. Srovnejte je do latě a najděte jim jednou pro vždy pevné a stylové místo, ať nepřekáží!

Annelie Paurová Herz: Jsem blázen do tvoření

Prvním z výherců naší soutěže na Facebooku, které vám postupně všechny na stránkách TadyJeMoje představíme, je Annelie Paurová Herz. Spolu s manželem Jiřím Paurem milují skandinávský styl, hlavně přírodní prvky a tlumené barvy. Na podzim plánují rekonstrukci a těší se na zařizování dětského pokojíčku pro svého čtyřměsíčního syna.

Bydlení v orientálním stylu

Detailně propracované mozaiky, ručně tkané koberce, měkounké polštářky nebo kovové nádobí, to všechno jsou atributy, jimiž se vyznačují orientální interiéry. Nemusíte bydlet zrovna v Marrákeši, Káhiře či Istanbulu a stejně jim to může u vás doma slušet.

Moderní dvoupokojové studio pro dva

Jacque a Hanne tvoří velmi milý a přátelský pár. Dvojice si v průběhu společných let vysnila útulné letní sídlo poblíž pláže. Sny se jim povedlo převést do reality minulý rok, a dnes nás proto s radostí zvou na návštěvu svého zbrusu nového bydlení v živelném středomořském stylu.

5 interiérů s fešáckými paravány

V malém bytě byste se měli snažit prostor spíše otvírat, ale co když najednou potřebujete nějaký koutek, kam si budete moct zalézt, aby vás nikdo nerušil? Zajímavým řešením podobného dilematu mohou být mobilní paravány.

Květinové bydlení

Nemusíte být zrovna nenapravitelní romantici, a přesto uvidíte, že s květinami vstoupí do vašeho bytu dobrá nálada. A nemusí to být jen řezané květiny ve váze, klidně je můžete mít na závěsech, povlečení nebo třeba na nábytku. Schválně se podívejte, jak květinový motiv vykouzlí ve vašem interiéru optimistickou atmosféru rozkvetlé louky.

Nejčastější důvod domácích hádek kvůli penězům? Bydlení!

Kvůli čemu se lidé doma nejčastěji hádají, když jde o využití volných financí? Tak na to se nedávno dotazovala agentura IBRS tisícovky lidí. A výsledky jsou zajímavé: 28 % respondentů uvedlo na prvním místě bydlení.

Zbavte se hmyzu bez chemie

Objevil se u vás doma nezvaný hmyzí host? Přestaňte panikařit a odvolejte chemický poplach! V boji s mravenci, komáry, vinnými muškami a dalšími nepříjemnými škůdci vám pomůžou běžné zásoby ze spíže.