6 příkladů super využití starých šicích strojů

Zdědili jste po babičce starou singrovku, ale do šití se zrovna nehrnete? Nevadí, samotný šicí stroj může být v bytě moc pěkná dekorace, ale hotový poklad představuje hlavně jeho kovový podstavec. Podívejte se, co všechno se s ním dá dělat.

Chodba, co má patinu

Stolek s deskou na nohách od šicího stroje se stane ozdobou vaší chodby. Dejte na něj květiny a další dekorace, doplňte ho otřískanou židlí z antiku, a chodba rázem získá neopakovatelnou vintage atmosféru.

Stylové věšáky

Při přemýšlení, co s vysloužilou singrovkou, se nemusíte omezovat jen na různé druhy stolů. Poměrně jednoduše si z kovaných noh můžete vyrobit třeba nejrůznější věšáky a poličky. 

Šicí stroj jako věšák

Umyvadlo s nápadem

Kombinace hodně starého podstavce od singrovky s moderním designovým umyvadlem je prostě parádní. Nejlépe pak vynikne právě v jednoduché až strohé jednobarevné koupelně, kde se rázem stane dominantním prvkem interiéru. 

Šicí stroj jako koupelnový stůl

Pracovní stůl nejen pro krejčí

Proč vlastně nepoužívat podstavec k jeho původnímu účelu, tedy k práci. Desku s šicím strojem jenom nahradíte jednoduchou dřevěnou plochou, a máte krásný pracovní stůl za pár babek. 

Šicí stůl jako pracovní stůl

Vytvořte si umělecké dílo

Zatím jsme se drželi docela při zemi, na nohy od šicího stroje ale můžete klidně přimontovat i bytelnější desku nebo spíš pořádný kus dřeva. Výsledek pak vypadá spíše jako kousek z nějaké galerie s moderním uměním. 

Šicí stroj jako umělecké dílo

Foto: ApartmentTherapy.com, Houzbuzz.comKnickOfTime.net1decor.net

 

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.