6 příkladů super využití starých šicích strojů

Zdědili jste po babičce starou singrovku, ale do šití se zrovna nehrnete? Nevadí, samotný šicí stroj může být v bytě moc pěkná dekorace, ale hotový poklad představuje hlavně jeho kovový podstavec. Podívejte se, co všechno se s ním dá dělat.

Chodba, co má patinu

Stolek s deskou na nohách od šicího stroje se stane ozdobou vaší chodby. Dejte na něj květiny a další dekorace, doplňte ho otřískanou židlí z antiku, a chodba rázem získá neopakovatelnou vintage atmosféru.

Stylové věšáky

Při přemýšlení, co s vysloužilou singrovkou, se nemusíte omezovat jen na různé druhy stolů. Poměrně jednoduše si z kovaných noh můžete vyrobit třeba nejrůznější věšáky a poličky. 

Šicí stroj jako věšák

Umyvadlo s nápadem

Kombinace hodně starého podstavce od singrovky s moderním designovým umyvadlem je prostě parádní. Nejlépe pak vynikne právě v jednoduché až strohé jednobarevné koupelně, kde se rázem stane dominantním prvkem interiéru. 

Šicí stroj jako koupelnový stůl

Pracovní stůl nejen pro krejčí

Proč vlastně nepoužívat podstavec k jeho původnímu účelu, tedy k práci. Desku s šicím strojem jenom nahradíte jednoduchou dřevěnou plochou, a máte krásný pracovní stůl za pár babek. 

Šicí stůl jako pracovní stůl

Vytvořte si umělecké dílo

Zatím jsme se drželi docela při zemi, na nohy od šicího stroje ale můžete klidně přimontovat i bytelnější desku nebo spíš pořádný kus dřeva. Výsledek pak vypadá spíše jako kousek z nějaké galerie s moderním uměním. 

Šicí stroj jako umělecké dílo

Foto: ApartmentTherapy.com, Houzbuzz.comKnickOfTime.net1decor.net

 

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.