6 tipů pro stylový retro interiér

29. 2. 2016
Milujete staré dobré časy, kdy byly telefony připoutané šňůrou ke zdi, hudba se pouštěla z desek a život plynul o dost pomaleji? Proč si tedy v tomhle duchu nezařídit byt. Když zvolíte ty správné ingredience a nezůstanete na půli cesty, bude to vypadat vážně skvěle. Podívejte se, jak na to.

_pastedGraphic

Kuchyně jak z padesátek

Růžová lednice s kulatými rohy, koženková židle a prosklená kredenc s nádobím vám v kuchyni vykouzlí atmosféru padesátých let minulého století. Už zbývá jen staré rádio, ze kterého se budou linout pecky Buddy Hollyho, Jacka Berryho či Elvise Presleyho. 

Reklamní cedule dodají stěně šmrnc

Jsou krásné, dají už se koupit i v českých anticích a na zdi vám doma nadělají spoustu parády. Řeč je o reklamních plechových cedulích, bez kterých si Ameriku minulých dekád snad ani neumíme představit. 

_retro1

Plechu není nikdy dost

Když už byla řeč o plechových cedulích, zapomenout nemůžeme ani na rozkošné designové krabičky ze stejného materiálu. Neinvestovali jste přece tolik energie a peněz do vybavení retro kuchyně, abyste tam pak měli chleba v banálním nerezovém chlebníku. 

Buďte retro se vším všudy

Zůstaňte retro stylu věrní i u malých spotřebičů. Pokud nejste vyložení fajnšmekři trvající na letitých originálech, objevíte na trhu spoustu hezkých a cenově dostupných replik. Jejich výhodou je, že mají sice oldschoolový vzhled, ale současnou, tedy úspornou spotřebu energie. 

_retro3

Desky stejně znějí nejlíp

Co se týče hudební reprodukce, není nad čím váhat. Starý, nebo alespoň staře vypadající gramofon a pořádná sbírka desek, to je přesně to, co patří do vašeho obýváku. 

Čím dotaženější interiér, tím lépe

Říká se sice, že nic se nemá přehánět, v případě zařizování bytu v retro stylu to ale zrovna moc neplatí. Čím více prvků u určitého období se vám podaří sehnat, tím lépe. Pokud tedy někde v obchodech se starým nábytkem potkáte takhle vychytané kousky za přijatelnou cenu, neváhejte. 

_retro2

Foto: Bloglovin.com, E-bay.co.uk, CrateAndBarrel.com, UrbanOutFitters.com, Vintage-House.blogspot.com, Etsy.com, Bloglovin.com

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Malé, ale útulné bydlení v posledním patře

19. 9. 2017
Maličký, ale stylový a velice pohodlný byt se nachází v nejvyšším, jedenadvacátém patře bytového domu v ruském Petrohradě. Vždycky nabízel nádherný výhled po okolí, před rekonstrukcí však moc k bydlení nebyl. Dohromady měří pouhých 25 m², navíc má ještě úzký a protáhlý půdorys. To kladlo velké nároky na invenci architektů, kteří z něj měli udělat příjemné místo k žití.

8 knoflíkových doplňků do interiéru

18. 9. 2017
Potrpíte si na knoflíky? Tak proč si jimi nevyzdobit nejen oděvy, ale také interiér vašeho bytu. Nabízíme pár tipů, co všechno doma můžete z knoflíků mít.

Inspirace ze Skandinávie

14. 9. 2017
Chcete bydlet jednoduše, stylově a v harmonii s přírodou jako Seveřané? Není to drahé ani složité. Pro všechny milovníky severského designu jsme dali dohromady pár nápadů, jak si interiér v tomto duchu jednoduše zařídit.

9 interiérových doplňků z vysloužilých hrnků

13. 9. 2017
Přetékají vám poličky v kuchyni starými hrnky, jež už léta nepoužíváte? Zkuste jim najít jiné využití. Pěstujte v nich květiny, sepněte jimi záclony nebo z nich třeba vyrobte lampu. Tady máte pár nápadů a počítejte s tím, že budete potřebovat skutečně dobré lepidlo na keramiku a občas i speciální diamantový vrták.

Pohodlné bydlení na 25 m²

12. 9. 2017
O ubytování v centru Paříže je mezi turisty neustále obrovský zájem. Většinou hledají takové místo, odkud budou mít snadno dostupné obchody, památky, galerie, restaurace i parky, a jsou přitom ochotni slevit z nároků na prostor. Právě jim je určeno tohle francouzské ministudio.

7 tipů, jak uskladnit kosmetické předměty

11. 9. 2017
Mezi námi děvčaty, také skladujete šminky v igelitových pytlíčcích, krabicích od bůhvíčeho nebo v nejlepším případě v kosmetických kufříčcích, jež musíte každý den odněkud vyndávat? Poradíme vám, jak si kosmetiku doma uložit, aby to bylo nejen funkční, ale ještě k tomu i hezké.

Ušetřete na bydlení a potěšte i přírodu

7. 9. 2017
Bydlení není zrovna levná záležitost, navíc ještě nákladnější je často dělají naše zlozvyky, což nás stojí spoustu peněz. Přinášíme vám několik tipů, díky kterým v domácnosti nejen ušetříte, ale navíc uděláte něco dobrého i pro životní prostředí.

I v garáži se dá docela dobře bydlet

7. 9. 2017
Toužíte po vlastním klidném bydlení, ale máte maximálně tak na garáž? Tak prostě zkuste bydlet v ní. Budete si ji sice muset dost upravit, ale spousta lidí po celém světě už si dokázala z malého přístřeší pro auto udělat příjemný prostor pro běžné bydlení. Pojďme se podívat, o co všechno se v tomto případě budete muset postarat.

Ikat technika – styl, který vás osloví

6. 9. 2017
Umělecko-výtvarný styl Ikat má kořeny na Blízkém východě. Je to velmi pracný způsob výroby tkaniny, jenž sice vznikl někdy v 10. století, ale výborně se hodí i do současných bytů. Jeho pestré vzory rozveselí každý interiér.