6 rozkošných jarních dekorací

Do Velikonoc zbývá pár dní a vy si možná říkáte, že by to chtělo svátečně vyzdobit byt a že by bylo fajn udělat to trochu jinak než loni či předloni. Přinášíme pár hezkých nápadů, které jsou originální, zábavné a skoro nic vás nebudou stát.

_Velikonoce1

Dejte kytky do cedníku

Staré smaltované cedníky dost často objevíte na chatách nebo je zdědíte po babičce. I když na vaření už to moc není, stejně se vám mohou v domácnosti hodit. Stačí do nich přesadit jarní květiny, omotat ucha provázkem a zavěsit je třeba do oken místo záclon.

_velikonoce2b

Zavařený králík a svíčky ze skořápek

Se zavařovačkami se dá kouzlit nejrůznějšími způsoby, stejně tak si z nich můžete udělat hezkou jarní dekoraci. Stačí přilepit na sklenku tvarovanou samolepku a zbytek přetřít barvou. Samolepku pak odlepíte a máte krásnou dózu na čokoládová velikonoční vajíčka. A když už jsme u těch vajíček, roztomilou svítící dekoraci získáte, když dáte čajovou svíčku do obyčejné vydlabané skořápky.

_Velikonoce3

Materiál posbíráte v parku

U rodičů ve sklepě určitě budou nějaké staré, odrbané květináče. Pak už stačí jen najít venku pár větví, nalámat je, ovázat provázkem a ovinout kolem květináče. Jestli vydrží letošní bláznivé počasí, třeba už si i v březnu budete moct dát dovnitř nějaké kvetoucí luční kvítí.

_velikonoce4a

Bláznivé dekorace na dveřích

Klasické věnce máte na dveřích každý rok, zkuste na to tentokrát jít jinak. Příjemně ulítlou dekoraci si udělejte třeba z rozbitého deštníku nebo starých holínek. Stačí vám k tomu pár kytek a mašle.

_Velikonoce5

Květinové miniakvárko

Vytvořte si z kamínků nebo sklíček na dně skleničky umělé dno, které vám uchytí květ s krátkým stonkem, a opatrně dolijte vodu, aby pohltila celou květinu. Získáte tak unikátního křížence vázy a akvárka, ve kterém bude něžný květ ještě působivější.

Foto: countryliving.com, happinessishomemade.net, punchbowl.com, ninimakes.typepad.com, goodhousekeeping.com, Momtastic.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Úsporné mikrobydlení pro single nájemníky

Sehnat malý a cenově přijatelný byt v centru velkoměsta může být pořádný oříšek. O jeho rozlousknutí se ve spolupráci s developery a architekty pokoušejí metropole v různých koutech světa. Některé si na něm už pořádně vylámaly zuby, jiným se naopak zadařilo. K těm úspěšným se minulý rok připojilo i město New York s projektem Carmel Place.

7 tipů, jak doma uskladnit tužky

Klávesnice vládnou světu, většina z nás psací pero do ruky nevzala už pěkně dlouho. I přesto se ale většině z nás povalují pastelky a pera jen tak halabala po stole. Srovnejte je do latě a najděte jim jednou pro vždy pevné a stylové místo, ať nepřekáží!

Annelie Paurová Herz: Jsem blázen do tvoření

Prvním z výherců naší soutěže na Facebooku, které vám postupně všechny na stránkách TadyJeMoje představíme, je Annelie Paurová Herz. Spolu s manželem Jiřím Paurem milují skandinávský styl, hlavně přírodní prvky a tlumené barvy. Na podzim plánují rekonstrukci a těší se na zařizování dětského pokojíčku pro svého čtyřměsíčního syna.

Bydlení v orientálním stylu

Detailně propracované mozaiky, ručně tkané koberce, měkounké polštářky nebo kovové nádobí, to všechno jsou atributy, jimiž se vyznačují orientální interiéry. Nemusíte bydlet zrovna v Marrákeši, Káhiře či Istanbulu a stejně jim to může u vás doma slušet.

Moderní dvoupokojové studio pro dva

Jacque a Hanne tvoří velmi milý a přátelský pár. Dvojice si v průběhu společných let vysnila útulné letní sídlo poblíž pláže. Sny se jim povedlo převést do reality minulý rok, a dnes nás proto s radostí zvou na návštěvu svého zbrusu nového bydlení v živelném středomořském stylu.

5 interiérů s fešáckými paravány

V malém bytě byste se měli snažit prostor spíše otvírat, ale co když najednou potřebujete nějaký koutek, kam si budete moct zalézt, aby vás nikdo nerušil? Zajímavým řešením podobného dilematu mohou být mobilní paravány.

Květinové bydlení

Nemusíte být zrovna nenapravitelní romantici, a přesto uvidíte, že s květinami vstoupí do vašeho bytu dobrá nálada. A nemusí to být jen řezané květiny ve váze, klidně je můžete mít na závěsech, povlečení nebo třeba na nábytku. Schválně se podívejte, jak květinový motiv vykouzlí ve vašem interiéru optimistickou atmosféru rozkvetlé louky.

Nejčastější důvod domácích hádek kvůli penězům? Bydlení!

Kvůli čemu se lidé doma nejčastěji hádají, když jde o využití volných financí? Tak na to se nedávno dotazovala agentura IBRS tisícovky lidí. A výsledky jsou zajímavé: 28 % respondentů uvedlo na prvním místě bydlení.

Zbavte se hmyzu bez chemie

Objevil se u vás doma nezvaný hmyzí host? Přestaňte panikařit a odvolejte chemický poplach! V boji s mravenci, komáry, vinnými muškami a dalšími nepříjemnými škůdci vám pomůžou běžné zásoby ze spíže.