6 příkladů super využití starých šicích strojů

18. 1. 2016
Zdědili jste po babičce starou singrovku, ale do šití se zrovna nehrnete? Nevadí, samotný šicí stroj může být v bytě moc pěkná dekorace, ale hotový poklad představuje hlavně jeho kovový podstavec. Podívejte se, co všechno se s ním dá dělat.

Chodba, co má patinu

Stolek s deskou na nohách od šicího stroje se stane ozdobou vaší chodby. Dejte na něj květiny a další dekorace, doplňte ho otřískanou židlí z antiku, a chodba rázem získá neopakovatelnou vintage atmosféru.

Stylové věšáky

Při přemýšlení, co s vysloužilou singrovkou, se nemusíte omezovat jen na různé druhy stolů. Poměrně jednoduše si z kovaných noh můžete vyrobit třeba nejrůznější věšáky a poličky. 

Šicí stroj jako věšák

Umyvadlo s nápadem

Kombinace hodně starého podstavce od singrovky s moderním designovým umyvadlem je prostě parádní. Nejlépe pak vynikne právě v jednoduché až strohé jednobarevné koupelně, kde se rázem stane dominantním prvkem interiéru. 

Šicí stroj jako koupelnový stůl

Pracovní stůl nejen pro krejčí

Proč vlastně nepoužívat podstavec k jeho původnímu účelu, tedy k práci. Desku s šicím strojem jenom nahradíte jednoduchou dřevěnou plochou, a máte krásný pracovní stůl za pár babek. 

Šicí stůl jako pracovní stůl

Vytvořte si umělecké dílo

Zatím jsme se drželi docela při zemi, na nohy od šicího stroje ale můžete klidně přimontovat i bytelnější desku nebo spíš pořádný kus dřeva. Výsledek pak vypadá spíše jako kousek z nějaké galerie s moderním uměním. 

Šicí stroj jako umělecké dílo

Foto: ApartmentTherapy.com, Houzbuzz.comKnickOfTime.net1decor.net

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.