6 příkladů super využití starých šicích strojů

18. 1. 2016
Zdědili jste po babičce starou singrovku, ale do šití se zrovna nehrnete? Nevadí, samotný šicí stroj může být v bytě moc pěkná dekorace, ale hotový poklad představuje hlavně jeho kovový podstavec. Podívejte se, co všechno se s ním dá dělat.

Chodba, co má patinu

Stolek s deskou na nohách od šicího stroje se stane ozdobou vaší chodby. Dejte na něj květiny a další dekorace, doplňte ho otřískanou židlí z antiku, a chodba rázem získá neopakovatelnou vintage atmosféru.

Stylové věšáky

Při přemýšlení, co s vysloužilou singrovkou, se nemusíte omezovat jen na různé druhy stolů. Poměrně jednoduše si z kovaných noh můžete vyrobit třeba nejrůznější věšáky a poličky. 

Šicí stroj jako věšák

Umyvadlo s nápadem

Kombinace hodně starého podstavce od singrovky s moderním designovým umyvadlem je prostě parádní. Nejlépe pak vynikne právě v jednoduché až strohé jednobarevné koupelně, kde se rázem stane dominantním prvkem interiéru. 

Šicí stroj jako koupelnový stůl

Pracovní stůl nejen pro krejčí

Proč vlastně nepoužívat podstavec k jeho původnímu účelu, tedy k práci. Desku s šicím strojem jenom nahradíte jednoduchou dřevěnou plochou, a máte krásný pracovní stůl za pár babek. 

Šicí stůl jako pracovní stůl

Vytvořte si umělecké dílo

Zatím jsme se drželi docela při zemi, na nohy od šicího stroje ale můžete klidně přimontovat i bytelnější desku nebo spíš pořádný kus dřeva. Výsledek pak vypadá spíše jako kousek z nějaké galerie s moderním uměním. 

Šicí stroj jako umělecké dílo

Foto: ApartmentTherapy.com, Houzbuzz.comKnickOfTime.net1decor.net

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.