6 rozkošných jarních dekorací

24. 3. 2016
Do Velikonoc zbývá pár dní a vy si možná říkáte, že by to chtělo svátečně vyzdobit byt a že by bylo fajn udělat to trochu jinak než loni či předloni. Přinášíme pár hezkých nápadů, které jsou originální, zábavné a skoro nic vás nebudou stát.

_Velikonoce1

Dejte kytky do cedníku

Staré smaltované cedníky dost často objevíte na chatách nebo je zdědíte po babičce. I když na vaření už to moc není, stejně se vám mohou v domácnosti hodit. Stačí do nich přesadit jarní květiny, omotat ucha provázkem a zavěsit je třeba do oken místo záclon.

_velikonoce2b

Zavařený králík a svíčky ze skořápek

Se zavařovačkami se dá kouzlit nejrůznějšími způsoby, stejně tak si z nich můžete udělat hezkou jarní dekoraci. Stačí přilepit na sklenku tvarovanou samolepku a zbytek přetřít barvou. Samolepku pak odlepíte a máte krásnou dózu na čokoládová velikonoční vajíčka. A když už jsme u těch vajíček, roztomilou svítící dekoraci získáte, když dáte čajovou svíčku do obyčejné vydlabané skořápky.

_Velikonoce3

Materiál posbíráte v parku

U rodičů ve sklepě určitě budou nějaké staré, odrbané květináče. Pak už stačí jen najít venku pár větví, nalámat je, ovázat provázkem a ovinout kolem květináče. Jestli vydrží letošní bláznivé počasí, třeba už si i v březnu budete moct dát dovnitř nějaké kvetoucí luční kvítí.

_velikonoce4a

Bláznivé dekorace na dveřích

Klasické věnce máte na dveřích každý rok, zkuste na to tentokrát jít jinak. Příjemně ulítlou dekoraci si udělejte třeba z rozbitého deštníku nebo starých holínek. Stačí vám k tomu pár kytek a mašle.

_Velikonoce5

Květinové miniakvárko

Vytvořte si z kamínků nebo sklíček na dně skleničky umělé dno, které vám uchytí květ s krátkým stonkem, a opatrně dolijte vodu, aby pohltila celou květinu. Získáte tak unikátního křížence vázy a akvárka, ve kterém bude něžný květ ještě působivější.

Foto: countryliving.com, happinessishomemade.net, punchbowl.com, ninimakes.typepad.com, goodhousekeeping.com, Momtastic.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Chtějí bydlet v klidu

23. 11. 2017
Po svatbě se mladí manželé Markéta a Tomáš rozhodli opustit podnájem v Praze a pořídit si vlastní bydlení blíže přírodě. Za úvěr od ČMSS koupili domek, který právě začínají rekonstruovat. Pro youtuberku Markétu to znamená nejen vysněný les za okny, ale také velkou pracovnu s dostatkem místa pro natáčení zajímavých videí. Zajímalo nás, jaké mají Markéta s Tomášem plány a co je v nejbližších měsících čeká.

5 knihoven, které si vyrobíte doma

22. 11. 2017
Zařizujete byt a rozpočet vám nedovoluje si koupit pořádnou knihovnu? Pokud nechcete nechat knížky ležet ladem a jste alespoň trošku šikovní, máme pro vás tipy, jak si doma vyrobit parádní nízkorozpočtovou knihovnu vlastníma rukama.

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.